НОЕМВРИйчета 2❤️2❤️ - Тема 3

  • 28 415
  • 731
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 019
И на мен така ми казаха - от разрягане. Според мен ако е апендисит болката ще е нетърпима и постоянна, не че съм имала, но са ми казвали.

# 91
  • Мнения: 194
Здравейте,
Имала съм две апандеситни кризи като ученичка.
При първата беше остра режеща болка, тръгнах си по спешност от училище, но докато стигна до спирката на автобуса започнах и да повръщам. Толкова ме болеше, че ревях по телефона и не можех да обясня на баща ми къде се намирам, за да ме вземе.
След едно известно време ме отпусна и ми мина.

Втори път болката беше тъпа, но постоянна. Тогава вече операцията не ми се размина.

Доколкото знам, един от начините за проверка дали е апендесит, е като се натисне дълбоко на него и после рязко се отпусне ръката - ако има болка, вероятно е възпален.

Надявам се съм била поне малко полезна Simple Smile

# 92
  • Мнения: X
Момичета, ходих на доверената си лекарка, каза, че плацентата ми е много ниска, изкривена шийка, общо взето не е розово. Каза, че е чудо, че съм я докарала до тези седмици, повечето нямали този късмет и да съм наясно, че ако положението не се подобри, може да последва преждевременно раждане, задължително секцио и отстраняване на матка след това. Това като възможни сценарии, ако плацентата не се вдигне и не заеме по-добра позиция , засега не мърда. Човечето сякаш напук през цялото време вътре си танцува. По последни неофициални ще е момиче. Надявам се това, че сме женички и двете  да ни спаси, нали сме борбени и не се даваме. Heart

# 93
  • Мнения: 607
Момичета, имам нужда от съвет. Тази сутрин се събудих с болки в корема ниско долу в дясно, дори леко ми придърпваше към крака. За първа вечер ми се случва да не се будя за тоалетна 7-8 часа. Та си мисля, че беше от това, но знам ли, не ми се е случвало. След като ползвах тоалетна за около 20 Мин ми размина.
Не знам да ходя ли на лекар, защото моят ще работи чак в понеделник, та вариантът ми е в спешното, но там пък ме е страх, че не знам на какъв ще попадна, а и да не се прибера с някой вирус вкъщи след това.
Няма кървене или течение, усещането беше като силно придърпване, мина без лекарства. Притесних се и за апендисит, защото не съм оперирана, а ниско в дясно...
та случвало ли ви се е нещо подобно?
Имах подобна ситуация, но в ляво. Сега ще ви разкажа моята "хубава' случка (Варна)... Към 10-10и30 вечерта тъкмо се приготвям за лягане, рязко ме заболя, много се изплаших. Не можех да мръдна, дори като поемах въздух ме болеше. ММ ми много се притесни. Изчакахме около 20 Мин да ми мине, но само ставаше по зле. Тръгнахме към спешното. Едвам ходех, но успях да стигна до вратата(той искаше да ме носи, но ме болеше много и не му дадох). На вратата бележка и звънец и микрофон, който аз поради факта че съм превита на две не мога да стигна. Звъни той питат какво има обяснява им, след което продължи 5 минутна анкета била ли съм в контакт с някой болен от Ковид и поредните глупости. Както и да е, отвориха и влизам аз питат ме какво ми има, обяснявам,като споменавам че съм бременна в съответната седмица и те ми викат: Ами то гинекологията не работи сега, иди в АГ болница. Казах им че според мен проблема не е гинекологичен и че искам преглед, а те най спокойно си ме отпратиха. Както и да е тръгваме с ММ към АГ болница (за щастие е много близо до спешното) отивам там и пак същото.... Докато дойде лекар да ме види, нервите ми не издържаха и се разревах, не само от болката, а от яд. Дойде лекар, прегледа ме и установи, че бебето му няма нищо, погледнаха ме на ехограф, чи се сърчицето. После ми погледна проблемното място побутна малко и сякаш намести нещо и всичко ми мина. Според него бяха или разместени червата или газове. Така и не разбрах, какво ме болеше, но останах потресена от хубавата ни спешна помощ. Накрая си платих И ехографа..
Ако скочиш и не те боли значи не е апандисит, ако е то няма да можеш да скочиш.

# 94
  • Мнения: X
Bubbly, миличка, много кофти звучи това. Дано не се стига дотам ...има време, може да се вдигне плацентата. Ама чак махане на матката, не знам, със сигурност добре проучи вариантите и местата за раждане още от рано.
Успех, стискам ти палци!!

# 95
  • Мнения: 1 155
Спешната ни помощ тук е под всякаква критика за съжаление. На всичкото отгоре е пълно с цигани и чакаш по 100 часа. А накрая даже ти се карат, защото си отишъл. Това беше и една от причините да избера частната клиника, дано не ми се налага де. Важното е, че всичко е ок с бебока ти.
Bubbly, дано всичко се размине. Стискам палци 🍀

# 96
  • София
  • Мнения: 7 547
Бъбли, потърси второ мнение задължително. Че и трето. Това с махането на матката е много радикално, как така го заключават от един ехографски преглед - не знам.

Ниската плацента може да причини проблеми по време на бременността и да изисква раждане секцио, и то ако не се вдигне. Още е много рано да се правят такива заключения. Ако има проблем със самата шийка, може да се направи серклаж. Има жени раждат с реконструирани шийки с помощта на серклаж.

Къде се следиш?

# 97
  • Мнения: 3 048
Вие поне имате спешно, имате що годе функциониращи болници. Аз живея в супер малък, провинциален град. Болницата ни е под всякаква критика. От години няма АГ отделение. За всички прегледи и изследвания по ЖК сега ще пътувам по 70 км. в едната посока само. А за феталната морфология трябва да пътувам до София 500 км. за един ден в най-голямата жега. Само се моля да няма непредвидени ситуации, че не ми се мисли. Всички, които не живеем в областен град, сме тотално обречени.

# 98
  • Мнения: X
Бъбли, потърси второ мнение задължително. Че и трето. Това с махането на матката е много радикално, как така го заключават от един ехографски преглед - не знам.

Ниската плацента може да причини проблеми по време на бременността и да изисква раждане секцио, и то ако не се вдигне. Още е много рано да се правят такива заключения. Ако има проблем със самата шийка, може да се направи серклаж. Има жени раждат с реконструирани шийки с помощта на серклаж.

Къде се следиш?

В Родилен дом в Русе се следя. Иначе на частно ходя.при лекарката ми от години. Ходих преди да забременея  в Тутракан , там тотално ме объркаха, така че вече не знам къде да ида за мнение. Ще следя изкъсо ситуацията, засега сме се разбрали за чести прегледи ...

# 99
  • Мнения: X
Момичета, благодаря ви много за отговорите! Размина ми се - шашкането честно казано явно ми е повече и от болката. Няма как да е апандисит явно, особено щом така размина от самосебе си.
Бъбли, и на мен ми се струва много радикално “махане на матка”, то разбирам че имаш голямо доверие на тази лекарка, но все пак второ мнение няма да е лошо, а и имаме още доста време да се качи пустата му плацента! Стискам палци ❤

# 100
  • София
  • Мнения: 7 547
Бъбли,
моя приятелка от Русе я бяха наплашили от скъсяване на шийката, и тя така се следи - в Русе и в Тутракан. Накрая, уплашена като заек, довтаса до Надежда при Христов, който е гуру по серклажите, и познай - шийката се оказа с нормална дължина.

Ако решиш да дойдеш за ФМ до София, използвай момента да се консултираш с добър специалист. И в никакъв случай не се доверявай на подобни твърдения без второ и трето мнение.

# 101
  • Мнения: 24
Момичета, благодаря ви много за отговорите! Размина ми се - шашкането честно казано явно ми е повече и от болката. Няма как да е апандисит явно, особено щом така размина от самосебе си.
Бъбли, и на мен ми се струва много радикално “махане на матка”, то разбирам че имаш голямо доверие на тази лекарка, но все пак второ мнение няма да е лошо, а и имаме още доста време да се качи пустата му плацента! Стискам палци ❤

Аз имах същата болка, чак към крака и ставата, остра на моменти рязка. Вчера бях на преглед и споделих с моя лекар и той ми каза, че е абсолютно нормално, тъй като матката излиза от малкия таз, разтяга се и се намества. При другите две бременности я нямах, така че не при всички се случва. Както се появи и дори не можех да се обърна в леглото на другата страна, така и изчезна.

# 102
  • Мнения: 528
Започнах да се притеснявам вече с това главоболие, всяка седмица ме боли 1-2 пъти слепоочието една пулсираща болка. Чакам да мине уж еми цял ден боли, че и нощта ме боли после пия парацетамол, не че има кой знае какво действие. Гинеколожката каза че може понякога да ме боли нормално е ама чак пък толкова често вече съм 14-15 г.с притеснявам се с тоя чест прием на парацетамол ама то не се трае 2 дена да ме боли все пак имам и друго дете че и на работа ходя.

# 103
  • Мнения: 46
Започнах да се притеснявам вече с това главоболие, всяка седмица ме боли 1-2 пъти слепоочието една пулсираща болка. Чакам да мине уж еми цял ден боли, че и нощта ме боли после пия парацетамол, не че има кой знае какво действие. Гинеколожката каза че може понякога да ме боли нормално е ама чак пък толкова често вече съм 14-15 г.с притеснявам се с тоя чест прием на парацетамол ама то не се трае 2 дена да ме боли все пак имам и друго дете че и на работа ходя.
Мен също ме болеше така главата през 14г.с, но лекарката ми каза че мога да пия парацетамол до 3 таблетки на ден. аз съм и с много ниско кръвно пиех солен айрян и до  2 слаби кафета с много мляко.

# 104
  • Мнения: 266
Мен пък сега от няколко дни започна да ме боли главата за първи път в 16 г.с. ... боли ме отзад над врата и се усеща в носа все едно съм под вода. 😁 Малко тъпо го обяснявам, но все едно съм под налягане и имам чувството че всеки момент ще ми тръгне кръв от носа... Меря си кръвното постоянно и повече от 110/70 не съм вдигала 🤷🏻♀ През нощта ме заболя също, не е нещо нетърпимо, но мен много малко пъти в живота ми ме е боляла глава и ще питам доктора задължително.

Общи условия

Активация на акаунт