Имам нужда от помощ с болен роднина

  • 15 967
  • 580
  •   1
Отговори
# 420
  • Варна
  • Мнения: 36 893
Покойната не е задействала процедура заради бабата. Защото бабет тогава не е искала. Нормално, дъщеря й е опъвала каиша. Сега, като вижда какво е, бабет обръща палачинката. Пак нормално. Не може да се справи сега.

Според мен по-скоро няма адресна регистрация там.

Вероятно починалата му сестра е движила нещата, какво значение има това?

# 421
  • София
  • Мнения: 12 006

Без да искам съм объркала цифрите,да на 25 години съм не на 23 с 2 и половина  години съм по-голяма.И съм още студентка.И на 40 да съм не съм длъжна да гледам вуйчо си.Мама почина на 69 години.Баба е на 91,вуйчо е на 62.
Ами на 25г си бая голяма мома вече, стига рева за тоя пуст апартамент.

А защо това което й се полага по наследство да го подарява на алкохолик и бездарник, който е пропилял своето имущество за пиене? На база на кое е длъжна да си подари собствения имот? Чичото да си е пазил неговия.

# 422
  • Мнения: 118

Без да искам съм объркала цифрите,да на 25 години съм не на 23 с 2 и половина  години съм по-голяма.И съм още студентка.И на 40 да съм не съм длъжна да гледам вуйчо си.Мама почина на 69 години.Баба е на 91,вуйчо е на 62.
Ами на 25г си бая голяма мома вече, стига рева за тоя пуст апартамент.

А защо това което й се полага по наследство да го подарява на алкохолик и бездарник, който е пропилял своето имущество за пиене? На база на кое е длъжна да си подари собствения имот? Чичото да си е пазил неговия.

И аз това се питам.Този имот ми е от майка ми и за нищо на света не бих го подарила камоли на вуйчо...Той на времето защо не се погрижи за мен.Защо не се погрижи за сестра си-самотна майка?Защо аз сега трябва да му подсигурявам нещо?Аз искам един ден да имам дете на него да оставя нещо не на вуйчо ми...

# 423
  • Мнения: 118
Е, вуйчото не е бил пречка, до преди 2 месеца, иначе покойната е щяла да задейства процедура по настаняване в дом, евентуално при това..На 69 е била майката  и само са го коментирали??
Този човек, щом е неподвижен, някой го е представлявал- пред социални, лекар и т.н. Сигурно има и адресна регистрация на адреса. После , в историята се появи и адвоката , който казал, че не била длъжна да го гледа! А точно как да го изхвърли каза ли? Защото за дом, ако изобщо го вземат при живи роднини, се чака.
Не аз , а тя си иска апартамента още от началото на темата празен, без вуйчото!
Айде сега,  защитниците на това поведение, да кажат как да стане.
П.п. Неверни години си пишат по- малките по фейса и общо взето пускат измислици. Едва ли е фалшив фейса.На мен разсъжденията и ми се губят. Звучи ми като 10 годишна по изказ, дано не е диагноза

10 годишните  не могат да пътуват толкова много,спокойно! Wink

# 424
  • Мнения: 25 935

Без да искам съм объркала цифрите,да на 25 години съм не на 23 с 2 и половина  години съм по-голяма.И съм още студентка.И на 40 да съм не съм длъжна да гледам вуйчо си.Мама почина на 69 години.Баба е на 91,вуйчо е на 62.
Ами на 25г си бая голяма мома вече, стига рева за тоя пуст апартамент.

А защо това което й се полага по наследство да го подарява на алкохолик и бездарник, който е пропилял своето имущество за пиене? На база на кое е длъжна да си подари собствения имот? Чичото да си е пазил неговия.
Цитирай къде писах да подарява каквото и да било... newsm78
Понякога наследствените имоти идват с неприятни обстоятелства около тях. Само да ви уверя, че чичото няма да занесе апартамента в гроба, и няма да го продаде и изпие...
 

# 425
  • София
  • Мнения: 12 006
Цитирай къде писах да подарява каквото и да било... newsm78
Понякога наследствените имоти идват с неприятни обстоятелства около тях. Само да ви уверя, че чичото няма да занесе апартамента в гроба, и няма да го продаде и изпие...
 
Тогава ми преведи какво значи "на 25г си бая голяма мома вече, стига рева за тоя пуст апартамент. " Аз го разбирам да го продаде и с парите да плаща на частен дом/хоспис.
Нормално е на 25г. момичето да иска нормален живот в собствения си апартамент, а не 200кг. пор, който само й създава проблеми и разходи, а навремето тя с майка й като е имала нужда той не ги е погледнал.

# 426
  • Сф
  • Мнения: 10 838
Големи хора, това не направили, за онова чакали..е ми ще опъват каиша сега.
Има значение кой е полагал грижи, кой го представлява.Това да не е фикус, че да го " оставят в лудницата""??или до кофите.
Хм, гледам авторката не ме е разбрала- лошо...

# 427
  • Мнения: X
тя си иска апартамента още от началото на темата празен, без вуйчото!
Айде сега,  защитниците на това поведение
Ъъъ, нещо подлежи на критика поведението ли, осъдително ли е, как? Оставам с впечатление, че не одобряваш, когато някой иска да се разпорежда в собствения си имот и живот, както намери за добре, защото някъде някой друг се е разпоредил дотам, че да остане с ризата на гърба си.

Понякога наследствените имоти идват с неприятни обстоятелства около тях. Само да ви уверя, че чичото няма да занесе апартамента в гроба, и няма да го продаде и изпие...
Така е, идват с кредити и няколко други наследници. Не идват обаче с безотговорни роднини, които са се поболели, обездвижили и опиянчили, че и на всичко отгоре никъде ги няма в реда за наследяване, та ми е леко неясно защо въобще да се споменават като вид неприятно обстоятелство.

# 428
  • Мнения: 15 960
Чичото може да откара още 20-30 години. Въпросът е какво да прави авторката през това време.

# 429
  • Сф
  • Мнения: 10 838
Чичото може да откара още 20-30 години. Въпросът е какво да прави авторката през това време.
Е ,в бг мама ли да и кажем?
Тя, като студентка да се сети барем в Лекса да пита!

# 430
  • Мнения: 722
Вмятам само за кредита и застраховките - аз имам доста голям кредит БЕЗ застраховка "Живот". Банката е ЦКБ. Преди това имах друг /изплатен вече/ пак БЕЗ застраховка "Живот". Банката беше ДСК.

# 431
  • София
  • Мнения: 12 006
Чичото може да откара още 20-30 години. Въпросът е какво да прави авторката през това време.
Не прочете ли - продаава жилището, отива на квартира, чичото в хоспис с парите от ап., бабата не разбрах само при нея на квартира или за нея да търси отделна квартира. Тези разходи, редом с 10 бона кредит, колко са един млад човек според ССФ? Satisfied Даже ще й остават да си задели за първоначална вноска за собствен ап. с ипотека Satisfied Млада е все пак.

# 432
  • Мнения: 8 874
Е, вуйчото не е бил пречка, до преди 2 месеца, иначе покойната е щяла да задейства процедура по настаняване в дом, евентуално при това..На 69 е била майката  и само са го коментирали??
Този човек, щом е неподвижен, някой го е представлявал- пред социални, лекар и т.н. Сигурно има и адресна регистрация на адреса. После , в историята се появи и адвоката , който казал, че не била длъжна да го гледа! А точно как да го изхвърли каза ли? Защото за дом, ако изобщо го вземат при живи роднини, се чака.
Не аз , а тя си иска апартамента още от началото на темата празен, без вуйчото!
Айде сега,  защитниците на това поведение, да кажат как да стане.
П.п. Неверни години си пишат по- малките по фейса и общо взето пускат измислици. Едва ли е фалшив фейса.На мен разсъжденията и ми се губят. Звучи ми като 10 годишна по изказ, дано не е диагноза

Този човек има само един жив роднина -майка му, която е на 91 години и сама е за дом, където да я гледат. Никой не може да я застави да изпълнява майчинските си задължения по отглеждане на "детето".
Авторката не е никаква. В смисъл не е от тези, които законът може да задължи. Законът задължава деца и родители едни към други. Всички останали роднини до девето коляно може бъдат попитани дали са съгласни. Ако няма съгласни, човекът е грижа на държавата.

Ако има адресна регистрация, тя е направена от майката на момичето. Значи предишният собственик на апартамента е бил съгласен този човек да пребивава там. Сегашният собственик е на друго мнение.Този човек вече се води самонастанил се. Дава му се срок да напусне. Ако не, се извежда с полиция. Така е по закон.

Човекът е инвалид ІІ група и е неподвижен. Не могат да го изгонят на улицата и затова трябва да му се предостави място в дом. Това пак е по закон и по морал също.

социалните ще се опитат вероятно да ги натиснат. Най-вероятно авторката, защото от бабата просто няма как.

Авторке, извикай адвокат, който да те представлява, докато социалните са на оглед у вас.Не знам колко ще ти струва, обаче е за предпочитане да вземеш малко пари от приятели, за да имаш щанс.

# 433
  • Мнения: 25 935
Цитирай къде писах да подарява каквото и да било... newsm78
Понякога наследствените имоти идват с неприятни обстоятелства около тях. Само да ви уверя, че чичото няма да занесе апартамента в гроба, и няма да го продаде и изпие...
 
Тогава ми преведи какво значи "на 25г си бая голяма мома вече, стига рева за тоя пуст апартамент. " Аз го разбирам да го продаде и с парите да плаща на частен дом/хоспис.
Нормално е на 25г. момичето да иска нормален живот в собствения си апартамент, а не 200кг. пор, който само й създава проблеми и разходи, а навремето тя с майка й като е имала нужда той не ги е погледнал.
Разбираш грешно. Не съм писала и да го продава.
Момичето, може да иска и принцеса в дворец да е, но живота не е каквото искаш, а каквото си направиш.

Учи в "най добрия университет в България ", нали така беше. Айде да си приложи знанията от там и да излезе от ситуация, без да реве и да се тръшка, че не иска вуйчо си.

# 434
  • Мнения: 714
И аз това се питам.Този имот ми е от майка ми и за нищо на света не бих го подарила камоли на вуйчо...Той на времето защо не се погрижи за мен.Защо не се погрижи за сестра си-самотна майка?Защо аз сега трябва да му подсигурявам нещо?Аз искам един ден да имам дете на него да оставя нещо не на вуйчо ми...
Е ти като се консултира с адвокат , той не ти ли обясни че наследстовото не само активи , а може да е и пасиви ? Решението вуйчо ти да живее в апартамента е било взето от майка ти . Правилно или не , не съм аз тоя който може да я съди . Напрактика ти в наследство си получила апартамент и вуйчо . Актив и пасив .И двете неща са ти оставени в наследство от майка ти , напълно съзнателно  . И сега ти искаш само актива , а някой друг да получи пасива . Няма такъв филм в правото .
10 годишните  не могат да пътуват толкова много,спокойно! Wink
Така и не разбрах как човек който толкова много пътува , не може да изкара едни 7-8-10к лева и да си реши проблема .

Общи условия

Активация на акаунт