Шум от магазини от външни ролетни щори

  • 2 104
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 5 422

Къде мислите да се местите в покрайнините?
В къща във вилните зони над Варна.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 959
Няма какво да направиш, освен да отидеш и да ги помолиш да ги смажат. Със заяждане няма да стане, а няма и смисъл, надали продавачите са виновни, че собственикът не ги е подновил. Или говори директно с управител, както счита за по-ефективно. Но в мнооого редки случаи хората си живеят в пълно спокойствие, особено ако са в стара сграда. При мен асансьорът така шуми, че съм се събуждала от него. Но няма какво да се направи, не може да се смаже, не може и да се подмени. Свиквам. Успех и лека бременност! 🙂

# 17
  • Мнения: 197
Виe сериозно ли го мислите това?🤨Като не ви харесва-отивайте на село...Как пък ,от магазините ще се съобразяват с вас,защото сте бременна и раздразнителна...Ако някой реши да ми направи забележка как си отварям ролетната щора сутрин, със сигурност ще го пратя на майната си..😈😈😈Нали се сещате, че хората са под наем...и със смазване няма да стане...и алуминиевите по принцип доста дрънчат...

# 18
  • Мнения: 131
В краен случай пък бъди активна престъпничка и ти им ги смажи през нощта Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 3 601
Честно казано освен да говорите с тях, не виждам какво друго може да се направи. При нас от едната страна минават самолети и има заведение, от другата влак. Дограмата ни обаче шумоизолира много добре, имаме и вътрешна звукоизолация на целия апартамент и нищо почти не се чува отвън. И ние чакаме бебоче, но никак няма да го държа в пълна тишина и ще свиква да спи на шум.
Но така е като живееш в град, аз си приемам тези неволи, дори не ги отразявам и гледам да се наслаждавам на хубавите неща.

# 20
  • Мнения: 2 839
Аз пък чувам моите комшии как вървят, сякаш не ходят спокойно, а натъртвам пети. Отделно говорят по твлефона доста високо. Ама какво да направя. Не мога да се изолирам от света. Честно казано ми се струва малко несериозно питането. Колко ли пъти ще отвори и затвори тоя магазин? Нали си имат работно време все пак?

# 21
  • Мнения: 275
Във връзка с шума нямате защита от закона-нито като бременна, нито после като майка.Щом тези магазини не шумят преди 6ч и след 23ч, не са в нарушение.
Може да питате някой занимава ли се с ремонти на такива щори и ако да, може ли да бъдат обезшумявани, как става и т.н. подробности, за да предложите на управителите някакво градивно решение.Защто най-лесният за тях отговор ще е "какво да направя".Друго- добре е да не сте сама като говорите с тях, като гледам може да подходите емоционално, те ще решат, че се заяждате и понеже не са длъжни да се съобразяват, няма да ви влязат в положението.По всяка вероятност дори не знаят, че ви пречат.Като чета отговорите преди мен, дори и тук не всички ви подкрепят.
Всички имаме различен праг на поносимост, разбирам ви, аз също се дразня от шума на съседите и с мъжа ми се караме заради "завишените ми очаквания и как не се отвличам с нещо, ами съм ходела да слухтя".Хората дори не подозират, че ви изтезават, какво толкова-ежедневие.Понеже на тях не им пречи, значи и на никого не пречи.
Не се залъгвайте, че като отидете във вилната зона, ще намерите тишина и спокойствие.Голяма грешка, от личен опит го казвам.Само малко по-тихо е защото няма трафик ,но...
Ние за да търсим по-тихо и спокойно място, се изместихме да живеем в едно село до Русе.Тук закона е още по-далече отколкото в града.Всеки може да си включи машината да реже дърва когато му кефне.От април до октомври се коси трева с ужасно шумни машини(тя е в пъти повече отколкотов градовете).Тъкмо едниият спре, и другият започва.Правят се ремонти на покриви, това значи чукане, тракане, дрънчене, крясъци.-да кажем месец- само за една къща.Ремонтират се и се форсират двигатели, щото във всеки гараж живее по един велик майстор.Освен това е пълно с кучета по дворовете, живеещи навън и те лаят по всичко живо-хора, коли, деца с колелета, котки, бездомни кучета, мухи-каквото и да мине, трябва да бъде напсувано.Никой не е чувал, че от 14 до 16ч. е нарушение на обществения ред ако се шуми.Освен това съседът може и да спре да бръмчи с косачката, но няма да си прибере кучето, което лае до умопомрачение.Мога да изброявам още екстри, не ми е цел да опиша всичко, а да ви предпазя от погрешни очаквания и илюзии, които за жалост аз имах.
Ако очаквате някой да се съобразява с вас, ще бъдете много разочарована и наранена, мила.Макар да сте огорчена, понеже те не разбират какво вършат, ще е добре да говорите когато не сте ядосана, кротко.Може и да настъпи подобрение при едни приятелски и добронамерени отношения, само така.Решат ли, че им се карате, веднага ще ви игнорират, ще го изтълкуват като надменност, излишна гордост, капризи.Много се надявам да срещнете хора.Успех!

