Юнски бебета 2020

  • 13 969
  • 184
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 441


          Момиченца 🌺 : Момченца 💙
                                  31 : 30

27 март
 👶👶 Сияна и Елия - Мама Сънчи - Пънчи

  3 май
🌺 Ирина - Мама LoziPG

  4 май
🌺 Никол - Мама Veron4ita

14 май
💙Даниел - Мама FBID10209338927021027

  15 май
👶👶 Калоян и Гергана - Мама ladyluck

  20 май
💙 Стефан - Мама tanita_tm

  21 май
💙 Дамян - Мама Роден_Ентусиаст
🌺 Елена - Мама PlamъChe
💙 Константин - Мама Radostina Petkova

25 май
💙 Максим - Мама mystic193

26 май
 🌺 Илияна - Мама Ommm
💙 Димитър - Мама Maria_nna
💙 Калин - Мама Irina Jolie 616216

27 май
💙 Калоян - Мама Honeymama
🌺 Магдалена - Мама Astrea

29 май
💙 Юлиан - Мама Az1993az
  🌺 Вая - Мама airgirl

30 май
💙 Адриан - Мама Ppolina

31 май
💙 Георги - Мама Nightorchid

*

2 юни
🌺 Белослава - Мама lorennka
🌺 Миа - Мама queenoflove
👶👶 Калоян и Зорница - Мама PenkaBelcheva
🌺 Габриела - Мама christiana_
💙 Атанас - Мама dimovera@abvbg

3 юни
🌺 Моника - Мама Desislava_SS
🌺 Матея - Мама analuna
🌺 Елена - Мама ivelle
🌺 Дея - Мама snej_anka
💙 Давид - Мама Amy81
🌺Катя - Мама Steffche

4 юни
💙 Марио - Мама Elektra Maneva 639356

5 юни
💙 Филип - Мама denica.m.y @gmail.com

6 юни
🌺 Алиса - Мама Sneji*

7 юни
🌺 Вяра - Мама Amelie
🌺 Ралица - Мама Аничк@
🌺 Василена - Мама brrrrrrrr

8 юни
🌺 Деа - Мама Krissii

9 юни
💙 Филип  - Мама miroslava kulinska
💙 Георги - Мама Brayda
🌺 Ивон - Мама AniBananni
🌺 София - Мама Wigzi
💙 Александър - Мама Galeona

10 юни
💙 Данаил - Мама Peperudena
🌺 Велизара - Мама Adria1904
💙 Иван - Мама ShukM

11 юни
🌺 Дария - Мама dream123
💙 Борис - Мама bellissima
👶👶 Божидара и Лъчезара - Мама ElicaJordanova

14 юни
🌺Елеонора - татко Liubscho и мама Михаела

15 юни
💙 Данаил - Мама bonbonito

16 юни
💙 Александър - Мама Kaylinn

17 юни
🌺 Лилия - Мама pandora23
💙 Здравко - Мама Flower3
💙 Виктор - Мама Tara542

21 юни
💙 Калоян - Мама Krisi975

22 юни
💙 Георги - Мама engruseva

23 юни
💙 Кристиян - Мама ^hope^











Фази на растеж през първата година на детето

http://m.moetodete.bg/spodeleno-ot-mama/8-te-fazi-na-rastej-prez … na-na-deteto.html





Последна тема от Бременност:
https://m.bg-mamma.com/?topic=1220579

Последна редакция: ср, 05 авг 2020, 06:05 от engruseva

# 1
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
engruseva чудесна е темата 💐

Аз отдавна не съм писала, ама Габи ако не сме навън, вкъщи заспива адски трудно и спи по малко, превъзбужда се и все я успокоявам, та време нямам много 😁 Затова ще гледам да не пропускаме сутришната разходка, като си вземе съня навън, тя е по-спокойна и деня минава що годе добре. Все още ми е малко труден баланса с баткото и нея, но ще влезем в ритъм.
Тя започва вече да се заглежда все по-упорито, голяма клюкарка ще излезе 😁на батко си се радва най-много, раздава му усмивки и му гука Simple Smile
Още с яденето се лута.. Яде понякога по доста малко, все още на често, надявам се скоро и това да пооправи.
Иначе си расте детето, добре е като цяло, другия месец предстоят първите ваксини и се надявам всичко да мине добре Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 441
При нас е долу горе същата работа. Сутрин след 4-5ч е най-активен и до обяд е голямо бодуване. Кокори се, търси внимание, иска да си общува. Ние също гледаме да излизаме на разходка и сутрин, хем още не е толкова топло, хем си поспива .
За яденето не мога да се оплача, хапва си детето. Имахме един период беше се запекъл и беше мъка, ама мина и сега си му работи коремчето спокойно. Расте и той добре, вече на месец е 4,500 и 58см.

PS: Ако някоя мама я няма на първа страничка, да ми пише, за да я добавя 🥰

Последна редакция: нд, 22 ное 2020, 19:15 от engruseva

# 3
  • Мнения: 160
Благодаря за новата тема.
Как всички са във ФБ? Аз не съм 🤭🤣 нали не приемат...
Както и да е! Ще се радвам да продължим да си общуваме.
Сложихте ли ваксината?

# 4
  • Мнения: 168
Супер е новата тема 🙂🌺 благодаря Енгрусева
Ние сега преминаваме през период на често хранене, но и за първи път на неакане вече втори ден. Напъва се горкото ама само пръжка. Чета че уж .било нормално в период на скок в растежа. Дано да е това.
Иначе се заглежда вече в играчките, различни предмети, усмихва се много, но както се хили решава и да се накриви. Определено зодия близнаци 😁
И бодърства доста повече. Растат децата.

# 5
  • София
  • Мнения: 441
Марианка, Жорко е един месец по-малък и ваксините ще са август.

Снежанка, да не се мъчи много, горкото. Ако трябва помогни й да се изака.

# 6
  • Мнения: 240
Страхотна темичка, благодаря! ❤

С Матея сме на гости на баба ѝ с София. През целия път (около два часа) си спа в колата без проблем.
Тази седмица сме на преглед при нефролог и ортопед, а другата седмица предстоят ваксини.

Да ви попитам, при някой бебок да се е появявала слуз в акото?

# 7
  • София
  • Мнения: 441
Аналуна, до колкото знам, в акото винаги има слуз, тя предпазва червата и  помага за предвижването на акото. Вече не знам какво количество е нормално. Ако те притеснява, задължително питай педиатъра.
Като сме на тази тема, колко често акат вашите бебоци ?

# 8
  • София
  • Мнения: 2 342
engruseva,  благодаря за темата Simple Smile

За слузта бих питала педиатъра, защото като имах съмнения за разтройство и нашата първо за слуз ме пита дали има.

За честотата на изхожданията са веднъж на ден, но това стана след като се запече от лефакса и се наложи да правя и клизма. Преди това беше доста често , само на кърма е.

За ваксините даже с лл говорих да ги забавим с месец заради летните отпуски, но се замислих, че баткото ще тръгне на градина и ще носи бацили вкъщи. Имам време да реша до 6 август.

Тази седмица и ние сме на ортопед, даже и баткото ще водя да го погледнат.

С режима сме добре горе долу. Гледам да следвам табличката за съня и що годе ни се получават нещата. Вечер последното ядене е към 22, после около 3 се буди за ядене и 6 часа ни започва деня. Преди деня на 2/ 2 часа и половина яде. Реве често , ама близнак...  Няма само добра страна Grinning

# 9
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Габи ака различно. Понякога 2 пъти на ден, понякога през ден, но най-често веднъж на ден. От скоро е на смесено хранене, което ще премине само на АМ като гледам. Но дори като беше само на кърма първия месец/40на дни, пак акаше така.
Не давам нищо за колики, тя почти няма.

Аз се радвам, че първите 2 приема от ваксините се падат, когато баткото не е на градина. Дори ще помисля дали да не го спра и за 3те,че да минават и да не ги мисля после. Че с тоя вирус знам ли кво ще е положението..

# 10
  • Мнения: 583
Ейй момичета здравейте ! engruseva ,благодарим за прекрасната нова тема и за времето което си отделила за нас ! Simple Smile) и аз нямам фейсбук и се радвам че сега се разписахте хихи . Моя днес направооооо ме разби хаха толкова ако досега не беше правил Grinning беше си оцапал малко дрешката щото риташе ии викам :а какво се е изцапал явно пак е акнал малко( вече много рядко ака и мъничко,на 2 3 дена един път) и като  го разкопчах и отворих памперса и направо леш ххахаха и като се панирах защото вече ми тежи много и трудно го мия на мивката :/ ии така де но после имах ако и по косата чак, бе викам понамирисва нещо, викам странна работа и после Мм като ме видя голям смях Grinning Аз относно кг съм свалила 2 кг, а се храня нормално,не се ограничавам..някоя друга свалила ли е ? дали е свързано с кърменето :/

# 11
  • Мнения: 160
Ние сме на смесено хранене и май ще минаваме изцяло на АМ колкото и да не ми се иска.
Ака често откакто започнах да давам Омнибиотик панда. Чак се плаша понякога до 5,6 пъти н ден. Воднисти, рядко кашаво изаква 🤭 дано е нормално!
Аз ваксината трябва да я слагам тази седмица, но педиатърката е в отпуск, та каза на 5.08.  Шубе ме е много 🥺 само ни надуват главите с тоя корона вирус 😡
Китай се оправи, ние НЕ 😔

# 12
  • София
  • Мнения: 441
Радвам се, че се увеличаваме 🥰

Дени, аз втората седмица след раждането, като се премерих вкъщи, бях - 3кг от преди забременяването. ( PS: От тогава не съм мръднала ). Не го свързвам с кърменето, но съм чувала, че при всяка е различно. Някой свалят, други качват, а трети качват при кърмене повече и от бремеността.

Марианка, и ние сме на вълна жълти, воднисти, чести акита. Даже в кабинета на педиатърката в петък сътвори едно такова и тя просто каза : “ Браво на детето” и помогна в бърсането и смяната на памперса. 🤣

# 13
  • Мнения: 632
Здравейте,мами и бебоци! Simple Smile
Благодаря за страхотната нова тема ,ЕнгРусева. Simple Smile Заслужихме си я след месеците ,в  които трепетно очаквахме нашите сладки бебчета Simple Smile
Надявам се и тук да стане по-активна темата.Във фейсбук наистина всеки ден всеки публикува,има много снимки на сладките бебчета,много теми се обсъждат.Тук понеже темата е обществено достояние и явно заради това активността е предимно там,тъй като особено снимки не всеки желае да се виждат от други.
Моя Калин вчера стана на 2 месеца.Дни изпълнени с много споделена любов и щастие ,нагаждане един към друг и особено голяма зависимост към мама и най-вече цицките Simple Smile В началото се хранехме смесени,след това остана само кърменето.Залъгалки отказва всякакви.
Вече си е изградил негов си режим ,спокоен  е ,мрънка ,когато огладнее е и то ако не мога да му дам на секундата инапе обикновено щом видя да примлвсква с уста веднага го храня и е много щастлив от това.Колики не сме имали ,дано и да ни се разминат и занапред.
Много обича да е навън ,харесва му да ги държа изправен на рамото ми да си гледа наоколо.
Спи при мен на спалнята в детската ,защото така ми е по-удобно да се кърми нощем без да се будим и той да си цука полузаспал,а аз щом му дам гърда си заспивам и така ни е добре и на двамата.През деня снимки къде в креватчето къде в кошчето в хола,на видана....
Обича да се къпе,много му харесва водата и когато го мажем с мляко след това Simple Smile
Последните дни вече на втория месец започва да е много оо-контяктен,повече усмивки раздава,особено сутрин като се събуди Simple Smile Заглежда се повече във всичко,голям мерак има са ходи и да пълзи,но има дооооста мляко да изпие докато се случи хахах
Направихме и погача,много беше весел празника  Simple Smile
На преглед сме на 04.08. Ще му бият този път и ваксина.До сега само са го мерили.Днес аз си го премериха и вече сме 5 кг.Надявям се до прегледа да качи  още 200 г,за да сме в норма от миналия преглед.
До сега са ми изписали само витамин С по две капки сутрин и едни капки за очи,защото едното му око сълзеше.От два дни няма нищо,дано да се е оправило.Не съм капака капките често,даже кърма капах ми казаха,да видим Simple Smile  Последно време просто му го миех като гуреляса сутрин или има повече секрет през деня.
С килограмите,аз през бременността бях качила само на корем и след раждането си бях същата като преди това .Но от преди месец откакто започнах само да го кърмя постоянно ми се яде и то все сладко и тестено и днес се премерих... Ами от раждането съм качила още 3-4 кг .Не знам да се ограничават ли,да си ям ли,за да си имам кърма и да ми е добре на душата един виезни ме в страх да не излезе извън контрол. Simple Smile Но като съм си вкъщи е таказореди на работа не ядях много,докато бях бременна.
Когато Калин беше на смесено хранене акаше всеки ден по няколко пъти,като го почнах само с кърма в началото пак таказнонпосле на два дни веднъж.Оня ден ака всеки ден по една ,два пъти....Скоро за сега е все едно и също,което май е добре .
Имахме и бебешко акне,но премина и сега лицето му си е чисто,дори на места да не е много гладко,заради малките пъпчици,но поне не са червени.
Козметика ползвам всичко на Бочко,а памперси на Памперс,вече сме на двойка от миналия месец.

