👶Още мъничко остана, да нарека се с гордост юнска МАМА - 🌞Тема 14 месец Април

  • 65 984
  • 2 085
  •   1
Отговори
# 2 055
  • Варна
  • Мнения: 338
94 коментара... Astonished
Още едно ‘безотговорно‘ гушинце в кюпа. +18кг в 34г.с., и аз спрях цигарите след +теста, първия триместър изпитвах зверски глад, наблягах предимно на тестени изделия и айрян с шоколадова вафла... Не се ограничавам от нищо, като разбира се внимавам да не прекаля с някоя храна. Цялата бременност прекарах вкъщи и продължавам. Както някоя от вас каза, живо и здраво да е бебенцето, бели кахъри са килограмите. Вярно, не ми е приятно да се гледам и чувствам като буре, НО не е края на света. Ще се възстановим и пак ще се чувстваме ок в кожата си.

Писали сте за препарати. Аз също взех Тео бебе от ДМ, мисля 2,2л за 9,99лв. Взех и същия омекотител, дори днес прах с него, ми направо из цялата къща се носи този аромат на бебче Heart Eyes но като цяло на мен 90% от перилните, хигиенните и част от личната козметика са ми от Германия, качеството е по-високо от това на бг пазар със сигурност.

На мнение съм, че наистина има няколко момичета, които не мислят преди да пишат. Все контра, все хейт.. ужас!

Само имам едно питане към ppolina, тъй като не я видях на първата страничка и досега не съм срещала нейни коментари - с термин Юни ли си? Представила ли си ни се? Ако не си, би ли се представила, на мен лично ми е интересно да науча повече неща за теб, а и за всяка новодошла по принцип Simple Smile

Пламъче, дано се включиш скоро и внесеш малко позитивизъм, че тук е като на бойното поле Grinning Heart Омче, ти също! Загуби се нещо, надявам се всичко е наред и с вас! Kissing Heart

Последна редакция: чт, 30 апр 2020, 23:49 от Wigzi

# 2 056
  • Мнения: 132
Привет, момичета,
Интересни дискусии са се заформили.
Мое мнение е, че на етап, в който всички сме по-чувствителни малко по-крайни изказвания наистина действат засягащо.
Все пак едва ли някоя от нас би могла да е безотговорна към себе си и бебчето си, било то с хранете, тегло, избор на козметика... Та нали 9 месеца ги чакаме и сме в трепетни очаквания преди всеки преглед. Нека да си запазим хубавата темичка, защото вярвам, че от нея научаваме и черпим много полезна информация (аз със сигурност), а назидателните и поучителни изказвания- да изключим, все пак не сме еднакви всички.
dream123, нямаме търпение за новата темичка и вярваме, че ще е най-прекрасната, освен заради твоето старание, а и заради това, че ще ни доближи до малките чудеса, които очакваме 👶.
Сладки сънища 🌜

# 2 057
  • Мнения: 93
Да се поясня относно мнението ми за обрязването, имах предвид освен че е по хигиенно ако има и проблем не бих се замисляла. И бих го направила навреме. ММ е обрязан в тийн годините си заради проблем които се е появил когато е започнал да води полов живот. Със сигурност това което е преживял тогава едва ли ще го забрави все пак е бил тийнейджър, но и няма как да се предвидят проблемите които могат да се проявят в бъдеще. Все пак всеки си решава, кое е добре и което не за детенцето си.

Щях да пиша за този Спок и монтесори, че за първи път ги чувам, сигурно съм единствената, все пак съм млада, 1во детенце. Подариха ми една книга от раждането до 1годинка, мисля скоро да я започна. Макар че доста научих от този форум и попивам от всички ви.

# 2 058
  • Варна
  • Мнения: 1 214
О нееее! 😭😭😭 Мелдим!!!! Не си тръгвай!!!! 😭😭😭

Без теб нищо няма да е същото тук!  
И аз ще напусна темата! 😭😭😭


Редакция: излязох от фейсбук групите поради ред причини, една от които въпрос:
“Снощи ядох сладолед и после ми стана гузно дали пък не съм простудила бебчо?” 😂
(Мисля, че го бях пратила на Уигзи като скрийншот и се смяхме доста 😂)

Последна редакция: пт, 01 май 2020, 00:19 от Lemons

# 2 059
  • Мнения: 921
Естествено че сме чувствителни. Точно затова трябва да се внимава с коментарите.

Мелдим първо никой не е казал че е здравословно да се качват килограми, но никъде не е доказано че това е безотговорно и вреди на бебето. В 8ми и 9ти месец сме вече и малко или много всяка има нужда от подкрепа, а не укор за качени килограми.
Второ - не беше нужно да ни уведомяваш, че няма да ни четеш и да влизаш в групата 🤣 Това все пак е форум. Надали някоя от нас дебне кой кога влиза, а и не вярвам някоя да е особено заинтересована. Пожелавам ти всичко най-хубаво за теб и бебчо 💐
 А за фейсбук - много се радвам, че имаме затворена група !!!!!

