Чувствам се като аутсайдер

  • 8 923
  • 257
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 32 627
Аз пък на Бояна отговорих за йогата. Не съм те цитирала.
Иначе и медикаментите съм коментирала назад.

# 196
  • Мнения: 8 937
След като не сте цитирала и нея, всички сме свободни да Ви отговорим.

За да спите спокойно (ако е  възможно), в поста си относно йогата не коментирате медикаменти.

Дано с отговора си да съм Ви дала поредния повод да излеете негативизма си срещу мен, за да се чувствате удовлетворена тази вечер. Simple Smile

# 197
  • Мнения: 32 627
Спах добре, благодаря.
За теб не съм убедена.
Това че в този пост не пиша за хаповете, не означава, че казвам да ги спира на своя глава и от раз.
Грозно изкривяваш думите ми, но толкова можеш.

# 198
  • Мнения: 8 937
Май наистина Ви е необходим тълковен речник... "Предходния на Вашия коментар" какво ли означава?!? Или вярвате, че някой има нерви само с Вас да се занимава?
Моля, спрете да се заяждате с непознати хора - този форум е за комуникация и удоволствие. Никой не е длъжен да Ви търпи.

# 199
  • София
  • Мнения: 12 817
Аз пък на Бояна отговорих за йогата. Не съм те цитирала.
Иначе и медикаментите съм коментирала назад.
Коментирах пост, който цитирах и той не е твой. Съжалявам ако съм те засегнала, споменавайки йога.

# 200
  • Мнения: 4 628
Някой път само за глупости се дърляте. С нищо не сте полезни в момента.

# 201
  • Мнения: X
Хм, защо, полезно беше да се види, че има два 'лагера' - за медикаментите и против тях. Всъщност нищо ново под слънцето.
Т.е. няма еднозначно решение на нейните проблеми. Един, ако беше на нейно място, би ги решил с йога, друг - по друг начин. Т.е. показва й се, че топката пак е в нейното поле, тя трябва да си вземе решението какво да прави.

# 202
  • Мнения: 8 937
Хм, защо, полезно беше да се види, че има два 'лагера' - за медикаментите и против тях. Всъщност нищо ново под слънцето.
Т.е. няма еднозначно решение на нейните проблеми. Един, ако беше на нейно място, би ги решил с йога, друг - по друг начин. Т.е. показва й се, че топката пак е в нейното поле, тя трябва да си вземе решението какво да прави.

Винаги е полезно да има различни мнения. Проблемът в случая е, че никой не спори с една от дамите, а тя във всеки пост вижда изкривяване на думите си и започва с тирадите. Което не е градивно, но в крайна сметка е въпрос на възпитание и личен избор.

# 203
  • Мнения: 32 627
Май наистина Ви е необходим тълковен речник... "Предходния на Вашия коментар" какво ли означава?!? Или вярвате, че някой има нерви само с Вас да се занимава?
Моля, спрете да се заяждате с непознати хора - този форум е за комуникация и удоволствие. Никой не е длъжен да Ви търпи.
Ти си заядливата.
Никой не те кара с мен да се занимаваш, ама нещо те сърби явно и търчиш след мен, а дори не съм те коментирала. Joy
И на теб ти препоръчвам терапевт.
***
Бояна, не съм се засегнала. Помислих, че мен визираш, защото аз май споменах йогата първа ако не се лъжа.
Иначе съм против лекарства, но тя вече ги е почнала. Трябва да работи посока спиране.

# 204
  • Мнения: 3 865
Тия дето са  за ЗА медикаментите ми е интересно самите те лекували ли са депресия или др психическо страдание с медикаменти и те да са им помогнали да се почувстват по-добре цялостно. Имам предвид не само да изчезне лекувания симптом, а дори не са имали странични ефекти от сорта на сънливост или невъзможност да спят или нещо друго неприятно

