НОЕМВРИйки 2019 - тема 6

  • 28 247
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 327
С баткото като отидох на прегледа за майчински беше 3кг и докторката се смееше, че може вече да се ражда била спокойна. Той през цялото време си вървеше едричък, че и сега продължава. Роди се 4,050кг с 10 дневно преносване. Това сега не го знам колко голяма ще е, пак върви едричка ама няма да е преносена поне.

# 706
  • Мнения: 817
След последната консултация във фейсбук бабуваме за пола на бебето, но не това е най-важното. 78 кила съм, казала съм "хакуна матата" на шийките, пия си магнезия и гледам да си вдигам подутите крака върху две възглавници по-често.
Виждам, че обсъждате покупки.
Помпа за кърма - играх на търг в ebay за медела суинг, взех я за 21 паунда и 3,50 транспортни разходи. Ще си купя резервни части и всичко е 6.
Термометър имам в стаята на детето от технополис, мери и влажност на въздуха. Добре е да го има.
Свинската мас, както и зехтина се изварява, на по-късен етап могат да се добавят и невен, лайка. Помага като допълнителна грижа при третиране на белези, в т.ч. прясно образувани стрии. Не виждам нищо лошо в това да се използва. С уговорката, че на деца с атопична кожа им е необходима медицинска козметика, а не бабин илачи. Когато става дума за малко дете, още повече пък новородено, не си правя кошия с акъла, отивам при специалист, който има защо да взема скъпо и трудно да се намира час. Личен лекар... Хайде не.

# 707
  • Мнения: 3 096
Lidsy, каква помпа си взе? Medela Swing ли? И аз си поръчах една втора употреба, но частите хич не са евтини. Ти откъде ще си ги поръчаш?

Мен обаче ме притесни тази помпа втора употреба, защото се разрових из нета и прочетох, че не е безопасно да се ползва такава. Понеже самото моторче не се води от тип затворена система, е вероятно там да попадне кърма и бебето да се зарази по някакъв начин. Не го обяснявам много добре, но в нета има инфо. Т.е дори и да се стерилизират или подменят частите, пак има риск, защото стерилизация на самата помпа не се прави. Има марки, които са от тип затворена система и там само смяната на резервните части е достатъчна. В нашите болници не знам какви помпи дават, но останах с вчечатлението, че по света са професионални и на всяка родилка се дава чисто нов комплект накрайници. При нас може би ги стерилизират.

Честно казано, на кантар съм дали да ще давам това мляко на бебето. Идеята ми е да я ползвам, докато се регулира кърмата в началото, ако не ни се получат от раз нещата. Или за да избегна запушване. Но ми се иска да мога и да замразявам кърма за дните, в които ще съм излезнала да свърша някаква работа или да се разнообразя малко, пък бебето с таткото. Чудя се дали не параноясвам прекалено много.

Стана много дълго, но накратко как стигнах до електрическа помпа. Предвид, че се целя в кърмене, не ми се даваха много пари за помпа и мислех да взема една ръчна, колкото да има нещо там. Обаче реших да направя имитиращи движения на изцеждането и още на първата минута ръката ми се измори. След това се насочих към Мини Електрик модела на Медела, но прочетох някъде, че е много шумна и вярно... Пуснах едно клипче и ми се видя брутално шумна и се отказах от нея и така стигнах до Меделa Суинг Simple Smile

# 708
  • Мнения: 817
Чак толкова...
Погледни Bellababy, бюджетен вариант, имам доволни познати.
Имам съвсем скромен и много горчив опит с кърменето. Нека момичета, които са кърмили успешно и са използвали помпа да се включат тук. Аз също живея с мисълта, че ще бъде необходима ако тръгне кърма този път изобщо и докато се регулира.

# 709
  • Мнения: 61
А аз знам, че Ел. Помпите са подходящи когато има много лактация.
На мен ми беше препоръчана от доста познати  ръчна на Авент. Добра работа ми свърши. Само от шише хранех детето и доста цедях.

# 710
  • Мнения: 1 037
Medela swing е много добра:) Но ако искаш да кърмиш, целта е бебето да свърши повечето работа. Тогава и ръчна помпа е достатъчна. С електрическа е по-лесно, разбира се.
Много е популярно майката да се цеди изцяло, за да вижда колко е изсукало бебето. Но това е лоша идея. Така е по-голяма хамалогия, трябва да се стерилизира всичко и т.н. Допълнително, много жени не могат да поддържат дълхо млякото така, или защото не се изцеждат достатъчно пъти, или защото гърдите очакват бебе и с цедене не се получава същото количество мляко като от сучене.
Вече ако има проблем и бебето не засуква е друго.

