Парфюмни размисли и страсти - 231

  • 59 002
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 515
Йоан Владимир и ти ме изненада с този креозот(не го бях чувала това  вещество). Хем съжалявам, че не ти е харесал, хем ме разсмя с това описание:hugs:
Не е типичния тютюнев  парфюм Un Air d'apogee и този път може и да не се озове в мъжкия парфюмен шкаф,но ако отиде подозирам, че на твоя мъж ще му допадне:smile:
По темата за тютюна и за химията с различните кожи- пробвах наскоро и Bois Sikar на Atelier des Ors. Значи, представете си  пепелник пълен с угарки, от който се издига лек дим от догаряща цигара.Толкова автентично ми стоеше. Направо го измих. Прехвърлих си мострата на ММ, като щедро го предупредих, да има едно наум. Съвсем и тотално различно му стои-да пак има лек отблясък на цигари и той го усеща, обаче за кратко и в началото, а след това му се развива супер готино.  Даже на  него много му хареса, а той е върл противник на тютюнопушенето и мрази цигарен  дим! Да му имам кожата, просто всичко му се развива чудесно.

# 661
  • Франция
  • Мнения: 898
Йоан Владимир и ти ме изненада с този креозот(не го бях чувала това  вещество). Хем съжалявам, че не ти е харесал, хем ме разсмя с това описание:hugs:
А, не мога да кажа все още, че не ми е харесал Simple Smile Необичаен ми е и ме провокира да му търся точното време, място и настроение.

# 662
  • Бургас
  • Мнения: 5 944
Е, аз на фона на разговора за ниш аромати направо се изцепвам с този въпрос, но:
Някой пробва ли е този нов аромат на  L'Erbolario
Accordo Di Ebano (Perfume Notes Of Ebony)
Скрит текст:

# 663
  • Мнения: 6 930
Е, аз на фона на разговора за ниш аромати направо се изцепвам с този въпрос, но:
Някой пробва ли е този нов аромат на  L'Erbolario
Accordo Di Ebano (Perfume Notes Of Ebony)
Скрит текст:

 Ооо, скоро май ще намина през магазина им да го пробвам, изглежда интересно!

# 664
  • Мнения: 11
Новата ми любов Бакара Руж ФК,защо не го усещам изобщо ,върху моята кожа.Аромата толкова ми допада,нищо излишно или дразнещо за моите възприятия,а не мога да му се насладя.Отстрани го регистрират,но искам аз да му се радвам.Дайте съвет какво да направя,за да го усещам

# 665
  • Мнения: 721
Новата ми любов Бакара Руж ФК,защо не го усещам изобщо ,върху моята кожа.Аромата толкова ми допада,нищо излишно или дразнещо за моите възприятия,а не мога да му се насладя.Отстрани го регистрират,но искам аз да му се радвам.Дайте съвет какво да направя,за да го усещам

Пробвай да пръснеш няколко пъти на парченце памук и го пъхни в сутиена си, примерно😉 Би могло да помогне...или сложи малко вазелин там където ще сложиш парфюма и после пръсни. Това забавя изпаряването на ароматните молекули...

Последна редакция: чт, 31 окт 2019, 11:47 от Jeune Fille

# 666
  • Мнения: 31 430
Новата ми любов Бакара Руж ФК,защо не го усещам изобщо ,върху моята кожа.Аромата толкова ми допада,нищо излишно или дразнещо за моите възприятия,а не мога да му се насладя.Отстрани го регистрират,но искам аз да му се радвам.Дайте съвет какво да направя,за да го усещам
Няма какво да направиш. Peace

