Професия учител - 7

  • 34 804
  • 754
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 151
"Не знам" не се ли пише отделно? Или вече не? 🤔 Питам, за да съм в час и да не ми се смеят децата 😊

# 271
  • у нас
  • Мнения: 5 747
"Не" се пише отделно от всички глаголи. Учи се в 3 клас.

# 272
  • Мнения: 423
Искам да попитам - вътрешните квалификации на учителите (организирани в рамките на училището) задължителни ли са и колко често се правят? Нас ни сюрпризираха с обучение в събота.
Но ние правихме вече вътрешно обучение през май. Днес в учителската стая имаше  обява, на която пише само "Обучение по правни въпроси" и толкова. Кой ще го провежда, какво ще включва и колко часа ще трае, не се знае.
Чудя се ако не отида какво ще се случи. Кредити от обучения (извън училище) само за тази година имам 5.

# 273
  • Мнения: 2 501
Според новата наредба всеки учител трябва да има 16 часа вътрешна квалификация за година.

# 274
  • Мнения: 423
Точно затова ми е чудно. Ние вече ги имаме тези 16 часа от обучението през м.май. Освен ако вътрешната квалификация не се брои на календарна година, а на учебна.

# 275
  • Мнения: 1 805
Ние сме с Школо, но успоредно с това сме и на хартиен дневник. Отначало пишех стриктно и в двата, докато един ден случайно чух от колегите, че електронният не бил меродавен и затова си пишели само в хартиения. Това ми подейства като студен душ и ми охлади ентусиазма да се престаравам. За мен не е ясно защо сме с двата. Миналата година беше пробна, да се свикнело с електронния. Тази година - пак пробна...
Вярно ли догодина задължителен става само електронния дневник? Бих се радвала много, ако е така.
Нас здравата ни юркат да пишем в електронния и сега са обявили, че ще го заключат и няма да може да нанасяме със задна дата теми и оценки. И голямо писане пада.
С тези квалификации взе да ми идва до гуша. И аз от началото на учебната година вече съм с 4 кредита, и даже съм  изявила желание за още едно обучение, в случай че наберат група.

# 276
  • Мнения: 423
Щеше да е хубаво, ако се предлагаха наистина качествени обучения. АЗ много се разочаровах от последното, на което бяхме. Толкова неподготвена лекторка е трудно да се намери. Жалка картина. Седим там 30 учители с опит и стаж и една колежка вика - "Да вземе да пратим госпойцата да пие едно кафе за наша сметка, пък докато я няма аз ще ви обясня темата сто пъти по-добре от нея."

# 277
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Много внимавам вече в какви обучения се включвам. Някои са пълна пародия - е така, да се изхарчат едни пари, а насреща - нищо.
В момента ползваме електронен дневник паралелно с хартиения и нямаше обучение, но имаше други за глупости. Аз се справям, но други колеги имат нужда.
Другата година започват профилите в 11 клас по новата програма. Никаква идея нямам какво трябва да преподавам. Там обучения няма никакви, а имаме нужда.

# 278
  • Пловдив
  • Мнения: 3 367
16-те часа вътрешна квалификация си ги прави за учебна година в рамките на ЕКК. Имаме и две обучения, които са платими от бюджета - точно те са загуба на време, за мен. Преди две години бях на четири обучения в департамента за квалификация към ПУ, за моя сметка - бяха ми в пъти по-полезни.

# 279
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Последно бях на обучение по БД. Моите уважения към професора, който ни го води, но това беше пълна загуба на време и нищо различно, от това което знам, не научих. Просто след обучението ще имам право да проведа един час с класа ми по БД.
Някой дава право на друг да ме обучава. Той обаче не търси обратна връзка от мен - полезно ли ми е било. Ако трябваше да плащам за такова нещо, сигурно щях да пусна оплакване.

# 280
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Последно бях на обучение по БД. Моите уважения към професора, който ни го води, но това беше пълна загуба на време и нищо различно, от това което знам, не научих. Просто след обучението ще имам право да проведа един час с класа ми по БД.
Някой дава право на друг да ме обучава. Той обаче не търси обратна връзка от мен - полезно ли ми е било. Ако трябваше да плащам за такова нещо, сигурно щях да пусна оплакване.
Че и това право е само за 4 години, след това пак си губи времето с глупости.
Изкукало старче ти говори два часа глупости, отчита го като много повече часове и ти дава цели 2 кредита. Чиста проба усвояване на средства.

# 281
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Никакъв шанс! Повече няма да се явявам на такава пародия. Да си ги води който си иска.

# 282
  • Майничка
  • Мнения: 12 735
Засега само едно външно обучение, от което нямаше особен смисъл, сме имали. Вътрешните, като цяло, са повече практически - електронен дневник, виртуална класна стая, портфолио, промени в нормативната уредба ... в този дух. Всяка година пускат анкета от какво обучение смятаме, че има нужда и като гледам, до голяма степен се съобразяват.

# 283
  • Мнения: 423
Засега само едно външно обучение, от което нямаше особен смисъл, сме имали. Вътрешните, като цяло, са повече практически - електронен дневник, виртуална класна стая, портфолио, промени в нормативната уредба ... в този дух. Всяка година пускат анкета от какво обучение смятаме, че има нужда и като гледам, до голяма степен се съобразяват.

Анкета и при нас имаше, дадени бяха няколко опции, всеки да ги подреди по степен на важност според собствените си виждания и нужди. И какво? Това, което показа анкетата няма нищо общо с онова, което ни нагласиха да ни обучават. Днес една нафукана кака от София дойде в "затънтения прованс" да ни ограмотява и се държа с нас като деца с тежка форма на СОП. Да се смееш ли, да плачеш ли? А, ще ни прати по мейла и тест. Щото сега няма време. Много бил труден, особено за даскали Simple Smile

# 284
  • Мнения: 104
"Не" се пише отделно от всички глаголи. Учи се в 3 клас.
Не е съвсем вярно Wink Но за "не знам" важи наистина.

Общи условия

Активация на акаунт