# 711
  • Мнения: 3 225
Ръчните са много слаби и ако има запушване, са напълно безполезни. Аз основно с такава цел я ползвах и то 1г6м. Бебето беше изцяло кърмено и изцеденето го хвърлях.
Освен това, ако се наложи цедене по някаква причина, оставаш без ръце и става бавно.
И аз си взех Medela swing. Предния път бях с електрическата на Авент, но тази има повече преимущества.

# 712
  • Мнения: 641
[quote author=vesibu link=topic=1136062.Така е по-голяма хамалогия, трябва да се стерилизира всичко и т.н. Допълнително, много жени не могат да поддържат дълхо млякото така, или защото не се изцеждат достатъчно пъти, или защото гърдите очакват бебе и с цедене не се получава същото количество мляко като от сучене.
Вече ако има проблем и бебето не засуква е друго.
[/quote]

Точно така е,защото когато бебчето засуче кърмата потича почти веднага , докато с помпата не е така и всъщност това удължава процеса на изцеждане,докато слезне кърмата.Каквото и да измислят производителите стимулацията от засукало бебче гушнато в мама не могат да пресъздадат дори и с ел.помпа да е по-лесно.Не съм ползвала такава , ползвах ръчна на Томи типи , с малкия купихме нова разбира се , защото старата я бях изхвърлила,изглеждаше ми захабена още тогава
 .И двама са кърмени от гърда 1 год.  голямия и 1 и 2 мес. Малкия ,отбих го май месец.,заради бременността иначе той мисля,че още щеше да суче.Докато батко му се отби сам. Simple Smile

# 713
  • Мнения: 1 538
И аз взех Medela Swing. Честно казано нямам никаква идея дали ще ми потрябва. До сега нито коластра имам, нито някакви други признаци, макар, че уж не значело дали ще кърмиш или не. Rolling Eyes

Аз направих няколко нощувки в болницата на Гинипрал системи. Човекът нещо се беше объркал, че му дошло времето. Получих и като бонус Дексаметазон терапията за дробчетата. Сега съм вкъщи и си пийвам магнезия. Дано не се заблуди пак по някое време. Angry Шийката гордо удържа набезите и почти не е мръднала.

# 714
  • Мнения: 709
Съмър, хайде още малко да почака човека. Поне до другия месец, че да влезеш в деветия. Повече почивка и всичко ще е наред! Hug

Аз днес пак ще ходя да пускам урина. Предния път имах песъчинки, а вчера цял следобед ме боля май бъбрек, ама понеже не съм сигурна.... Да видим какво ще покажат изследванията.

Честно казано, вече много си искам тялото само за мен. Все по - тежко ми става, все по - трудно спя, всичко ме боли сутрин. Вече не мога и да се навеждам, сгъвам и т. н. Grinning Успокоявам се, че другата седмица е последната на септември, а в началото на октомври влизам в 9-тия месец. Вляза ли в деветия, давам на бебка зелена светлина, стига на грамове да си върви все така добре. Ще видим в понеделник.

Помпа ще си взема електрическа на Лорели май. Не ми се дават 200 лв за помпа, без да съм сигурна, че ще ми е нужна. А и предполагам, че и тя ще върши добра работа.

# 715
  • Мнения: 3 096
Моята помпа ми излезе към 36 лева, но много ме глождят съветите да не се ползва такава втора употреба. От друга страна, не знам дали и колко ще ми трябва, затова не ми се дават много пари. Може би ще я ползвам в началото, че парите са й супер и ще преценя дали ще давам изцеденето на бебето или ще купувам нова помпа. Тези Белабейби ги гледах и даже бях решила да си купя точно такава, защото оценката й в Амазон е чудна, двойна е, но ми досвидяха и тези 90 лева Grin

Според вас стерилизацията на накрайниците достатъчна ли е? Rolling Eyes

# 716
  • Мнения: 958
Аз се чувствам добре , не ми тежи , не ми пречи . Обаче .... не ми стига въздуха на моменти и седнала и легнала явно дечко притиска нещо и е много неприятно . Дишам на минимален капацитет . Нямам търпение да дойде края на октомври , че си правя сметки за секцио тогава 😁🤰🏻. Искам да се срещнем вече с бебчо само да расте жив и здрав и да качва килограми .