# 667
  • Пловдив
  • Мнения: 1 195
Kovatcheva и аз не можах да се спогодя с алдехидите в Stairway To Heaven . Чисти, кристални и празрачни са тук, въобще не са сапунени, парфюма е хубав като цяло и все пак ми дотежаха. Аз си имам проблем с алдехидите и като цяло не е изненада, че и тук не ми застанаха както ми се щеше. Отделно, четейки коментарите за него в темата, а и не само тук, си затвърждава мнението, че съм асомнична към някакви негови съставки- никакви плодове не усещам, грам нищичко. Само хелиотроп и муск, с малко пудреност и доза  алдехиди. Предполагам, че на правилната кожа, ще запее, жалко че не е моята.
Обаче ето тези не само ми запяха, но направо цял концерт изкараха: https://www.fragrantica.com/perfume/Terry-de-Gunzburg/D-lectatio … endide-46457.html и
https://www.fragrantica.com/perfume/Nasomatto/Narcotic-Venus-4292.html
Narcotic v. поръчах на сляпо(или почти), след като  ми подшушнаха, че е по фин, но много прилича на Michael Kors Michael Kors for women, който също имах възможността да пробвам наскоро, ужасно харесах, а се оказа спрян. Ами точно така се оказа. Изключително нежен и чист, прекрасна смесица от млада и зелена  тубероза и свеж  лилиум с мъничко жасмин. Невероятно слънчев и позитивен.  Със сигурност ще се хареса на всички обичащи  женствените свежи, флорални композиции. Прекрасен просто! (за мен) Защо така досега не я проучи тази марка не знам, но крайно време да й обърна повече внимание.
 Delectation Splendide е друга бира, но еднакво прекрасен. Наскоро се наложи да се разделя с много любим  парфюм-The odd fellow's bouquet на Atkinsons(заради джинджифила, който като нотка взех да не харесвам и силно да усещам в парфюми след като в едно заведение толкова бяха наблъскали чая ми с джинджифил, че за малко щях да се гътна) и съответно  понеже идва студ а тютюневите аромати са ми любими взех да се чудя кой с тази нотка да си взема. Точно в този момент успях да пробвам това лилаво съкровище и се влюбих от първото фъс. Страхотна смесица от плътна синя слива, белгийски шоколад и тютюн. Един от най - хубавите парфюми с нотки на тютюн, ако не и най- хубавите, от тези които съм пробвала. Въпреки сладостите в пирамидата, в никакъв случай не си представяйте някакъв зъбовадец. Сладостта е при есенна със сухота, която предполагам се дължи на факта, че синята слива, тонката и пачулито балансират нещата и на практика се е получила някаква супер готина и елегантна композиция. Унисекс е, толкова колкото да кажем Tobaco Vanille, т. е. на женска кожа стои страхотно. Парфюма поне за мен е толкова добре блендиран, че има шанс да хареса даже и на хората, които не са луди по тютюневите нотки, а базата мен лично ме разтапя. Трайност невероятна, при мен над 12 часа, създава аура, но въобще не е някаква атомна бомба. Направо е лилав разкош!
От тютюневите аромати много харесах и ето този https://www.fragrantica.com/perfume/Maison-Violet/Un-Air-d-Apog-e-48516.html, в който тютюна е зелен, с нюанси на мед и велур, а в топло време и с лека плодовост. Кожата от пирамидата аз поне не я усещам. За него още дебатирам със себе си, с по-мъжки уклон е в сравнение с лилавия тери, обаче имат сладки минита и като нищо бих си взела такова. Maison Violet имат и хубав, според мен, виолетов парфюм, в стилистиката на Misia на Шанел и виолетковия на Frederic Malle,  който също си заслужава пробата.
Извинявам се, че не се ориентирах от интересното описание, но ще помоля за линк към този прекрасен тютюнев аромат, защото от както имам Dupont perfect tabaco разбрах за себе си, че определено ми допадат😊🍀

# 668
# 669
  • Пловдив
  • Мнения: 1 195
Много благодаря, а имате ли идея от къде да го взема ?

# 670
  • Мнения: 515
Много благодаря, а имате ли идея от къде да го взема ?

Ами виждам го например тук :
https://essenza-nobile.de/duefte/by-terry/delectation-splendide.html

https://www.houseoffraser.co.uk/brand/terry-de-gunzburg/terry-de … urg-eau-de-810673

https://www.niche-beauty.com/en-de/products/by-terry-delectation … ndide/51416200003


Сигурно и на други места  го има. В част от горепосочените сайтове предлагат и мостри и предвид цената му това е по-добрия вариант-ако не ти допадне рискуваш да се озовеш с нещо скъпо, което не ти харесва. Flowers Four Leaf Clover

# 671
  • Мнения: 515
А аз да питам някой познава ли нещо на Panah London?  Най-вече Pink champagne truffle и Strawberry delight ме интересуват.

# 672
  • Варна
  • Мнения: 686
А аз да питам някой познава ли нещо на Panah London?  Най-вече Pink champagne truffle и Strawberry delight ме интересуват.
Имам Pink champagne truffle . Отвори кутия с бонбони "Пияна вишна", затвори очи, наведи се към тях и вдишай дълбоко. Шоколадът е черен, прясно настърганo какао с високо швейцарско качество, нежен вишнево-малинов ликьор гали сетивата, много траен и чувствен аромат, но само за почитателите на гурме ароматите. Това е Pink champagne truffle. Бутилчето от 30 мл е много симпатично Wink

# 673
  • Мнения: 1 437
Привет, момичета!
Моля ви отново за съдействие - търся отзиви за този парфюм:
https://www.fragrantica.com/perfume/Lalique/Or-Intemporel-35015.html
Чета доста противоречиви мнения, няма къде да го пробвам, а ми се иска да го купя "на сляпо". Дали си струва, като се има предвид, че не е от най-евтините... Thinking

# 674
  • Мнения: 515
А аз да питам някой познава ли нещо на Panah London?  Най-вече Pink champagne truffle и Strawberry delight ме интересуват.
Имам Pink champagne truffle . Отвори кутия с бонбони "Пияна вишна", затвори очи, наведи се към тях и вдишай дълбоко. Шоколадът е черен, прясно настърганo какао с високо швейцарско качество, нежен вишнево-малинов ликьор гали сетивата, много траен и чувствен аромат, но само за почитателите на гурме ароматите. Това е Pink champagne truffle. Бутилчето от 30 мл е много симпатично Wink
Karie благодаря!
А според теб прилича ли на Back to black на By Kilian? Аз там също доста тъмен шоколад с вишни усещам.

Общи условия

Активация на акаунт