👶 Юнски мами на бъдещи мъничета, обменят опит за техните ритничета! 2020! - 🌞 Тема 7

  • 22 886
  • 744
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 498
Взехте ли си възглавница за бременни? Споделете отзиви за конкретни модели, моля. Аз обмислям такава: https://www.facebook.com/pg/fogafrog/shop/?ref=page_internal& … d=329283857916684
И аз съм с такава като на Wigzi. Изглеждат ми подобни двете, но със съществена разлика в цената. Удобна е моята и аз си слагам страниците между краката, но можеше да са една идея по-обемни и несплескващи се Laughing

# 121
  • Мнения: 921
engruseva Записах и аз час при него за 4 февруари Simple Smile Дано всичко е наред! После и на 13 при Богданова и се надявам всичко да е наред и най-накрая да се кротна и успокоя хах

dream123, казаха ми, че този много обяснява и като цяло ФМ в Надежда били много описателни, пък да видим. Много ми се иска да си отида при Сигридов Simple Smile

bellisssima, аз отделно магнезий не пия, но в болницата ми предписаха ALERACT, който ми казват да продължавам да си го пия.

# 122
  • Мнения: 109
И аз го чакам Сигридов с нетърпение... При Богданова съм пак по негова препоръка + че една позната, която роди при нея и сега пак се следи при нея също ми я препоръча. При познатата в 12-тата седмица откриха някакъв проблем с бебето, правиха допълнителни тестове в Германия, Богданова викала Сигридов за консултация, както и провела скайп консултация с професора, при който учила в Англия, абе сериозно се отнесла. Слава Богу, с бебето се оказаха ок нещата.
Да си призная, ако отида на 2-ра ФМ не знам дали няма само да ме объркат или уплашат... А и вече влизам в 23-та седмица тия дни, май няма за кога...

Аз от д-р Георгиев съм с лоши спомени, но това са си мои преживявания. Преди 3-4г. следих първата си бременност при него. В 8г.с. всичко беше наред, записаха ме за преглед в 12г.с. направо за ФМ. Като отидох, докторът откри, че бебето не е живо и отговаря по размер на 8г.с. Не ми даде никакви отговори и насоки тогава, насрочиха ми абразио след 4 дни понеже бяха празници, и аз след 2 дни направих спонтанен аборт. Лекарите в спешния кабинет ми казаха, че по големината на амниотичния сак съдят, че бебето е живяло до към 9г.с. и ме насочиха какви изследвания да си пусна. А тази информация ми беше важна, за да се насочи диагнозата в правилната посока. Мисълта ми е, че всеки различно приема нещата - някой има нужда от съчувствие в такъв момент, аз имах нужда от отговори и не ги получих от следящия ме лекар...

# 123
  • Мнения: 921
Напълно те разбирам, но аз затова отивам при няколко специалиста, за да може всичко да е максимално сигурно.
Може да се смеете, но първата ФМ я направих 3 пъти - при доктор Чучумишев, д-р Сигридов и д-р Богданова...
Ако д-р Сигридов беше тук, нямаше да искам да правя повече от една, но сега смятам че 1 не е достатъчна хаха
Иначе др. Богданова ми води и ЖК, като цяло знам че е много добър специалист и затова я избрах Simple Smile
Но не мога да издържа месец без преглед и затова вмъкнах още една ФМ, за да огледаме добре бебчето.. Тъй като ако отида на обикновен преглед, никой няма да ни огледа обстойно. Та в общи линии така седят нещата при мен.
Не е лесно човек да се притеснява Simple Smile Само да сме здрави и ние и бебенцата и татковците Simple Smile

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 14:39 от dream123

# 124
  • София
  • Мнения: 441
Dream123, ще чакам да пишеш на 4ти.  
( Хич не обичам нови лекари 🤪 )
А до тогава ще се надявам, вече Сигридов да си има кабинет и приемни часове 🤪

PS: Сега се сетих защо не съм обмисляла Богданова. Защото имам лоши спомени от Токуда...

# 125
  • Мнения: 921
Ще ти пишаа Simple Smile
Богданова е в Оскар (Св. Петка), където беше Сигридов...
И аз се надявам да се върне, според мен може и да практикува някъде, но не с всички. Вчера Енджие Касабие имаше интервю и разказваше за раждането й. Доктор Сигридов е бил неутлъчно до нея, а тя роди преди 10-на дни.
Дано скоро се завърне:four_leaf_clover:

Dream123, ще чакам да пишеш на 4ти.  
( Хич не обичам нови лекари 🤪 )
А до тогава ще се надявам, вече Сигридов да си има кабинет и приемни часове 🤪

PS: Сега се сетих защо не съм обмисляла Богданова. Защото имам лоши спомени от Токуда...

# 126
  • София
  • Мнения: 441
Може и аз да съм се объркала Simple Smile
Нищо вече имам час, да идва по-бързо 07.02 Simple Smile

За тези, които чакат превод на болничен за Януари, гледам, че има ведомости за 28.01 Simple Smile

# 127
  • Мнения: 166
Добро утро, дами Flowers Hibiscus

Но-шпа пих, когато ме бяха приели в болницата след прокървяване. После и в нас ми се е налагало няколко пъти при по-силни болки. Гледам, обаче, няма и половин опаковка от началото на бременността. След тази информация за шийката, ще се замисля преди да взема отново.

Веси, не зная в коя седмица си, но и мен ме боли доста. Особено вечер като легна на една страна. Усещам едно опъване и е неприятно, но поносимо. Вярвам, че е е нормално. Ако болката не е непоносима и нямаш контракции, според мен, не е опасно и спокойно можеш да си изчакаш прегледа и да споделиш на доктора си.
20 г.с съм не е непоносимо ,но е много странно тръгва отзад от опашката ,отива отпред и надолу към крака . Понякога не мога да се изправя и вървя прегърбена , интересно е ,че като съм легнала не ме боли толкова .

# 128
  • София
  • Мнения: 2 445
Роден_ентусиаст Аз имам вече 20тина дни ето такава http://www.detetovteb.com/bremenni-i-karmene/vazglavnitsi-za-kar … remenni-u-obrazna , удобна е, и аз се чувствам като бебе в гнездо Joy страниците са ми удобни, понеже ги слагам между краката си.

И аз съм с такава от около седмица и по-удобно не съм спала през живота си!

В четвъртък трянваше да се запиша на ЖК и първи преглед и така като гледам, няма да е и тази седмица. Ако продължава така, ще стигна до ЖК след ФМ, хахах. Ще звъня да питам, де. Но те май са длъжни да не провеждат в период на епидемия и няма как да ми оформи докумените, а аз именно заради тях ще ходя въобще на ЖК.

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 20:44 от get_real

# 129
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Момичета днес имах работа до Айко и отново влязох да гледам бебешките неща и имам един тъп въпрос. Виждам,че във всички списъци за покупки за новороденото пишат да се купят пелени. Има написани примерно, 2броя бархетни и 2броя обикновени. За какво се използват тези пелени? Повива се бебето в това ли?
Питам, защото днес видях няколко вида и особено тези:

ми се виждат супер тънки и стоях и го гледах и се чудих за какво се използва. То е като прозрачен плат. Как ще се повие бебе в това? Защо ще ми е такова нещо?  Не ми се смейте много  Grinning

# 130
  • Мнения: 3 994
Аз използвах такива лятото да ѝ мятам по една докато спи през деня.

# 131
  • Мнения: 498
Направо не се сещам и аз за какво съм ги ползвала пелените Laughing Май за постилане някъде,където ще ляга. Или за тънко одеалце. Иначе тензух слагах на хавлийката да подсушава по-добре и по-меко след баня Thinking

# 132
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Реално нашите бебета като са юнски, ние ще се разминем само с такива пелени за завиване, няма да имаме нужда от одеала. Смисъл аз ще купя да имам, но то ще е топло и е достатъчно бебето да бъде завито в пелена - дали ще е такава или от другите все тая.
Значи да разбитам, че пелените са някакво универсално парче плат и влиза в употреба там за нещо си Grinning
И също така чета че има някакви специални комплекти за количката. Те какво включват?

# 133
  • Мнения: X
И на мен ми е интересно за какво се ползват тези пелени? А различни ли са от пелените, с които се повиват бебетата и още ли я има тази практика?

За възглавничката за бременни, супер съм доволна. Не бих могла да спя без тази възглавница вече. Много ме болеше таза, там където са бедрените стави и с възглавницата успях да си намеря удобни пози за сън.

# 134
  • Мнения: 3 994
Lemons, точно - аз ги ползвах за каквото ми хрумне. примерно да постеля някъде, да я завия, да се прикрия докато кърмя.
Тя е родена последните дни на май, така че сега ще е аналогично.
Специален комплект за количка не съм ползвала. Завивах я с разни пелени и одеялца.
Пламъче, аз лично не съм повивала като едно време, така че не мога да помогна.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт