Против акне/пъпки по лицето 11

  • 50 101
  • 762
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 1 757
Моля за съвет, извинявам се ако поста ми е дълъг.

Чудя се за моята кожа дали да пробвам хвалените тук епудио, скинорен или акнакеър.

Нямам акне, на 29 години съм и от пубертета кожата ми стана мазна в т зоната, като това провокира много бързо запълване на порите (за около седмица след мануално почистване) и появата на много затворени комедони в областта на брадичката най-вече.
Сега кожата ми не е толкова мазна но проблема с секрецията на порите си остава, просто я чувствам често опъната и не мога да живея без хидратиращи серуми или кремове (в момента ползвам Clinique moisture surge но го чувствам недостТъчен).

А не си ния лицето със сапуни и гелове по съвет на дерматолог и почиствам само с мицеларна вода, после с обикновена, и само веднъж седмично с измивен лосион на clinique пак за смесена кожа.

В седмицата поне веднъж ми излизат пъпки в областта на брадичката/под носа, понякога с гноен връх, понякога подкожни.

Не пия мляко, не ям шоколад и независимо на каква диета съм и къде съм това си продължава.
Освен това вече година работя от вкъщи, не слагам грим и въпреки това същото положение почти.

Ходила съм на над 10 дерматолога, но никой не намери решение. Изследвах хормони и са в норма. И на ендокринилог ходих. Имам и много голямо омазняване на косата, и пак казват че било ген.

И по козметици съм ходила, сега последно ми казаха че ще се повлиява добре от химически пилинг но аз не мисля че ще има  ефект, защото кожата ми явно си образува това омазняване и не виждам как излющване на горния слой кожа ще спре пълненето на порите.
Ако някой има обяснение на това моля да ми каже.

Ползвала съм къде що има медицинска козметика, ефект няма.
Мога да ползвам много ограничен брой хидратиращи кремове, защото от почти всяка козметика нова се изпъпчвам яко.

Препоръчаха ми вечерна грижа с ретинол на Medik8, пробвах я и много добре хидратира. А за през деня крем с витамин ц на същата марка.
 Някой с отзиви

# 661
  • Мнения: 564
Моля за съвет, извинявам се ако поста ми е дълъг.

Скрит текст:
Чудя се за моята кожа дали да пробвам хвалените тук епудио, скинорен или акнакеър.

Нямам акне, на 29 години съм и от пубертета кожата ми стана мазна в т зоната, като това провокира много бързо запълване на порите (за около седмица след мануално почистване) и появата на много затворени комедони в областта на брадичката най-вече.
Сега кожата ми не е толкова мазна но проблема с секрецията на порите си остава, просто я чувствам често опъната и не мога да живея без хидратиращи серуми или кремове (в момента ползвам Clinique moisture surge но го чувствам недостТъчен).

А не си ния лицето със сапуни и гелове по съвет на дерматолог и почиствам само с мицеларна вода, после с обикновена, и само веднъж седмично с измивен лосион на clinique пак за смесена кожа.

В седмицата поне веднъж ми излизат пъпки в областта на брадичката/под носа, понякога с гноен връх, понякога подкожни.

Не пия мляко, не ям шоколад и независимо на каква диета съм и къде съм това си продължава.
Освен това вече година работя от вкъщи, не слагам грим и въпреки това същото положение почти.

Ходила съм на над 10 дерматолога, но никой не намери решение. Изследвах хормони и са в норма. И на ендокринилог ходих. Имам и много голямо омазняване на косата, и пак казват че било ген.

И по козметици съм ходила, сега последно ми казаха че ще се повлиява добре от химически пилинг но аз не мисля че ще има  ефект, защото кожата ми явно си образува това омазняване и не виждам как излющване на горния слой кожа ще спре пълненето на порите.
Ако някой има обяснение на това моля да ми каже.

Ползвала съм къде що има медицинска козметика, ефект няма.
Мога да ползвам много ограничен брой хидратиращи кремове, защото от почти всяка козметика нова се изпъпчвам яко.

Препоръчаха ми вечерна грижа с ретинол на Medik8, пробвах я и много добре хидратира. А за през деня крем с витамин ц на същата марка.
 Някой с отзиви
[/spoiler]
Посочените продукти не съм ползвала и не мога да ги коментирам, но проблемът с прекомерното омазняване, аз го реших с това:
https://theordinary.deciem.com/product/rdn-niacinamide-10pct-zin … 1pct-30ml?redir=1

# 662
  • Мнения: 1 227
Мélisande първо според мен е голяма грешка почистването на лице само с мицеларна вода, макар и след това да се изплакне лицето. Мицеларната вода сваля грим и подготвя кожата за повторно качествено измиване на лицето с гел и вода, а точно кожа като твоята има нужда от адекватно почистване веднъж дневно. Това че усещаш опъване след миене означава че 1. ползваш неподходящ почистващ продукт; 2. Кожата ти е крайно дехидратирана.
И ми звучи като да ползваш козметика, която не е подходяща за теб. Зарежи мицеларните води за дните когато имаш да сваляш грим, взими си един почистващ гел от някоя серия за чувствителна кожа (те са щадящи и не пресушават) като този - https://www.notino.bg/bioderma/sensibio-nezhen-uspokojavassh-i-pochistvassh-gel/ ; това също върши работа и е много нежно, не прави пяна https://www.notino.bg/cerave/cleansers-pochistvassha-emulsija-s- … dratirassh-efekt/. Вечер поне трябва да почистваш старателно лицето, за да може последващата грижа да върши работа. Бялата козметика, всички тежки кремове (нощни, ultra rich и тн.) не са за твоя тип кожа, трябва ти лека хидратация а ла серум и върху него някой лек гел/крем за запечатване на серума и евентуално ако се спогаждаш с масла - някое леко масло като Сквалан - Squalane, не запушва порите и е уникално за акнетична и мазна кожа. Като основна грижа, която да третира проблема с омазняването бих ти препоръчала с две ръце третиноин - за съжаление в БГ не се продава, има в Гърция под името Аирол и в Турция под името Акнелиз, има и различни концентрации 0,25% 0,5% и 0,1%. Препоръчвам ти да прегледаш темата за третиноин и ретинол, има подробно инфо за всичко. Другото което може да пробваш е Скинорен, той обаче по-бавно ще регулира омазняването. Всичко друго ще ти дойде слабо откъм ефект за регулиране на себума и запушването на порите. Аз след третиноина вече нямам нужда от почистване на порите, те просто не се запълват така както преди.

# 663
  • Мнения: 4 628
Химическият пилинг е много добро решение както са те посъветвали.

# 664
  • Мнения: 1 227
Химическият пилинг е много добро решение както са те посъветвали.

Към горните препоръки от мен добавям и тази от Уейв - периодични пилинги с киселини, да речем с гликолова к-на, но при професионалист!! Има различни %ти концентрация и постепенно се достига до по-висок % и наистина има добър ефект, но от един път не става.

# 665
  • София
  • Мнения: 1 757
Благодаря за мненията.

Аз мразя мицеларна вода защото макар че никой не ми вярва, на мен тези мицели явно ми свалят целият тен от лицето и лицето ми става с много тонове по-бяло от тялото и приличам на смъртник.

Но дерматоложката ми обясни че миейки с какъвто и да е гел кожата стимулирам по-бързото и омазняване.
Затова трябва да почиствам само с мицеларна вода.
Аз очаквах че никога няма да си почуствам кожата добре почистена но след няколко седмици свикнах много и забелязах че вече няма мазен филм по кожата ми.
Но проблема с запълването на порите за съжаление не се реши.

Затова като ходя лвтото в Гърция ще се заредя с този крем препоръчан от Peach honey.

Може ли да ми препоръчате къде ходите на химически пилинг?

И относно хидратиращ крем, да, трябва ми под формата на гел и този на clinique е точно такъв но не го чудвтвам достатъчно хидратиращ, твърде ми е лек.

Чудя се за хубав хидратиращ крем за такъв тип кожа и само да не е effaclar duo понеже ит него се обривам цялата.

А относно продукта на the irdinary препоръчан по-горе - купих го и след няколко употреби ми излязоха 4 подкожни пъоки почти циреи на брадичката и от тогава преустанових употреба.

Не знам дали това е нормално и дали има смисъл го пробвам пак. Сигурна съм че е от него понеже си знам реакциите на кожата - ако пъпки излизат не от продукт са 1 макс 2, а ако продукт има съставка която ме дразни - тогава само ми излизат толкова мн накуп а той беше единственото ново в тогавашната ми рутина

# 666
  • Мнения: 1 227
За хим. пилинг пробвай Дерма Акт, малко по-скъпи са от някой квартални студиа, но поне дерматолог ще го прави и ще те консултира най-добре. А щом ще почваш третиноин, то със сигурност прочети внимателно темата тук във форума. Крема е доста агресивен и си има схема на прилагане, започваш с мазане 1 път седмично, после 2,3 за да изгради кожата толеранс, иначе се получават дразнения, зачервяване, белене. Може да има момент на влошаване на кожата, защото кара всичко да избие на повърхността, но после има трайно изчистване. В темата ще прочетеш всичко необходимо.

# 667
  • Мнения: 4 044
Ползвали ли сте лавандулова вода за акнето напоследък попада доста често на някакви реклами точно за тази вода И доста хора са доволни? Чак се изкушавам да я пробвам 🌿

# 668
  • Мнения: 26
Ползвали ли сте лавандулова вода за акнето напоследък попада доста често на някакви реклами точно за тази вода И доста хора са доволни? Чак се изкушавам да я пробвам 🌿

Здравейте. От може би месец използвам лавандуловата вода на Инесентиалс ( или както там се изписва тази българска компания/марка). Не е лоша, но не мога да кажа дали специално от нея имам някакво подобрение или от това, че приемам противозачатъчни. По-скоро е от противозачатъчните. Иначе като продукт я оценям като доста по-добра от всички други тоници за лице, които съм използвала. Не дразни кожата, при мен няма зачервяване, а напротив - ако съм се изкушила и съм стиснала някоя пъпка (което се случва постоянно честно казано), доста бързо успокоява зоната, където съм стискала. Готова съм да я закупя отново, тъй като искам да използвам повече продукти с натурални съставки до колкото е възможно. Дали при Вас ще има ефект не мога да кажа, но не е лошо да се пробва. Поне не бъкана с химии и цената е доста приемлива. Simple Smile

П.С. Ако някой има отзиви за продуктите на SVR, моля да сподели две-три думи. Извинявам се, ако е обсъждано вече. Благодаря.

# 669
  • Мнения: 280
Дами опитайте домашна маска за лице с мед, овесени ядки, лимонов сок и захар. С кръгови движения нанесете маската по цялото лице и останете така 20 минути, ако може и 30 . Още след първата маска лицето ще е по-избистрено. Опитайте

# 670
  • Мнения: 21 370
Здравейте,
някой с опит с продуктите на the ordinary ?
Засега си поръчах това : The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1% серум , но се чудя с какви други продукти да го съчетая?
И да попитам за евентуален милиум при дете в пубертета , само козметик ли е решението ?

# 671
  • Мнения: 4 348
Има отделна тема за марката и също така много полезна информация в нея! Заслужава си да се прочете!

# 672
  • Мнения: 294
Здравейте! Не съм сигурна, че съм в подходящата тема, но не намирам къде мога да се допитам..
Кожата ми е чувствителна и имам проблем с подкожни пъпки и такива с връх.
Преди години бях отишла на класическо почистване на лицето и след това се сдобих с нови пъпчици и белези(1 още го боря) и ми се иска пак да пробвам козметична услуга и въпросът ми е някой дали е пробвам Lege Artis Aesthetics София - процедура Hydraclean, защото доколкото видях го няма това стискане на лице.
Ще бъда благодарна за съвет за козметик в София, който да е добър.

# 673
  • Мнения: 291
Благодаря за мненията.

Аз мразя мицеларна вода защото макар че никой не ми вярва, на мен тези мицели явно ми свалят целият тен от лицето и лицето ми става с много тонове по-бяло от тялото и приличам на смъртник.

Но дерматоложката ми обясни че миейки с какъвто и да е гел кожата стимулирам по-бързото и омазняване.
Затова трябва да почиствам само с мицеларна вода.
Аз очаквах че никога няма да си почуствам кожата добре почистена но след няколко седмици свикнах много и забелязах че вече няма мазен филм по кожата ми.
Но проблема с запълването на порите за съжаление не се реши.

Затова като ходя лвтото в Гърция ще се заредя с този крем препоръчан от Peach honey.

Може ли да ми препоръчате къде ходите на химически пилинг?

И относно хидратиращ крем, да, трябва ми под формата на гел и този на clinique е точно такъв но не го чудвтвам достатъчно хидратиращ, твърде ми е лек.

Чудя се за хубав хидратиращ крем за такъв тип кожа и само да не е effaclar duo понеже ит него се обривам цялата.

А относно продукта на the irdinary препоръчан по-горе - купих го и след няколко употреби ми излязоха 4 подкожни пъоки почти циреи на брадичката и от тогава преустанових употреба.

Не знам дали това е нормално и дали има смисъл го пробвам пак. Сигурна съм че е от него понеже си знам реакциите на кожата - ако пъпки излизат не от продукт са 1 макс 2, а ако продукт има съставка която ме дразни - тогава само ми излизат толкова мн накуп а той беше единственото ново в тогавашната ми рутина

Ако кожата ти е склонна все още към акне, по добре не си прави хим. пилинг. Моята кожа също се омазнява и продължават да ми излизат черни точки, макар че подкожните ми пъпки намаляха, и когато си направих хим. пилинг докато падне горния слой на кожата много запушва порите и след това пак се опъпчих.

Моля , някой ако е прекарал акне по гърба и деколтето и се е оттървал да ми пише, напоследък моя проблем на лицето поотшумя, но на гърба, раменете и деколтето се завърна с пълна сила, не мога да разбера на какво се дължи, мажа с какво ли не, но според мен проблема е отвътре, защото пъпките са ужасно дълбоки и болезнени. Някой има ли опит с антибиотиците ??

# 674
  • Мнения: 265
Здравейте
Моля пишете подходящо ли е за тинейджър с доста проблемно акне и черни точки.най вече ме притесняват тези по бузите.
Какъв ефект ще има ще помогне ли за постепенното им изчезване.

The ordinary - niacinamide 10 + zinc 1.

Общи условия

Активация на акаунт