Работа, CV-та, HR-и, съвети - 69

  • 22 276
  • 760
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 124
Винаги ще извъртят "неразбирането" в своя полза.
Единственото утешитилно в случая е, че често допълнителната работа се възлага без каквото и да е увеличение на заплащането. И друго също се наблюдава - възлага ти се и това, и това и... накрая не можеш да свършиш нито едно от тях качествено. Все пак човек си има лимити. Дори един принтер прегрява след непрекъсната употреба и му трябва пауза, но това не се отчита.

# 136
  • Мнения: 4 406
Все се правят на неразбрали. Да не би да е носил калкулатор и да е смятал всички удръжки и постъпления, че да я докара до 1300 чисто брутната заплата.

# 137
  • Мнения: 19 069
Не е ли задължително преподписване на договора при промяна на заплатата?

# 138
  • Мнения: 2 124
Не, ако няма промяна на длъжността - отразява се счетоводно само. Някой по-запознат да се изкаже.

# 139
  • sofia
  • Мнения: 8 967
Винаги при промяна на възнаграждението съм подписвала допълнително споразумение към трудовия договор.

# 140
  • Мнения: 3 617
Да, подписва се допълнително споразумение. Но в този случай не е задължителна регистрацията му в НАП.

# 141
  • Мнения: 9 050
При всяка промяна на възнаграждението се изисква формален документ. Този документ може да е едностранен (заповед), ако става дума за увеличение. Може да е и двустранен (допълнително споразумение). За намаляване на възнаграждението, задължително документът е двустранен.
Не, ако няма промяна на длъжността - отразява се счетоводно само. Някой по-запознат да се изкаже.
Това е готино. Един вид, ако съм симпатична на счетоводителката, тя може счетоводно да си ми отразява увеличения всеки месец.

# 142
  • Мнения: 2 485
А някой има ли опит с намаляване на заплащането? По каква причина може да се случи освен смяна на длъжността? Ако служителят откаже да подпише, какво следва? Просто си остава на първоначалната заплата ли?

# 143
  • Мнения: 3 617
Най-лошото, което може да се случи, е да съкратят предишната/досегашната длъжност и да отиде на борсата.

Иначе не, не могат да го принудят да подпише.

# 144
  • Мнения: 256
Здравейте на всички! Simple Smile Нов съм в темата, и пиша за първи път. Ще се радвам ако някой ми отговори, понеже малко съм "назаднал" с нещата. На 38 съм, и за първи път се сблъсквам с реалността, да не мога да си намеря работа в родния си град, София. Главно опитвах месеци наред през Джобс, но почти нищо, нулево търсене. Имам едни десет години назад в които не съм работил, понеже не бях тук, и не разбирам къде е проблема, тези години, възрастта, или че не съм завършил висшето си? Благодаря на всеки един, който би ми помогнал да си разясня това.

# 145
  • Мнения: 3 617
В момента пазарът на труда е благоприятен. Трябва само да кандидатствате за правилните обяви. Не стигате до интервю или? Какво имате предвид под нулево търсене?

# 146
  • София
  • Мнения: 39 242
Какво си писал в СВто за тези 10 г?
По какви обяви пускаш СВта?

# 147
  • Мнения: 19 747
И с какво се занимавате?

# 148
  • София
  • Мнения: 3 155
В св-то ви за тези години не трябва да има дупка. Все с нещо сте се занимавал за това време, което може да се представи като положителен опит.

# 149
  • Мнения: 30 344
С какво сте се занимавал тези години? Опишете го в СВ-то. Наблегнете, че знаете чужд език и сте живял в чужбина. С език + втори английски веднага ще ви вземат в кол център. Някакво начало ще бъде все пак....

Общи условия

Активация на акаунт