Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата? - 7

  • 38 441
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 9 034
Косопадът много често е от ниски нива на витамин б12. От опит го казвам. Пуснете изследвания.

# 676
  • Мнения: 18 759
Аз не бих изследвала само Вит. Б12. Косопадът може да е от много неща и ако ще бодат детето няма много смисъл да изследват само Вит. Б 12. Може и от недостиг на Вит. Д да е, желязодефицит, комбинация от тях, от проблеми със щитовидната жлеза и какво ли още не. Но пък едва ли при който и да е дефицит, ще има само симптом косопад.

# 677
  • Мнения: 5 194
Възможно е коремът да я е заболял от притеснение. Няма как да е от капките. Мента се пие и за успокояване на стомаха.
За НВО давах на моята капки Rescue.

Да, от притеснение беше.
На д-р Бах са, нали? А колко продължително могат да се дават? Нямам опит с тях, никога не съм ги ползвала.

# 678
  • Мнения: 9 034
Аз не бих изследвала само Вит. Б12. Косопадът може да е от много неща и ако ще бодат детето няма много смисъл да изследват само Вит. Б 12. Може и от недостиг на Вит. Д да е, желязодефицит, комбинация от тях, от проблеми със щитовидната жлеза и какво ли още не. Но пък едва ли при който и да е дефицит, ще има само симптом косопад.
Помислих си да напиша за Вит.Д 3 и Желязо, но реших да не задълбавам, който иска, има инфомация в интернет, ще си потърси.
Скрит текст:
При мъжът ми беше косопадът точно от дефицит на вит.Б12, като вдигна нивата и косата порастна. Имаше цели петна без коса по главата. То не е точно симптом, следствие от недостигът.

# 679
  • Мнения: 3 503
Здравейте, и аз се включвам с дванайсет годишна госпожица, миналата седмица и дойде първия цикъл и продължава вече осем дни, като гледам няма намерение да спира. Та започвам да се притеснявам, да чакам ли още или да я водя на лекар, на някого от вас случвало ли се е да продължава толкова?

Фиона, до къде стигнахте с твоето момиченце?
Бих завела детето веднага на лекар. Може да хване сериозна анемия от това.

Имах такъв случай когато бях на 15г, на 12-13 ден от цикъла отидох на лекар. Даже ме вкараха в болница ( без никакъв реален смисъл).
Дадоха ми хапчета, противозачатъчни, да регулира хормоните и после два месеца пих желязо. Повече не ми се е случвало.

# 680
  • Бистрица
  • Мнения: 135
За хемоглобина става дума. Не знам защо,но често лекарите казват стойностите без последната нула,т.е вместо 100-10, в моя случай 5 е 50г/л. Може би ги отчитат практически в 100мл,а не в литър и им е по-удобно да се разбират като си говорят така. При норма 120-160, 50 е много малко,затова при голяма кръвозагуба или по-продължителна не трябва да се чака дълго,а да се вземат мерки.

# 681
  • Варна
  • Мнения: 264
Здравейте, и аз се включвам с дванайсет годишна госпожица, миналата седмица и дойде първия цикъл и продължава вече осем дни, като гледам няма намерение да спира. Та започвам да се притеснявам, да чакам ли още или да я водя на лекар, на някого от вас случвало ли се е да продължава толкова?

Фиона, до къде стигнахте с твоето момиченце?
Бих завела детето веднага на лекар. Може да хване сериозна анемия от това.

Имах такъв случай когато бях на 15г, на 12-13 ден от цикъла отидох на лекар. Даже ме вкараха в болница ( без никакъв реален смисъл).
Дадоха ми хапчета, противозачатъчни, да регулира хормоните и после два месеца пих желязо. Повече не ми се е случвало.
Днес вече и спря, точно 10 дни продължи, ще видим втория път по нататък като и дойде как ще е.

# 682
  • Мнения: 4 399
Ти броиш дните с превръзки,нали?
Моето дете стана госпожица на 14 ти този месец.Основното кървене си беше 2-3 дни,но 8 дни слага превръзки,докато спряха да се зацапват.Това мисля,че си е съвсем нормално

# 683
  • Мнения: 1 643
При моята дъщеря е 6 дена с обилно кървене и последният 7 ден вече спира.

# 684
  • Мнения: 9 477
Моята дъщеря ще ми побърка. Кара ужасно тежък пубертет. Влияе се от ютубъри, бедни сме били, показва средни пръсти, псува. Сещате се, че у нас не правим така, нали?
От тази вечер е без телефон. Ту реве, ту идва и се заяжда. Ще ме побърка. Кога се очаква да се оправи?

# 685
  • Мнения: 1 643
На колко години е?

# 686
  • Мнения: 9 477
На 11 и половина.

# 687
  • Мнения: 1 643
Ооо, още дълго ще чакаш да я пусне пубертетът😁

Моята е на 12.5. Не псува и т.н. но и тя ми къса нервите постоянно. Постоянно изпада в различни  настроения - ту е мила и се гушка, ту ми крещи да се разкарам, че й провалям живота, реве само, ако й кажа да си оправи стаята, или да си приготви чантата за училище. И така......
Трябва да търпим. Само дето аз не съм от най-нетърпеливите и много често и аз крещя😂

# 688
  • Мнения: 3 503
За телефона, бях гледала на една известна детска психоложка, че до 14-15г , е добре детето да знае, че телефона е твой и го даваш на заем. Това означава, се знаеш пина и можеш да си го вземеш по всяко време.
Най добре вкъщи да е под твой контрол.
Това НЕ означава, че в края на деня трябва до провериш всички обаждания и съобщения. Това е децата да имат правилно отношение към това как и кога могат да го ползват.
..харесвам идеята.

# 689
  • Мнения: 1 355
Кои ютубъри гледа 😮

Общи условия

Активация на акаунт