# 22
  • София
  • Мнения: 475
Във връзка с шума нямате защита от закона-нито като бременна, нито после като майка.Щом тези магазини не шумят преди 6ч и след 23ч, не са в нарушение.  A kакво ще кажете за работилница за поправка на всякакви мотори към косачки, резачки - малки и голями. Явно е заявил, че ще ги ремонтира вътре в работилницата, но поради голямия шум извършва дейността си на улицата. И така повече от 3 години. Бил си изкарвал хляба. Не се съобразява за тишина от 14-16 часа. Мисля, че и да ходя да се жалвам ще е без резултат. Аз престанах да си ползвам терасата, лятото стоя на затворени прозорци или климатик. Е, той нека си изкарва прехраната, пък спокойствието на околните не е важно. Това е само в България. А за село сте права за кучетата, а и петлите  в 4 часа. Забравих - в съседния двор има две каракачанки и те лаят. Та какво като живея в София - като на село съм си. Идилия!! Търпение и здрави нерви му е майката. Бъдете здрави!

# 23
  • Мнения: 42 228
Работилници и всякакви професионални дейности изискват съгласие на околните. С работилница можете да се борите.

# 24
  • Мнения: 2 266
Аз мисля,че през последните години доста се разглезихме и  всичко ни е криво.И търсим и под вола теле.И авторката явно е изнервена от бремеността.

# 25
  • Мнения: 60
Благодаря ви за отговорите, момичета. Като цяло това продължава вече много години, а не е от няколко месеца. Прави сте, все пак съм 1-ви етаж какво да очаквам. Интересувах се все пак дали има някакъв закон, тъй като понякога затваря и след 22 часа или пък по няколко пъти на ден. Но изглежда, че няма. Ще говоря с вход мениджър да го обсъдим на следващото събрание.
Пожелавам на всички ви много здраве! 🍀

# 26
  • Мнения: 10 759
Благодаря ви за отговорите, момичета. Като цяло това продължава вече много години, а не е от няколко месеца. Прави сте, все пак съм 1-ви етаж какво да очаквам. Интересувах се все пак дали има някакъв закон, тъй като понякога затваря и след 22 часа или пък по няколко пъти на ден. Но изглежда, че няма. Ще говоря с вход мениджър да го обсъдим на следващото събрание.
Пожелавам на всички ви много здраве! 🍀

Който не е подложен на такъв шум, той смята че е безобиден. Ние също имаме проблем с ролетна щора на офис. Проблема започна, когато се изнесе фирмата, която го беше наела и сега е нает от други и се отваря и затваря и в 3-4 през нощта, съответно шума е непоносим, а офиса е под спалнята ни. Илюзия е, че нищо не може да се направи. Може, но е разправия с институции, замервания и прочее. Ние засега опитваме с добро с наемателя, с наемодателя, но истината е че не е много приятна комуникацията. Моето убеждение за момента е, че като собственици и съседи трябва в рамките на нормална комуникация да се разберем и да не се стига до жалби, защото аз в крайна сметка нищо изключително не искам. И недейте уверява жената, че е прекалено придирчива и трябва да се примирява едва ли не с всичко. В нашия случай ролетката е допълнително монтирана, когато взехме жилището нямаше монтирани ролетки на офиса отдолу. Отделно някой ролетки са супер шумни и не са като масовите, вероятно и цената е била определяща...
Относно диапазона мисля че го промениха за лятото от 23 до 8 сутринта, а зимата от 22 до 8 сутринта, но може и да бъркам?!

През деня колко пъти отваря и затваря няма как да се въздейства и забрани, но за работа до 22 часа трябва да има разрешение.

Общи условия

Активация на акаунт