В събота сме канени на рожден на на едно приятелче,което стана на 1 годинка .Надявам се Калин да е послушен и да се забавлява ,макар,че ще е най-малкия от всички деца Simple Smile
Доста изписах,благодаря на тези,които имаха нерви и време да ни прочетат какви ги вършим с Кики Simple Smile
Надявам се всички да се добре,да сте се възстановили бързо от раждането и да имате спокойни дни с малките човечета Simple Smile
Лека нощ! Simple Smile  

















Последна редакция: вт, 28 юли 2020, 00:23 от Irina Jolie 616216

# 14
  • София
  • Мнения: 441
Добро утро, момичета ☀

Жорко имаше същият проблем с едното оченце. Вие какви капки слагахте?

Всички мами ли правиха/ще правят погача?

Последна редакция: пт, 25 сеп 2020, 08:19 от engruseva

# 15
  • Мнения: 240
Ирина, слагай снимките в скрит текст, защото иначе много се развлича страницата. Simple Smile

Аз спрях еспумизана и акото се нормализира. Като честота го прави на всяко хранене.
Режим нямаме точно изграден, хапва си на два часа и нещо. Кърмя я на поискване.
Обаче има много силни колики и няма шанс да запива сама в кошарата. Спи при нас и само така е спокойна. Така и аз успявам да се наспя.

И на нас ни предстоят всксини другата седмица.
Вие ще слагате ли ротавирусната?

Колко често се усмихват вашите бебета?
Матея изобщо не се усмихва, само 1-2 пъти откакто се е родила. Ще стане на два месеца на 3.08.

Редактирам:
Правихме погача и ние. В един парк, много хубаво стана. Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 441
Аналуна, чувала съм, че капките със симетикон запичат. Пробвала ли си от другите капки с лактаза ( примерно Абоколикен )?

# 17
  • София
  • Мнения: 2 342
И ние правихме погача. В тесен кръг, но "прзнувахме".

Ротавирусна няма да слагаме.

# 18
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 238
Погачата на моите момичета мина в събота. Бяха много спокойни. Имахме 15 гостенки у дома - роднини и близки приятелки.

На консултация сме на 13.08. Тогава ще им слагат първата ваксина. Ротавирусна няма да слагаме. Мисля да се придържаме само към задължителните.

Дара също имаше проблем с едното оченце. Гурелчетата й бяха жълти, а не бели и един-два пъти имаше жълт секрет. Първо промивах окото й с чай от лайка, но после педиатъра й изписа капки (не помня името, но ще проверя). Каза да й капя 10 дена, дори да се оправи. Вече няма проблем, но останаха още 2 дни да капим.

# 19
  • Мнения: 583
Момичета , някоя от вас използва ли слинг или ерг.раница и как е .. аз се чудя дали да не взема.. Иначе нашия също много се усмихва и като ку говоря повтаря Агу хихи ще го изям. Исках да ви питам и за вратлето.. моя като си го сложа на рамото да се оригва и той се оглежда и главата му постоянно седи изправена и дали е лошо това за него :/ да не му стане нещо.. просто главичката му постоянно си седи изправена и си гледа наоколо ,разбира се му я придържам като трябва но ..иначе си спинка през нощта в кошарата в другата стая а ние в спалнята.. така се наложи защото издава звуци от които и двамата с баща му не може да спим и отваряме вратите бебефона си ползваме и така .. става си по часовник от 10 до 6 и нещо издържа Simple Smile Като заспива е много смешен защото го гледаме на камерата как се оглежда в тъмното и е като малко дяволче сладко защото му светят очичките , пускам му музика и той се унася и заспива .

# 20
  • Мнения: 2 536
Е как пък разбра Иринке, че имал желание да ходи, хахахахахха

А за яденето - ми не е полезно да се тъпчеш постоянно със сладко и тестено, без значение какво ти е на душата, на тялото не му е добре да е с наднормено тегло. Ти го знаеш това, де, даже ти се чудя на питането.

# 21
  • Мнения: 52
Здравейте, момичета!
Благодаря за темата Flowers Cherry Blossom
За акането и моята Виктория вече по-рядко се изхожда. На смесено хранене е и го отдавам на това. На 48 часа 1 път.
Правихме погачка още на 5ти юли. Така добре си изкарах след толкова месеци на изолация да се видя с приятелки.

Вашите бебоци връщат ли мляко след ядене? Нашата връща всеки път, независимо от това колко време я държим по-изправена. Педиатъра й казва, че е нормално, но мн ме стресира това връщане, защото понякога е в по-големи количества.

# 22
  • Мнения: 2 536
Постоянно връща и постоянно е мокър, не е тревожно Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 2 438
Благодаря за темата, супер е!

Аз съм в отбора, който няма да прави погача Simple Smile и първоят месец отбелязахме с това, че избрах една пролична снимка от деня и й закачих надпис.
Тя също връща по малко, а понякога и по повече мляко. По 30 минути я държа изправена след ядене, но понякога пак остава въздух. И като тръгне, повлича със себе си мляко. Търпи се работата Simple Smile
Започна вече да прави повече физиономии, да позадържа погледа за малко. Симпатична малка  мишка ❤😁

Радвам се, че пишете тук, обичам си я тази тема и не ми се иска да заглъхне.

# 24
  • Мнения: 632
Е как пък разбра Иринке, че имал желание да ходи, хахахахахха

А за яденето - ми не е полезно да се тъпчеш постоянно със сладко и тестено, без значение какво ти е на душата, на тялото не му е добре да е с наднормено тегло. Ти го знаеш това, де, даже ти се чудя на питането.

От всички занимания и игри,които си правим най-вече радостен и се усмихва,когато го хванем и го държим да ходи.Естествено,не го оставяме да се допира много на крачетата,защото е много малък.Днес целия диван обходи без да сбърка нито една крачка като ги ревнува много добре.Същата голяма радост за него е и по коремите ни да се опитва да ходи държейки го . Simple Smile
Когато го сложим по коремче и поставим опора зад крачетата се отблъсква много добре като гъсеничка. Simple Smile Всеки ден по малко си правим упражнения и много му харесва Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 536
Искаш да кажеш, че го провесвате за ръце?! Това не е нито ходене, нито пълзене, това са инстинкти, които не бива да се стимулират, а за провесването за ръце на двумесечно направо нямам думи.

Вземи прочети какви "занимания и игри" са безопасни за възрастта.

# 26
  • Мнения: 632
Искаш да кажеш, че го провесвате за ръце?! Това не е нито ходене, нито пълзене, това са инстинкти, които не бива да се стимулират, а за провесването за ръце на двумесечно направо нямам думи.

Вземи прочети какви "занимания и игри" са безопасни за възрастта.

Къде по точно прочете,че го провесваме за ръце?
Ако обичаш ще те помоля учтиво да спреш да коментираш мои постове и тук ,както и във фейсбук страницата.
Акъла си го задръж за твоето дете!

# 27
  • Мнения: 15
Е как пък разбра Иринке, че имал желание да ходи, хахахахахха

А за яденето - ми не е полезно да се тъпчеш постоянно със сладко и тестено, без значение какво ти е на душата, на тялото не му е добре да е с наднормено тегло. Ти го знаеш това, де, даже ти се чудя на питането.

От всички занимания и игри,които си правим най-вече радостен и се усмихва,когато го хванем и го държим да ходи.Естествено,не го оставяме да се допира много на крачетата,защото е много малък.Днес целия диван обходи без да сбърка нито една крачка като ги ревнува много добре.Същата голяма радост за него е и по коремите ни да се опитва да ходи държейки го . Simple Smile
Когато го сложим по коремче и поставим опора зад крачетата се отблъсква много добре като гъсеничка. Simple Smile Всеки ден по малко си правим упражнения и много му харесва Simple Smile

Как така стимулирате да ходи на 2 месеца?!?🙄🥺 Нещо  не го разбирам или не мога да си го представя. Надали говорим за истинско такова стимулиране нали?!

# 28
  • Мнения: 2 536
Ми съжалявам, ама не мога да си мълча, когато някой си мисли, че стимулира двумесечно да ходи или пълзи. Пълно безумие, ще вземе някой да го прочете и повтори.

# 29
  • Мнения: 632
Ми съжалявам, ама не мога да си мълча, когато някой си мисли, че стимулира двумесечно да ходи или пълзи. Пълно безумие, ще вземе някой да го прочете и повтори.

Ти да видиш,леле,не знаех.Тогава ще си мълча ,че го учим и да лети от терасата още от първия месец! Simple Smile

# 30
  • Мнения: 160
Добро утро, момичета ☀

Здравей, Иринка! Много се радвам, че се включи. Калин е прекрасен малък сладур, а ти винаги имаш какво да ни покажеш в снимки 🥰

Жорко имаше същият проблем с едното оченце. Вие какви капки слагахте?

Всички мами ли правиха/ще правят погача?

И ние сме с такъв проблем. Ходих на очен. Каза ми масаж да правя, защото е със стеснен канал. Трябвало до 6 м да се оправи с масаж. ✌

# 31
  • Мнения: 52
Ползвате ли лосион/крем за стягане на кожата и нещо против стрии?

# 32
  • Мнения: 240
Ползвате ли лосион/крем за стягане на кожата и нещо против стрии?

В тези жеги нищо не ползвам, освен слънцезащитен лосион, защото сме по цял ден по улиците.

# 33
  • Мнения: 632
Добро утро, момичета ☀

Здравей, Иринка! Много се радвам, че се включи. Калин е прекрасен малък сладур, а ти винаги имаш какво да ни покажеш в снимки 🥰

Жорко имаше същият проблем с едното оченце. Вие какви капки слагахте?

Всички мами ли правиха/ще правят погача?

И ние сме с такъв проблем. Ходих на очен. Каза ми масаж да правя, защото е със стеснен канал. Трябвало до 6 м да се оправи с масаж. ✌

И днес нямаме сълзене на очето.По принцип най-много винаги е през нощта,но да чукна на дърво дано да е минало .И аз така четох,че е от стеснен канал или запишем.А ми казах,че самите слузни канали се отпушвали първоначално с първия плач в родилното.Но моя Калин нали не беше изплакал цели 10 минути и чак след това,та вероятно от там е дошъл проблема.Капките не помня какви са,утре ще видя,че вече легнахме.

От утре си имаме баба за няколко дни и ще пада голямо мачкане или дундуркане Simple Smile Не ,че аз не го правя по цял ден нон стоп Simple Smile Не мога да му се нарадвам Simple Smile Както и да са ми казвали отстрани ,че е такава голяма обич към детето ти,докато не се изпита....А баба му и дядо му...направо се побъркват по него.
То аз дето съм постоянно с него направо откачам,а те където го виждат по рядко и им липсва ужасно много Simple Smile 
Утре ще са готови снимки да им подарим за спомен да си го гледат,не само от телефоните Simple Smile

# 34
  • Мнения: 549
Здравейте, момичета!

Благодаря за темата, engruseva и за отделеното време! Дано я изпълним само с хубави новини, коментари и съвети! Цялата бременност някак си я свързвам с този форум. Simple Smile

Ние вече сме по-спокойни вкъщи, като имаме почти изразен режим, ако може да бъде наречен така. Не мога да се оплача, спим почти цялата нощ. Не ми се искаше да я уча да идва при нас в леглото, но като се размрънка към 4.30ч (със затворени очи) си я вземам между нас и така си изкарваме поне още 2-3 часа. Няма проблем да си спи в нейната кошара, явно не го прави заради това. Може би просто я успокоява.
Все още продължавам да се чудя дали правя всичко както трябва, но пък виждам, че тя е спокойна и може би се справям. хихи
Не се заиграва на активната гимнастика все още. Като цяло предпочита някой да я разхожда на ръце и да разглежда. Това е добре, но вече е 5кг и ми става трудно. В тази връзка и аз съм в процес на търсене на ергономична раница.
Много ми е притеснено за ваксините, но май ще ги сложим, включително ротавирусната.
В началото на Септември мислим да мръднем на някъде из страната за седмица, че ни се схвана душата вече. Дали не е рано или пък е нормално? Поне времето ще е по-хладно...

Нас още от болницата ни изписаха с капки за очи. Не съм сигурна, но мисля, че бяха Тобрекс.

Иринка, страхотни снимки! Както винаги Simple Smile
Аз също бих споделина, но много ме притеснява, че тук може да се чете от абсолютно всеки и заради това се въздържам.
Ние също правихме погача в тесен кръг.
Спокойна нощ на всички! (спокойно мога да се завия с този чаршаф) Smiley

Последна редакция: ср, 29 юли 2020, 06:43 от OwlKitty

# 35
  • София
  • Мнения: 441
Момичета, на някоя от вас да са й останали капки Ка Вит в срок?

Последна редакция: ср, 29 юли 2020, 22:16 от engruseva

# 36
  • Мнения: 62
engruseva - темата е супер, много се радвам, че я направи. Аз много се чудя за ротавирусната ваксина - педиатъра ни я препоръча, но аз се притеснявам. Някои от вас дали я сложиха вече и имахте ли нежелани реакции на бебчетата.

# 37
  • Мнения: 15
Нашата педиатърка ме попита за ротавирусната ваксина дали ще я слагаме. Разбрахме се ,че ще я слага.
Знам,че не е от задължителните ,но не пречи да я има бебо.

# 38
  • Мнения: 1 380
На нас на втората консултация ни биха шествалентната и ротарикс през устата.Не е имал температура Дани,в деня след ваксините цял ден спеше повече,после стана неспокоен и така беше няколко дни и се нормализира. На 7 сме на трета консултация, по принцип се роди на 14,но педиатърката излиза в отпуск и я измести седмица напред.Сега пак има една ваксина,даже май трябва две,ще прочета как бяха.

Поздрави на всички мами! Heart

# 39
  • Мнения: 34
Здравейте
Някой да е имал проблем с афтите, че много ни измъчват
Малкия е изцяло на АМ
На месец сме, почистваме с едно сиропче на марля

# 40
  • Мнения: 62
Здравейте и от мен.
Енгирусева, браво за темата много е хубава. 🙂
Ние ще правим първата ваксина на 10 август и решихме да сложим и ротарикс.

# 41
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Аз ще слагам само задължителните ваксини. До колкото разбрах от ЛЛ на 2я месец имат 2, на 3я 1, 4я пак 2. Нов имунизационнен календар има, и една отпада. С малкия първите 3 приема бяха с по 2 ваксини.
Ние на 4. 08 сме на консултация и ваксини, дано няма реакция при малката. С баткото нямах проблеми. И все пак винаги ми е свито с тия ваксини..

# 42
  • Мнения: 10
Здравейте мами (и татковци)! Казвам се Любомир и съм баща на бебе Елеонора, родена на 14-ти юни (3160 гр, 50 см.) от мама Михаела! И ние като повечето нормални хора, очакващи първа рожба, през цялата бременност сме намирали полезни гледни точки и конкретни отговори на множество въпроси, именно тук във форума. Досега сме ползвали само търсачката, и тъй като винаги сме намирали каквото сме търсели, не ни се е налагало да се регистрираме. Днес реших, че е дошло време да го направя и да кажа едно "здравейте" от трима ни. Поздрави и честито на всички!

И ние ще слагаме Ротарикс.

Последна редакция: сб, 01 авг 2020, 16:12 от Liubscho

# 43
  • София
  • Мнения: 441
Добре дошли на Елеонора, мама Михаела и татко Любомир! Да сте живи и здрави цялото семейство!

Ротарикс и ние ще слагаме. Дано никой няма проблем с ваксините.

Сев, не сме имали такъв проблем, но звучи кофти за толкова малко човече.

В очето и ние капвахме Тобрекс, но още понякога сълзи и събира. Така, че продължавам с промивка и ще пробвам и масажа. Дано се отпуши каналчето.

Последна редакция: сб, 01 авг 2020, 19:20 от engruseva

# 44
  • Мнения: 439
Добре дошли във форума!

При нас за оченцето много помогна промивка с лайка. Може би 10 дни интензивно промиват и отшумя

# 45
  • Мнения: 160
Здравейте
Някой да е имал проблем с афтите, че много ни измъчват
Малкия е изцяло на АМ
На месец сме, почистваме с едно сиропче на марля
Имала съм с баткото. Много е кофти. Ще се справите.
На мен очният ми изписа капки флоксал. И масаж. Едното око уж се оправи, сега другото. Аз го спуках от изследвания Димитър заради тези лимфни възли и всичко ни е ок! Добре че... И всичи лекари нямат отговор защо са леко уголемени.
Спирам вече  да го изследвам,защото ще се побъркам. Ние на 5ти ще слагаме пентаксима дано няма проблем, защото и аз съм със свито сърце! Ротарикс ще сложа и аз.
Да споделят мамите, които са сложили ваксината как е било

# 46
  • Мнения: 168
Ехе, вече и татко си имаме в темата ! Добре дошли !

# 47
  • Мнения: 1 131
Здравейте, мили момичета! С удоволствие се записвам при вас, нали си имаме Юнско бебе Simple Smile  много ми беше приятно да ви чета и споделям през бременността, надявам се и занапред да е така  Simple Smile

Ние сме на 40 дни вече Heart момата има колики и помрънква, надявам се скоро всичко да премине. Обича да спи върху нас, а нощно време я слагаме в кошарата.
Погача няма да правим.  Но започнахме да се виждаме с приятели и колкото и да ме в страх, след месеци на изолация си е направо глътка свеж въздух!

Аз също много се притеснявам за ваксините, накрая на месеца предстоят. За ротавирусната не съм решила все още.

Желая ви хубав ден! Flowers Hibiscus

# 48
  • Мнения: 240
Здравейте!

Ние днес бяхме на консултация. Дундичка е качила 950 грама и 3см за последния месец.
Сложихме и ваксините + Ротарикс.
Поплака си, като я боцнаха, сега спи до мен.
Взехме Панадол за всеки случай, но засега ми изглежда спокойна.

# 49
  • Мнения: 18
Здравейте момичета! Благодаря за темата, липсвахте ми. Следях ви редовно през бременността, но не съм се включвала активно. Нашата красавица Катя се роди на 3ти Юни. От самото начало е само на кърма. Първият месец ядеше по около час, т.е. висше почти постоянно на мен. Сега яде по бързо, но продължава да огладнява през час през деня... Как е при вас? Надявам се скоро да разредим яденето, за да мога да имам някакво време за себе си (което включва пране, гладене и т.н.) Simple Smile Коликите бяха доста силни, от около седмица намаляват, но пак има дни в които я мъчат много. И с приспиването е една безкрайна радост,но затова друг път 🙂

# 50
  • Мнения: 160
Здравейте, и ние сега се прибираме от конституция.
Сложих е всичко 🥺уф!
Наддал е 1 кг и е пораснал  57 см 🤭
Иначе е добре засега. Дано да е!
Купих лепенки кул пач и му сложиха на боцканото. Докторката каза през 4 часа да сменям

Има ли мами, които кърмят и им е дошъл цикълът? Май, май...ще ми дойде и се притесних за кърмата 🥺

Последна редакция: ср, 05 авг 2020, 15:50 от Maria_nna

# 51
  • Мнения: 2 536
Нищо ѝ няма на кърмата, споко, незначително е това митологично намаляване, една година съм кърмила след като ми дойде и не е имало никакви драми

# 52
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Бяхме и ние онзи ден на консултация, Габи е качила 800гр и 3см, вече е 4500/53см. Биха й само 6 валентната ваксина, че ЛЛ каза да е само една в жегата, а септември вместо една, ще бият 2. Доста поплака детето, но поне не вдигна температура, само беше по-нервна.

Баткото ни ще ходи малко на село тия дни, може да го водят и пак на море, та ще остана някво време сама с бебето, направо като почивка ще ми дойде 😁

# 53
  • Мнения: 145
Еха, прекрасна тема! Аз не съм посещавала форума мнооого отдавна. Поздрави от мен и бебе Велизара! 💓

# 54
  • Мнения: 632
На 04.08 бяхме на консултация.Сложихме само Ротарикс през устата,никакви оплаквания или странични ефекти ,както и поведение различно от обичайното .Задължителните този вторник на 11ти.Дано не плаче много и после да няма температура .
Инапе за втория месец е качил точно 1 кг и вече е 5.200 и 57 см. Simple Smile

Почивката на морето беше чудесна,не разбрахме даже ,че сме с малко дете, напротив много по-приятно и забавно ми беше.През целия път и на отиване и на връщане спеше ,като се будеше,за да суче и малко да бодърства.Същата работа беше и на плажа.Топнахме му крачетата в морето и в пясъка. Simple Smile Направихме снимки за спомен от първата ни семейна почивка с бебко.Със сигурност догодина ще е доста по динамична със щъкащо вече момченце Simple Smile

# 55
  • Мнения: 583
Здравейте момичета ! Надявам се че всички сте добре и щастливи с вашите бебчовци.. При нас нещо ново и нещо което исках да ви питам дали и при вас е така , това е че малкия започна да се плези и да си засмуква горната устна и да си смуче и ръката.Иначе относно коликите сякаш започнаха да му минават ,много по спокоен е от преди .Ии много шава.. слагам го настрани да си спи през ноща,а през деня вече само по гръбче.Знаете ли до кога трябва бебето да се оставя настрани да спи ?

# 56
  • Мнения: 240
Здравейте момичета ! Надявам се че всички сте добре и щастливи с вашите бебчовци.. При нас нещо ново и нещо което исках да ви питам дали и при вас е така , това е че малкия започна да се плези и да си засмуква горната устна и да си смуче и ръката.Иначе относно коликите сякаш започнаха да му минават ,много по спокоен е от преди .Ии много шава.. слагам го настрани да си спи през ноща,а през деня вече само по гръбче.Знаете ли до кога трябва бебето да се оставя настрани да спи ?

Бебетата трябва да спят по гръб.
А лапането на ръчичките е нормална част от развитието към втория месец. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 52
Здравейте момичета ! Надявам се че всички сте добре и щастливи с вашите бебчовци.. При нас нещо ново и нещо което исках да ви питам дали и при вас е така , това е че малкия започна да се плези и да си засмуква горната устна и да си смуче и ръката.Иначе относно коликите сякаш започнаха да му минават ,много по спокоен е от преди .Ии много шава.. слагам го настрани да си спи през ноща,а през деня вече само по гръбче.Знаете ли до кога трябва бебето да се оставя настрани да спи ?
На нашето мъниче хич не й беше удобно да спи на една страна и отначалото като я слагахме шаваше, докато не се извъртеше по гръб и спряхме да я слагаме на една страна. Онзи ден стана на 2 месеца и също започна да си смуче ръчичката, най-вече като е гладна. Доколкото знам започват да си опознават ръчичките вече и е нормално.
Колики има, а и от 2-3 дни много силни газове почна да изпуска. Pensive

# 58
  • Мнения: 52
Момичета, нашата бебка като спи си подвива ухото (само долната част, възглавничката) и започва да остава щръкнало. Имам ленти за глава, но още са й големи. Знаете ли как можем да го оправим?

# 59
  • Мнения: 1 131
Момичета, нашата бебка като спи си подвива ухото (само долната част, възглавничката) и започва да остава щръкнало. Имам ленти за глава, но още са й големи. Знаете ли как можем да го оправим?
Ние сме по същия начин, че даже понякога и цялото ухо. Нямам идея как може да се оправи. Опитваме се да го коригираме докато спи, но не винаги е получава.

# 60
  • Мнения: 583
и нашето ухо именно заради това се различава от другото Sad малко по щтръкнало е .. и ние пробваме с лента ама не става

# 61
  • Мнения: 632
Днес минахме и ние слагането на ваксината.Рева,докато го боцкаха в крачетата,сложиха и лепенките,които бях взела за охлаждане.Следобяд не спа дълго,както друг път.Едни такива на пресекулки,хем спи,хем се буди.Няма температура,мерихме два пъти .Просто малко мрънкав и кисел.Надявам се да не се буди и да спинка хубаво през нощта.

За подвиването на ушето аз не съм забелязала,но ще се вгледам.

# 62
  • Мнения: 367
Здравейте, мами на юнски бебчета! Прекрасна тема, eng! Благодарим!
Давид се роди на 3 юни и вече сме на 2 месеца и 8 дни.
На кърма е и има дни, в които иска да суче и на час. Пръцка силно, рано сутрин най-много. В началото плачеше от коликите, сега като пуска газовете е спокоен.  Давам му био гая.
Като го нахраня през нощта, го слагам на една страна, а той по някои време се настанява по гръб. Убедих се, че е необходимо, защото веднъж така беше повърнал, че му излязло и през нослето, а аз не съм усетила.
Ръцете ги лапа много често, също и много се лигави, особено когато е гладен.
Марианка, за увеличените лимфни възелчета, се сетих, че  баткото ни беше така като се роди. Много бях уплашена и търсих причина. Дълго време се задържаха и сега са по-видими, но той е слабичък. Вече е на 11, голямо и здраво момче.
Давид качва по 800 гр. досега.
Ваксините ни ги сложиха, нямаше проблем, но беше по-неспокоен.

# 63
  • Мнения: 2 536
Ушенцата са генетични, няма как от временно подвиване да се изкривят.

# 64
  • Мнения: 16
Здравейте мами! Много се радвам, че има тема за юнските бебчета. Моята принцеса се роди в средата на юни, вече тежи над 5 кг. и е 58см. Водихме я на консултация и сложихме само едната ваксина, а другата оставихме за септември. Мисля, че стана малко по-раздразнитална, но пък и доста поспа. Все още се чуда за ротавирусната, но по-скоро мисля да я пропусне, за да не претоварвам ненужно организма й. Тя също си яде ръчичките и си сплесква едното ухо. Не мисля, че мога да я слагам в определена поза за сън, тъй като вече успява да се извърти, когато поиска. Днес ми одставиха раница за носене, която бях поръчала от Амазон - надявам се, че ще и хареса.. все иска да я носим и то с лицето напред, за да разглежда околния свят.

Хубаво лято! Simple Smile

# 65
  • Мнения: 3 963
Носенето напред в раница е абсолютно вредно за бебето.

# 66
  • Мнения: 15
Носенето избщо на бебе преди навършване на 6 месец не е добре.

# 67
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 395
Носенето избщо на бебе преди навършване на 6 месец не е добре.
изказа се отново. Звездите ли ти го говорят това?

# 68
  • Мнения: 15
Носенето избщо на бебе преди навършване на 6 месец не е добре.
изказа се отново. Звездите ли ти го говорят това?

Има достатъчно информация по темата както и всеки има педиатър. 
И с двете ми деца при различни са на едно мнение.


Някакъв проблем ли имаш ти,че почваш да ме дразниш!!!

# 69
  • София
  • Мнения: 7 645
Не е точно казано 6м
Всяка раница си има предписание.
Трябва детето да има 7кг, да е много стабилно, да има поне 65см
Тук си говорим за стандартни раници.

Има хибридни, които се водат слинг и те са за от новородено, защото дават много съпорт на гръбчето.
Слинга може също от новородено.

Честно казано аз не мога да разчитам на педиатъра да знае най-новите модели раници. За това чета чужди статии и проучвания. Както и говоря с консултанти по бебеносене, които са изчели бая.
Имам и лична позната, запозната много добре с нещата (професионално).

# 70
  • Мнения: 10
Ние се носим на еластичен слинг. На него пише, че е подходящ от ден 1 докато детето направи 11кг. Носим я само с лице към нас, защото мисля че с този вид слинг не е подходящо по друг начин, или поне не все още. Удобно е защото едната част на шала й прихлупва главичката отзад и можеш спокойно да си действаш с ръцете през това време (да миеш шишета, да правиш адаптирано мляко и т.н. приятни ежечасови задачки). Елеонора го харесва много, и се успива лесно в него, особено вечер когато се позасилят коликите това е най-действащото средство за успокояване при нас. Иначе ни подариха кенгуру, което мисля че става за повече позиции на носене, но на него си пише 3м+

# 71
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 395
Носенето избщо на бебе преди навършване на 6 месец не е добре.
изказа се отново. Звездите ли ти го говорят това?

Има достатъчно информация по темата както и всеки има педиатър. 
И с двете ми деца при различни са на едно мнение.


Някакъв проблем ли имаш ти,че почваш да ме дразниш!!!
Дразни се колкото искаш, но не заблуждавай хората. Не било хубаво да се носи до 6м. Хвани малко се образовай, прочети тук там, ще ти дам жокер какво да търсиш в нета- слинг, хибридна ергономична раница, като за начало. После педиатрите смени, бая са изостанали във времето и новостите. Та така дразни ми се колкото си искаш все ми е тая.

# 72
  • Мнения: 549
Здравейте!
Аз много четох по въпроса за слинговете и ергономичните раници в темата за тях. Момичетата много хубаво са я развили и намерих много полезна информация. Нашата бебка изобщо няма да стои и 5мин в ергономична раница (към този момент), понеже обича да гледа напред. Нормално, всичко и е ново. Simple Smile Има един модел на Ergobaby, който позволява да гледа напред, но дори според указанията на производителя не трябва да стои повече от 30мин в такава позиция. Към този момент се въздържам да вземам каквато и да е било, но ако ще взема нещо подобно, то първо ще си я наема за седмица да пробвам. Hands V

# 73
  • Мнения: 10
Здравейте, дайте някакъв акъл какво да правиме с този запек, от около седмица нещата стават трудно, кажи речи по веднъж на ден. Спряхме лефакса окончателно, понеже знам че може той да запича, вода си пие редовно, иначе е  на АМ на Hipp 1 Combiotic. Даваме и био гая по 5 капки на ден в едно от обедните хранения. Педиатърката ни е отпуска в момента, но в началото беше казала, че при запек може да се смени млякото с друга марка. Моля, който знае да препоръча или мляко, за което се знае че поразхлабва или нещо друго, което да помогне. Благодаря Simple Smile
P.S. Засега сме се насочили към смяна с Фризовом..

Последна редакция: вт, 18 авг 2020, 10:25 от Liubscho

# 74
  • Мнения: 632
Здравейте, дайте някакъв акъл какво да правиме с този запек, от около седмица нещата стават трудно, кажи речи по веднъж на ден. Спряхме лефакса окончателно, понеже знам че може той да запича, вода си пие редовно, иначе е  на АМ на Hipp 1 Combiotic. Даваме и био гая по 5 капки на ден в едно от обедните хранения. Педиатърката ни е отпуска в момента, но в началото беше казала, че при запек може да се смени млякото с друга марка. Моля, който знае да препоръча или мляко, за което се знае че поразхлабва или нещо друго, което да помогне. Благодаря Simple Smile
P.S. Засега сме се насочили към смяна с Фризовом..

Защо мислиш,че се е запекъл? Казваш ,че си ходи по веднъж на ден,което е идеално.Даже не е задължително всеки ден да ака.Ако не се случи повече от 5-6 дни и бебето много се гърчи и плаче,чак тогава според мен трябва да се притесняваш.Или ако акото е много твърдо щом се изходи.Сега не виждам подови за тревога.Успокой се! Simple Smile

# 75
  • Мнения: 10
Ами защото я гледам как се мъчи като се изхожда, почервенява, реве, гърчи се както казваш, и акото е твърдичко. Знам, че не е тежък запек, и както казваш ти  дори си е в норма, но ми се ще ако може с нещо да й помогнеме да ака по-меко и по-лесно.

# 76
  • Мнения: 632
Ами защото я гледам как се мъчи като се изхожда, почервенява, реве, гърчи се както казваш, и акото е твърдичко. Знам, че не е тежък запек, и както казваш ти  дори си е в норма, но ми се ще ако може с нещо да й помогнеме да ака по-меко и по-лесно.

Аха...при това положение настина си трябва нещо,с което да се облекчи положението.Дано педиатъра  ти помогне,все пак това му е работата.

# 77
  • Мнения: 10
Днес взехме Фризовом и до няколко дни ще пиша да дам отзив има ли резултат. На вкус (понеже ги опитваме заради температурата) е значително по-приятно от Hipp-а. На детето му хареса много (но тя попринцип си е лакома), изяде си го с кеф, и сега като че ли и следобедните колики не са така силни, но не съм сигурен дали това има връзка с млякото или просто вече си намаляват Simple Smile

# 78
  • Мнения: 1 131
Ако изхожданията са с твърда консистенция - тогава е истински запек. Правилно е казала Ирина. Simple Smile

Но! Млякото не се сменя току така. Освен това нашата педиатърка ни каза да го смесим с другото и няколко хранения да се сменят пропорциите докато остане само новото мляко, за да не е стрес за храносмилателната система.
Ние бяхме със запек и ни помогна Лактана био. Но пак казвам не ги сменяте безразборно, не е препоръчително да се вземат решения без знанието на педиатър. Simple Smile

# 79
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Фрозовома не беше ли мляко за рефлукс? Давала съм на сина ми с фризолак, поради тази причина.
Различни марки млека също не бих смесвала. Аз смених млякото, като на единия ден дадох 1 ядене от новото, на другия ден две и т.н.

# 80
  • Мнения: 1 380
Здравейте, дайте някакъв акъл какво да правиме с този запек, от около седмица нещата стават трудно, кажи речи по веднъж на ден. Спряхме лефакса окончателно, понеже знам че може той да запича, вода си пие редовно, иначе е  на АМ на Hipp 1 Combiotic. Даваме и био гая по 5 капки на ден в едно от обедните хранения. Педиатърката ни е отпуска в момента, но в началото беше казала, че при запек може да се смени млякото с друга марка. Моля, който знае да препоръча или мляко, за което се знае че поразхлабва или нещо друго, което да помогне. Благодаря Simple Smile
P.S. Засега сме се насочили към смяна с Фризовом..

Здравей,ние бяхме на Хип Комбиотик,но почна да ака през три дни и да се мъчи ,макар че на консистенция не беше запек. Почнахме хип антирефлукс и си ака всеки ден по веднъж или повече,той имаше в началото лек рефлукс,но сега няма и ще се консултирам с педиатър с кое мляко да сменя.Нашата педиатърка дава съвет да смесвам с Комбиотик,но на него определено не му понася.Давах и аз пробиотик Линекс,не помогна за акането като пиеше Комбиотик.Сега скоро ще отида на частно на консултация и ще обясня да ме насочат,което е най-добро.Освен всичко мисля,че Комбиотик му предизвикваше колики.

Последна редакция: вт, 18 авг 2020, 18:27 от FBID10209338927021027

# 81
  • Мнения: 39
Здравейте, дайте някакъв акъл какво да правиме с този запек, от около седмица нещата стават трудно, кажи речи по веднъж на ден. Спряхме лефакса окончателно, понеже знам че може той да запича, вода си пие редовно, иначе е  на АМ на Hipp 1 Combiotic. Даваме и био гая по 5 капки на ден в едно от обедните хранения. Педиатърката ни е отпуска в момента, но в началото беше казала, че при запек може да се смени млякото с друга марка. Моля, който знае да препоръча или мляко, за което се знае че поразхлабва или нещо друго, което да помогне. Благодаря Simple Smile
P.S. Засега сме се насочили към смяна с Фризовом..
И ние сме с момче на 2м и от родилното е с Хип Комбиотик - 1 път на ден ака. Доколкото четох при запек играе роля и дали яде достатъчно количество мляко. Коликите ни бяха ужасни като че ли мааалко намаляват или само ми се струва на моменти. Сега в жегите май се къса да реве и от жега, пробвай на по-студено.

# 82
  • София
  • Мнения: 441
Фризовом помага при колики, хабитуално повръщане и твърди изхождания;

# 83
  • Мнения: 367
И Давид не ака всеки ден,а често през два дни. За сметка на това е обилно. Видимо не страда от това. Веднъж обаче се беше позапекъл - пръцкаше неспокойно и с неприятна миризма. Тогава му масажирах коремчето и му предлагах повече вода.  
Нашият човек не ще да спи достатъчно през деня. Става в 6, има един сън преди обед от 30 минути в 8-9, и следобед толкова. Заспива към 8 вечерта. Бодува и  мрънка, когато има нужда от разнообразие. Аз не мога да свърша нещо спокойно. Вчера го оставих на кака му и докато нагъна дрехите, тя му направила тик-ток клипче Joy Първия път, когато го наглеждаше, беше измислила начин да го успокои: с леко тупкане по устичката. Горкото наистина беше спряло да плаче, а аз бях без думи.

# 84
  • Мнения: 766
Момичета, има ли някоя мама, която следи по колко мл изпива на ден бебето? Ние сме на кърма, но той суче по 5 мин и спира и дохранвам с шише изцедена кърма. Обаче заради коликите сукне малко и почне да се напъва, да се гърчи и зачервява и никога не изяжда всичко. Почвам вече много да се притеснявам, че не яде достатъчно.

# 85
  • Мнения: 632
Момичета, има ли някоя мама, която следи по колко мл изпива на ден бебето? Ние сме на кърма, но той суче по 5 мин и спира и дохранвам с шише изцедена кърма. Обаче заради коликите сукне малко и почне да се напъва, да се гърчи и зачервява и никога не изяжда всичко. Почвам вече много да се притеснявам, че не яде достатъчно.

Казваш,че суче по 5 Мин и спира.Ами това е нормално време детето да се наяде.Защо дохранва после? Естествено че няма да си дойде след това изцедвното мляко,защото му е в повече.Ти реално не знаеш колко може е извикал от теб,а бебето за една минута може мноооого да изяде от гърдата ти.Как определяш после с копкоммш да го дохраниш при това положение.
Пробвай да не ми даваш след като се е насукал и е пуснал гърдата ти.Дохранване според мен се дава,ако той продължава да суче много време,а реве защото вече няма мляко в гърдите.Иначе е безсмислено да се цедиш и да му даваш от шише после.

# 86
  • Мнения: 191
Момичета, има ли някоя мама, която следи по колко мл изпива на ден бебето? Ние сме на кърма, но той суче по 5 мин и спира и дохранвам с шише изцедена кърма. Обаче заради коликите сукне малко и почне да се напъва, да се гърчи и зачервява и никога не изяжда всичко. Почвам вече много да се притеснявам, че не яде достатъчно.

Здравей! Бих те посъветвала да вземеш везна на заем или да закупиш такава втора употреба. При мен това много помогна да се ориентирам колко суче на всяко хранене и колки АМ да дам после. Известно време дохранвах, а сега вече от 2 седмици кърмя само с 1 дохранване вечер, от 90 мл.

# 87
  • Мнения: 766
Момичета, има ли някоя мама, която следи по колко мл изпива на ден бебето? Ние сме на кърма, но той суче по 5 мин и спира и дохранвам с шише изцедена кърма. Обаче заради коликите сукне малко и почне да се напъва, да се гърчи и зачервява и никога не изяжда всичко. Почвам вече много да се притеснявам, че не яде достатъчно.

Казваш,че суче по 5 Мин и спира.Ами това е нормално време детето да се наяде.Защо дохранва после? Естествено че няма да си дойде след това изцедвното мляко,защото му е в повече.Ти реално не знаеш колко може е извикал от теб,а бебето за една минута може мноооого да изяде от гърдата ти.Как определяш после с копкоммш да го дохраниш при това положение.
Пробвай да не ми даваш след като се е насукал и е пуснал гърдата ти.Дохранване според мен се дава,ако той продължава да суче много време,а реве защото вече няма мляко в гърдите.Иначе е безсмислено да се цедиш и да му даваш от шише после.

Защото суче много вяло и някой път даже не успява и 5 минути и после като изцедя гърдата има много кърма. Звъннах на педиатърката, защото това продължава доста време и се притеснявам да не се случва нещо..  Утре ще го погледне.

# 88
  • Мнения: 632
Момичета, има ли някоя мама, която следи по колко мл изпива на ден бебето? Ние сме на кърма, но той суче по 5 мин и спира и дохранвам с шише изцедена кърма. Обаче заради коликите сукне малко и почне да се напъва, да се гърчи и зачервява и никога не изяжда всичко. Почвам вече много да се притеснявам, че не яде достатъчно.

Казваш,че суче по 5 Мин и спира.Ами това е нормално време детето да се наяде.Защо дохранва после? Естествено че няма да си дойде след това изцедвното мляко,защото му е в повече.Ти реално не знаеш колко може е извикал от теб,а бебето за една минута може мноооого да изяде от гърдата ти.Как определяш после с копкоммш да го дохраниш при това положение.
Пробвай да не ми даваш след като се е насукал и е пуснал гърдата ти.Дохранване според мен се дава,ако той продължава да суче много време,а реве защото вече няма мляко в гърдите.Иначе е безсмислено да се цедиш и да му даваш от шише после.

Защото суче много вяло и някой път даже не успява и 5 минути и после като изцедя гърдата има много кърма. Звъннах на педиатърката, защото това продължава доста време и се притеснявам да не се случва нещо..  Утре ще го погледне.

При положение,че детето супер и ти се цедиш е естествено да имаш мляко,дори можеш да си предизвикаш сама свръхлактация.А да дохранваш със шишето при изобилие на на мляко в гърдите ти и сучещо бебе,дори и вяло е грехота направо.
Меренето не в голям ориентир за това колко яде детето,защото на всяко хранене може да изяжда различно количество и да те подведе тази информация.Давай си на детето само са супер,като пусне гърдата се е наложило,дори да е минало малко време и да иска пак,отново му дай гърда.Постепенно ще се нагодите и ще е по лесно и за теб вместо хем да кърмиш,хем да се цедиш и да даваш шише .Успех! Simple Smile

# 89
  • Мнения: 52
Момичета, има ли някоя мама, която следи по колко мл изпива на ден бебето? Ние сме на кърма, но той суче по 5 мин и спира и дохранвам с шише изцедена кърма. Обаче заради коликите сукне малко и почне да се напъва, да се гърчи и зачервява и никога не изяжда всичко. Почвам вече много да се притеснявам, че не яде достатъчно.
Моята е на АМ и й правя по 120 мл. на хранене. Последните дни по-често започна да го изпива цялото, инече все й оставаха 20-40 мл.
Една приятелка също имаше колебания като теб и с везна проследяваше кога, колко. Мисля, че везната е добър вариант, но също така мисля, че от топлото време ли, от коликите ли ядът по-малко и с повече молене. Нашата бебка миналите дни изяждаше едва 60 мл. и изчаквах, пак предлагах и така поне до 90 мл.

# 90
  • Мнения: 160
Здравейте,
ние сме на балкана от около месец. Нямам хубав обхват и нет и не мога да пиша и чета. Днес намерих....😍
Радвам се, че сте 👌
Ние сме супер! Хладец ни е!😁
Растем, гука, смее се. Идеално...

Мами, как да махна пусто хранене нощем?

Приемам всякакви предложения!
На смесено хранене сме вече.

# 91
  • Мнения: 10
И ние се чудим как да махнем нощното ядене, но нещо не се получава. Има нощи в които сама си решава че няма да яде и просто спи 6 часа без да се размрънка за ядене, но повечето пъти в 3 часа просто почва едно шаване, което ако решим да пренебрегнем обикновено завършва с рев за храна.. и аз не виждам в тоя случай какво можем да направим, опитахме да даваме малко повече мляко в 12, но това по никакъв начин не спомага да се пропусне нощното ядене. Доста познати ми казаха че просто храниш докато му се яде нощно време на детето и чакаш в един момент естествено да спре да огладнява посред нощите, не знам доколко има резон в това, но и аз не виждам начин да го лишиш от храна като е гладно детето.. педиатърката каза умното "трябва да й спрете нощното ядене, но не трябва да оставяте детето да реве гладно".. мъдро, нали 😂 другото, което знам е лека полека да заместваш нощното мляко с вода, но нашата тарикатка трудно се лови на тоя номер.. пийва вода, успокоява се за още 20-30 минути и после пак рев за мляко, айде пак вода, пак същото и така до 6 сутринта, но е безумно защото така ставаме по 25 пъти и само тормозиме детето, та преценихне че е по-добре да се стане веднъж, да се нахрани детето и после всички да спим нормално 🥴

# 92
  • Мнения: 583
Здравейте ! И аз имам въпрос към вас, вашите бебчета на колко дена акат ? Моя не беше акал повече от 1 седмица и му направихме клизма и педиатърката каза да му направя пак вчера и се притеснявам само на клизми ли ще я караме и на какво се дължи това.. (Храня го на 3 часа тъй като педиатърката каза че така добре качва и да продължавам така ) само на кърма е . Относно яденето понякога яде по малко време около 5 минути и не иска повече ..   ( за нощното не мога нищо да кажа като съвет тъй като аз в началото го събуждах в 1 да го храня което бееше грешка но нищо и се събуждаше в 6. И преди месец викам няма да го будя и заспа в 10 и се събуди в 6 .. А вече аз го будя към 8 защото той си смуче пръстта и не се събужда а спинка ..като го лапне тоя пръст не го пуска..знам че не е хубаво това но не знам какво да го правя

# 93
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
И със сина ми, и сега си чакам сами да откажат нощното хранене. Не си представям да ми реве гладно детето, и аз да го държа гладно. Понякога спи от 22-5, друг път ако е яла към 20ч към 12 си иска, в 3 пак. Всеки ден е различен, не яде под определен час, а когато е гладна. Прави паузи между 3-4ч през деня, зависимост от количеството което е изпила. Имаме някви приблизително еднакви часове, но не и точни.
Накрая като тегля чертата на количеството мляко за денонощие е почти винаги едно и също, независимо дали е яла през нощта, или не е. Просто си разпределя тя брой хранения и колко изяжда.
 Не знам защо така искат да се налага режим на бебетата, при положение, че и те като нас не винаги ядат едно и също количество, и няма как да очакваме да огладняват през едно и също време.

Кърмените бебета е нормално да не акат повечко дни, може да провериш повече по темата. Не е ок да свиква с клизми.

# 94
  • Мнения: 39
Здравейте, дайте някакъв акъл какво да правиме с този запек, от около седмица нещата стават трудно, кажи речи по веднъж на ден. Спряхме лефакса окончателно, понеже знам че може той да запича, вода си пие редовно, иначе е  на АМ на Hipp 1 Combiotic. Даваме и био гая по 5 капки на ден в едно от обедните хранения. Педиатърката ни е отпуска в момента, но в началото беше казала, че при запек може да се смени млякото с друга марка. Моля, който знае да препоръча или мляко, за което се знае че поразхлабва или нещо друго, което да помогне. Благодаря Simple Smile
P.S. Засега сме се насочили към смяна с Фризовом..

Здравей,ние бяхме на Хип Комбиотик,но почна да ака през три дни и да се мъчи ,макар че на консистенция не беше запек. Почнахме хип антирефлукс и си ака всеки ден по веднъж или повече,той имаше в началото лек рефлукс,но сега няма и ще се консултирам с педиатър с кое мляко да сменя.Нашата педиатърка дава съвет да смесвам с Комбиотик,но на него определено не му понася.Давах и аз пробиотик Линекс,не помогна за акането като пиеше Комбиотик.Сега скоро ще отида на частно на консултация и ще обясня да ме насочат,което е най-добро.Освен всичко мисля,че Комбиотик му предизвикваше колики.
Как установихте че има лек рефлукс - "скрит рефлукс" ли? Аз също се съмнявам в нашия човек за подобен проблем но ни е страх да смениме млякото (сега пробваме английския Хип).

# 95
  • Мнения: 16
Здравейте ! И аз имам въпрос към вас, вашите бебчета на колко дена акат ? Моя не беше акал повече от 1 седмица и му направихме клизма и педиатърката каза да му направя пак вчера и се притеснявам само на клизми ли ще я караме и на какво се дължи това.. (Храня го на 3 часа тъй като педиатърката каза че така добре качва и да продължавам така ) само на кърма е . Относно яденето понякога яде по малко време около 5 минути и не иска повече ..   ( за нощното не мога нищо да кажа като съвет тъй като аз в началото го събуждах в 1 да го храня което бееше грешка но нищо и се събуждаше в 6. И преди месец викам няма да го будя и заспа в 10 и се събуди в 6 .. А вече аз го будя към 8 защото той си смуче пръстта и не се събужда а спинка ..като го лапне тоя пръст не го пуска..знам че не е хубаво това но не знам какво да го правя

Моята госпожица също не ака много често, но не се е стигало чак до седмица - максимум 4 дни. Горещо ти препоръчвам да пробваш с масажи и гимнастика. При нея много помага. Има различни техники. Аз правя масаж по посока на часовниковата стрелка и този: https://youtu.be/QLLRbpl_CuQ
Работи безотказно. Просто трябва да отделиш повечко време. След 30 мин.масаж обикновено следва голяма бомба Grinning

# 96
  • Мнения: 34
Някой с такъв проблем
Мажехме с какво ли не

# 97
  • Мнения: 1 380
Здравейте, дайте някакъв акъл какво да правиме с този запек, от около седмица нещата стават трудно, кажи речи по веднъж на ден. Спряхме лефакса окончателно, понеже знам че може той да запича, вода си пие редовно, иначе е  на АМ на Hipp 1 Combiotic. Даваме и био гая по 5 капки на ден в едно от обедните хранения. Педиатърката ни е отпуска в момента, но в началото беше казала, че при запек може да се смени млякото с друга марка. Моля, който знае да препоръча или мляко, за което се знае че поразхлабва или нещо друго, което да помогне. Благодаря Simple Smile
P.S. Засега сме се насочили към смяна с Фризовом..

Здравей,ние бяхме на Хип Комбиотик,но почна да ака през три дни и да се мъчи ,макар че на консистенция не беше запек. Почнахме хип антирефлукс и си ака всеки ден по веднъж или повече,той имаше в началото лек рефлукс,но сега няма и ще се консултирам с педиатър с кое мляко да сменя.Нашата педиатърка дава съвет да смесвам с Комбиотик,но на него определено не му понася.Давах и аз пробиотик Линекс,не помогна за акането като пиеше Комбиотик.Сега скоро ще отида на частно на консултация и ще обясня да ме насочат,което е най-добро.Освен всичко мисля,че Комбиотик му предизвикваше колики.
Как установихте че има лек рефлукс - "скрит рефлукс" ли? Аз също се съмнявам в нашия човек за подобен проблем но ни е страх да смениме млякото (сега пробваме английския Хип).

Здравейте, просто връщаше на всяко хранене и то по няколко пъти и дори два часа след хранене. Беше по малко,на струйка,наддаваше добре,но си беше много неприятно.

# 98
  • Мнения: 2 536
Възможно е да са гъбички, но трябва да го види лекар

# 99
# 100
  • Мнения: 583
Krizia17, Благодаря ще пробвам задължително днес .. дано помогне. Моя бебок оня ден като го изкъпахме като ревна ей така от нищото истеричен плач и не може да се успокой повихме го накрая и се кротна ама.. и вчера същото се случи през деня какво ли му става.. попринцип е спокоен и усмихнат веселяк но ей така 2 пъти стана истеричен рев от нещо да не би да се плаши не знам какво му става Sad на някоя от вас случвало ли се е?

# 101
  • Мнения: 367
Дени, и аз наблюдавам промяна в Давид: плаши се по-лесно: от по-силен или непознат шум, от хора, които не познава/с по-плътен глас/, от някоя играчка, която е издала неочакван звук. Когато го гушна се успокоява. Определено забелязва повече неща и активно опознава света, който с порастването му се струва и страшничък понякога.
Истеричен плач се случва и при него, когато е крайно отегчен или много му се спи.

# 102
  • Мнения: 632
И ние плачем понякога ей така от нищото и то силен рев.Оня ден си играе с баща му в другата стая и изведнъж той го новини вика,че е пуснал от нищото и не може да го успокои.Даже почна да ми се оправдава,че нищо не е направил на детето да не би да съм си помислила нещо .Та взех да успокоявам пък и ММ ,че това се случва и при другите деца.
Вече започна много хубаво да си хваща играчките и да си играе с тях ,все повече се обръща сам и иска да опознава света,не му допада само да лежи Simple Smile
Излизаме максимално навън,докато в хубаво времето,спи на двора през деня в количката. Simple Smile

# 103
  • Мнения: 16
Здравейте, мами! Ходихте ли на море/почивка с бебче? Как се справихте?! Много се колебая дали да отидем за няколко дни някъде - ако не на море, то поне в комплекс с басейн, но се притеснявам, че ще е голяма разправия с бебчето, багаж и т.н., а и покрай Ковид ме е страх да се събираме с много хора.

Последна редакция: пн, 31 авг 2020, 23:01 от Krizia17

# 104
  • Мнения: 244
Здравейте  мами случайно ви намерих тъй като мислех че повечето сте във фб. Относно  нощното хранене  ние от 2рата седмица в къщи се  храним  вечер в 12 и сутрин в 6,7. Не съм давала вода. Храним се  само на кърма по 100мл на хранене. От скоро ака на 2 дни  и акото  и газовете  имат по силна миризма  а не го отдавам на някаква  промяна. Гимнастиката "тип каране на колело  мн помага.  Ще правите ли ваксина за  рота вируси  ? Питам тъй като нашия батко днес  повръщане  но не това беше причината  но се замислих. До сега не  съм правила и сега се колебая

# 105
  • Мнения: 583
Krizia17 , ами ние ще рискуваме ,ще ходим края на месеца в Трявна малко сред природата и на чист въздух в едно хотелче за 2 нощувки. Нашия бебок е вече достаа по спокоен ,коликите му минаха за щастие. Мен лично не ме е страх изобщо от този ковид,даже мисля и се надявам да сме го прекарали без да разберем и така..
Да ви питам вие намирали ли сте в памперса в акито слуз ?,аз вчера видях че има малко..дано не е нищо притеснително , и също така вашитее бебоци смучат ли си палчето ?

# 106
  • Мнения: 16
Мисля, че е нормално да има слуз. Важното е да не е твърда консистенцията. Моето бебче не само палчето, а цялата ръка се опитва да си изяде Grinning  Това са естествени смукателни рефлекси, а на по-късен етап служат за чесане на венците, когато почнат да растат зъбки.

# 107
  • Мнения: 632
И моето бебе си смуче и палеца и целия юмрук. Simple Smile Слуз също имаме понякога,не се притесняваме за това,проблеми не сме имали.Даже някой път е по жълто скоро,друг път по зеленикаво,но не е било твърдо.Акаме и на два дни,и на други,понякога и всеки ден,различно.
Вансината ние я сложихме още след втория месец,тази незадължителна .Сега като гледам бебешкия бележник от болницата пак ще слагат същите ваксини като миналия месец.

# 108
  • Мнения: 244
Да тези в крачетата до колкото си спомням са 3 ×2  последователно. На по големите ми деца  не съм я правила за ротавирус  но сега ще я направим заедно със другите, човек никога не знае дали е за добро или лошо но другото лято със първокласник  и батко във детската не ми се рискува. Наскоро и ние имахме слуз въпреки че аз си мислех че това е едва ли не само в първия месец но явно не. Смуче и палец и юмруче  и затова бързо бързо  давам битката.

# 109
  • Мнения: 583
Вашите бебчета след като ги нахраните и повърнат,давате ли им още да ядат?

# 110
  • Мнения: 244
Denica не , но може просто малко по.рано  да е следващото хранене , бебето си показва дали е гладно.

# 111
  • Мнения: 52
Момичета, как сте с бебоците, минаха ли коликите?
При нас минаха. Всеки ден има нещо ново и става все по-интересна нашата бебка. Все повече гука, смее се и главичката придържа и става все по-пухкава. Relieved
Другата седмица сме на консултация, та ще видим колко е порастнала за месец и решихме да й сложим и Ротавирусната ваксина. Всякаш повечето мнения са положителни.

# 112
  • София
  • Мнения: 2 438
А как минаха? Изведнъж или по малко? Имаше ли някакви етапи или нещо, което да видя? У нас нощем е голяма мъка - боли я, върти се, стене... машко намалява, обаче си е мъка

# 113
  • Мнения: 583
При нас също минаха коликите,тоест за 2 месеца и половина бяха.При нас постепенно лека по лека отминаха. Накрая само вечерта го заболяваше и един ден спряха,но не сме спирали еспумизана който най много ни помогна имаме още малко капки докато го свършим и повече няма да даваме.

# 114
  • Мнения: 15
При нас също спряха коликите бяхме само с Лефакс. Вече е на почти 3 месеца и нещата се поуспокоиха,неспокоен е ако не е акал повече от 2 дни,но това е рядко. Сега има затишие преди зъбите 😄

# 115
  • Мнения: 52
А как минаха? Изведнъж или по малко? Имаше ли някакви етапи или нещо, което да видя? У нас нощем е голяма мъка - боли я, върти се, стене... машко намалява, обаче си е мъка
Началото на миналия месец, започна много и силни газове да изпуска и сякаш тогава й понамаляха, докато една вечер забелязах, че е спокойна и не се свива.

# 116
  • Мнения: 160
Привет на всички, които останахме тук💞
Колики Димитър почти нямаше. Спокоен е!
И ние си дмучем юмрук, пелена...каквото набара...оставям го, защото и това ще мине😁 тормози ме яденето в 3 часа. Кога ли ще приключи?🥺 спомням си, по че при баткото беше късно...

Как понасят ваксините???

# 117
  • София
  • Мнения: 2 438
Ваксините първите почти не ги усети, само един ден беше вяла и заспала. И ядене няма по това време, обикнлвено вече прави пауза от 7-8 часа. Но в нея е голямо пъшкане, свиване и болки от пустите колики. Спи добре с ръка върху корема...

# 118
  • Мнения: 52
След първите две ваксини цял ден спа. Беше спокойна. Надявам и сега в четвъртък да е така.

# 119
  • Мнения: 583
Момичета вашите бебета имали ли са диария ? Моя сега му се разбълбука много коремчето и акито беше като вода.. много се притесниих ,че и педатърката ми е отпуска... SadИначе не плаче спокоен е ..

# 120
  • Мнения: 367
Привет, момичета и от нас с Давид! Вече сме на 3 месеца и 7 дни. Днес му сложиха втората ваксина и доста си поплака. Освен това му забелиха и пишето, което също му причини болка и го стресира. Тежи 5860/роден е 3500/, 62 см.
Дени, често му се случва да ака много течно, когато са минали 2-3 дни неходене,прилича на диария, но според мен е нормално изхождане.
Колики вече нямаме, давах му биогая, а сега - линекс бейби.
Започнах работа на 4 часа, докато ме няма, хапва АМ, през останалото време се кърмим. През нощта си похапваме редовно.

# 121
  • Мнения: 583
момичета тази нощ моя бебок ме изплаши много ,беше се обърнал по корем и проплакваше леко , вашите бебоци обръщат ли се вече самички ...?
Вече си фискира лявата ръка и я гледа с такъв интерес много е смешен и много плюе с уста .Вчера бяхме на преглед наддал е 600, на 3 месеца и 6 дена е и е висок вече 60 см , а вашите как наддават и колко растат за месец?Също така ограничавате ли се от някакви храни?

# 122
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Нормално е вече да се обръщат по корем, няма нищо страшно в това. В началото ще им е трудно да се връщат по гръб, затова мрънкат. Поне сина ми беше така, Габи още само настрани се обръща. Като мрънкаше ставах и го връщах по гръб просто. По няколко пъти на нощ 😁

Габи отнесе две ваксини преди 3 дни и от тогава е крива. Иначе е станала 5300/57см. Гледа си усилено ръцете, нас също оглежда, опознава, пипа ни. Започнаха да й се подуват и венците и може и това също да предизвиква леко раздразнение.

# 123
  • Мнения: 52
Още не се обръща, но прави опити.
3 месеца и 3 дни е и е 5.700 кг и 62 см.
Тя по принцип си е поспалива, но последните дни има мвого малко време на будуване. След ядене бързо й се доспива. Чудя се дали е фазата на интензивен растеж.

# 124
  • Мнения: 244
И на нас ни сложиха втората ваксина,  на първата имаше Т. И ние сме същите размери като Габи.  Прави опити да се обърне

# 125
  • Мнения: 1 380
Дани става на 4 месеца на 14 септември,висок е 60.5 см, роди се 47 см. И 5.600, роден е 2630.Ако са му добре поставени ръцете се обръща от корем по гръб от гръб по корем за сега не може,стига до странично положение,преди две седмици за първи път се смя с много глас и направих клипче, гука,издава интересни звуци и си играем много, постоянно се усмихва,дори на непознати.На педиатърката се усмихваше като му даваше ротавирусната ваксина,на лаборантката като му взе кръв,общителен е,ххаха. Да са ни живи и здрави бебета ,да ни радват и да растат. Heart  За ваксини,имаме две ротавирус,две шествалентни и една пневмококи до сега ,всичко е нормално,в график сме. Лека нощ на всички! Simple Smile

# 126
  • Мнения: 632
И ние сме леко криви след ваксината особено вечер преди заспиване.Иначе и този път не сме имали температура. Simple Smile
Той още след третия месец (на 26ти ще прави 4) се обръща и от корем по гръб и обратно съвсем сам.Даже нощем когато спи си се обръща по корем и не плаче,за да го обърна,намества си се и му е добре.
Като го сложим да седне с опряно гръбче си се задържа вече без да пада веднага и даже за много кратко и без никаква упора,ако е леко приведен напред.
Раздава много усмивки на всички,най-вече на мъжете и си гукат много Simple Smile
Заглежда се в телевизора и телефона,но веднага го обръщам,ще се опитам да го опазя максимално от това да гледа екраните,дори тогава да мирува.По добре да помрънка,но да не се зомбира поне от сега.

Една комшийка днес ни подари страхотен комплект чаршафи с картинки ,който в в много сладка кутия.Нямам търпение да ги използвам,а в кутията ще си събирам разни интересни неща на бебо Simple Smile

# 127
  • Мнения: 921
Изумяваш ме - бебе на 4 месеца го слагаш в седнало положение. Каква майка си ти, нали много четеш и постоянно се интересуваш кое е правилно и кое не. Ако поне малко ти пука за детето, спри да правиш експерименти,  а следвай пътя, по който ще можеш да отгледаш едно здраво детенце.
Изумяваш ни с невежеството и лекомислието, което проявяваш всеки ден. Бъди майка за Калин, не го използвай за опитно зайче в експериментите си и желанието да си интересна. Детето се смее, което е чудесно, но то за съжаление не разбира какви нелепости му причиняваш всеки ден!

И ние сме леко криви след ваксината особено вечер преди заспиване.Иначе и този път не сме имали температура. Simple Smile
Той още след третия месец (на 26ти ще прави 4) се обръща и от корем по гръб и обратно съвсем сам.Даже нощем когато спи си се обръща по корем и не плаче,за да го обърна,намества си се и му е добре.
Като го сложим да седне с опряно гръбче си се задържа вече без да пада веднага и даже за много кратко и без никаква упора,ако е леко приведен напред.
Раздава много усмивки на всички,най-вече на мъжете и си гукат много Simple Smile
Заглежда се в телевизора и телефона,но веднага го обръщам,ще се опитам да го опазя максимално от това да гледа екраните,дори тогава да мирува.По добре да помрънка,но да не се зомбира поне от сега.

Една комшийка днес ни подари страхотен комплект чаршафи с картинки ,който в в много сладка кутия.Нямам търпение да ги използвам,а в кутията ще си събирам разни интересни неща на бебо Simple Smile

# 128
  • Мнения: 632

Изумяваш ме - бебе на 4 месеца го слагаш в седнало положение. Каква майка си ти, нали много четеш и постоянно се интересуваш кое е правилно и кое не. Ако поне малко ти пука за детето, спри да правиш експерименти,  а следвай пътя, по който ще можеш да отгледаш едно здраво детенце.
Изумяваш ни с невежеството и лекомислието, което проявяваш всеки ден. Бъди майка за Калин, не го използвай за опитно зайче в експериментите си и желанието да си интересна. Детето се смее, което е чудесно, но то за съжаление не разбира какви нелепости му причиняваш всеки ден!

И ние сме леко криви след ваксината особено вечер преди заспиване.Иначе и този път не сме имали температура. Simple Smile
Той още след третия месец (на 26ти ще прави 4) се обръща и от корем по гръб и обратно съвсем сам.Даже нощем когато спи си се обръща по корем и не плаче,за да го обърна,намества си се и му е добре.
Като го сложим да седне с опряно гръбче си се задържа вече без да пада веднага и даже за много кратко и без никаква упора,ако е леко приведен напред.
Раздава много усмивки на всички,най-вече на мъжете и си гукат много Simple Smile
Заглежда се в телевизора и телефона,но веднага го обръщам,ще се опитам да го опазя максимално от това да гледа екраните,дори тогава да мирува.По добре да помрънка,но да не се зомбира поне от сега.

Една комшийка днес ни подари страхотен комплект чаршафи с картинки ,който в в много сладка кутия.Нямам търпение да ги използвам,а в кутията ще си събирам разни интересни неща на бебо Simple Smile

# 129
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
На мен ортопеда ми каза никакви възглавници, подпиране на детето. Когато е готово, то ще седне. Не, че съм тръгнала да я подпирам дребната. И малкия не съм, сам си седна когато беше готов, а това беше на 7 месеца.
Не насилвам децата си и да седят прави, да вървят и тн. За мен те най-добре си знаят кога какво да правят

Правете консултации с доктори по-добре, а не всичко прочетено в интернет да се приема за истина.

# 130
  • Мнения: 15
Хора не правете гъргара с децата. До 6 месец по препоръка на педиатър не се слага да седи или да се подпира. Не си правете експерименти с децата, това е човече не разбира майка му какви експерименти си прави. Ако детето има някаквп вродено изкривяване на гръбнакът и още не е установено или е в зародиш ,това само ще доведе до по-голям проблем. Здравето на децата не е шега работа ,дайте го по-сериозно!

Ирина не се води по статии и интернет,има педиатри и ортопеди за тая работа. Детето ти на 4 месеца не е развито да стои дори подпряно. Едно дете само показва кога е готово да седне ,да ходи и прочие. Не трябва да има някво тъпо серевнование между майките !

Последна редакция: нд, 13 сеп 2020, 08:55 от Евгения Христова 672891

# 131
  • Мнения: 160
Щях да пиша повече, но чета пак спорове!
Всеки си отглежда детето както намери за добре...
Ние още сме на балкана. Сигурно последна седмица и се прибирам към града. Предстои ни втора ваксина. Малко се забавихме, но малко...
Момичета май си разчесах една голяма бенка в косата. Трябва ми онкохирург в Пловдив. Някой да ми помогне на лични. Благодаря!

# 132
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Аз спорове не виждам. Просто хора, изказващи мнение. Разбира се, че всеки си гледа децата както намери за добре. И все пак има някви норми, които е добре да се следват за развитието на тия деца. Просто се дават съвети, ако някой иска да попие от тях. Ако не, негова си работа. Защото днес някой е написал, че на 3 месеца детето седяло добре само, утре друг ще сложи неговото да седи. И ако на едното нищо му няма от това, другото може да му стане нещо. Та просто е добре информацията да се подбира и не всяко нещо написано в интернет да се приема за истина.

Не мога да помогна със съвет за лекар, във ВМИ знам, че има отделение, би трябвало да са добри лекарите.

# 133
  • Мнения: 632

https://bremennost.bg/koga-bebeto-zapochva-da-sqda.html

Така както някои деца си държат изправена главата по-рано от други ,както прохождат по-рано от други,както проговарят по-рано от други ,както се учат да ядат само с прибори по-рано от други,така и някои деца се научават да седят по-рано от други.Моето дете си държи главата права от 2рата седмица ,обръща се и на двете страни без проблем и  помощ,набира се ,за да се изправя и да гледа.При всичко това споделено на педиатъра ни в четвъртък ,тя ни увери ,че детето расте много добре здраво е и няма проблем да го слагаме за кратко в седнала позиция .Още не сме сложили летния кош на количката,защото е рано да прекарва толкова време седейки,но за минута две на дивана няма никакви проблеми.

# 134
  • Варна
  • Мнения: 48
Момичета отдавна не съм писала, Марио расте активно, днес бяхме на ваксина за 3тия месец, но сме наддали недостатъчно, та педиатърката ме посъветва да дохранвам с малко адаптирано по мой избор. Имате ли наблюдения кое е добро и се понася лесно, понеже почнахме да разреждаме акането през 5-6 дни веднъж

# 135
  • София
  • Мнения: 441
Фризовом помага и за акането.

# 136
  • Мнения: 3 963
Хора, защо се хабите? Има хора, които ще захранват от втори месец с пълни глупости, ще слагат детето седнало, след време и други издевателства. Такива хора никога няма да прочетат нещо от достоверен източник, нито ще постъпят адекватно. Всякакви обяснения са напълно излишни, оставете я Ирина да си сърба попарата.

# 137
  • София
  • Мнения: 7 645
И аз, след като обяснихме, че бебе на 2-3м (а и която и да е възраст) в кенгуру не се носи, а Ирина продължи да си го носи, спрях да се занимавам.
Това, че го слага да седне на дупето, независимо дали е подпрян или не грам не ме учудва, той си виси на дупето в кенгуруто отдавна.
И не знам кой има проблем с кой. Чете инфо от интернет ама все на грешни статии попада. Как пък аз (също чета много) се научих да отсявам някои неща Simple Smile

Въобще не се впечатлявам вече, дори ми омръзна ...

# 138
  • Мнения: 160
Привет
До къде сте с храненето през нощта?
Ние активно ядем!
Търси, реве, мрънка и като дам...чак настървен яде. Ще каже човек, че през деня не яде 🤣

# 139
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Моята госпожица е много непостоянна в режима си за хранене. Един път има 5 хранения на ден и прави пауза 20/21ч-4/5, тъкмо се зарадвам на това и другия път има  6-7 храния и яде в 21-2/3-5/6.. Не винаги си изяжда цялото количество, не мога да го вдигна по тази причина. И в общи линии давам, когато иска. Все някога ще спре и вечер да се буди.
Но като гледам се очертава между 20-21ч да си е в леглото. Поне вечер спи, буди се само да яде. За сметка на това, през деня ако не сме навън да спи, в нас спи по някви 2х20-30 минути.
Баткото тръгна на градина, та се опитвам и него вече след 21-21:30ч да го слагам да ляга, че да мога и аз да легна на време поне малко да поспя, че през деня нямам време да легна с нея дори за малко.
Който е казал, че бебетата само ядат и спят, не знам от къде го е измислил 😅 Моето нито едното прави като хората, нито другото 😜

# 140
  • Варна
  • Мнения: 48
Момичета , вие водихте ли вече бебоците на ортопед

# 141
  • Мнения: 1 380
Да,ние бяхме на 2 месеца и малко беше Дани,видя го и на ехограф,всичко е наред . Simple Smile

# 142
  • Мнения: 16
Мами, можете ли да ми препоръчате добър ортопед в София? Имах направление и водих бебка в Горна Баня, но там прегледът беше пълна пародия.

# 143
  • Мнения: 210
Д-р Фурлакис в Надежда.

# 144
  • София
  • Мнения: 2 438
Д-р Фурлакис в Надежда.
Приема и в клиника в Стрелбище

# 145
  • Мнения: 16
А някой да има отзиви от Д-р Алексиев? Много го хвалят и него.

# 146
  • Мнения: 4
Здравейте, мами. Имам следното питане/споделяне: на 3 мес и половина сме, но все още не сме започнали с ваксините... поради различни причини (първо педиатърката изчакваше да ни мине жълтеницата, което се случи на 2 мес+, това добре, после тя беше в отпуск, след това я отложихме, тъй като тя била на семинар и тази седм отново я отложихме, този път заради нас, тъй като таткото се разболя и макар че го изолирахме се разбрахме да изчакаме още малко)
Та другият понеделник живот и здраве се надявам да започнем вече.
Лекарката ме увери, че няма проблем, че сме се забавили толкова, просто ще приключим по-късно с всички ваксини. Има ли някои мами в подобна ситуация и мислите ли, че трябва да се притеснявам заради забавянето, как мислите?

# 147
  • София
  • Мнения: 7 645
Няма никАкъв проблем, че почвате по-късно,  но сега ще е пълно с вируси и се изолирайте и пазете седмица преди ваксините, защото тепърва ще ги слагате в най-наситените на вируси месеци.

# 148
  • Мнения: 160
Привет?
Как сте? Голямо затишие!
От кога ще захранвате?
От кога ще ги слагате да седят по проходилки? А на дупе?

# 149
  • Варна
  • Мнения: 48
Привет, на 14 сме на консултация и смятам да разговарям с педиатърката да започна захранването края на 4тия месец началото на 5, вече проявява интерес към друг вид храна освен млякото и смятам да започна с тиква, пък да видим

# 150
  • Мнения: 3 963
Ще захранвам на шест навършени месеца. В проходилка няма да слагам.

# 151
  • София
  • Мнения: 2 438
Мисля да захранвам след навършени 5,5 месеца. За проходилка ме разубедиха, кинезотерапевтката ми каза - детето се гледа на пода, то само ще си мине на горното ниво. На дупе - след навършвни 6 месеца казва Фурлакис Simple Smile ще го питам, защото имам по-рабо записан час

# 152
  • Варна
  • Мнения: 48
Мами, мислите ли за ерго раници и какви като модели, понеже вече основно сме само. на ръце,а почна да ми натежава и съм се насочила към ergobaby embracе

# 153
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Ще захранвам към 5я месец аз.
Няма да слагам да сяда нарочно, когато е готова, ще си седне сама. Така правих и с малкия. В проходилка също няма да слагам. Предпочитам да си се изправи сама, да си се подпира на мебели и да си проходи без помощ, както и да се научи по този начин да пада и да се пази. Това след това ми е в плюс и да не държа детето за ръце, докато се мъчи да ходи, да е по-самостоятелно.
С малкия имах бънджи за вратата, понякога го слагах да се забавлява. Сега май и това няма да взимам 😁

# 154
  • Мнения: 1 380
Здравейте, момичета.

Аз ще захранвам сега като стане на 5,имаме проблем с хранененето,сменихме млека,бяхме по лекари и не се открива проблем,препоръчаха захранване,защото не качва добре,качи като яде добре и после свали като намали милилитрите.Ставаме на 14-ти на 5 месеца,но може и да е преди това.

Хубав ден въпреки мрачното време. Simple Smile

# 155
  • Мнения: 168
На последната консултация педиатърката каза че следващия път нще говорим за захранването. А тогава ще е деня, в който навършва 5 месеца. Така или иначе и аз смятах някъде там да започна или 5+ . Ще видим. Тя милата така жално ме гледа като хапвам. Направо следи вилицата от чинията към устата 🤣 и лигите текат. Сега е 4+ и има да изчака още месец. Не мисля да бързам.

# 156
  • Мнения: 240
Голямо затишие наистина. Май сме много заети покрай тия бебета 😁

Нашата педиатърка настоява да захранваме сега на 4++, но аз ще изчакам поне до 6 навършени месеца. Смятам да захранвам по ЗВБ и е необходимо бебето да стои самостоятелно. Когато седне - тогава. Няма да я насилвам.
Проходилка няма да използвам.

# 157
  • Мнения: 52
Здравейте мамчета!
Как заспиват вашите бебчовци? Моята заспива само в количката и никъде другаде и по никакъв друг начин.
Някоя от вас дали има или е успяла да намери книгата "Ръководство за недоспали родители"?

Утре сме на консултация и ще видим какво ще каже за захранване, макар че мисля да изчакам към края на 4-ти, началото на 5-ти месец захранване. Все още не ми изглежда готова за това.

# 158
  • София
  • Мнения: 2 438
СЗО препоръчват захранване след навършен 6-те месец. Тук понеже всички много бързат, все пак са приели след навършен 5-ти и малко.
Индикациите, че детвто е готово са да може да седи, да проявява интерес към храната и третата забравих каква беше, но със сигурност преди 5 и половина няма да са готови...

# 159
  • Мнения: 632
Привет!
И ние днес бяхме на консултация.Вече сме 7.500 кг и 64 см. на 4++.Тъй като миналия месец беше качил 1.200,а сега 1.100 педито каза,че на този етап няма смисъл да говорим за захранване и да си продължаваме само с кърменето.Споделих намерението ми за ЗВБ и ,че съм давала да опитва някакви неща до момента ,но то само единични случаи .Нека минат тези два месеца и ще видим как ще е до тогава пък в последствие ще видим какво ще правя.
Проявява огромен интерес към храната ни всеки път ,ако зависи от баща му,ще го нахрани доста стабилно от сега с нещо хаха.Той обаче не може още да яде,избутва с езиче постоянно ,но пък каквото и да сме му дали да опита не се мръщи изобщо Simple Smile
Трябва да купя само от тези престилки тип жилетка,но още не съм си харесала определен модел.Има време докато започне да седи самостоятелно на столчето.
Дори да му дам пюрета то те ще са приготвени от мен,а не купешки или по-скоро ще са по-често намачкани плодове или зеленчуци .
Замразили сме му вече някакви неща от градината ,баща му няколко пъти мунхвана дом и сме замразили,за да му я пека или варя на пара.
Питах за забелванеъо на пишлеъо,понеже не сме успели да гонзабеоум до края,тя ни каза изобщо да не бързаме и че стига да има добра хигиена няма смисъл да го насилваме ,може и само да си го забели до годинката.Продължаваме капките витамин С,защото тези почти ми свършват,но ще взема сега на спрейче ,защото е по-удобно.
Днес вече пробвахме така наречените летен кош и много повече му харесва,отколкото в бебешкия.За щастие имаме и изцяло легнало положение на него и вече мисля само с него да се возим Simple Smile

Последна редакция: вт, 13 окт 2020, 21:18 от Irina Jolie 616216

# 160
  • Варна
  • Мнения: 338
Привет и от мен! Адски рядко влизам след раждането, но реших да се запиша и в тази темичка. Наскоро прегледах част от предишните ни теми, когато още бяхме в очакване на малките съкровища, след това последната, където валяха дългоочакваните прекрасни новини и ми стана едно носталгично Confused Толкова ни беше хубаво, изкарахме и си споделихме бременността заедно Heart Надявам се, всички бебоци да са здравички, палави и все по-интересни. Hug

# 161
  • Мнения: 199
Здравейте. Аз захраних беба. На 4м. Имам 2 заместени хранения. Обяд зеленчуково пюре,следобяд в 15:00 бананова каша. За сега всичко е нормално. Наистина трябва да се водим по бебенцата. Ако не е готово, няма да приема храната и захранването се отлага.  Много литература и мнения има по въпроса и отново се стига до момента, че всяко бебе си е уникално. Та искам да ви споделя за това време...колко неща станаха. Беба има петънце на ръката червено близо от месец,мажа го изчезва и пак се появава. Прилича на лишей,зачервява се от топло. Като го натисна изчезва. Не е от храна.Четох че някои майки смятат че е от ваксина...дано да не. Утре сме на педиатърката. Също така има и бактерия в носът мораксела катаралис.седмица имаше сополи,минаха за 2 дена и пак на ново.Мажа 1 седмица с Бактробан,но хремата си стои. Та да се върна на въпроса с ваксините, който най ме тревожи, слагате ли ваксините и забелязали ли сте странични реакции или отключени нови реакции при бебетата. Пак срещнах майка,която твърди че бебето й се зачервява от различни фактори след ваксина..
А за сядането, казвали са ми че до 6м. Не се слага да седи детето, защото последните 2 прешлена са недоразвити и детето може да се напишква до голямо.. преценката и риска са на родителя. Отговорността да опазим децата живи е наша задача,а не да мислим че му угаждаме като му съдействаме с грешни постъпки. То няма как да знае дали иска да седне. Опознава света,още няма координирани движения, те първа осъзнава че е способно на такива движения ...може би има цел, но точно това е тънкия момент на родителството,не да повредим децата И да растат здрави. А и още нещо с какво за бога завивате бебетата ,пак има пъпки от топлото. Бъдете здрави. Моля не ме линчувайте и мен,нямам вина за петънцето защото е от преди захранването,бактерията също. Поздрави 🍀🍀🍀🍼🍼🍼

# 162
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
На сина ми всяка година със застудяването му се получават по-сухи петна тук там. Кожата му е чувствителна и скронна към атопичен дерматит. Като беше бебе цяла зима си ходеше с червено, сухо петънце на бузата. Лятото няма този проблем. Та изобщо не е задължително ваксините да са причина. Пробвай с повече хидратация. Аз със застудяването започвам да използвам козметика за атопична или много суха кожа. Разбира се, може да не е това, но пък може да го проследиш.

Моите деца нямат реакции от ваксини, да чукам на дърво! Сега във вторник ще пусна изследвания на Габи и ако всичко е ок, ще слагаме последните 2 за сега. Да минават, че с батко в градинска възраст се оказа трудна работа да опазиш здраво бебе..

# 163
  • Мнения: 199
Какви изследвания ще правите?

# 164
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Пускам ПКК + ЦРП

# 165
  • Мнения: 160
Здравейте,
Аз започнах да захранвам. В понеделник навършва 5 м. Всичко върви добре! Харесва му много морковът 😁. Преди пюретата давах сок ябълка и морков. От тази седмица пюре. Само като видя днес бурканчето и се зарадва много 🥰
За сяденето....много се напъва да стане, обръща се по корем и пъшкааааа🤣🤣🤣
Аз тичам да го върна обратно и така...
💞

# 166
  • Мнения: 367
Здравейте, мили момичета! Макар и рядко, надничам си аз тук и ми е много уютно. Давид на 3 ноември става на 5 месеца. Започнах да обмислям как и с какво ще го захранвам, но може би ще поизчакам още малко. А той е станал голям любопитко, много обича да наблюдава хората в парка, особено децата. Слагам го полуседнал - не иска да лежи човекът и все прави опити да се повдигне. А така му е спокойно и добре.
И на него му се появи петънце - на гръбчето, тъмно червено на цвят. Едва ли е свързано с ваксините. А иначе след последните две, сложени на 4 месеца, стана много неспокоен, плачлив и гласчето му прегракна като при настинка.  Това неразположение продължи 2-3 дни.
Отделно от това изкара и една хрема, с която го зарази кака му. Подаде му един-два пъти играчка, и понеже първо си я слага в устата...Голям рев беше със запушването на нослето, а още повече при отпушването с помпичка.
Пускаме му детски песнички, гледа ги с интерес, любимата му е "Мий си ръцете", смее се редовно на припева.
Когато стана на 3 месеца, се върнах на работа/нямах избор/, работя 6 часа, с прекъсване на обяд. Изцеждам кърма, има и едно хранене с АМ. Гледа го тати. Приспива го с шишето вкъщи, а навън си заспива сам в количката. Вечер го приспивам аз на гърдата или на рамо, като го разхождам из стаята и го полюшвам. Така го научих Grinning, само аз съм си виновна.

# 167
  • Мнения: 583
здравейте ! Моя маймун е вече на 4 месец и 20 дена.. и аз искам да захранвам вече но .. всички са против това като им кажа и се отказвам .. ще изчакам да стане на 5 месеца и ше действам..Кърмата ми намаля вече вечерта в 6 и 9 трудно се наяжда и от месец го дохранвам с шишето с кърма която имам замразена (цял рафт ама и тя свършва) Иначе е веселяк голям усмивко само дето пръста му винаиг в устата.. не знам как ще го отказвам .Тези с момченца как ще процедират с заголването.. :/

# 168
  • Мнения: 632
здравейте ! Моя маймун е вече на 4 месец и 20 дена.. и аз искам да захранвам вече но .. всички са против това като им кажа и се отказвам .. ще изчакам да стане на 5 месеца и ше действам..Кърмата ми намаля вече вечерта в 6 и 9 трудно се наяжда и от месец го дохранвам с шишето с кърма която имам замразена (цял рафт ама и тя свършва) Иначе е веселяк голям усмивко само дето пръста му винаиг в устата.. не знам как ще го отказвам .Тези с момченца как ще процедират с заголването.. :/

Ние я забелваме по-малко,но не сме стигнали до края.При разговора ни с педито тя каза,че изобщо не е нужно да го правим и че до една година няма нужда да се забелва насила.Или ще стане от самосебе си или после ще се прави тая работа.Да се поддържа добра хигиена и съвсем леко да се издърпва,за да се мие хубаво.Има много противоречиви мнение ,но аз реших да послушам нея.

# 169
  • Мнения: 160
Здравейте,
някой използва ли машината за пюрета на АВЕНТ? Трябва ми указание, защото  ми я даде позната, която го е изгубила.
Благодаря

# 170
  • Мнения: 52
Здравейте, мамчета!
Някоя от вас дава ли Осадент пилули?

# 171
  • Мнения: 766
Здравейте, мамчета!
Някоя от вас дава ли Осадент пилули?
Да, аз започнах да ги давам. Сякаш има някакво облекчение от тях.

# 172
  • Мнения: 52
Здравейте, мамчета!
Някоя от вас дава ли Осадент пилули?
Да, аз започнах да ги давам. Сякаш има някакво облекчение от тях.
А, по колко наведнъж даваш и как?
В листовката пише по 8 пилули през 30 мин., но аз се колебая дали да не давам по-малко на брой наведнъж.

# 173
  • София
  • Мнения: 2 438
Здравейте,
някой използва ли машината за пюрета на АВЕНТ? Трябва ми указание, защото  ми я даде позната, която го е изгубила.
Благодаря
За кой модел? 2 в 1 или 4 в 1?
Намерих за 2в1
https://www.download.p4c.philips.com/files/s/scf870_20/scf870_20_dfu_bul.pdf

# 174
  • Мнения: 160
Здравейте,
някой използва ли машината за пюрета на АВЕНТ? Трябва ми указание, защото  ми я даде позната, която го е изгубила.
Благодаря
За кой модел? 2 в 1 или 4 в 1?
Намерих за 2в1
https://www.download.p4c.philips.com/files/s/scf870_20/scf870_20_dfu_bul.pdf

Много благодаря!

# 175
  • Мнения: 160
Някой давал ли е това?
Аз днес реших да дам. Дадох, но 2,3 лъжици, защото имаше едри частички вътре и се спрях🤭

# 176
  • Мнения: 766
Здравейте, мамчета!
Някоя от вас дава ли Осадент пилули?
Да, аз започнах да ги давам. Сякаш има някакво облекчение от тях.
А, по колко наведнъж даваш и как?
В листовката пише по 8 пилули през 30 мин., но аз се колебая дали да не давам по-малко на брой наведнъж.
По 8 давам, но през няколко часа. И на мен на 30 минути ми се струва прекалено.

# 177
  • Мнения: 160
Здравейте,
предложете ми книга с рецепти за дете до 3 години или нещо подходящо.
България 😋

# 178
  • Мнения: 558
Здравейте, момичета,
аз съм от юнските мамчета, но 2021. Търся си домашен фетален доплер - втора употреба, но не намирам из сайтовете за обяви.
Ако някоя от вас има и би го продала, ще съм благодарна да ми пише. Relaxed
Пожелавам да растат здрави всички бебчета!

# 179
  • Мнения: 52
Здравейте, момичета!
Вашите бебета имат ли проблеми със съня? През деня спи само 2 часа и по цяла нощ е въртене, мрънкане, реване. От 2 месеца вече.
Преди това спеше по 2 пъти през деня и през нощта се въртеше само, ако си изпуснеше биберона.
Пробвах какво ли не. Само капки за сън не съм.
Вече не издържам така. Няма ден, няма нощ.

# 180
  • Мнения: 168
И ние сме така от два месеца и нещо. А преди спеше непробудно. Много съм изморена вече. Понякога ми е толкова криво, че не се стои крайно мен. Най-много го отнася ММ . После ми е гузно. Дано премине. Предполагам са зъби, нямаме все още. Но и пръцка доста , може и коремче да я боли. Знам ли вече и аз ...

# 181
  • Мнения: 34
И ние бяхме така, ще пробият зъбки и след като пробият се нормализират нещата по малко
Аз вечер понеже почва да плаче слагам 3 милилитра Нурофен и спинка по добре
Иначе не е за издържане да се става през 15 минути Disappointed Relieved

# 182
  • Мнения: 52
И аз понякога давам Нурофен или Еспумизан, ако видя, че я мъчат газове, но не помага много.
Взех Калгел за зъбките, че го похвалиха. Само една нощ подейства. Намазах я и след 5 секунди заспа, но тази магия не се повтори. ConfusedGrinning

# 183
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Не прекалявайте с нурофена, не е хубаво. Зъбоникненето е бавен и при повечето бебета труден процес. Докато избият всички зъби има време, затова се заредете с търпение. Ще има спокойни дни и нощи, ще има и не толкова спокойни Simple Smile
Габриела я мъчат над 3м вече зъби, все още обаче няма избил. Почти месец ще стане както се виждат, че белеят.. А онзи ден като разгледах по-обстойно видях, че дори и кучешки е тръгнал.. На нейната възраст баткото имаше 2 зъба, които не усетих как са излезнали и до годинката не извади други. След това дойде зора..

# 184
  • Мнения: 155
Обявяване на свободни места за ДГ № 175, Сграда-2, м. "Кръстова вада", район "Лозенец" - 14.09.2021
 Уважаеми родители,

Уведомяваме Ви, че приключиха строителните дейности в ДГ № 175, Сграда-2, м. "Кръстова вада", район "Лозенец" и сградата е въведена в експлоатация.
На 20.09.2021 г. на сайта на ИСОДЗ, ПГУ и първи клас ще бъдат обявени свободни места, както следва:

Яслена група, деца, родени през 2020 г.- 20 места по общия ред, 3 места за деца с хронични заболявания;
Яслена група, деца, родени през 2019 г.- 20 места по общия ред, 3 места за деца с хронични заболявания;
I група /родени 2018 г./- 23 места по общия ред, 2 места за деца със СОП, 3 места за деца с хронични заболявания;
II група /родени 2017 г./- 23 места по общия ред, 2 места за деца със СОП, 3 места за деца с хронични заболявания;
III група /родени 2016 г./- 23 места по общия ред, 2 места за деца със СОП, 3 места за деца с хронични заболявания;
IV група /родени 2015 г./- 23 места по общия ред, 2 места за деца със СОП, 3 места за деца с хронични заболявания.

Екип Столична община

Общи условия

Активация на акаунт