НОЕМВРИйки 2019 - тема 6

  • 28 234
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 859
Анастасия ,секцио ми препоръчват заради плацентата,очите и паник атаките.При раждането на дъщеря ми получих на магарето, щях да припадна,появиха ми се бели петна пред очите,вдигнах много пулса,не можех да дишам...Не е от самото  раждане,на психическа основа и страх от болници. Лигава работа изглежда отстрани,но не мога да го контролирам .


По отношение на секциото ,свеки има и друга гениална теория-това не било нищо,така не се ставало майка,бившата и снаха така родила големия и внук,защото била лигла и затова не го и обичала достатъчно ,понеже и го извадили от корема.Не знаех ,че може човек да сравнява коремна операция едва ли не с изтискване на пъпка ,ама явно тя може...Не знам дали мъжо и е казал,че сигурно и при мен ще е така,и дали не ми прави намеци и за това .
Не е обръщам внимание по принцип,тя не ме харесва ,защото нямам имоти ,и не сме я питали като сме се женили ,дали може Joy

Клеопатра, добре дошли в темата Hug  Почивай си и си пий лекарствата .Важното е да нямаш контракции и да е затворена шийката .

# 61
  • Мнения: 2 224
Тя ще да е някоя кралица твоята свекърва явно. Изобщо не й обръщай внимание. Всеки може да е прост и ограничен колкото си иска. Колкото по-малко й споделяте, толкова по-добре. А то пък трябва да си мазохист, че да не предпочиташ да страдаш по-малко (с което не искам да кажа, че със сигурност секциото е по-безболезнения вариант, зависи). Майка се става не с раждането, а с отглеждането и отношението и любовта за цял живот след това.
Само, който не е преживял или запознат с ПА може да твърди, че това е “лигавене”. Напротив, именно на хора сколонни към префекционизъм често се случва. Иначе нали знаеш, че колкото повече се притесняваш да не получиш ПА, толкова по-вероятно е да я получиш. Затова се настрой, че раждането ще е прекрасно и само броени минути след началото ще видиш човечето, което е било в теб толкова време. Пък и да получиш ПА, бебето ще го извадят, а ти ще оцелееш, няма страшно 😉

# 62
  • Мнения: 59
Включвам се и аз в новата тема. Simple Smile
В предишните теми бях писала, че очакваме момиче с термин 12.11.2019, може ли някой да ме добави на началната страница?
Иначе като Ви чета и се успокоявам, че не съм единствената с ужасни болки в кръста. При мен са най-силни вечер като си легна. Много ми е трудно да се наместя докато заспя. Или на мен няма да ми е комфортно или бебето ще недоволства Smile Още от сега се чувствам много тромава. С първата бременност не си спомням да е било така. Преди да забременея бях ~45кг, вчера се премерих - 51,4кг
Аз също имам много неприятни киселини през последните дни.
А относно раждането секцио или нормално - след първо нормално раждане, може да се каже, че имам известни колебания дали този път да не е планирано секцио :/ Но не съм сигурна дали искам да остана с белези на две места...

# 63
  • Мнения: 103
Добре дошла на Клеопатра. Наистина пий каквото са казали, почивай си и всичко ще е наред Wink

Аз минавам за отчет, бях на преглед най-после ( този един месец ми се струва голямо чакане 😩 ). Вчера малкия ни син имаше РД- гледах да не се напрягам и не сме и имали кой знае колко гости на партито, но от следобед корема ми е на камък и ме стяга едно такова странно и неприятно при мърдане... Казах й днес на прегледа, защото се притеснявам. Имам и лек бодеж от ляво до гърдата... Кръвното ми беше доста ниско 93/65 или нещо такова с нормален пулс.... Каза да пия повече течности- минимум 2л на ден. За стягането ми измери шийката с вагинален ехограф- каза охооо екстра си 4,5см - май пак ще е зор с раждането 😫 Каза за увелича Биоелектрата по 2 пъти на ден до края на седмицата и да пия но-шпа 3 пъти на ден за една седмица.
Бях с най-големия на прегледа, видяхме бебка 🥰 1,06кг шаваше доста и беше в поза боксьор 😅 Пусна кръвни и утина, в петък ще ходя за резултати Simple Smile
За сега това от мен 🤗

# 64
  • Мнения: 61
Маргаритка с удоволствие тея дни, ще ти пусна снимка на белега ми от секцио. Вероятно няма е каквото очакваш да видиш Simple Smile поне яз почти не го виждам вече, а е скорошен на 2 години.
За секциото съм от хората които много го подкрепят и съм с много добри спомени. Бебето ми беше седалищно и затова се наложи секцио. Бях предубедена и е било излишно. Мисля обаче, че е важно и в кой град се ражда и как са условията на болницата.
За 10 мин бебето беше извадено и го видях. След още 30 мин видях и таткото и бебето. От там в реанимация и на 4я час ме изправиха да се раздвижа. Болеше, беше гадно все едно никога не бях стъпвала на краката си, но това са някакви дълги 20 крачки и това е. След 20 часа ме качиха в болничната стая, махнаха ми гадната торбичка с маркуч и пишано, получих си детето. От тогава само аз си я гледам, няскоро чак получих 2 седмици помощ от мойта мама. Много поздрави на тея дето казват, че връзката между дете и майка се разваля със секциото. Кърмата на деня след операцията ми беше на линия. На 4 ден ме изписаха и ден след това вече чистех в нас (голяма глупост!).

# 65
  • Мнения: 4 622
Пълна глупост, че не можело да има връзка, ако е секцио! Ама откъде ги измислят! Много родители имат силни връзки с осиновените си деца, а те още малко ще са предубедени, че няма да има емоционална връзка и ако е заченато инвитро.

# 66
  • Мнения: 1 037
А мен повече ме е страх от секцио. Дано очният лекар да е благосклонен, че съм малко на границата. Най ме притеснява, че секцио вадят бебето по-рано, а не си стои докато е готово за излизане. Но както стане, важен е крайният резултат.
За свекървата на Лейди - някои хора са токсични. Минимални контакти и толкова. Сигурно ако Лейди роди естествено, ще е виновна, че е родила нощем, а не като нормалните хора, или че бебето е скорпион, а не стрелец. Въпрос на време и желание да се измисли следваща причина защо е лоша.
Мрън. Днес са ми излезли резултатите от контролната микробиология, все още има е.coli Sad Само е станало по-резистентно. Пак ще го лекуваме, този път дано се разкара.

Последна редакция: вт, 20 авг 2019, 16:02 от vesibu

# 67
  • Мнения: 112
Момичета, здравейте. Има ли някой с мнения за Graco evo 3 количка, лека е, има и кош за новородено и ми я препоръчаха. Колебая се между нея, mama i papas i Quinny

# 68
  • Мнения: 61
Много малко деца се раждат на термин. Повечето си го изпреварват, а някой бая. Хубаво е бебето да си отлежи максимално в корема, но 10 дни не са толкова ранно вадене. Първата я извадих 10 дни преди термин, втората ще я вадя 15 дни по-рано защото с тоя екстремен живот който водя сега не съм спокойна, че няма да тръгне само да излиза 😁
Graco мисля, че бяха с въртяща се дръжка което е супер. На повечето колички коша се мести според посоката, което по е на мен ми беше в тежест и не се занимавах. Quinny са големи сладурчета, но лично аз не харесвам с три гуми. Не съм бутала, но ми изглеждат неудобни. Може би зависи и от населеното място. При мен най-добре се живее с някой полски танк. Нашата количка е Адбор и въпреки големината си и килограмите не я заменям за друга

# 69
  • Мнения: 33
Анастасия ,секцио ми препоръчват заради плацентата,очите и паник атаките.При раждането на дъщеря ми получих на магарето, щях да припадна,появиха ми се бели петна пред очите,вдигнах много пулса,не можех да дишам...Не е от самото  раждане,на психическа основа и страх от болници. Лигава работа изглежда отстрани,но не мога да го контролирам .