# 205
  • София
  • Мнения: 12 817
Тия дето са  за ЗА медикаментите ми е интересно самите те лекували ли са депресия или др психическо страдание с медикаменти и те да са им помогнали да се почувстват по-добре цялостно. Имам предвид не само да изчезне лекувания симптом, а дори не са имали странични ефекти от сорта на сънливост или невъзможност да спят или нещо друго неприятно
Човек трябва да има определени заболявания, за да се лекува с лекарства и не е нужно лично да е шизофреник или биполярен, за да знае, че има такива заболявания и те нямат вариант за без лекарства. Антипсихотици не се изписват за обикновени неща, които минават с наистина хубавите съвети, които давате и които наистина биха помогнали на здрав човек, който просто се е вкиснал. И естествено, че не съм фен на лекарствата за вкиснат човек, но за болен категорично. Там няма много други възможности (освен ако пред лекарствата не избирате електрошок, например, или постоянен престой в психиатрия).
А лекари могат да се заиграват с антидепресанти, в Щатите и с прозак и тн, но антипсихотици не се дават никъде като бонбони, та затова само вметнах да не забравяме, че тук случаят е сериозен и не става дума просто за някакво моментно настроение.
Страничните ефекти от лекарствата са очевидни – килограмите, вероятно и депресията, която трябва да се третира и с нещо друго, или с терапия. Затова казвам пак, авторката да смени лекуващия психиатър ако не се чувства добре или първо да го посети и да обясни какво я притеснява. Може да има нужда от корекция в лекарствата като вид и доза.

# 206
  • Швейцария
  • Мнения: 1 906
Да се включа и аз. От антидепресанти (или така наречените серотонинови инхибитори с обратно захващане) не се пълнее. От невролептици като Флуанксол се пълнее. В случай на депресия според мен няма нужда от него. На мен ми помогна добър антидепресант и промяна на самата ситуация. С малки стъпки напред към промяна. През цялото време освен медикаментите ме подкпепяше и психотерапевт, който ми даваше увереност, че мога да се справя с промяната, и стъпка по стъпка беше винаги до мен. Приказките от сорта на "стегни се" са абсолютно вредни за един вече депресиран човек. Не им обръщай внимание. Te водят само до чувството за пълен провал. Успех момиче!

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 06:27 от JennyBG

# 207
  • Мнения: 46
Да се включа и аз. От антидепресанти (или така наречените серотонинови инхибитори с обратно захващане) не се пълнее. От невролептици като Флуанксол се пълнее. В случай на депресия според мен няма нужда от него. На мен ми помогна добър антидепресант и промяна на самата ситуация. С малки стъпки напред към промяна. През цялото време освен медикаментите ме подкпепяше и психотерапевт, който ми даваше увереност, че мога да се справя с промяната, и стъпка по стъпка беше винаги до мен. Приказките от сорта на "стегни се" са абсолютно вредни за един вече депресиран човек. Не им обръщай внимание. Te водят само до чувството за пълен провал. Успех момиче!
Мерси! Аз пия флуанксол, защото освен депресията имам и натрапливи мисли, които граничат с психоза

# 208
  • Мнения: 3 865
Не знам, ама аз от години лекувам депресия със спорт и от това се чувствам най-добре. Антидепресантите не ми помогнаха - напротив - съвсем ме обърка първото и последно хапче, което ми беше предписано от лекарка, коята самата тя си е лекувала депресия с този медикамент и за нея е най-добрия. Е - не ми беше хич добър.  "Стегни се" не помага изобщо, ако не седнеш да поговориш с човека разумно и с разбиране и не му обясниш така че да разбере, че спасението е в собствените му ръце и изобщо не е толкова невъзможно, колкото на него му се струва. Наистина човек трябва да се стегне, но преди това трябва да изпита желание да го направи и да е убеден, че това е правилното и това ще му помогне и ще му реши проблемите. Предполагам и че човек, който ще го контролира и юрка да следва плана си ще е добра помощ като за начало - целта е да влезе в ритъм и после ще е по-лесно. Трудното е да се почне

# 209
  • София
  • Мнения: 12 817
Не знам, ама аз от години лекувам депресия със спорт и от това се чувствам най-добре.
Моля те, да не го повтарям аз, защото вече два пъти писах. Само прочети, а ако не знаеш какво е психоза и какви заболявания имат елемент психоза виж в Гугъл. Не се лекува със спорт, за жалост.


Мерси! Аз пия флуанксол, защото освен депресията имам и натрапливи мисли, които граничат с психоза

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт