ОКТОМВРИйки 2020 - тема 3

  • 25 567
  • 754
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 7 547
MrsAlwayssRight,

По време на бременността е нормално течението да е по-обилно, това е естествената защита на влагалището да отмива всичко, за да се пази.

Септемврийките бяха обсъждали темата преди време, ще потърся нещо за четене и ще допълня.

https://problem.framar.bg/%D0%B2%D0%B0%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D … %D1%81%D1%82.html

И при мен е така, без да имам инфекция, в някои дни е доста обилно, сменям гащи по няколко пъти.

Последна редакция: нд, 28 юни 2020, 23:05 от delisardeli

# 691
  • София
  • Мнения: 1 791
И при мен е така от около 10 дни.
Доста е неудобно Sad Почнах да си слагам ежедневни превръзки.

# 692
  • София
  • Мнения: 3 595
Охх и при мен е така с течението. ММ се смее, че може да маркирам територия вкъщи Grinning Хич не ми е комфортно, ама гледах и в други теми са го обсъждали. И пру мен някои дни е повече, други не толкова.

# 693
  • Мнения: 423
Аз имам проблем с течение до толкова, че от утрогестана постоянно се появяват гъбички при вагинална употреба. После лекуваме гъби, утрогестана го пия, изчиствам се, и до 1-2 седмици вагинално утрогестан, айде пак гъби. Споделяла съм защо се налага утрогестана (скъсена шийка) и колко много ми е писнало, обаче тези гъби направо ме побъркват. Още 2-3 курса на лечение по тая схема и сме стигнали края 🤣 Микробиология пускам всеки месец, дори без оплаквания. Ето, оплаках се 😭

# 694
  • Мнения: 46
Здравейте,  на някой да са му изписвали прием на Дузофарм? Изобщо колко лекарства / витамини приемате и какви? Аз след всеки преглед имам нови допълнения ....

# 695
  • София
  • Мнения: 7 547
Дузофарм няма нищо общо с витамините, няма смисъл да го сравняваме. Прочети си листовката.

Аз взимам комбинирани витамини + по-високи дози от тези, които са ми в дефицит.

# 696
  • Мнения: 46
Благодаря за бързия отговор Simple Smile, знам, че няма общо (затова съм попитала лекарства / витамини). Прочела съм си листовката подробно Simple Smile и задавам въпроса тъй като не разбирам добре какъв би трябвало да е ефектът му и ако някои го приема ще съм благодарна да сподели защо му е изписан Simple Smile Аз приемам доста витамини, от самото начало ми ги изписаха отделно, а не в комбиниран вариант Sad

# 697
  • Мнения: X
Благодаря, много сте мили. Абе друго си е да си споделиш болката и да се окаже, че не си единствена, явно е нормално това с течението, едни дни го има, други не.
Моите гъби иначе вероятно и от утрогестана дойдоха, слагах го края на 4ти месец. От самото въвеждане на вагинални глобули, дори и пробиотик да е, можело да се вкара замърсяване, нещо такова ми обясни док.

МБ също смятам да пускам всеки месец, пробата ми я взима съвсем безболезнено , не слага онова ужасно желязно нещо:D

# 698
  • Мнения: 423
За гъбите знам, че може да се появят от прогестерона при вагинална употреба. Аз затова на своя глава утрогестана продължих да го приемам орално след последната гъботерапия. Действително изкарах месец без гъбички, но и се скъси още шийката. А за шийката утрогестана е ефективен локално. Омагьосан кръг 🤣
Витамини вземам комплекс за бременни. Останалите неща са срещу контракции и за шийката

# 699
  • София
  • Мнения: 7 547
Спуки, хубаво че ти понася да го пиеш. Аз като го пиех преди 4г, исках да изям света и ми се гадеше непрекъснато.

Релакс, очевидно лекарството е за сърдечно-съдови проблеми. Попитай доктора, който ти го е изписал, защо се налага да го пиеш. Ние няма как да гадаем. Аз бих се консултирала и с кардиолог, преди да го започна.

# 700
  • София
  • Мнения: 153
Момичета, включвам се с бърз въпрос. Другата седмица заминаваме на море в Гърция и ми трябва предпазен лосион за тяло/лице. Проблемът е, че аз не изгарям и до момента не съм ползвала, т.е. абсолютно неука съм откъм марки и т.н. Ще бъда благодарна, ако ми препоръчате нещо подходящо за бременни, предполагам стават и детските продукти.

# 701
  • Мнения: 270
А относно декларациите, които се попълват за Гърция това е линкът към тях https://travel.gov.gr/#/ влизат в сила от 1 юли. Ето малко повече инфо

# 702
  • Мнения: 534
Имах проблем с гъбички от прием на антибиотик, винаги е така при мен, за това пия само в много крайни случаи.
Но овладяхме нещата, сега МБ е чиста.
Утрогестан приемах до края на 4 месец, орално, понасяше ми много добре. Без никакви странични ефекти.
Как може да ви изпишат някакво лекарство, без обяснение защо трябва да се приема? Не бих пила просто така нещо си, пък дори по препоръка на лекар.
Имам по- обилно течение от време на време, ползвам ежедневни превръзки. Дори понякога, когато кихна и се изпускам лекичко, с извинение, доста е неприятно, но е супер неволно.
Имах проблем със сухота по време на секс в началото на бременността, а сега е напълно обратното. Хормоните си знаят тяхното.
Ежедневно използвам крем за лице на Юсерин 50 фактор. За тяло взимам пак 50+, но по- бюджетни марки Гарние, Бочко, Нивеа, от този тип.

# 703
  • Мнения: 131
Здравейте, мамчета! Щях още в събота да ви пиша, но пък рязко ме изненадаха с приятна разходка в планината, коята ми се орази много добре. И така резултатите Глюкоза 0" -5,59(2,78 - 5,90), 60" - 9,34 (0-8,88), 120"  - 7,73 (0-7,77) - извод - диета Laughing
Та по принцип ние в рода сме си обременени, почти всичките ми роднини са с диабет и съм си предразположена, док каза, че може да е моментно състояние тъй като тогава помагах и на една бременна и 3 дни тичах с нея по болниците, докато роди успешно...дълга и хубава история......Та лекарства няма да пия, 2 седемици на хранителен режим и след това ще ме изследват пак, но не с глюкоза а с дневното ми меню и натоварване, това което ми обясниха е, че ще правим КЗП - т.е отивам сутринта на гладно взимаме кръв, прибирам се или си нося ядене, отивам взимаме кръв до 1 час след ядене, така пак на обяд и общо 5 пъти за целия ден. За да видят как реагира моя организъм едва ли не в ежедневието, а не прои обременяването с глюкоза. Каза че резултатите не са стряскащи, но ако се забелязва същото явление да се качват стойностите до/над допустимото след всяко ядене, даже и при диета, то ще трябва да съм на много строг режим до края на бременността, тъй като аз се боря за нормално раждоне. Пусна ми за всеки случай ТСХ (всичко е наред),  и той каза поне 5 км дневно, ако нямам достътъмно движение поне по 3 пъти стълбите в блока да ги изказвам пеша, много вода (нищо друго да не се пие -като сокове, газирано и т.н) и нищо тестено - хлюб, торти, банички, абе  демек без любимите неща и също така да огранича плодовете - половин парче диня, една ябълка, 10 черешки ....и така. Спагети, лазаня, пица и т.н. само с пъбнозърнесто тесто.
И накрая завърши с това, че не е хубаво не значи, че ако ти се прияде не може да опиташ от нещо, но не и да се тъпчеш с него, а просто да опиташ - 1 - 2 резанчета. А да и каза, че домати и краставици мога да си ям неограничено, месото да гледам да не е тлъсто, да ям бобови - леща, фасул, зелен фасул, картофи и ориз па 1-2 пъти седмично и то без никакъв хляб и без нищо освен домат или краставица.
Така че ще ви кажа след 2 седмици какво е окончателното решение и заключение Grin

# 704
  • Мнения: 423
delisardeli,
Хич не ми понасяше да го пия, бях като дрогирана 😴😴😴 до толкова не исках да се върнат тъпите гъби, че бях на всичко готова, бездруго по цял ден почивам, голям работа че съм парцал. Лошо беше като трябваше да шофирам по прегледи и прочее, те ми говорят момиче шийката е зле, аз се чудя накъде да хвана като бясно куче 🤣

Общи условия

Активация на акаунт