Захранване - въпроси и отговори - тема 6

  • 30 827
  • 756
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 254
Здравейте, детето ми е на година и три месеца и е захранено с почти всичко. Но го кърмя все още    на поискване, което вече ми създава проблеми, защото от 4 хранения на ден сега не иска нищо друго освен кърма. А тя беше между храненията. Принуждавам се да го отбия, но е много пристрастен и като му откажа кърмене реве до скъсване. Късно е според мен да въвеждам АМ, затова ви питам мога ли да давам кисело мляко в шише и това кисело мляко какъв процент да бъде и каква марка кисело мляко ще ми препоръчате. Благодаря предварително!

# 646
  • Мнения: 953
Не съм пробвала с кисело мляко. С АМ стана плавно отбиването. Защо да е късно?

# 647
  • Варна
  • Мнения: 25 351
Може да даваш кисело мляко, пълномаслено, т.е. 3,6%. АМ е абсолютно безсмислено да вкарваш в менюто на тоя етап, най-обикновено сухо мляко е това, което се дава след годинката, с аромати, захар и всякакви боклуци. До годинката са адаптирано и съответно частично адаптирано, обаче тройката е просто маркетинг.

# 648
  • Мнения: 101
Не мисля, че може да става и дума за сравнение м/у кисело и адаптирано мляко.
Детето е малко, хубаво е да пие АМ до 2 год, кис.мляко може да присъства от време на време в менюто, но не и като заместител на пълноценно хранене

# 649
  • Варна
  • Мнения: 25 351
И аз не мисля, че може и дума да става за сравнение. То е изцяло в полза на киселото мляко. Т. нар. АМ за деца над 1 година не е адаптирано нито напълно, нито частично като  тези за деца до 6 м. и до 1 г., а е обикновено сухо мляко с боклуци. Ето примерно състава на ХИП 3:
Обезмаслено мляко (тъпотия 1 - децата трябва да ядат ПЪЛНОМАСЛЕНИ продукти), Палмово масло (WTF???), рапично масло, лактоза, олигозахариди от лактоза, няколко синтетични витамина, млечно-кисели култури, които присъстват и в натуралното кисело мляко, изобщо... За какво сравнение може да става въпрос? Киселото мляко е абсолютно пълноценна храна за дете след годинката, тогава вече са нужни много повече вещества от млякото, пълноценната храна се състои от зеленчуци, месо, плодове, яйца, сирене, масло и т.н. И мляко, разбира се, но истинско, пълномаслено, с минимална обработка, а не сухото, наблъскано с подобрители.

Последна редакция: пн, 06 яну 2020, 11:49 от Месечинка виторога

# 650
  • Мнения: 101
Не съм напълно съгласна. От АМ до АМ има огромна разлика. Моята педиатърка ми каза да си ползвам 1-ца до края.

Последна редакция: сб, 11 яну 2020, 18:10 от Не се сърди, човече

# 651
  • Мнения: 77
Мами дайте някоя рецепта за захранване с мед

# 652
  • Мнения: 775
На коя марка си ползвала 1ца?

Не съм напълно съгласна. От АМ до АМ има огромна разлика. Моята педиатърка ми каза да си ползвам 1-ца до края.

Последна редакция: сб, 11 яну 2020, 18:09 от Не се сърди, човече

# 653
  • София
  • Мнения: 13 863
Мами дайте някоя рецепта за захранване с мед

Колко е голямо детето?

# 654
  • Мнения: 953
Аптамилът например е много добро АМ. И не може да се сравнява с киселото мляко. Колкото и фен да съм му.

# 655
  • Мнения: 1 134
Мами дайте някоя рецепта за захранване с мед

Кисело мляко с бисквити, плод и чаена лъжица мед 🙃

# 656
  • Мнения: 46 678
Здравейте, детето ми е на година и три месеца и е захранено с почти всичко. Но го кърмя все още    на поискване, което вече ми създава проблеми, защото от 4 хранения на ден сега не иска нищо друго освен кърма. А тя беше между храненията. Принуждавам се да го отбия, но е много пристрастен и като му откажа кърмене реве до скъсване. Късно е според мен да въвеждам АМ, затова ви питам мога ли да давам кисело мляко в шише и това кисело мляко какъв процент да бъде и каква марка кисело мляко ще ми препоръчате. Благодаря предварително!
Период е, вероятно заради избиване на зъби. През същото съм минавала и с дете на АМ. Кърмените трудно приемат друго мляко, без значение АМ или кисело, а и щом всичко върви добре най-добре е да си е на кърма.
Можеш да попиташ момичетата с повече опит с това отношение в тази тема:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1158099.405
Погледни за съвети и в темата за отбиване: Отбиване

Успех!

Скрит текст:
И аз не мисля, че може и дума да става за сравнение. То е изцяло в полза на киселото мляко.
Калориите и състава на тройката са съобразен с конкретната възраст и нейните нужди. В киселото мляко - не. За закуска или десерт става, но когато е в шише за пиене не покрива дори нужните калории, защото се разрежда с вода.

Във всеки купешки продукт могат да се открият съставки, считани в днешни дни за "лоши". То и киселото мляко не е много ясно точно какво има в него. Не изпадам чак в такива крайности, иначе трябва да си произведа всичко...

# 657
  • Мнения: 462
Аз бях заменила успешно, АМ с кисело, като го правех с малко топла вода и малко мед, така и захраних с меда.

# 658
  • Мнения: 953
Мед дадох след 3 г., въпреки че имах домашен. Силен алерген е.

# 659
  • Варна
  • Мнения: 25 351
Всъщност медът не е алерген. Алергия може да се прояви към цветния прашец в него, т.е. човек може да е алергичен към акациев примерно, но не и към меда като цяло. Не се дава на деца под годинка не заради риск от алергия, а заради риск от ботулизъм. По принцип няма никакъв проблем да се дава след навършване на 1 година.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт