Дистанционно обучение за учениците-Teмa 7

  • 28 234
  • 801
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 245
dtrifonova, от вашето училище ли ще водят ДО или от център за ДО? Ако е от вашето училище, то г-жата на класа ще преподава с включена камера и за вас, или по някакъв друг вариант ще бъде?

# 691
  • Мнения: 2 182
От 23ти започваме, детето е 2ри клас, ще работим през тиймс. Само ние и хронично болно дете сме с молби от цялото училище. Бях решила да не го пускам, ако ще да ме арестуват. Мъжа ми си остава безработен вкъщи, ще се ограничаваме без глезотии надявам се да издържим. В никакъв случай не изчезва риска да се разболеем, но поне минимизираме шансовете. Колкото толкова. Надявам се да съм хоум офис зимата, но не е сигурно. Тези дни ми прави впечатление в градския има много ученици без маски, направих забележка на няколко, изгледах ме тъпо и се отдалечиха. Автобуса е с 10 души в часовете които го ползвам, ходя рано и си тръгвам рано пак заради риска
Браво! Дано сте и щастливи, освен здрави!
2 от цялото училище... А в предните страници се твърдеше, че много родители  предпочитали ДО...

# 692
  • Мнения: 7 508

Испанската болест е продължила 3 години- 1918,1919,1920. Пикът на смъртността бил есента на 1918г. Жертвите общо били повече от жертвите на първата световна война. Нищо ново под слънцето. Имало е епидемии от всякакви инфекциозни заболявания през вековете, чума, холера, коремен тиф и пр. и пр. И хората са живеели с тях, с изключение на тези, които не са ги преживели са и умрели от тях. Отричането на реалността по никакъв начин не пречи на развоя на събитията.

                  Да,испанската болест е била активна три години,но до 1958 година е имало единични случаи и в това число и смъртни от същия причинител.Пандемичния характер на испанския грип е бил точно в цитираните от теб години,но не е изчезнал ей така в 1921 година.Просто е продължил да съществува с по-ниска вирулентност поради изградения колективен имунитет.Доста хора са преболедували и са изградили имунитет.
                  И сега се очаква короната да мине във фаза на затихване и с по-ниска вирулентност,но....никой не може да каже кога ще стане това.Разчита се отново на колективния имунитет като се очаква да започне утихване при 70-80 % изградили имунни тела.

# 693
  • София
  • Мнения: 17 597
Високи ИгГ- прекарана инфекция, ИгМ- вероятно активна, взима се ПСР.
             Ясно,но всички ли трябва да сме учили медицина,за да разберем ИгГ-какво означава и дали е висок или нисък! Smiling Imp Не мислиш ли,че е отишла сама точно защото няма нужните знания , а и не е необходимо...нали имаме здравна система с мед.персонал- лекари,професори и т.н...За това ми е думата,че "Спасението на давещите си е дело на самите давещи се" /Остап Бендер/  и при нас - същото. Yum


На моя тест май имаше само (-)... Но не съм съвсем сигурна, може и да е пишело нещо, 0 примерно... тогава не ми беше най-голямата грижа. Обаче определено беше абсолютно недвусмислен...


Скрит текст:
Скрит текст:
Тоест хората да не се тестват, защото така някоя паралелка може да попадне под карантина? Сериозно?
Еми факт е че здраво дете без симптоми тръгнало на екскурзия затвори първите класове. Сигурна съм че ще си остане без симптоми. Защото един читав положителен тест при наистина болен улавя вируса след изтекъл инкубационен период (над 5 дни) когато вирусът е в достатъчно количество, за да предизвика симптоми. Поради същата причина (положителен тест има след преминал инкубационен период) тестването днес на първолаците е безсмислено. Ако тестът е читав ще може да отчете след 5 дни. Т.е. всички трябва сега да са отрицателни ако са заразени от това дете. Ако тестът не става, ще видим и положителни на 1 ден от заразяване.
Затова има смисъл да се тестват само хора със симтпоми и температура над 5 дни което показа евентуално усложняване на ОВИ, всичко друго е игра на нерви и хабене на тестове, а също и отлагане понякога на важно лечение на друго заболяване.
По повод болднатото. Не е задължително да стане така. При тези тестове няма да се открият деца, които са се заразили в училище, но пък може да излезе някое детенце, което се е заразило в края на ваканцията. И това е нещо, защото поне семействата ще знаят и ще могат да вземат мерки. Иначе си права за това, че тестването на контакти ученици един ден след контакта е безсмислено и е хабене на тестове. Би могло да се направи по средата на карантината, когато резултатът ще по- достоверен. Що се отнася до децата обаче не мисля че е правилно да се тестват, когато са били контактни,  само ако развият симптоми. Нали те най- често карат вируса безсимпомно, следователно ще го разпространяват сред съученици и учители, когато се върнат в клас след карантината. Децата от един клас контактуват с деца от другите класове, както във, така и извън училище. Затова ако в даден клас се появи заразен ученик и останалите ученици не бъдат тествани, има опасност в един момент да пламне целият випуск.
И аз мисля така. По-добре да има карантина за контактните ученици и те да се тестват в края на периода ѝ. Децата, които са с положителни ПСР, може даже да продължават карантината си, защото още са заразни.
По принцип не може да са вечно заразни, това не е бактерия, например като причинителят на скарлатината. Ако бъдат карантинирани за достъчно време се очаква вирусът дори и безсимптомно да премине до края на карантината и да са безопасни. И няма нужда от тестване накрая. Затова тестването има смисъл само при развити симптоми с усложнена картина на хора  в обществото. Техните контакти могат да се наблюдават и карантинират.

Всъщност е тъкмо обратното - при бактерията (скарлатина беше дадена като пример) или ще се развият симптоми, или ще бъде изчистена от организма. С това явно може да се носи и излъчва дълго време след приключване на симптомите (или без изобщо развиването на такива).

# 694
  • София
  • Мнения: 420
dtrifonova, от вашето училище ли ще водят ДО или от център за ДО? Ако е от вашето училище, то г-жата на класа ще преподава с включена камера и за вас, или по някакъв друг вариант ще бъде?
за момента информацията от директора е че няма да излизаме от училището. Утре ще пусна компютъра да прочета и другите какво точно значат съсредоточено. Днес беше петък на работа, плюс еуфория от решението, вкъщи ме чакаше готов с дей България... То Вазов не е знаел горкия какво пише

# 695
  • Мнения: 4 245
dtrifonova, от вашето училище ли ще водят ДО или от център за ДО? Ако е от вашето училище, то г-жата на класа ще преподава с включена камера и за вас, или по някакъв друг вариант ще бъде?
за момента информацията от директора е че няма да излизаме от училището. Утре ще пусна компютъра да прочета и другите какво точно значат съсредоточено. Днес беше петък на работа, плюс еуфория от решението, вкъщи ме чакаше готов с дей България... То Вазов не е знаел горкия какво пише
Благодаря за отговора. Като разбереш точно какво и как, моля пиши пак, може и на лично. За София или заа друг град става дума?

# 696
  • София
  • Мнения: 17 597
Редно е да не набивам канче, но в тема, в която потребителите биваха делени  на "нормални и "хипохондрици", вместо същината на  проблема - ДО, се обсъждат оптимален момент за тестване, общ и клетъчен имунитет....Какво става, господа и госпожи, безсмъртни? Преувеличени ли бяха прогнозите за висок риск от пресъственото обучение? И ако не дай Боже се почне лечение, антибиотици, консултации...къде е икономическият ефект от събирането на онези, които дефинитивно не могат да спазват дистанция?!
Шарлот, не очаквах от теб такъв пост, честно! От него става ясно, че делението освен на нормални и хипохондрици, също е и на нормални и безсмъртни.
Изобщо, защо продължават тези спорове, при положение, че вече всеки има избор.
Защо бе хора, защо не влизате в обувките на другите? Аз разбирам страховете на хората, въпреки, че искам детето ми да е в училище. И не се смятам за безсмъртна, имам своите притеснения.
Мисля, обаче, че нямаме право да лишаваме децата си от нормален живот, години наред! Това е моят избор и виждане за живота и не задължавам никого с него. Не мисля и че преча на някого, защото смятам, че спазваме наложените мерки, и аз, и детето, въпреки, че ходим на работа и училище!


Безсмъртните са едни такива личности, дето всеки път са горди "като измамят системата", носят си маските като лигавници и подносници, пращат си децата грипави на градина / училище, горят маски, вярват в плоската земя и извънземните от разни епохи и обясняват на всички как всичко е световна конспирация и... като цяло не им пука от нищо и за никого, само гледат някой да не им наруши кефа някак. Има я тази категория и е, макар и малобройна, много креслива.


Накрая няма да останат учители некарантинирани. Тогава или ще прекратят тестването, или ще кажат "който няма симптоми от учителите, да си води часове". Също и за децата. Ще се откажат и целите класове да карантинират само и само да е присъствено училището. Или ще спрат да ги съобщават.

Ами то иначе няма да има ДО, а Карантинно О.

ПП
Анди, няма смисъл да дискутираш с жена, пращаща грипави деца на градина. По-добре отиди да просвещаваш Факултето - там шансовете ти са далеч по-добри.

Последна редакция: пт, 18 сеп 2020, 22:16 от katiABV

# 697
  • София
  • Мнения: 420
Редно е да не набивам канче, но в тема, в която потребителите биваха делени  на "нормални и "хипохондрици", вместо същината на  проблема - ДО, се обсъждат оптимален момент за тестване, общ и клетъчен имунитет....Какво става, господа и госпожи, безсмъртни? Преувеличени ли бяха прогнозите за висок риск от пресъственото обучение? И ако не дай Боже се почне лечение, антибиотици, консултации...къде е икономическият ефект от събирането на онези, които дефинитивно не могат да спазват дистанция?!
Шарлот, не очаквах от теб такъв пост, честно! От него става ясно, че делението освен на нормални и хипохондрици, също е и на нормални и безсмъртни.
Изобщо, защо продължават тези спорове, при положение, че вече всеки има избор.
Защо бе хора, защо не влизате в обувките на другите? Аз разбирам страховете на хората, въпреки, че искам детето ми да е в училище. И не се смятам за безсмъртна, имам своите притеснения.
Мисля, обаче, че нямаме право да лишаваме децата си от нормален живот, години наред! Това е моят избор и виждане за живота и не задължавам никого с него. Не мисля и че преча на някого, защото смятам, че спазваме наложените мерки, и аз, и детето, въпреки, че ходим на работа и училище!


Безсмъртните са едни такива личности, дето всеки път са горди "като измамят системата", носят си маските като лигавници и подносници, пращат си децата грипави на градина / училище, горят маски, вярват в плоската земя и извънземните от разни епохи и обясняват на всички как всичко е световна конспирация и... като цяло не им пука от нищо и за никого, само гледат някой да не им наруши кефа някак. Има я тази категория и е, макар и малобройна, много креслива.

Срещу тази категория се чувствам малцинство. Защото "няма такъв вирус, има нещо но не е това" иде ми да се самоудуша на маската си като чуя подобно. Плюс че вече вярвам повече на предсказатели, от колко на Мистер Кунчев и здравното министерство, които, предсказатели твърдят че ноември ще е по голям пика от пролетта, в България ще отшуми януари, по света март април.

# 698
  • Варна
  • Мнения: 25 351
Браво! Дано сте и щастливи, освен здрави!
2 от цялото училище... А в предните страници се твърдеше, че много родители  предпочитали ДО...
Ами да, аз също съм за ДО, но искам да видя на практика как са регламентирани нещата. Законът излезе, ок. Сега чакаме да заработят центровете и да ми се изясни идеята. Защото на теория ми идва много мъглява и неорганизирана. Искам ДО, а не самостоятелно обучение, а на практика за момента освен самостоятелно друго не знам да функционира...

# 699
  • София
  • Мнения: 17 597
на мен това живеене с вируса по-скоро ми звучи като - е, какво да правим, каквото дойде, ще живеем с вируса.
                   Налага се да живеем с вируса,защото нямаме избор ,няма до сега измислен начин да изчезне за един ден.Испанският грип започва през 1918 г и до 1958 взима жертви.Ами научили са се да живеят с него.


Не, не са. Ходели са с маски, карантинирали са населени пунктове... и са мрели като мухи. На нищо не са / сме се научили - просто са / сме извадили късмет, че нещото е много агресивно и... така да се каже, самоизяло се е. И последните регистрирани случаи са март '20. За общо 2-3 години взема 50 милиона жертви. Повече, отколкото двете световни войни взети заедно.

# 700
  • Мнения: X
Дори обучението да се осъществява от училище център, детето остава ученик в старото си училище и клас.
Ако обучението се организира от училището на ученика, в което е записан, има три варианта на дистанционни учебни часове за раздел А и Б ( ООП и ИУЧ) - синхронен урок със синхронно взаимодействие между учител и ученик; наблюдение на урок в реално време без участие на ученика в него, наблюдение на публикуван урок. Във всички случаи се осъществява текуща обратна връзка за резултатите от обучението и оценяване в ОЕСР индивидуално или в група.
Ако ОЕСР се организира от друго училище, определено от началника на РУО, това училище център осъществява обучение само по раздел А ( ООП) в някой от вариантите:
- синхронни уроци с взаимодействие на учителя с ученика в реално време и осъществяване на синхронна текуща обратна връзка и оценяване. Училището център осигурява достъп на училището, в което записан ученикът, до информацията за отсъствия, текущи, срочни и годишни оценки не по-късно от 5 дни от края на първия и втория срок; ( мой превод - училището център преподава, изпитва и оценява)
- наблюдение на уроци в реално време без участие на ученика; текущата обратна връзка за резултатите от обучението и оценяването в електронна среда се осъществява при взаимодействието на ученика с учител от училището, в което е записан ( мой превод - училището център преподава, училището на ученика изпитва и оценява).
Обучението по раздел Б ( ИУЧ, в това число ПП) се осъществява от училището, в което е записан ученикът.
На учениците подали заявление за ОЕСР и одобрени, до започването на ефективно обучение не се поставят отсъствия, а училищата, в които са записани, им осигуряват обща подкрепа в електронна среда от разстояние по съответните учебни предмети ( мой превод - при добра воля може да има синхронни включвания, иначе евентуално асинхронно обучение - изпращане на материали).

# 701
  • София
  • Мнения: 17 597
Скрит текст:
Не, не мина тестът. Досега не се е случвало 700000 човека да пребивават ежедневно по няколко часа на ден плътно нагъчвани в едно помещение по 20-30 души без маски.
😂Тези 700000 не са в едно помещение.
Иначе в заведенията и моловете има много повече от по 20-30 човека без маски.
А в ГТ ако мислиш, че благодарение на маските( ако ги носят) не се заразяват...
А как стигат гимназистите до училищата, без градски  транспорт ли? Не , не съм против присъствено обучение, напротив.  Дразня се ,че едвали не, не са очаквали такива последствия и на израза : здравната система издържа....., докога ?
Какви са тези "такива последствия" и как точно хванатите позитивни безсимптомни ученици и учители товарят здравната система?
А учениците, безсимптомни , не се ли прибират в вкъщи ,където има родители и т.н.  
Спирам да споря. Едно и също.....,точка!
Родителите са си поели този риск, как пък всички изгарят от желание да затварят хората за тяхно собствено благо. Забелязвате ли колко хора подкрепиха присъственото обучение, това показва че смятат че няма нужда някой да ги пази.


Забелязахме. От 40% до 50% преди началото на годината и първите случаи.

# 702
  • Мнения: 2 182
Скрит текст:
Не, не мина тестът. Досега не се е случвало 700000 човека да пребивават ежедневно по няколко часа на ден плътно нагъчвани в едно помещение по 20-30 души без маски.
😂Тези 700000 не са в едно помещение.
Иначе в заведенията и моловете има много повече от по 20-30 човека без маски.
А в ГТ ако мислиш, че благодарение на маските( ако ги носят) не се заразяват...
А как стигат гимназистите до училищата, без градски  транспорт ли? Не , не съм против присъствено обучение, напротив.  Дразня се ,че едвали не, не са очаквали такива последствия и на израза : здравната система издържа....., докога ?
Какви са тези "такива последствия" и как точно хванатите позитивни безсимптомни ученици и учители товарят здравната система?
А учениците, безсимптомни , не се ли прибират в вкъщи ,където има родители и т.н.  
Спирам да споря. Едно и също.....,точка!
Родителите са си поели този риск, как пък всички изгарят от желание да затварят хората за тяхно собствено благо. Забелязвате ли колко хора подкрепиха присъственото обучение, това показва че смятат че няма нужда някой да ги пази.


Забелязахме. От 40% до 50% преди началото на годината и първите случаи.

40-50℅ от какво? А след това? 99.9℅ от учениците са в училище.

# 703
  • София
  • Мнения: 17 597
Лабораторните изследвания както знаете, не са диганоза и не са 100% точни, а напоследък стана модерно да се смятат за достатъчни за поставяне на диагнози. Призовавам към здрав разум, към нищо друго. Сега с тестове на безсимптомни деца ще сложат деца пред екраните по минимум 5 часа на ден. Предлагам да се пуска и  по едно ИгМ да видим дали пак ще излезе ковид ...  При нас вече се прави проверка дали децата имат устройства и интернет, защо ли ...

Тестовете показват наличие на вирус или на антитела, след като е преборен.
След като толкова мрънкате за екраните, борете се за различни видове дистанционно обучение. Но всъщност тук някои съфорумки споделиха, че децата всъщност не са зяпали толкова в екраните, а са пускали урока като радио и са сивършели работат в тетрадки, помагала и т.н.
 Няма здрав разум в това да призовавате просто да не проверяваме кой е болен и кой не - точно така се нагласят и статистики за смъртност, просто не проверяваме кой от какво е умрял. Уж сте много по конспиративните теории, а сега искате точно управляващи, които да лъжат и прикриват, за да си запазите личния комфорт.
IgM показва активна инфекция.
Нашите учителки ни спестиха екраните миналия път, но сега са "подготвени", казаха го на род. среща. Те дори не виждат нищо лошо в това, основният проблем преди е бил че те и децата нямаха готовност. Моето дете ако стои над час на таблет или компютър се оплаква от главоболие. Имаме и дечица с очила в класа. Тук не трябва да се дава властта в учителите, а да се изкажат лекарите (а те вече се изказаха) за вредата от екраните. Само че никой не ги чува. И аз предполагам че присъственото ще е кратко, ДО не искам, накрая наистиан ще ме принудят на СФО или с някакъв документ да освободя детето от синхронна форма.


Линус Торвалдс. Забележи: очила.


Ричард Столман. Забележи: очила.


Бил Гейтс. Забележи: очила.






Испанската болест е продължила 3 години- 1918,1919,1920. Пикът на смъртността бил есента на 1918г. Жертвите общо били повече от жертвите на първата световна война. Нищо ново под слънцето. Имало е епидемии от всякакви инфекциозни заболявания през вековете, чума, холера, коремен тиф и пр. и пр. И хората са живеели с тях, с изключение на тези, които не са ги преживели са и умрели от тях. Отричането на реалността по никакъв начин не пречи на развоя на събитията.

                   Да,испанската болест е била активна три години,но до 1958 година е имало единични случаи и в това число и смъртни от същия причинител.Пандемичния характер на испанския грип е бил точно в цитираните от теб години,но не е изчезнал ей така в 1921 година.Просто е продължил да съществува с по-ниска вирулентност поради изградения колективен имунитет.Доста хора са преболедували и са изградили имунитет.
                  И сега се очаква короната да мине във фаза на затихване и с по-ниска вирулентност,но....никой не може да каже кога ще стане това.Разчита се отново на колективния имунитет като се очаква да започне утихване при 70-80 % изградили имунни тела.


Никъде не съм виждала да е имало докладвани случаи след '20-а, моля, цитирай конкретно медицинско списание, в което е/са описан/и.

# 704
  • Мнения: 1 690
Лабораторните изследвания както знаете, не са диганоза и не са 100% точни, а напоследък стана модерно да се смятат за достатъчни за поставяне на диагнози. Призовавам към здрав разум, към нищо друго. Сега с тестове на безсимптомни деца ще сложат деца пред екраните по минимум 5 часа на ден. Предлагам да се пуска и  по едно ИгМ да видим дали пак ще излезе ковид ...  При нас вече се прави проверка дали децата имат устройства и интернет, защо ли ...

Тестовете показват наличие на вирус или на антитела, след като е преборен.
След като толкова мрънкате за екраните, борете се за различни видове дистанционно обучение. Но всъщност тук някои съфорумки споделиха, че децата всъщност не са зяпали толкова в екраните, а са пускали урока като радио и са сивършели работат в тетрадки, помагала и т.н.
 Няма здрав разум в това да призовавате просто да не проверяваме кой е болен и кой не - точно така се нагласят и статистики за смъртност, просто не проверяваме кой от какво е умрял. Уж сте много по конспиративните теории, а сега искате точно управляващи, които да лъжат и прикриват, за да си запазите личния комфорт.
IgM показва активна инфекция.
Нашите учителки ни спестиха екраните миналия път, но сега са "подготвени", казаха го на род. среща. Те дори не виждат нищо лошо в това, основният проблем преди е бил че те и децата нямаха готовност. Моето дете ако стои над час на таблет или компютър се оплаква от главоболие. Имаме и дечица с очила в класа. Тук не трябва да се дава властта в учителите, а да се изкажат лекарите (а те вече се изказаха) за вредата от екраните. Само че никой не ги чува. И аз предполагам че присъственото ще е кратко, ДО не искам, накрая наистиан ще ме принудят на СФО или с някакъв документ да освободя детето от синхронна форма.
Учителите нямат думата. Не стана ли вече ясно.

Общи условия

Активация на акаунт