Колко пари харчите на месец за храна

  • 85 400
  • 2 236
  •   1
Отговори
# 1 485
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 729
Медът е поскъпнал много. На нашия пазар - Младост 1, е 15 лева за мед в буркан на винт. Аз намерих от пчелар за 10, иначе ми носят от Добрич за 8. От магазин мед няма да купя.

Последна редакция: вт, 16 юни 2020, 11:48 от The Iron Lady

# 1 486
  • Мнения: 1 124
Медът е поскъпнал много. На нашия пазар - Младост 1, е 15 лева за мед в буркан на винт. Аз намерих от пчелар за 10, иначе ми носят от добрич за 8. От магазин мед няма да купя.
А изкупната му цена от производителите е 3.30лв./кг. и няма пазар.

# 1 487
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 729
Медът е поскъпнал много. На нашия пазар - Младост 1, е 15 лева за мед в буркан на винт. Аз намерих от пчелар за 10, иначе ми носят от добрич за 8. От магазин мед няма да купя.
А изкупната му цена от производителите е 3.30лв./кг. и няма пазар.
Леле това вярно ли е?!

# 1 488
  • Мнения: 1 124
Медът е поскъпнал много. На нашия пазар - Младост 1, е 15 лева за мед в буркан на винт. Аз намерих от пчелар за 10, иначе ми носят от добрич за 8. От магазин мед няма да купя.
А изкупната му цена от производителите е 3.30лв./кг. и няма пазар.
Леле това вярно ли е?!
Вярно е, мъжа ми е производител. А иначе по нашите пазари/Бургаско/ се продава по 8 лв. буркан.

# 1 489
  • София
  • Мнения: 6 222
Това е подигравка с хората. Мъжът ми също произвежда мед (любителски и за домашна употреба и за близките ни) и знам колко е трудоемко и времеемко. Sad

# 1 490
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 422
За такива пари, по-добре да запаля колата и да обиколя съседните села и купя зарзават от бабите. Хем ще е по евтино, хем помощ за бабите, хем едва ли са пръскани с тежки химии (съдейки по моите съседи).
При нас розовия домат е 3лв, червените са по 2лв, краставици по 1,50 всичко е от производителя. Малините бяха по 4лв, ягоди и череши имаше и от 2.50 до 3.50

# 1 491
  • Мнения: 3 948
Аз купувам буркан чист мед за 6лв, а кг за 8 (от онези на калъп), като го разтопя на водна баня -пълня буркан и половина
Според мен започва много сериозна спекула с цените по градските пазари.
Домат за 7 лв да си го ядат, в момента БИЛА са сключили договори с много оранжерии за розов домат, лошото е че го искат бран много зелен

# 1 492
  • Мнения: 9 681
За такива пари, по-добре да запаля колата и да обиколя съседните села и купя зарзават от бабите. Хем ще е по евтино, хем помощ за бабите, хем едва ли са пръскани с тежки химии (съдейки по моите съседи).
При нас розовия домат е 3лв, червените са по 2лв, краставици по 1,50 всичко е от производителя. Малините бяха по 4лв, ягоди и череши имаше и от 2.50 до 3.50

че бабите се научиха и продават бая скъпо. отделно, че трябва да се внимава, защото правят номера. за пръскането не бих разчитала пък въобще. иначе и аз ги гоня бабите, особено тези с яйцата Wink

# 1 493
  • Мнения: 10 828
Всичко пръскат със стандартни химии. Не знам тежки, леки, но е добре да се спазва карантинния срок, което бабите много много не отбират..

# 1 494
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 422
Еми не е баш така, сега вярно че не може да се сложат всички под общ знаменател. Но тук всички пръскаме предимно с мляко, йод, коприва и бордолезов разтвор.
Като не отглеждаш за масова продажба, а за себе си е друго. И като има повече, няма проблем да го продадеш или подариш.

# 1 495
  • София
  • Мнения: 39 173
Ние сме от две седмици без мм, харчим съвсем малко за храна. Заредих бързи неща от Лидл, зеленчуци, спрях прясното мляко, че ме боли корема. Една тава с крилца и пресни картофки я мотаме три дни.

# 1 496
  • Мнения: 19 004
Който отглежда за продажба и от това му зависят пари, пръска. Не се заблуждавайте, че хората по селата са толкова наивни. В добрия случай ще уцелите хора, които са спазили необходимите срокове за пръскане преди да продават.

# 1 497
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 422
За това ще търсиш някой който продава, само когато има в повече. Имало е лета, когато на ден съм обирала по 3 кофи домати, по една с краставици и тиквички. А гледам само за нас , а не за продажба. Просто е добра година. Тогава и продавам и раздавам и на кокошките хвърлям. Плодове направо подарявам като има много. Такива хора търсете, а не тези които гледат с декари.

# 1 498
  • Мнения: 19 004
В момента колко баби мислиш, че обират по три кофи домати без да са пръскали?

# 1 499
  • Мнения: 10 828
Ми не с декари, ама бабите на село са си сами обикновено. Излизат си със щайги и масички пред къщите.
Имат поне 20 корена домати със сигурност не за собствено ядене. Ако не пръскат ще ядат дръжки.. И колко ще изядат 5 домата на седмица. Много ясно, че разчитат на останалите 50кг да докарат някой лев.
Това, че ти не пръскаш, щото ти се занимава да е еко био... Еми 99% пръскат. Щото така си знаят..

И къде, да чукам по къщите ли да питам "вие с мляко ли пръскате"...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт