Мартенското слънчице намига, нов човек в семейството пристига

  • 36 059
  • 675
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 199
Има ли майчета в групата, които ще раждат в Майчин дом?

# 61
  • Мнения: 349
Момичета някой да е имал отоци по пръстите на ръцете и краката? Последните дни имах малко проблеми лични и бях се изнервила имах главоболие и малко кръвното беше вдигнато, чудя се от това ли е или от голямата разходка вчера🙄 днес малко са спаднали..

# 62
  • Мнения: 25
На мен периодично ми се подуват пръстите на ръцете, до степен да не мога да ги свия и изтръпват. В тези ситуации ми помага хладка вода и си прося масаж. Някъде от към 8 месец започнаха така да се подуват, не съм забелязала някаква закономерност кога точно се случва.
Момичета някой да е имал отоци по пръстите на ръцете и краката? Последните дни имах малко проблеми лични и бях се изнервила имах главоболие и малко кръвното беше вдигнато, чудя се от това ли е или от голямата разходка вчера🙄 днес малко са спаднали..

# 63
  • Мнения: 37
Момичета някой да е имал отоци по пръстите на ръцете и краката? Последните дни имах малко проблеми лични и бях се изнервила имах главоболие и малко кръвното беше вдигнато, чудя се от това ли е или от голямата разходка вчера🙄 днес малко са спаднали..

При мен също се подуват, но само ръцете. Стига кръвното да ти е в норма, е нормално да се подуваш, задържаш вода. Мери си го често и ако е високо, по-добре говори с доктора ти. Но не е лощо все пак и да му кажеш, че се подуваш дори и да не е високо Simple Smile

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 12:37 от IanaN93

# 64
  • София
  • Мнения: 3 890
Вчера инцидентно вдигнах кръвно 140/80, веднага на спешен кабинет, бебо е добре, но се обадиха на кардиолог и той веднага изписа бетаблокер и още 2 лекарства. Днес ходих при него, ще ги пия до секциото. На всичкото отгоре и вирус ме нападна - хрема и гърло. Sad Няма що, до секциото остават 10 дни, а всичко гадно се събра накуп. Sad

# 65
  • Мнения: 349
Аз съм 100 на 80 и ме вика доктора на преглед. И с отоците по пръстите на ръцете та пожелайте ми успех дано всичко е ок..

# 66
  • Мнения: 197
Днес бях на преглед.. 37+2 г.с., бебчо миналата седмица беше с главата надолу, а сега пак се е обърнал седалишно с краче в моя таз се е настанил... Тоя дупльо... доктора ми каза другия четвъртък да отида пак и ако е седалищно направо вика да действаме.. не знам вече, тъкмо се бях нагласила за нормално раждане, а и си искам, а май ще трябва секцио. Expressionless

# 67
  • Мнения: 7 721
Днес бях на преглед.. 37+2 г.с., бебчо миналата седмица беше с главата надолу, а сега пак се е обърнал седалишно с краче в моя таз се е настанил... Тоя дупльо... доктора ми каза другия четвъртък да отида пак и ако е седалищно направо вика да действаме.. не знам вече, тъкмо се бях нагласила за нормално раждане, а и си искам, а май ще трябва секцио. Expressionless
а ти би ли изчакала до термин ... евентуално да се обърне пак

# 68
  • Мнения: 197
Днес бях на преглед.. 37+2 г.с., бебчо миналата седмица беше с главата надолу, а сега пак се е обърнал седалишно с краче в моя таз се е настанил... Тоя дупльо... доктора ми каза другия четвъртък да отида пак и ако е седалищно направо вика да действаме.. не знам вече, тъкмо се бях нагласила за нормално раждане, а и си искам, а май ще трябва секцио. Expressionless
а ти би ли изчакала до термин ... евентуално да се обърне пак

Ами аз искам нормално раждане, но доки каза, че може би ще правим операция.. не знам наистина.. Каза, че ще изчакаме до четвъртък да видим ако се обърне пак с главичката, значи екстра..

# 69
  • София
  • Мнения: 199
Ами аз искам нормално раждане, но доки каза, че може би ще правим операция.. не знам наистина.. Каза, че ще изчакаме до четвъртък да видим ако се обърне пак с главичката, значи екстра..

Не знам дали си практувала йога или да ходиш на йога за бременни, но има упражнения, които казват, че помагат за смяна на позицията на бебето.
Ето например тук - https://www.youtube.com/watch?v=J7xg0blOd5U
Споделям, ако решиш, че е нещо, което би пробвала 😌😌

А пък, ако много настояват за секцио, направете го поне максимално близо до термин или най-много седмица преди това..

# 70
  • Мнения: 7 721
Скрит текст:
Днес бях на преглед.. 37+2 г.с., бебчо миналата седмица беше с главата надолу, а сега пак се е обърнал седалишно с краче в моя таз се е настанил... Тоя дупльо... доктора ми каза другия четвъртък да отида пак и ако е седалищно направо вика да действаме.. не знам вече, тъкмо се бях нагласила за нормално раждане, а и си искам, а май ще трябва секцио. Expressionless
а ти би ли изчакала до термин ... евентуално да се обърне пак

Ами аз искам нормално раждане, но доки каза, че може би ще правим операция.. не знам наистина.. Каза, че ще изчакаме до четвъртък да видим ако се обърне пак с главичката, значи екстра..
аз съм 38+3, моят аг няма против да чакаме докато реши само да излиза, разбира се до термин, не искам да преносвам ... аз чакам, защото не искам да определям кой кога да се роди, а не за да се обърне ...

# 71
  • Мнения: 52
Аз се чудя, защо не получавам известия вече, а то вече нова тема си имаме.. 🤷🧐

# 72
  • Мнения: 1 235
Като ви чета и аз взимам да се притеснявам да не се обърне отново с дупето. Нали уж нямали място вече... Внимавайте днес с разходките, че утре е 29-ти Simple Smile

# 73
  • Мнения: 1 041
Момичета, днес бях на преглед , два пъти тонове, че първите не бяха окей..
Пратиха ме за кафе и вторите вече бяха супер...
Но .. доктора ме прегледа и бебето не е слязло надолу, нямам разкритие, нищо...малко била омекнала шийката и това е 🤷♀
Имам 12 дни до термин, той каза, че статистически погледнато повечето бебета се раждали на термин и след него отколкото преди термин.. Simple Smile

Та, чакаме го, но според него няма да е уикенда сега... 😅
Другата седмица пак на преглед..

Аз не знам защо, но предусещам как няма да е естествено.. подозирам, че ще ми се случи едно “спешно секцио” ама да видим, дано не съм права 😕

Иначе аз не се притеснявам, че ще се обърне - даже изобщо, това не ми е вариант , изключила съм го.. 😅😅

# 74
  • Мнения: 7 721
миналата седмица бях чела, че всички АМ имат палмово масло, само тези органик нямат ... е да ама не даже и в органик и био АМ има палма ... био палма ... шокирах се
то все в някакъв момент ще се наложи АМ

Общи условия

Активация на акаунт