По отношение на секциото ,свеки има и друга гениална теория-това не било нищо,така не се ставало майка,бившата и снаха така родила големия и внук,защото била лигла и затова не го и обичала достатъчно ,понеже и го извадили от корема.Не знаех ,че може човек да сравнява коремна операция едва ли не с изтискване на пъпка ,ама явно тя може...Не знам дали мъжо и е казал,че сигурно и при мен ще е така,и дали не ми прави намеци и за това .
Не е обръщам внимание по принцип,тя не ме харесва ,защото нямам имоти ,и не сме я питали като сме се женили ,дали може Joy

Клеопатра, добре дошли в темата Hug  Почивай си и си пий лекарствата .Важното е да нямаш контракции и да е затворена шийката .
Извинявай ,ама й кажи на дъртата чума да се застреля ...СПЕШНО 👿Направо не се побирам в кожата си като чета какви ги говорят и как се бъркат за щяло и нещяло тези ....как може да си позволява да говори така

# 70
  • Мнения: 104
Вчера минах през доплерово изследване при д-р Чавеева , всичко е наред с бебка - 28+1 г.с. 1294 грама. С главичката надолу и ръчички пред лицето Simple Smile ще повторим изследването в 32 г.с. , от тогава ми казаха че започваме и слушане на тонове .
Моята свекърва си е по купоните , не я интересуват много много внуците 😀 Дори и да направи някакъв коментар по отглеждане на каката , изобщо не я слушам .
Моят съвет е - нека си говорят , дават съвети / мнения , изобщо не ги слушайте . Живота си е ваш , децата са ваши , бабите и дядовците да ги взимат за да им се порадват и до там !

# 71
  • Мнения: 3 326
А мойте баби и дядовци не ги и вземат. Само ако сме били с малкия. Иначе им дай съвети да дават. Не познават детето, виждат го за по няколко часа и то не всяка седмица ама веднага са готови да се обадят. Казах им, че когато почнат те да ми гледат детето тогава ще ми дават съвети.
Сега се очертава да съм 1 седмица в болница и вече започнаха уговорките, че нали баща му ще си го гледа щото те не можели, не искал да седи при тях и други подобни. Имаше и изказвания как съм щяла да се оправям с двете деца. Явно големия нямало да ходи на градина щото не всеки ден баща ми може да го заведе и вземе. Абе сегашните баби не са като едновремешните 😀. Ама иначе едно време как било.

# 72
  • Мнения: 1 037
Едно време са се пенсионирали на 55 и им е било скучно сигурно Simple Smile Сега моите родители са около 60 и още си работят. Предложиха си услугите да гледат сина ми, докато раждам. Но нещо не съм сигурна как ще стане, като трудно ще си вземат отпуск.
Аз се чудя после като родя дали синът ми да стои няколко седмици вкъщи. Сигурно ще е лудница, но пък няма да носи вируси от градината. Вие как ще направите с по-големите деца (ако имате избор)?

# 73
  • Мнения: 61
Съседка не спря големия си (4г) от градина и в момента на раждането обявиха епидемия в градината. Изпратиха го за месец при баба и това беше мн тежко и за нея и за него. Аз избрах да си гледам двете деца в нас, голямата е на 2г и няма да я пусна на ясла.
И аз днес бях на ЖК. 1.750кг измериха бебето, но не вярвам на тези сметки. Голямата ми уж трябваше да е към 5кг, а се роди 3220кг Simple Smile

# 74
  • Наблизо
  • Мнения: 6 127
Азе пак имах контракционна криза снощи,сега ми е по-спокойно,но коремът ми е твърд.Нищо не помага - дори и разтворимият магнезий,но спа..нищо Sad За щастие шийката ми е добре,но...аз си се мъча.Мъжът ми ме вбеси с мрънкането си,че съм му пречила да спя.Сега му е минало лошото сутрешно настроение и ми праща съобщенийца,ама на мен не.Не стига че ме боли,притеснявам се..
Съжалявам за изблика,но мъжете някой път не се усещат.

Общи условия

Активация на акаунт