Юнски бебета 2020

  • 14 020
  • 184
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 160
Здравейте,
ние сме на балкана от около месец. Нямам хубав обхват и нет и не мога да пиша и чета. Днес намерих....😍
Радвам се, че сте 👌
Ние сме супер! Хладец ни е!😁
Растем, гука, смее се. Идеално...

Мами, как да махна пусто хранене нощем?

Приемам всякакви предложения!
На смесено хранене сме вече.

# 91
  • Мнения: 10
И ние се чудим как да махнем нощното ядене, но нещо не се получава. Има нощи в които сама си решава че няма да яде и просто спи 6 часа без да се размрънка за ядене, но повечето пъти в 3 часа просто почва едно шаване, което ако решим да пренебрегнем обикновено завършва с рев за храна.. и аз не виждам в тоя случай какво можем да направим, опитахме да даваме малко повече мляко в 12, но това по никакъв начин не спомага да се пропусне нощното ядене. Доста познати ми казаха че просто храниш докато му се яде нощно време на детето и чакаш в един момент естествено да спре да огладнява посред нощите, не знам доколко има резон в това, но и аз не виждам начин да го лишиш от храна като е гладно детето.. педиатърката каза умното "трябва да й спрете нощното ядене, но не трябва да оставяте детето да реве гладно".. мъдро, нали 😂 другото, което знам е лека полека да заместваш нощното мляко с вода, но нашата тарикатка трудно се лови на тоя номер.. пийва вода, успокоява се за още 20-30 минути и после пак рев за мляко, айде пак вода, пак същото и така до 6 сутринта, но е безумно защото така ставаме по 25 пъти и само тормозиме детето, та преценихне че е по-добре да се стане веднъж, да се нахрани детето и после всички да спим нормално 🥴

# 92
  • Мнения: 590
Здравейте ! И аз имам въпрос към вас, вашите бебчета на колко дена акат ? Моя не беше акал повече от 1 седмица и му направихме клизма и педиатърката каза да му направя пак вчера и се притеснявам само на клизми ли ще я караме и на какво се дължи това.. (Храня го на 3 часа тъй като педиатърката каза че така добре качва и да продължавам така ) само на кърма е . Относно яденето понякога яде по малко време около 5 минути и не иска повече ..   ( за нощното не мога нищо да кажа като съвет тъй като аз в началото го събуждах в 1 да го храня което бееше грешка но нищо и се събуждаше в 6. И преди месец викам няма да го будя и заспа в 10 и се събуди в 6 .. А вече аз го будя към 8 защото той си смуче пръстта и не се събужда а спинка ..като го лапне тоя пръст не го пуска..знам че не е хубаво това но не знам какво да го правя

# 93
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
И със сина ми, и сега си чакам сами да откажат нощното хранене. Не си представям да ми реве гладно детето, и аз да го държа гладно. Понякога спи от 22-5, друг път ако е яла към 20ч към 12 си иска, в 3 пак. Всеки ден е различен, не яде под определен час, а когато е гладна. Прави паузи между 3-4ч през деня, зависимост от количеството което е изпила. Имаме някви приблизително еднакви часове, но не и точни.
Накрая като тегля чертата на количеството мляко за денонощие е почти винаги едно и също, независимо дали е яла през нощта, или не е. Просто си разпределя тя брой хранения и колко изяжда.
 Не знам защо така искат да се налага режим на бебетата, при положение, че и те като нас не винаги ядат едно и също количество, и няма как да очакваме да огладняват през едно и също време.

Кърмените бебета е нормално да не акат повечко дни, може да провериш повече по темата. Не е ок да свиква с клизми.

# 94
  • Мнения: 39
Здравейте, дайте някакъв акъл какво да правиме с този запек, от около седмица нещата стават трудно, кажи речи по веднъж на ден. Спряхме лефакса окончателно, понеже знам че може той да запича, вода си пие редовно, иначе е  на АМ на Hipp 1 Combiotic. Даваме и био гая по 5 капки на ден в едно от обедните хранения. Педиатърката ни е отпуска в момента, но в началото беше казала, че при запек може да се смени млякото с друга марка. Моля, който знае да препоръча или мляко, за което се знае че поразхлабва или нещо друго, което да помогне. Благодаря Simple Smile
P.S. Засега сме се насочили към смяна с Фризовом..

Здравей,ние бяхме на Хип Комбиотик,но почна да ака през три дни и да се мъчи ,макар че на консистенция не беше запек. Почнахме хип антирефлукс и си ака всеки ден по веднъж или повече,той имаше в началото лек рефлукс,но сега няма и ще се консултирам с педиатър с кое мляко да сменя.Нашата педиатърка дава съвет да смесвам с Комбиотик,но на него определено не му понася.Давах и аз пробиотик Линекс,не помогна за акането като пиеше Комбиотик.Сега скоро ще отида на частно на консултация и ще обясня да ме насочат,което е най-добро.Освен всичко мисля,че Комбиотик му предизвикваше колики.
Как установихте че има лек рефлукс - "скрит рефлукс" ли? Аз също се съмнявам в нашия човек за подобен проблем но ни е страх да смениме млякото (сега пробваме английския Хип).

# 95
  • Мнения: 16
Здравейте ! И аз имам въпрос към вас, вашите бебчета на колко дена акат ? Моя не беше акал повече от 1 седмица и му направихме клизма и педиатърката каза да му направя пак вчера и се притеснявам само на клизми ли ще я караме и на какво се дължи това.. (Храня го на 3 часа тъй като педиатърката каза че така добре качва и да продължавам така ) само на кърма е . Относно яденето понякога яде по малко време около 5 минути и не иска повече ..   ( за нощното не мога нищо да кажа като съвет тъй като аз в началото го събуждах в 1 да го храня което бееше грешка но нищо и се събуждаше в 6. И преди месец викам няма да го будя и заспа в 10 и се събуди в 6 .. А вече аз го будя към 8 защото той си смуче пръстта и не се събужда а спинка ..като го лапне тоя пръст не го пуска..знам че не е хубаво това но не знам какво да го правя

Моята госпожица също не ака много често, но не се е стигало чак до седмица - максимум 4 дни. Горещо ти препоръчвам да пробваш с масажи и гимнастика. При нея много помага. Има различни техники. Аз правя масаж по посока на часовниковата стрелка и този: https://youtu.be/QLLRbpl_CuQ
Работи безотказно. Просто трябва да отделиш повечко време. След 30 мин.масаж обикновено следва голяма бомба Grinning

# 96
  • Мнения: 34
Някой с такъв проблем
Мажехме с какво ли не

# 97
  • Мнения: 1 380
Здравейте, дайте някакъв акъл какво да правиме с този запек, от около седмица нещата стават трудно, кажи речи по веднъж на ден. Спряхме лефакса окончателно, понеже знам че може той да запича, вода си пие редовно, иначе е  на АМ на Hipp 1 Combiotic. Даваме и био гая по 5 капки на ден в едно от обедните хранения. Педиатърката ни е отпуска в момента, но в началото беше казала, че при запек може да се смени млякото с друга марка. Моля, който знае да препоръча или мляко, за което се знае че поразхлабва или нещо друго, което да помогне. Благодаря Simple Smile
P.S. Засега сме се насочили към смяна с Фризовом..

Здравей,ние бяхме на Хип Комбиотик,но почна да ака през три дни и да се мъчи ,макар че на консистенция не беше запек. Почнахме хип антирефлукс и си ака всеки ден по веднъж или повече,той имаше в началото лек рефлукс,но сега няма и ще се консултирам с педиатър с кое мляко да сменя.Нашата педиатърка дава съвет да смесвам с Комбиотик,но на него определено не му понася.Давах и аз пробиотик Линекс,не помогна за акането като пиеше Комбиотик.Сега скоро ще отида на частно на консултация и ще обясня да ме насочат,което е най-добро.Освен всичко мисля,че Комбиотик му предизвикваше колики.
Как установихте че има лек рефлукс - "скрит рефлукс" ли? Аз също се съмнявам в нашия човек за подобен проблем но ни е страх да смениме млякото (сега пробваме английския Хип).

Здравейте, просто връщаше на всяко хранене и то по няколко пъти и дори два часа след хранене. Беше по малко,на струйка,наддаваше добре,но си беше много неприятно.

# 98
  • Мнения: 2 539
Възможно е да са гъбички, но трябва да го види лекар

# 99
# 100
  • Мнения: 590
Krizia17, Благодаря ще пробвам задължително днес .. дано помогне. Моя бебок оня ден като го изкъпахме като ревна ей така от нищото истеричен плач и не може да се успокой повихме го накрая и се кротна ама.. и вчера същото се случи през деня какво ли му става.. попринцип е спокоен и усмихнат веселяк но ей така 2 пъти стана истеричен рев от нещо да не би да се плаши не знам какво му става Sad на някоя от вас случвало ли се е?

# 101
  • Мнения: 367
Дени, и аз наблюдавам промяна в Давид: плаши се по-лесно: от по-силен или непознат шум, от хора, които не познава/с по-плътен глас/, от някоя играчка, която е издала неочакван звук. Когато го гушна се успокоява. Определено забелязва повече неща и активно опознава света, който с порастването му се струва и страшничък понякога.
Истеричен плач се случва и при него, когато е крайно отегчен или много му се спи.

# 102
  • Мнения: 632
И ние плачем понякога ей така от нищото и то силен рев.Оня ден си играе с баща му в другата стая и изведнъж той го новини вика,че е пуснал от нищото и не може да го успокои.Даже почна да ми се оправдава,че нищо не е направил на детето да не би да съм си помислила нещо .Та взех да успокоявам пък и ММ ,че това се случва и при другите деца.
Вече започна много хубаво да си хваща играчките и да си играе с тях ,все повече се обръща сам и иска да опознава света,не му допада само да лежи Simple Smile
Излизаме максимално навън,докато в хубаво времето,спи на двора през деня в количката. Simple Smile

# 103
  • Мнения: 16
Здравейте, мами! Ходихте ли на море/почивка с бебче? Как се справихте?! Много се колебая дали да отидем за няколко дни някъде - ако не на море, то поне в комплекс с басейн, но се притеснявам, че ще е голяма разправия с бебчето, багаж и т.н., а и покрай Ковид ме е страх да се събираме с много хора.

Последна редакция: пн, 31 авг 2020, 23:01 от Krizia17

# 104
  • Мнения: 244
Здравейте  мами случайно ви намерих тъй като мислех че повечето сте във фб. Относно  нощното хранене  ние от 2рата седмица в къщи се  храним  вечер в 12 и сутрин в 6,7. Не съм давала вода. Храним се  само на кърма по 100мл на хранене. От скоро ака на 2 дни  и акото  и газовете  имат по силна миризма  а не го отдавам на някаква  промяна. Гимнастиката "тип каране на колело  мн помага.  Ще правите ли ваксина за  рота вируси  ? Питам тъй като нашия батко днес  повръщане  но не това беше причината  но се замислих. До сега не  съм правила и сега се колебая

Общи условия

Активация на акаунт