Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 20

  • 92 978
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 310
Как правите студената лимонада, тези, които правите и в старите теми съм срещала?!
За две чаши (600мл) изцедих два големи лимона (ръчно), добавих 2 с.л. захар (кафява в случая), вода. Сервирах с лед и резен лимон (нямам пресни зелении в момента)

# 61
  • Мнения: 6 038
Запеканка с броколи, гъби и моцарела

# 62
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 764
Правя лимонада по тази рецепта, само че  намалям захарта, че става адски сладко. Ако обичате джинджифил, е супер. https://www.bonapeti.bg/recepti/limonada-s-dzhindzhifil-i-med/

# 63
  • Мнения: 1 319
Как правите студената лимонада, тези, които правите и в старите теми съм срещала?!


Лимонада от лимони -
 https://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297129.msg15756619#msg15756619

Вчера имахме годишнина от сватбата ни, с любими ястия я отбелязахме:

Тирамису




Пиле с розмарин в плик


Салата с домати




# 64
  • Мнения: 2 779

Нещо като спагети Болонезе от мен

Последна редакция: чт, 01 авг 2019, 15:13 от polly

# 65
  • Мнения: 1 925
Мусака

Пиперки бюрек

Юфка

# 66
  • Мнения: 9 487
Сладкиш с овесени ядки, мед и праскови. Рецептата я взех от тук, но сложих праскови.

# 67
  • Мнения: 25
bunnzy, сподели рецептата за бонбоните с кокос...и честит рожден ден!
Скрит текст:
От мен една бърза салатка с нахут


Разбира се, така ги правя:
Скрит текст:
Продукти
200 грама кокосови стърготини
100 грама пудра захар
щипка сол
валиния
200 грама кондензирано мляко
100-200 грама шоколад

Рецепта:
В дълбока купа се изсипват кокосовите стърготини, пресява се пудрата захар над тях. Добавя се ванилията и солта. Изсипва се кондензираното мляко и се бърка с дървена лъжица до получаване на хомогенна, лепкава смес. Върху голяма тава се застила хартия за печене и с ръце се оформят топчета от сместа и се слагат в тавата на разстояние едно от друго. Слагат се във фризер за 15 минути. Междувременно шоколада се натрошава и разтапя на водна баня. Оставя се да изстине леко. Замразените топчета се потапят в шоколад с помощта на вилица и се поставят обратно на мястото си въхру хартията за печене в тавата. Оставят се за 2-3 часа в хладилник за да стегне шоколада.

Бележки:
- Рецептата видях на клипче в Инстаграм.
- Много е важно кондензираното мляко да е гъсто. Първите няколко пъти когато ги правих ползвах кондензирано мляко от Лидл и се получават без грешка. След това трябваше да правя двойна доза за повод и ММ купи кондензирано мляко от Фантастико. То се оказа много воднисто и въобще не станаха. Още седи провала във фризера и чака да измисля какво да го направя. Трябва сместа да стане лепкава и да се оформя на топче лесно с намокрени ръце за да не залепва.
- Ванилия може и течна и на прах, аз използвах течна на Dr. Oetker и сложих 2 броя.
- Шоколад използвам млечен и бял във снимката. Пробвахме и с черен, но се получава горчиво за моя вкус. Не си спомням колко точно шоколад използвах, но и зависи какъв е шоколада и колко ще полепва за всеки бонбон. В случая беше Милка и разтапях един след друг, за да не остане разтопен шоколад.
- Съхранявам ги в хладилник в купички. Няма проблем да седи за 2-3 часа извън хладикника, но е притеснително да не се разтопи шоколада в жегите.
- От една доза излизат около 30 бонбона.

# 68
  • Мнения: 14 147
Клафути с круши и кайсии (това имах под ръка)


Марчева  Flowers Hibiscus

Bunnzy, честит рожден ден! Здраве, късмет и сбъднати мечти! Balloon Gift Champagne

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 21:56 от Dara888

# 69
  • София
  • Мнения: 11 734
 Sad Ми, не съм се записала, забравила съм и си мислих, че всички сте на почивки и затова не ми излиза нещо...а то какво било, благодаря, Ала-бала  bouquet
Даре, чудно клафути!

# 70
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 407
Чушка със сирене,домат,магданоз че внучката сурови ги яде, а печени, пържени - не  Whistling

в компанията на пържени картофи

# 71
# 72
  • Мнения: 6 038
Кето гевречета с тиквени семки

# 73
  • Мнения: 1 265
На всички празнували тези дни - ЧЕСТИТ ПРАЗНИК! Пожелавам здраве, щастие и много успехи. Tada 

От мен днес: запеканка от броколи и сирена

# 74
  • Шотландия/Абърдийн
  • Мнения: 650
И от мен едно клафути със ягоди и малини. Stuck Out Tongue Winking Eye

Общи условия

Активация на акаунт