Частни училища - информативно-дискусионна тема 32

  • 25 081
  • 763
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 10 825
Всяко училище, в което кандидатите са повече от местата връща кандидати. Не откриваме топлата вода. Ако Дрита записва всички, значи има по-голям капацитет от желаещите да се обучават в нея. Кое е чудното, че някои училища отхвърлят кандидати при подбора,  други - не?

# 661
  • Мнения: 5 985
Fancy, не знам кой на каква подготовка е подложен в 6 и 7 клас, но  имам впечатления за аклиматизацията. След 8 клас, т.е. дори без изкаран 8 клас в АК, всички новоприети деца /бяха към 10/ се аклиматизираха без проблем. Даже, като чета Ежко, се дивя какви неща пише за подготвителния клас. Ще си помисли човек, че без него е за никъде Simple Smile

Ами не знам. Аз опит с АК нямам. Само казвам какво съм чела по темата тук във форума от хора, които смятам, че знаят какво говорят. А за подготовката е ясно все пак. Или ще ми кажеш, че школите не са пълни? И от къде идват децата в 9 клас? Това мисля е важно, както не следва да отделяме темата за допълнителната подготовка за изпитите.

# 662
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 753
Тук ще защитя СС (ето, Фенси, обективна съм Wink и ще кажа, че стреса го правят родителите. Нищо страшно нямаше в СС, една учителка пита как се казва, хвана го за ръка (беше последното шесто дете), след което като се върна каза, че било много забавно и иска пак. Лесни задачи, плодове, филмче (още не знам защо пускат филмче? Не са ги питали нищо по него). Чак пък закрила на детето не разбирам?
Но аз бях много дзен и не придавах важност, може би, ако го приемах на живот и смърт, друго щеше да е. Например пробния ден в Изи го изживях много по-тежко и макар уж да бяхме приети там, още ми горчи от непрофесионализма и надменнпстта, които срещнахме.

# 663
  • София
  • Мнения: 16 221
Призме, както Фенси написа за СС и АК, това наистина съм го писала аз, като цитирах сина ми. Неговото наблюдение още в 8 клас беше, че съучениците му, идващи от СС, най-лесно привиквали на темпото на Колежа и най-лесно се справяли. Той го обясни с това, че в СС системата на натоварване много наподобява тази на Колежа.

# 664
  • Мнения: X
Скрит текст:
А, имат изпит вече повечето. И той не е само свързване по пунктир. Така че не е абсурдно дете, което на 6 години се справя отлично, да продължи да се справя отлично и в 7 клас. Като явно е научено още на 6 на концентрация, дисциплина, труд, ми това гледат лидерите. Това гледат и другите училища, но те не са в позицията да избират едно дете от 7-10 други и имат стеснена база за избор, докато в Питагор и СС са в положение да избират примерно 1 от 7, въпреки увеличените си такси.
А има ли неприети деца в повечето, това ми е въпросът и за 100-ен път го задавам. И по наше време в Дрита имаше  изпит, въпросът е, че нямаше върнато дете. Не знам някой знае ли отговора.
Като цяло се знае - върнатите са основно от Питагор и СС. От другите почти не връщат.
Ако е наистина така, значи, има достатъчно добър избор от ЧУ и няма основания за тревога сред родителите. По мое мнение.
Съмър, значи, и в БШ връщат деца, така да разбирам.

Всяко училище, в което кандидатите са повече от местата връща кандидати. Не откриваме топлата вода. Ако Дрита записва всички, значи има по-голям капацитет от желаещите да се обучават в нея. Кое е чудното, че някои училища отхвърлят кандидати при подбора,  други - не?
Въпросът ми е в кои от изброените от мен училища е така. Съвсем конкретно и поименно. Защото ако във всички изброени имат повече кандидати от местата, а те не са никак малко (училищата и местата в тях), значи, таксите са прекалено ниски и трябва да бъдат повишени. По пътя на елементарната пазарна логика (нищо лично към никого, не ми скачайте Simple Smile).

Пипи, за мен стресът не е в самия ден, а е в предварителната подготовка, която вие не сте правили всъщност, а разбирам, че масата родители я правят или искат да я правят.  Едно е да си четете книжка с детето или да си рисувате за забавление, или да си редите Легото заедно, друго е да нагъвате ежедневно в продължение на месеци и дори години задачи от всякакъв характер за входен изпит на две нива, някак второто не ми се вързва с 5-годишно дете.

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 16:17 от Анонимен

# 665
  • София
  • Мнения: 7 277
Лесни задачи, плодове, филмче (още не знам защо пускат филмче? Не са ги питали нищо по него).
Било, за да се отпуснат. Нещо като преход към по-дзен обстановка и за децата Stuck Out Tongue Winking Eye

# 666
  • Мнения: 5 985
Попеа, има неприети във всяка едно училище от по-коментираните. Но в някои от тях записват до изчерпване на местата след пробен ден/изпит, а в други отиват на изпит всички заедно. Механизмите са различни. И някъде върнатите са 200, другаде 2-ма. Зависи от много фактори. Вкл. и от тази тема. Simple Smile

Пипи, не, не си обективна.

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 16:34 от Fancy

# 667
  • София
  • Мнения: 7 277
Аз имам добри новини и благодаря на всеки, който ми стиска палци Flowers Cherry BlossomFlowers Cherry BlossomFlowers Cherry BlossomNature Boom

# 668
  • Мнения: 6 335
Пипи, я моля те кажи за приемния ден в Изи, на всички мисля ще им бъде интересно. Каква надменност, за какво иде реч?

# 669
  • Мнения: X
Добре де, ако наистина във всички училища при тези такси има повече кандидати от местата, значи, този народ  е наистина много забогатял Simple Smile
Аш, поздравления,  каквато и да  е новината Simple Smile (не съм следила и не знам).

# 670
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 753
Мецане, ще разкажа като изберем окончателно училище, защото не сме се отказали напълно и от тях, а нали уж четат... Да не го нарочат, ако почне там. Но накратко- или си бизнесмен, или си педагог, бъркането на двете не води до добри резултати. Но обещавам подробности по-натам, с цялата условност, че може само при нас да е било така.

# 671
  • София
  • Мнения: 16 221
Въх, напълно се съвпада с моето лично наблюдение за ръководството. Направо не мога да повярвам, нали все съм обратно на мнението на останалите ...

# 672
  • Мнения: 5 985
Въх, напълно се съвпада с моето лично наблюдение за ръководството. Направо не мога да повярвам, нали все съм обратно на мнението на останалите ...

Е хайде сега. Помниш, че си стиснахме ръцете веднага.

# 673
  • София
  • Мнения: 5 080
Fancy, не оспорвам, че подготовката в добра. Но какво за школите [video][/video]- едните учат целодневно (СС), респ. имат повече часове в училище, а другите свършват наобяд, минат два  пъти седмично на школи по БЕЛ и МАТ + 2 пъти по АЕ и пак свършват по същото време. Това е, ако НВО е мерител, както ти го въведе.

# 674
  • София
  • Мнения: 16 221
Въх, напълно се съвпада с моето лично наблюдение за ръководството. Направо не мога да повярвам, нали все съм обратно на мнението на останалите ...

Е хайде сега. Помниш, че си стиснахме ръцете веднага.
 Имах предвид трето, различно от моето и твоето мнение, че и "прясно".

...
Призме, на мен мерителят ми е Колежа, не НВО.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт