Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 10

  • 75 094
  • 740
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 806
SamoDiva, не мога да съм полезна за съжаление. От миналата пролет не съм вземала. Вече половин година не успявам да се доредя до лекарката си, а заради това ИП си отмених часа в средата на март и сега отново се мъча да запиша час, та скоро не съм го и търсила. По няколко месеца годишно го приемам.
Извинявам се за спама, момичета, но прогестеронът наистина има значение и за красотата Relaxed Не съветвам никой да го взема без лекарско предписание, все пак.

# 196
  • Мнения: 39 829
На мен ми е изписан за хоронален дисбаланс. От 10 до 28 ден от цикъла. Имам болки под мишниците и преди цикъл ми се подуваха лимфни възли.

# 197
  • BG
  • Мнения: 2 217
На мен ми е изписан за хоронален дисбаланс. От 10 до 28 ден от цикъла. Имам болки под мишниците и преди цикъл ми се подуваха лимфни възли.

О, съжалявам ..... Надявам се да е настъпило подобрение!

# 198
  • Мнения: 39 829
Дано! Дано!

# 199
  • Мнения: 1 726
Това е много рисковано. Ракът на гърдата в 90% "се храни" с женските хормони. Затова много често се появява по време на бременност и трябва много да се внимава с вкарването на допълнителни.

# 200
  • Мнения: 667
Затова и вкарването на още и още хормони с храната, е допълнителен риск. Не ми се разказва какви количества поглъщаме с месото и млечните, защото е извън темата.
А по нея - накупих какво ли не за тези пигментни петна по челото и не мърдат. Знам, че не може за 10 дни да стане, но все пак.. Ще упорствам и с пилинг и с домашни маски, пък което подейства.
Слънцезащитата ми пасна добре - флуид на Avene 50+ Nature Sunny

# 201
  • Мнения: 39 829
Аз моите пигментни петна не мога да ги преборя вече 11 години.

# 202
  • В страната на бурите
  • Мнения: 965
Момичета, препоръчайте ми слънцезащита за смесена кожа (към мазна). И ползвате ли ежедневно допълнителна слънцезащита (все ми се струва, че много омазнява кожата) или разчитате примерно на кремове за лице с UV фактор?

# 203
  • Мнения: 2 124
Накупих какво ли не за тези пигментни петна по челото и не мърдат. Знам, че не може за 10 дни да стане, но все пак.. Ще упорствам и с пилинг и с домашни маски, пък което подейства.
Слънцезащитата ми пасна добре - флуид на Avene 50+ Nature Sunny

Оставя ли бял филм този флуид?
Миналото лято ползвах Avene 50+ anti-age, но се виждаше, все едно съм с маска.

За серията на Biotrade срещу пигментация има добри отзиви, но аз не съм ползвала. За дъщеря ми съм купавала техни продукти против акне, но нямаше резултат. Сега ползва на Здраве, там още на третия ден има подобрение.

Има значение и колко стари са петната, защото при по-старите има дълбоко наслояване в кожата. Аз не мисля, че мога да си изтрия луничките (не ми и пречат), за хормоналните петна съвсем нямам идея.
Лимон и сок от магданоз уж ги дават за целта.

# 204
  • Мнения: 2 806
Аз ползвам слънцезащита винаги, когато излизам навън. Ако съм цял ден вкъщи - не. Кожата ми идва леко суха и допълнително омазняване, дори да го има, не ми пречи.

# 205
  • Мнения: 1 578
SamoDiva, няколко години ползвах флуида на Avene 50+ и съм със смесена кожа, лятото особено, не мога да кажа, че не лъщеше леко в т зоната, но беше значително по-добре от Vichy и Eucerin (идваха ми мазни), иначе в по-хладно време е идеален.

Последна редакция: вт, 19 май 2020, 11:12 от Dari_77

# 206
  • Мнения: 2 124
Благодаря! Аз лъщя от всеки крем, затова доскоро избягвах дневните, но да кажем може да се попие със салфетка, ако е толкова видимо, за разлика от "бялата маска".

# 207
  • Мнения: 23 480
Момичета, препоръчайте ми слънцезащита за смесена кожа (към мазна). И ползвате ли ежедневно допълнителна слънцезащита (все ми се струва, че много омазнява кожата) или разчитате примерно на кремове за лице с UV фактор?
Ползвам да, макар да омазнява.На слънцезащитата в бялата и декоративна козметика не може да се разчита.

Както писах по-напред в темата правих СО2 лазер и петната са доста по-добре, кожата е с изравнен тен и сияе.Вече няколко жени хвалят колко хубаво е лицето ми.
Ще направя още един лазер студените месеци.
Иначе и аз мазах какво ли не за петната , но слабо се повлияха.

# 208
  • Мнения: 1 578
Благодаря! Аз лъщя от всеки крем, затова доскоро избягвах дневните, но да кажем може да се попие със салфетка, ако е толкова видимо, за разлика от "бялата маска".
Аптеките обикновено имат мострички на Avene, най-добре да се пробва, че аз последно ползвах преди 1-2 години, сега съм на La Roche-Posay 50+ за чувствителни очи и също не ми прави бял филм и засега не ми лъщи, но по жегите предполагам, че ще лъсна малко, както от всичко.

# 209
  • Мнения: 23 480
Попивам и аз 2-3 пъти дневно омазняването.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт