Октомврийче скоро ще пълзи, готово за бели. - Тема 7

  • 15 573
  • 787
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 521
Бамболина сподели за отбиването?
Как точно отби и за колко време?

# 721
  • Мнения: 4 005
И ние се будим на всеки час ,направо днес не мога да гледам даже кафето не ме ободри ...а тепърва трябва да го стягам за разходка 4/5часа ...докато се въртеше и лазеше в кошарата докато спи сега го намирам подпрян на решетката на коленца седи и реве ..Айде пак го слагам да спи,приспивам ..и така по няколко пъти през ноща ..отделно зъбите пак ни мъчат,биберонката я дъвчем от към пластмасовата част,ревем на сън ..абе тегава работа ..ядем мляко в 1 и в 6...всички други хранения са ми заместени ...

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Здравейте!
 И мен ме интересува как е отбила Бамболина !
Значи ние сме си ок. Не е твърде натрапчива с кърменето. Цял ден изкарва и без цица ако има какво да яде. Яде си доста...вечер в 20ч вчера й дадох даже едно шише АМ . Изпи 100 мл сладко сладко. Не беше свръх гладна. Като лягаме обаче към 22ч или 23ч е с цицата за 20 мин и после я сменям с биба в просъница и така държи до сутринта в 7. Някой път ако се сети в 5 и нещо пак иска малко да смукне. Спим на едно легло и е мега спокойна. Аз също спя, макар, че ме е страх да не се навре в мен и в общи линии моят сън е внимателен.
Такова будене на всеки час..слава богу отмина.
Навън спи доста също. Заспи ли и изкарва и 4 часа някои пъти. Хаха.
Иначе тук лято няма, положението е студ...още летните дрехи стоят сгънати. Ще ни умалеят....
Зъби нямаме.
Лазим най-после напред! Че 1 месец лази назад само. Не се изправя. Рано й е определено, тя е финна и гушлива , все на ръце. Как да се научи дето се вика, като не я оставяме. Проходилка няма да взимам , нито бънджи.
Тук имат едни пантофки за лазене им викат кожени. Чудя се...40 евро. Как не.Ако намеря промоция за 15-20.

# 723
  • Мнения: 1 136
Бяхме днес на ваксина. Сложиха две и орева света. Бях сама и на връщане няма такъв рев в колата. Доста се напрегнах и сега се чувствам като парцал.

Относно храненето - днес отново нищо не иска и сега съм решила 2-3-4 дни да си почина малко, че направо мозъкът ми се изпържи. Книга мога да напиша вече. Писна ми да захранвам и сега ще си кара на кърма известно време. Дано вземе да забрави, че мрази лъжица.

Какво се осмелих да попитам педиатърката за звб и ме направи на пух и прах. Ама как така ще даваш парчета. Опасно е и тн. Сега и това ме е страх да дам, а така обича да си гризе череши. Ако ги дам с лъжица, извръща глава 😁

Та така при нас.

Бамболина, доколкото си спомням беше казала, че от раз си отбила с хапче. Просто си спряла да кърмиш един ден.
Имаше ли някакви неразположения с тези хапчета? Да те болят гърди и тн

# 724
  • Мнения: 799
Бамболина сподели за отбиването?
Как точно отби и за колко време?
Ами стана от раз. Накърмих я сутринта, пих хапчетата и повече не съм. Няколко дни се цедях по малко и пих хапчета още 1 път - Достинекс.

Но аз съм казвала и преди, че от 1вия месец й давам пробиотика с АМ по 30 мо на ден и тя не е имала проблем да пие от шише или да пие АМ. Гушкаше се доста ден-два, и по-скоро мен ме загриза съвестта, че съм я отбила, но с която и приятелка да споделих, всички казаха, че добре, че по-рано съм спряла да кърмя, че после става трудно.

BMR, Иначе за хапчето, да, боляха ме, но вината си беше моя, защото не бях разбрала че трябва да цедя по малко и първия ден като пропуснах кърменията в 18 и в 20 ч и се изцедих чак преди лягане към 23:30, та оттам се получи леко неразположение, което после отшумя.

А за храненето, щом иска да яде самостоятелно, давай по-меки храни и следи изкъсо храненето. Аз карам двата метода смесено Simple Smile

# 725
  • Мнения: 1 521
Момичета предложете име за новата тема?
Октомврийче се стяга за море и не иска нищо за пандемия/корона да чете!
Grinning

# 726
  • Мнения: 799
Момичета предложете име за новата тема?
Октомврийче се стяга за море и не иска нищо за пандемия/корона да чете!
Grinning
Идеално е! 😁😁😁

# 727
  • Мнения: 270
На Виктор вече му сложиха всички ваксини. Казах на доктора, че ще ходим на море и ни каза средата на другия месец да му звънна да ми каже какво да започна да му давам за са подготвя за морето. Вие давате ли нещо на вашите мъници преди почивка?

# 728
  • Мнения: 3 957
Не сме ходили на почивка, като изключим едни два дни в планината, но не смятам да давам нещо на детето. Аз се чудех за жълтъка, като ни няма 7-10 дни и нямам възможност да варя яйце, с какво да го заменя? Месото може от готовите пюрета, но зеленчука с жълтък ..?

# 729
  • Мнения: 1 136
От опит с неядящо дете, не мисля, че ще му стане нещо, ако една седмица не яде жълтък. Иначе знам едно купешко пюре на Гербер с нахут и жълтък. Може него да пробваш.

Изобщо не ми е хрумвало да давам нешо на детето при пътуване. Пътували сме няколко пъти и не съм давала нищо. Иначе мисля вит Ц не би навредил. Малкия го пие при ваксина, заради атопичен дерматит. Има едни бебешки ампули.
Не сме ходили на почивка, като изключим едни два дни в планината, но не смятам да давам нещо на детето. Аз се чудех за жълтъка, като ни няма 7-10 дни и нямам възможност да варя яйце, с какво да го заменя? Месото може от готовите пюрета, но зеленчука с жълтък ..?

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Супер е заглавието!
Благодаря Бамболина за споделения опит. Аз искам да отбия постепенно без хапчета , но не съм запозната хич как става...къде да чета по темата? Гърдите ми са готови..така меки и не се пълнят и не болят. Вече даже мога да спя на тях по корем. Хаха. Е, малко дясната има обем повечко.
Какво се дава преди пътуване и на мен ми стана интересно?! Хомеопатия ли някаква?

# 731
  • Мнения: 989
Ама защо е нужно нещо да се дава преди пътуване?

# 732
  • Мнения: 799
Ама защо е нужно нещо да се дава преди пътуване?
И аз това се чудя 🙄🙄
Ние ходихме 1 път на почивка - началото на февруари, но тогава само кърмех, така че не сме имали казус с храната.

# 733
  • Белгия
  • Мнения: 511
Предполагам, че ще дава нещо превантивно за чревни инфекции? Друго не знам какво?

А някой пробвал ли е метода на Фърбър за приспиване? Дали наистина е толкова сърцераздирателно, колкото звучи?

Ние сега ремонираме голямата спалня и смятам след около месец като е готова да екстрадирам Виктор в неговата си стая. Та ще е „по-лесно” да го оставя да поплаче малко....

Днес цял ден малчо мрънкаше като за световно. Главата ме боли, психически съм изтощена. Предполагам, защото е адски горещо тук и той горкия не разбира защо чувства дискомфорт. Утре ще го цопнем в надуваемо басейнче, дано да му помогне да се справи по-добре с тея жеги.

# 734
  • Мнения: 368
Супер име за новата темичка! Нашето момче от вчера е с разстроено коремче. Чудя се дали е от зъбите, защото съм чувала, че при някои бебета е така. При предните 6 зъба не се е случвало, но виждам, че 7дмия ще избие скоро.. иначе си е активен играе си, лудее си ще видя днес как ще е и ще звъня на педиатърката.

Общи условия

Активация на акаунт