# 717
  • Мнения: 3 096
При мен е абсолютно същото. Чувствам се доста добре, със съня също нямам кой знае какви проблеми, освен че последните дни покрай ровене из сайтовете за покупките, сън не ме ловеше Grinning Днес ще ходя за подплънки, превръзки, ще взема и два малки пакета памперси. Не искам да зареждам големи опаковки, защото за болницата искат малък, неотварян пакет. А и не знам дали ще допаднат на бебето точно тези, така че в началото ще експериментираме.

С дишането съм по същия начин. Мислех, че е от преяждане, но после осъзнах, че може да се случи и след като съм пила вода, че и без да съм яла и пила нещо скоро. Та, само това ми тежи. Е, и коремът пречи де... Кофти е да не можеш да се видиш... отдолу като се минаваш с бръснач или като чистиш най-долния ред плочки в банята 😁

# 718
  • Мнения: 1 037
Моята помпа ми излезе към 36 лева, но много ме глождят съветите да не се ползва такава втора употреба. От друга страна, не знам дали и колко ще ми трябва, затова не ми се дават много пари. Може би ще я ползвам в началото, че парите са й супер и ще преценя дали ще давам изцеденето на бебето или ще купувам нова помпа. Тези Белабейби ги гледах и даже бях решила да си купя точно такава, защото оценката й в Амазон е чудна, двойна е, но ми досвидяха и тези 90 лева Grin

Според вас стерилизацията на накрайниците достатъчна ли е? Rolling Eyes
Аз бих ги сменила изцяло, ако не струват колкото нова помпа, разбира се.

# 719
  • Мнения: 4 859
Самър щом шийката се държи всичко ще е наред.Почивай си,сега ти се е паднало да те глезят Hug
Скарай се на бебо,че спешна работа няма,поне още месец да си стои на топло Blush

Аз си виждам всичко ,нямам проблем с епилация или обуване,свивам си се като преди.Ама как ме боли таза и между краката не е истина.Място не си намирам,а като стана вървя точно като патица,имам чувството че имам топка между краката.И с това лежане-искам да тичам,да скачам,да тренирам....и да ям без да се превивам после от болки.И да се наспя.И много други неща.Но не бързам -както върви дребен беб,ако можеше щях да искам след термин да го родя.
По оотношение на външния вид,не се чувствам по-различно -нито по-красива и женствена както кзват някои бременни,нито пък грозна и дебела Joy Е пречкат ми се малко големите гърди и се чудя какво да ги правя,ама бели кахъри Grinning

Поръчах си още нощници,в петък след прегледа ще понапазаруваме каквото трябеа за болницата,че с тези контракции .

Това ми е списъка,ако се сещате още нещо,мол да ме допълните Blush

За беб:
*памперси малък пакет,мокри кърпички,ръкавички,залъгалка,дрешки за изписване(в деня на изписването)

За мен
*изследвания и направление,копие от лична карта на мъжа ми и копие от свидетелство за граждански брак
*мокри и сухи кърпички,тоалетна хартия
*еднократно бельо Сanpol-2 кутии,пррвръзки за родилки -2 пакета,нощни превръзки -2 пакета,еднократни чаршафи
*нощници-4 бр.,халат-1бр.,мъжка тениска-1бр.(за раждането)
*чехли
*дрехи за изписване(в деня на изписването)
*хавлиени кърпи(малка и голяма)
*нож,вилица,лъжица,чаша
*стекче минерална вода със спортен накрайник,шоколад
*козметика и тоалетни пренадлежности,сешоар
*термометър
*лекарства-обезболяващи свещички Волтарен 100,няколко пакетчета Нимезил,Достинекс 2таблетки за спиране на кърма,Панадол,Д-Р Бах рескю пастили(за успокоение)

Ако съм секцио ще трябват и лепенки еодоустойчиви,но незнам какъв размер и ще изчакам.Телефон,зарядно и слушалки винаги са с мен,както и ластик,гребен и несесер с гримове.Шампоани,балсами,паста-ще взема малки опаковки от ДМ,като миналия път.

Общи условия

Активация на акаунт