Едро бебе на 4 месеца

  • 1 989
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте! От много време следя форума, но чак сега се решавам да пиша. Бебо е на 4м и половина и на последната консултация го изтеглиха 9.200кг и 68см. Изцяло на кърма сме, храни се на около 2-2,5ч. Много рядко успява да направи 3ч интервал, а и аз не се опитвам да му налагам строг режим, тъй като за мен е много мъничък и гледам да се водя по детето.. А и не ми допада идеята да го оставя да реве, само и само да достигнем заветните 3ч. Попитах лекарката дали има за какво да се притеснявам, тя каза че нямало проблем, тепърва щял да започне да качва все по-малко, щял да става по-подвижен и т.н. И аз се успокоих, тъй като Пухчо е здраво и жизнено бебе, мрънкна само когато е гладен. Но едната баба не спира да повтаря колко са му много килограмите, как всички казвали, че не било добре толкова кг за толкова малко бебе, да съм правела по-големи интервали между храненията... И сега пак започнах да се притеснявам. Та въпросът ми е - има ли и други мами с толкова едри бебчета и вашите лекари какво са ви посъветвали?
ПП: не сме махнали нощното ядене, търси си. Напоследък спи при мен на спалнята и вечер се кърмим легнали - понякога имаме едно хранене, понякога 2. Когато го усетя, че търси му давам. А, да и се родихме 3.800, изписаха ни 3.500.  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 6 622
Голямото ми дете беше така. Родена е 3.400 ,а преди да навърши 3 месеца беше 7.500. Голямо пухче беше докато не проходи, а сега е солета. Не се тревожи излишно, храни си детето и не слушай бабите. Като проходи ще отслабне много бързо.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 330
В нашата отчетна тема имаше такова дете, не помня на 3 или 4 месеца беше 9 килограма Laughing По същото време друго бебче в темата тежеше 4,500. Е, като проходи се издължи, а на 2-3 години беше височък, елегантен, изобщо по нищо не личеше, че като бебе е бил толкова пухкав. Няма как да ограничиш бебе на толкова крехка възраст, особено щом се кърмите и не трябва. Спокойно.

# 3
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
И трите ми деца на 4 месеца бяха около 9 килограма. Двете ми дъщери се родиха около 3,800-900, синът ми беше над 4 килограма.
Бебето ви си е съвсем нормално. Не се вкарвайте във филми, не се опитвайте да налагате режими и много добре се информирайте и помислете ако вашата лекарка започне да се опитва да налага режим или преминаване към АМ и подобни, защото това им е редовен номер.

# 4
  • Мнения: 1 912
Щом е изцяло на кърма, значи всичко е наред и детето си расте със своите темпове. Синът ми беше дундьо, вече не помня колко е тежал на тези месеци, трябва да си видя записките, но и той беше изцяло кърмен и само му се радваше педиатърът. Нощно кърмене имаше почти докато го кърмех, а го кърмих дълго. Имаше нужда, будеше се и никога не съм му отказвала кърмене през нощта. Сам си показа кога е готов-просто спря да се буди нощем. За сравнение-дъщеря ми от едномесечна спеше по цяла нощ.  В отчетната ни тема все моят син качваше най-много, първият месец, само-1,700 😂 На годинка вече беше клечо, някъде след 7-8 мес., когато пролази и започна активно да се движи, спря с това качване на килограми. Сега е на 4, по-скоро е слаб, яде си нормално и нищо не показва, че е бил пухчо като бебе 😀

Последна редакция: пн, 22 апр 2019, 22:16 от Елиас

# 5
  • Мнения: 52
Благодаря ви много, момичета! ^_^

# 6
  • Мнения: 1
И ние имаме бебе на 3 месеца и е 8кг попитахме личната му лекарка както и педиатърката и те ни казаха че това е проблем защото по нататък ще му е трудно и няма да могът да му се развият органите и костите. Минахме само на кърма но така е много нервен постоянно реве и затова реших сутрин и вечер да му да му давам по 30мл да го дохранвам. Вечер вече не търси и ние не се храним на 3 часа

# 7
  • Мнения: 367
На моя приятелка бебето и тежеше над 8кг когато беше на около 5 месеца и лекарите и се бяха накарали ужасно, накараха я тотално да спре да кърми през ноща и да намали милилитрите, в тях настана ад, бебето ревеше..беше доста тежко! Прекомерното тегло на каквато и да е възраст може да доведе до ред заболявания и нарушения, на мен лично над 9 кг за бебе на 4 месеца ми се виждат много.. той колко се роди?

# 8
  • Мнения: 6 622
Е какво прекомерно тегло и диети при бебе 🧐

# 9
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Няма нищо по-страшно от некомпетентни лекари, които робуват на древни и вече отхвърлени практики.
Ще се изплашите, ако разберете колко голям процент от лекарите дрънкат подобни глупости само, за да накарат родителя да спре да кърми.
Информирайте се, хора! Не разчитайте само на едно мнение. За поставяне на подобни диагнози трябват изследвания, консултации със специалисти, а не кисела лелка "мереща на око" Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 294
Ако храниш с пюрета, каши или АМ, можеш да ограничиш бебо, но когато е само на естествено хранене.... няма как.Я си кърми детенцето и наистина не слушай глупостите на некомпетентни хора!
И аз съм изумена как някои педиатри съветват кърменето да се прекратява 🙄🙄🙄

# 11
  • Мнения: 55
Моята дъщеря се роди малко под 3 кг и първите месеци качваше по и над 1,5 кг на месец. Само на кърма. И денем и нощем я хранех на 3 часа - на толкова си търсеше.
На 4-5 месеца приличаше на човечето на Мишелин, но педиатъра й се радваше изключително много и я даваше за пример на майките с бебета на АМ.
Около годинка вече си беше съвсем нормална и проходи много бързо и лесно. В момента е на 5,5 години, съвсем нормална, почти слаба, тича и лудее на воля Simple Smile

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 556
Да предположим, че оставиш бебето да реве и му даваш на 3 часа. Каква е гаранцията, че ще яде по-малко? Просто ще суче още повече като количество и време. Тогава сигурно бабата ще те съветва да му даваш да яде по 5 минути.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт