Най-хубавото лято предстои, защото сърчице под моето тупти! Тема № 9

  • 28 867
  • 567
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 204
Много се напъва и Моето момченце.Даже щях  да задавам същия въпрос вчера. Става червен, но като изпусне газове се успокоява,акото му е рядко.

# 526
  • Мнения: 1 131
Ema, добре дошла! Simple Smile
Лохии имах до 45 ден, след което ми дойде М. Толкова обилна че щях да колабирам. Лохиите накрая стават жълтеникави и после безцветни и свършват.
Вашите бебета напъват ли се преди да акат или пръцкат? Забелязвам, че моето момче много се мъчи преди това, а няма запек. На какво може да се дължи това напъване, направо става червен?
Момичета, това са колики- напъване и почервеняване. Изхождането може да е съпроводено с болка от самите газове и затова правят така.

# 527
  • Мнения: 68
И моето момиченце се напъва. Аз мисля, че е от коликите?

# 528
  • Мнения: 1 669
И моето бебе се напъва, зачервява, опъва краката, гръцка силно, но последния път се изходи чак на 4-тия ден. Количеството беше завидно. На смесено хранене е (няма да кажа „сме”  Simple Smile, защото мъжете ни се дразнят и питат кои са тези сме и те включени ли са хаха)

# 529
  • Мнения: 278
И аз имам медела помпа Medela freestyle и ма мен ми се мокри маркуча, но установих че се мокри ако частите, които се поставят На гърдите са влажни и не добре издъхнали. От там като дърпа и влиза влага и капки.
И ние се напъваме и зачервяваме когато акаме и пръцкаме. Иначе мисля, че биогайа ни помагат. Когато и давах 14 дни всичко беше Ок- когато се напъваме не пререваваше и не мрънкаше. Имахме 10 дни почивка по съвет на педиатърката. И сега давам втори ден и спря да мрънка, когато се напъва да ака и т.н. Иначе давам и колийф уж за коликите, но за момента са май доста слабо изразени...нощем спи нон стоп, ако изключим че се буди на 3-4 часа за ядене,но веднага си заспива докато яде иначе нито реве нито мрънка нощем, а вчера стана на 1 месец. Миналия път с баткото пик-а с коликите беше след 40-тия ден. А някъде четох, че след 6-Тата седмица били най-силни коликите...ама това е положението. Ще стискаме зъби и ще ги гледаме Wink друго си е като ни се усмихнат- направо се разтапям Heart Eyes

# 530
  • Мнения: 202
Момичета, какво правите когато бебето се изака докато се храни? Кога сменяте памперса в такава ситуация? И колко може да се изчака, понеже той веднага се унася и заспива, а не искам да го будя, нито пък искам да го оставям в мръсен памперс.

# 531
  • Мнения: 367
Ева в повечето случаи ака по време на ядене и затова памперсите ги сменям след ядене. Изчаквам малко, ако иска да се оригне, но не повече от 5 минути. Оригнала или не сменям памперса. Да, понякога повръща по малко, ама не е драма.

# 532
  • Мнения: 161
Аз съм ви питала ама не ми отговорихте - вашите бебета правят ли дълги периоди на будуване, защото моето стои по 8 часа - мрънка, играе, реве, ама все буден и не знам какво да направя, за да заспи - нищо не помага - люшкане, залъгалки, кърмене, оставяне... а се притеснявам, че не е ок така

# 533
  • Мнения: 1 131
Ако напълни памперса по време на ядене, а тя го прави особено нощем, оставям малко мляко и след около 5 10 минути я измивам и сменям памперса. После давам останалото мляко и се опитвам да я приспя. В тези 5 10 минути вдигам да оригне, че да не върне всичко.
То е много трудно да дирижираш този момент особено по нощите, когато ти се спи  и искаш бебето да заспи също бързо. Явно при всяко бебе различни неща работят.
За будуването - имайте предвид че някои бебета поради колики може да не спят. Имаше един момент моята беба цял ден будува и нищо не действаше. Възможно е просто да не може да заспи от болката в корема, без да плаче. Друго което се сещам е скокове в растежа, при тях бебоците се държат по-страанно от обичайното. Кураж, мами! Да отглеждаме мъниците не е никак лесна задача!
Алмадина , разбирам притеснението ти. Навън спи ли? В люлката? В слинг? Ако има начин да се приспива пък после да го местиш в кошарата или да оставяш да поспи така под твой контрол. Аз един ден я държах 1 час на гърдите защото имаше силни колики и исках да поспи.

Аз да попитам - вашите бебета усмихват ли ви се съзнателно? Моето понякога като ме види, след баня или като е  хапнала ми се ухилва. Ама като взема да й говоря или да я закачам ме гледа изпитателно Joy

# 534
  • Мнения: 9
Здравейте
Честити малки бебчета на всички!
На мен ми предстои раждане и искам да попитам, някоя от вас раждала ли е с ак. център Зебра и каква са й впечатленията?

# 535
  • Мнения: 2 886
Аз съм ви питала ама не ми отговорихте - вашите бебета правят ли дълги периоди на будуване, защото моето стои по 8 часа - мрънка, играе, реве, ама все буден и не знам какво да направя, за да заспи - нищо не помага - люшкане, залъгалки, кърмене, оставяне... а се притеснявам, че не е ок така
При мен имаше подобрение, като спрях кафето. Пиех 3 безкофеинови на ден.

# 536
  • Мнения: 230
Да и аз си мисля, че бодува през ноща/деня от колики, правят го неспокоен.
Иначе с тия сменяне на памперси и преди и след яде някой път се налага. Като го сменям след обикновено връща доста, затова избягвам.
Конците от епизиотомията ми падаха до 32-33 ден после и малко вътрешни конци падаха. И въпреки всичко още ми опъва епизиотомията. Нямам време да ида на лекар пак, но съм си записала оптимистично за 1.09 час.
Коликите и при нас са на пикове, последните 2 дни, се опитвам да прави малко по голяма пауза между храненията, понеже си мисля че от това често сукане му се претоварва стомаха. Добре, но преди това се събуждаше през ноща 1 път снощи 2 пъти, най-голямата пауза е от 4 часа след баня.

# 537
  • Мнения: 1 739
Към кърмещите на поискване - давате ли биберон?

# 538
  • Мнения: 4 943
Сменям памперс преди ядене, ако се изака изчаквам 15 мин поне и сменям, за да не повърне всичко, макар че така или иначе много повръща.
При нас коликите са силно изразени на обяд. Тъкмо се отпусне да заспи и се почва свиване и рев. Цял ден не е спал. Ужасно е. Пие Биоамика, но не знам дали изобщо помага. Цял ден плаче и се свива, чак сега се отпусна да заспи. Мога ли да му давам и други капки за колики или да говоря с педиатърката?
Днес е и със запушено носле.Confused

# 539
  • Мнения: 1 669
И аз сменям памперса преди хранене, а ако се наака и след, но вече акането е веднъж на няколко дни. Днес ми се видя много рядко, чак с мехурчета. Нормално ли е да е така: основно на кърма е и вечер има 3 дохранвания с 60 мл АМ. Има ли други мами, които прпцедират като мен? Също на колко хранения са бебчовците ви? Моето е на 7-8, но според ЛЛ трябва да е на 6.
И още нещо да попитам: поръчвате ли Pampers от чужбина и ако да, доволни ли сте? На мен тези в Бг (Полски са) ми миришат на химичен препарат и искам да ги сменя.

Общи условия

Активация на акаунт