GoT 34 ПОСЛЕДЕН СЕЗОН - Нищо не е вечно

  • 16 208
  • 767
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 8 578
Ако са верни спойлерите от 3 епизод,
Скрит текст:
значи ще гледаме сапунка. Особено частта с бременната Дани. Нали уж разбира, че е бременна, пък не можела да има деца??? И айде Джон жени се за друга. Изобщо не ми харесаха. Дано са грешни, поне половината.

# 646
  • Бургас
  • Мнения: 5 756
Аз днес съм се размислила за Нед. Горкия човек. Жена му  така и не спря да отхърля Джон и никога не го прие. Нед е живеел с тази нейна студенина, а реално нито е нагазил лука, нито Джон е резултат от това. Колко ли трябва да нямаш доверие на жена си, за да не и кажеш истината? И е бил прав де. Тя не прие негово дете, какво остава да заложи нейните, за да опази това на Лиана.
Знам, че е много вън от темата в момента, ама се сетих, та да си кажа.

# 647
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Не ми се ще да стане така

Хепи, виж сега:

Има още 3 епизода след 3-ти, в който могат вече да покажат:

- Мелисандра с някакво разкритие, Р'хлор и т.н.
- КнН - кой е, що е, защо е?
- Триоката врана - за какво е и каква почва има у сериала
- Джакен Х'гхар - тоя жив ли е, умрЕл ли е, къде е
- Дали безликите са замесени в играта
- АА, мечове, жертвата на АА

Аз днес съм се размислила за Нед. Горкия човек. Жена му  така и не спря да отхърля Джон и никога не го прие. Нед е живеел с тази нейна студенина, а реално нито е нагазил лука, нито Джон е резултат от това. Колко ли трябва да нямаш доверие на жена си, за да не и кажеш истината? И е бил прав де. Тя не прие негово дете, какво остава да заложи нейните, за да опази това на Лиана.
Знам, че е много вън от темата в момента, ама се сетих, та да си кажа.

Много съм го мислила Нед и често пъти съм се опитвала да се поставя на мястото на Кейт.

На него му е било много трудно, на нея също. Но за толкова години се привързваш към децата, независимо на кого са. А той Джон е бил и добро дете. На Кейт така и не й се отвори малко сърчицето за него. Държи се с него изключително гадно. Не само това, ами и децата прихващат от нея. Санса и тя се правеше на голяма работа пред доведения брат.

Последна редакция: вт, 23 апр 2019, 16:12 от Eleonora_27

# 648
  • Мнения: 8 578
Аз днес съм се размислила за Нед. Горкия човек. Жена му  така и не спря да отхърля Джон и никога не го прие. Нед е живеел с тази нейна студенина, а реално нито е нагазил лука, нито Джон е резултат от това. Колко ли трябва да нямаш доверие на жена си, за да не и кажеш истината? И е бил прав де. Тя не прие негово дете, какво остава да заложи нейните, за да опази това на Лиана.
Знам, че е много вън от темата в момента, ама се сетих, та да си кажа.
Вярвал е на жена си. Но се е заклел пред Лиана и на никого нищо не е казал.
Специално Нед и Кат бяха едни от малкото двойки в Игра на тронове със стабилен брак и нормални взаимоотношения.

# 649
  • Мнения: 1 040
Вярвал е на жена си. Но се е заклел пред Лиана и на никого нищо не е казал.
Специално Нед и Кат бяха едни от малкото двойки в Игра на тронове със стабилен брак и нормални взаимоотношения.
Познавал я е добре, тя никога не би опазила тайна, която застрашава семейството й, нито пък би заобичала Джон. Мисля, че би го намразила още повече защото ако Робърт научи, ще пострада не само Джон.
Ако си спомняте тя разказваше как едно от децата боледувало и тя обещала на боговете, че ако оживее ще го обича като останалите. Джон оздравял, но тя не могла да се пречупи и продължила да го мрази. Та какво остава за пазенето на такава тайна като произходът на Джон. Аз мисля, че тя не обича и Лиана
А колкото до вълчищата, Дух беше не по-голям от хъски, можеха поне истинско куче да вземат.
Аз, вълчищата ги харесвам дори повече от драконите, яд ме е, че във филма ги затриха.

# 650
  • Мнения: 25 351
Нед беше единственият в сериала, който беше човек на честта. Джон е като него. Кат не я харесвах аз изобщо. И самата актриса ми беше страшно антипатична .. добре, че я убиха в сериала. Да видим в книгите като я спасиха какви ще ги свърши. Ама там Джон и Егон са различни хора (или поне така е засега Joy).