Поиграх си малко с новата тема - около 1 час ама въобще не е готова за пускане. Утре продължавам да я мъча 🙉

Уигзи и аз ще заложа на Тео Бебе значи. Много хубави отзиви намирам за него и нямам търпение да почна да подреждам - само да вземем скринче и креватче 💗💗💗

Дени много се радвам, че прегледа е минал добре. Успокоила си се и лекаря пак ти е казал, че няма поводи за притеснения. Отпускай душицата и пийни едно винце 😻 шегувам се разбира се.

Ох не помня да съм имала някоя любов обрязана, че да изкажа мнение, ама май не им изглежда зле достойнството така 🤣 Но все пак, понеже сме в БГ, а тук се приема за нормалнон да не си обрязан, не знам как детето ще се чувства като почне да вика мацките вкъщи 🤣🤣🤣

# 2 060
  • Мнения: 244
Разни хора,.разни идеали! Аз не се включих в темата с ваксините и разни дрнеща  точно поради тази причина ,въпреки че  не го насаждам на другите, всеки има право да решава както намери за добре.... никой не е застрахован от грешки. Аз съм 14кг отгоре но знам че част от тях са  защото ям хляб и сладки неща но  предишните  пъти и към 20 съм била и какво от това. Гледайте  над нещата въпреки че сме по цял ден в къщи .... Аз най вече от това се тъпча че ми е скучно....

# 2 061
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 395
Мелдим историята помни доста като теб, който ни напуснаха още в 1-2 тема. Не им понесе на психиката, че си казваме истините. Като гледам не ни се е отразило негативно щом сме на тема 14, а напротив, останаха 99% отговорни, знаещи, позитивни момичета в темата. Всяка от нас се опитва мнението и да бъде подкрепено с факти, а не да изтрелваме само глупости. И най-важното когато си разумен човек, можеш да си извлечеш само ползи от какъвто и да било скандал. Имам бегъл спомен, че беше на около 21-22г. с най-добри чувства ти го казвам, бъди здрава ти и бебето ти и успех за напред.
Ама няма лошо де, докато родиме всички ще се пресееме още 2-3 пъти и ще сме вече 100% само готини Stuck Out Tongue Winking Eye
Забелването ММ е цепен на 7г. възраст и си го спомня, казва че е ужасен спомен и като заговори на психическа основа го заболявало Grinning Съгласна съм, че не е редно ние да взимаме решения относно телата на децата ни, ама когато е обвързано със здравословното им състояния нямаме избор.

# 2 062
  • Мнения: 90

Ох не помня да съм имала някоя любов обрязана, че да изкажа мнение, ама май не им изглежда зле достойнството така 🤣🤣

Аз съм имала веднъж такава любов 🤣 Еми.. НЕ изглежда зле, бих казала красиво дори 🤣 🤭🤭🤭
Но определено при нас българите не е много прието, все пак аз не виждам нищо лошо де. Кой както си е решил 🤪

# 2 063
  • Мнения: 696
Аз пък имам сериозен проблем с това да не включвам по някои теми, чудя се дали наистина всички очакват останалите просто са се съгласяват и да харесват всичко написано, и защо ако не си съгласен, го смятаме за хейт.
Давам и пример: някой препоръчва продукт, от който са умрели 20 жени от рак на яйчниците, от общо 23, осъдили фирмата производител, аз се опитвам да обясня и на края съм крайна в изказванията си...и т.н.

# 2 064
  • Мнения: 921
Душка и аз мисля май че си е красиво. А ако и мъжа е красив и те тресне възбудата - хич ми не е какъв му е - само да не е малък и тънък 🤣🤣🤣

Ох не помня да съм имала някоя любов обрязана, че да изкажа мнение, ама май не им изглежда зле достойнството така 🤣🤣

Аз съм имала веднъж такава любов 🤣 Еми.. НЕ изглежда зле, бих казала красиво дори 🤣 🤭🤭🤭
Но определено при нас българите не е много прието, все пак аз не виждам нищо лошо де. Кой както си е решил 🤪

# 2 065
  • Мнения: X
Много благодаря за коментарите, от които доста ми олекна и за проявения интерес. Писала съм 2 3 коментара, но си ви следя от самото начало. Терминът ми е 2 юни 😍. За себе си какво да кажа... Аз съм от много страхливите бъдещи мами и в тази група научавам много ❤, тъй като късметът ми е такъв, че нямам нито една бременна приятелка или приятелка с дете. На 24 съм и от всички около мен аз съм първа. Всичко ми е ново и съм ви много благодарна, че споделяте вашите истории и опит. Например, тук научих за падащата тапа 😅😅 Ако не го бях прочела тук, а ми се случи..лелее паника и половина. Следя се в Шейново, но вече ми е много напрегнато, защото от месец не са ме преглеждали. Разбира се, аз се радвам, че всичко е наред и се чувствам добре, но очаквах ежеседмични прегледи  от 34 г.с., а мен ме викат в 36та. Но няма да се оплаквам, важното е бебко да е добре, както до сега 🥰🥰
Само имам едно питане към ppolina, тъй като не я видях на първата страничка и досега не съм срещала нейни коментари - с термин Юни ли си? Представила ли си ни се? Ако не си, би ли се представила, на мен лично ми е интересно да науча повече неща за теб, а и за всяка новодошла по принцип Simple Smile

Пламъче, дано се включиш скоро и внесеш малко позитивизъм, че тук е като на бойното поле Grinning Heart Омче, ти също! Загуби се нещо, надявам се всичко е наред и с вас! Kissing Heart

# 2 066
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 395
Душка и аз мисля май че си е красиво. А ако и мъжа е красив и те тресне възбудата - хич ми не е какъв му е - само да не е малък и тънък 🤣🤣🤣

Ох не помня да съм имала някоя любов обрязана, че да изкажа мнение, ама май не им изглежда зле достойнството така 🤣🤣

Аз съм имала веднъж такава любов 🤣 Еми.. НЕ изглежда зле, бих казала красиво дори 🤣 🤭🤭🤭
Но определено при нас българите не е много прието, все пак аз не виждам нищо лошо де. Кой както си е решил 🤪
Направо си е красиво, а и като знае как да го използва, пък и някак без кожата като чели е по-голям и се усеща повече Blush Flushed С 2 приятелки преди време бистрихме темата, общото мнение беше, че ни е било по-хубаво с обрязаните Relaxed . Срам, не срам имала съм и аз щури години.
 Егаси не стига, че сме злобни, пък и палавници. Какви бъдещи майки ще сме, шок и ужас JoyJoyJoy
Пламъче, Оммм следите темата и това ме кара да мисля че сте добре и всичко е наред.
ppolina добре дошла официално. И аз бях на 24г. когато родих първото си дете. Ти си съвсем в началото на юни, може и майче да си родиш. Аз не знам как изглежда прословутата тапа, а и водите как изтичат не разбрах Grinning

# 2 067
  • Мнения: 298
Meldim изчетох писаницата ти и виждам, че и ти не си разбрала точно какво си разбрала от спора. И ми е странно защо вечно се чувстваш нападната и неразбрана? Явно си имаш някакви комплекси и чувство за малоценност или се дължи на възрастта ти и начина по който си разсъждаваш.
Тук няма заформена групичка от жени, които нападат някой, но със сигурност има единични момичета, които обичат да се изказват по -остро и понякога без да се съобразяват.
Мненията ни по темата (като си хапнеш примерно сладолед, когато ти се е прияло и ставаш лакома, дебела майка) не са нападки, а реакция към такова крайно изказване.
И да, никой лекар няма да ти каже "давай тъпчи се", но ако имаш някакъв здравословен проблем (например диабет) и продължаваш да се тъпчеш - е тогава може да се говори за безотговорност от лакомство.
Щом не ти понася психиката да четеш тук - ами недей! Както е казала и Дрийм не е нужно да ни осведомяваш. Тук никой на никого не му държи отчет.

По темата за обрязването - ние ще обрязваме със сигурност поради религиозна причина и най-вече от хигиенна гледна точка, иначе нито един религиозен закон не може да ме убеди да правя нещо, ако не намирам логика и причина. Само се чудя кога точно да се направи, така че да е по-малко травмиращо за детето.
А по въпроса как ще изглежда - сравнение не мога да правя тъй като не съм виждала необрязван 😄 ,но съм чувала от приятелки с опит и от двата варианта, че обрязания вариант е бил по-добър и от визуална гледна точка и като удоволствие. 😄😄

Последна редакция: пт, 01 май 2020, 02:37 от Mardinna

# 2 068
  • Мнения: 1 104
ShukM, ти не си длъжна да се съгласяваш с никой, но и никой не е длъжен да се съгласява с теб.
Така че, дишай.

# 2 069
  • Мнения: 240
Дайте малко снимки на лични съобщения, за тия, които не сме виждали обрязан 😁

Общи условия

Активация на акаунт