Сега като чета Огън и кръв и си мисля, колко хубаво щеше да е Мартин да беше написал и пуснал книгите навреме и след това да напише по една книга за всеки от родовете. Щеше да е много интересно, но уви... Дано доживее да довърши поредицата поне. Колкото повече напредва последният сезон, толкова повече искам да прочета цялата завършена поредица. Ама .. няма. Joy

Моля, кажете къде във втори епизод се появява Дух, че го изпуснах. Явно голямо участие е имал. Joy

# 651
  • Мнения: 279
Е-ха! Не мога да повярвам, че спойлер се е промъкнал отвъд стриктните предпазни мерки на НВО.
Благодаря, че го споделихте!  bouquet

Значи все пак познах (както и всички, които мислеха така), че
Скрит текст:
Сир Давос и Джендри ще оживеят. Но както и, за съжаление, че Теон и много от нощен страж ще загинат. Мъртвите от криптата наистина се надигнат, според спойлера.   Ставаме за еднооки гарги поне  Laughing
Не познах, обаче, че
Скрит текст:
Сив Червей и Мисандей ще се разделят, а също и за Бриен - ура!

Честно казано, всички знаят, че голямата битка ще е в трети епизод. Нищо ново няма. Спойлерите, ако са верни (а изглеждат доста точни), просто показват как протича и кой оцелява.

По отношение на Денерис:
Скрит текст:
Денерис не вярва, че може да има нормално дете. Когато пометна първия път и поиска да види детето, стана ясно, че детенцето е чудовищно - с люспи и някакви израстъци. Убедена е, че отново ще роди полу-драконче. Това е много реална причина да не иска да разгласява бременността си. Втората вероятност е да иска да изпита Джон и чувствата му. Но тази възможност е твърде малка.

Друго, което силно ме впечатли:
Скрит текст:
КнН отлита за столицата с неживия дракон. Наистина ще я опожари. Но защо се насочва натам, а не към Бран? Това е много любопитно. Да не би да иска да подмами  нашата геройска дружина в тази посока?

За Нед. Това е сериозна и опасна тайна. Не е въпрос на доверие в съпругата му. Ако изтече, макар и неволно,  всички можеха да изгубят живота си. А той се закле пред сестра си - това е нейна тайна. Просто пое тежестта върху плещите и съвестта си. Мисля, че постъпи достойно и умно.

# 652
  • Мнения: 8 578
Вярвал е на жена си. Но се е заклел пред Лиана и на никого нищо не е казал.
Специално Нед и Кат бяха едни от малкото двойки в Игра на тронове със стабилен брак и нормални взаимоотношения.
Познавал я е добре, тя никога не би опазила тайна, която застрашава семейството й, нито пък би заобичала Джон. Мисля, че би го намразила още повече защото ако Робърт научи, ще пострада не само Джон.
Ако си спомняте тя разказваше как едно от децата боледувало и тя обещала на боговете, че ако оживее ще го обича като останалите. Джон оздравял, но тя не могла да се пречупи и продължила да го мрази. Та какво остава за пазенето на такава тайна като произходът на Джон. Аз мисля, че тя не обича и Лиана
А колкото до вълчищата, Дух беше не по-голям от хъски, можеха поне истинско куче да вземат.
Аз, вълчищата ги харесвам дори повече от драконите, яд ме е, че във филма ги затриха.

Това с Лиана не го разбрах. Те май не са се познавали.
Не съм казала, че щеше да го заобича, но поне нямаше да го вижда като забежката на мъжа си. Мисълта за самата изневяра на Нед е една от главните причини да не търпи Джон.

Дух е много по-голям от хъски.
Вълчищата са най- скъпите, защото са изцяло CGi, но се движат по земята(за разлика от драконите) и много трудно се получава анимацията.

# 653
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Моля, кажете къде във втори епизод се появява Дух, че го изпуснах. Явно голямо участие е имал. Joy

Ани, минута 30:20 гледай!

# 654
  • Бургас
  • Мнения: 5 756
Не, в последния епизод много яко го анимираха. Той игра статуята на Дух. Не мигна даже. Сега връщам да гледам мигна ли тоз пусти Дух... Дано се раздвижи малко, че не е добре така в тоя студ. Начи въпроса, колко хора си връщат видеото става все по - актуален...хахаха. "Къде е Дух?" трябваше да се казва епизода.

За спойлера:
Скрит текст:
Харесва ми, че КнН е тръгнал към столицата. Ще атакува от две страни. Излезе по - добър стратег от Церсей. Ще и изпапка армията и ще удря от две страни, освен, ако нещо не се договорят. Но прекалено хитро ми се вижда, дори и за него.Дали ще да е тръгал натам?
Дани, трябва да е беменна, за да има някакъв финал при нея. Може да не стане шефката на трона, но ще роди малкото шефче. Защо лъже Джон? Идея нямам. Драма да има.
Дано не вдигнат ъртвите в криптата, че ще е глупаво, Аря да бяга от костите на баща си. Ама много.

# 655
  • Русе
  • Мнения: 11 930
 И аз мисля че имаше нужда от по-голямо присъствия на вълчищата. Вълкът не е случаен символ. Вълците са едни от най-моногамните и верни на партньора животни, а също и на глутницата, групата към която принадлежат. Еленът на Баратеоните - мъжествен , решителен с желание да се наложи. Лъв - царствен, иска да доминира навсякъде и се отличава. Драконите - те са си дракони. Нямат граници

# 656
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Вълците са very tricky for filming!



When a Baratheon finally hooks up with a Stark

Последна редакция: вт, 23 апр 2019, 16:59 от Eleonora_27

# 657
  • addicted
  • Мнения: 1 087
Това с Лиана не го разбрах. Те май не са се познавали.
Не съм казала, че щеше да го заобича, но поне нямаше да го вижда като забежката на мъжа си. Мисълта за самата изневяра на Нед е една от главните причини да не търпи Джон.

Според мен, освен всичко друго, омразата на Кейтлин е пазила допълнително Джон. Как би изглеждало да приеме радушно доказателството за изневяра на мъжа си?

# 658
  • България
  • Мнения: 6 310
Май само аз не съм фен на Нед Старк.
Много фатални грешки допусна, а след като показаха и някои неща от младостта му- съвсем не го харесвам.
И така ли се погрижи за Джон? Прати го да става Нощен страж. Ужас.
Като премълча истината пред жена си, подложи и Джон, и Кейтлин на доста голямо изпитание.
Кейтлин от сериала щеше да запази тайната, според мен.
Поставих се на нейното място и си представих ситуацията.
Хиляди пъти предпочитам да знам, че отглеждам опасен наследник на трона, отколкото да живея с мисълта за изневярата на съпруга си и да виждам в очите на детето, очите на другата. Отделно, че Джон въобще не прилича на Нед, че поне малко да се понася положението.
Ами лъжата, че е убил най-добрия боец и всъщност се превръща във фалшив герой.
А това, че премълчава кой е Джон въобще по принцип.
Ще кажете, пази мира.
А как запази мира, когато писа на Станис за децата на Церсей.
Това с Лиана не го разбрах. Те май не са се познавали.


Не съм казала, че щеше да го заобича, но поне нямаше да го вижда като забежката на мъжа си. Мисълта за самата изневяра на Нед е една от главните причини да не търпи Джон.

Според мен, освен всичко друго, омразата на Кейтлин е пазила допълнително Джон. Как би изглеждало да приеме радушно доказателството за изневяра на мъжа си?
Страхът за сигурността на всички, щеше да я направи достатъчно хладна, но поне нямаше да мрази.
И щеше да вярва повече на съпруга си.

Последна редакция: вт, 23 апр 2019, 17:14 от МоарейнД

# 659
  • Мнения: 19 390
леле, това и половината ако е вярно много ще е зле епизода.

Скрит текст:
Аз разчитах да се лее кръв, а те -на боза са го ударили

Не е вярно и аз не съм фен на Нед Тъпанара

Нед се спука да прави  грешки. Направи грешка, че не се съюзи с Ренли, направи грешка, че предупреди Церсей, направи грешка, че дойде изобщо в Чертога, Направи грешка че се довери на Кутрето (при това Петир го предпреждаваше). Ала най-ужасната му грешка е, че когато първият път си захвърли веригата и имаше шанс да избяга с дъщерите си, се остави Кутрето да го помъкне по разни бардаци и да извика Джайм. Вместо това можеше да избяга и да иде при Станис, заедно да кроят бунтове.

Това че не казал на Кейтлин определено не е най-умният му ход също.  Разбирам че в началото не я е познавал, но за бога тя му е родила пет деца за шестнадесет години. Все  в някой момент е следвало да й се довери. На мнението на Моарейн съм по този въпрос, отчуждеността на К. беше достатъчна, омраза й към Джон е изцяло по вина на Нед

Не отчитам обаче като грешка това, че изпрати Джон на Стража - той наистина нямаше опции.

като е малък е  бил малък е можел да се довери на Дорнците, но те са змии. Доран е доказателството за това - 16 години е крил договора за сватбата на Визерис и Ариян. Нямаше гаранции, че нямаше да предадат Джон.

Нед замисляше за всеки от синовете си (вкл. Джон) по една цитадела, но внезапното пристигане на Робърт го накара да промени тези планове.

Последна редакция: вт, 23 апр 2019, 17:23 от Джон Сняг

Общи условия

Активация на акаунт