Дистанционно обучение за учениците-Teмa 9

  • 29 491
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 460
И моят син се отпусна, но в случая няма значение. Важни са живота и здравето. Освен това, ако сега се вземат мерки, след 3-4 седмици може пак да отворят училищата, ако има полза от затварянето им. Много ни беше трудно миналата учебна година, но такива неща минават и заминават, само да сме здрави.

# 676
  • Мнения: 2 352
Кати, редно е да изброиш всички школи и училища, върху които имаш лични наблюдения, защото много категорично твърдиш, че мерките в школите се спазват, а в училищата - не.
Всъщност няколко неща ми се ще да ги видя - двете крайни фракции (вирусът е измислен и всички ще умрем), които са минали вече през болестта какво могат да кажат по въпроса, но и много систематизирана статистика по области как се движи смъртността на всички тези случаи. Много хора все така продължават да си карат вирусчетата на крак и да се лекуват с ракийка.
Ако през пролетта учителите провеждаха ДО от домовете си, то в момента, ако и когато се мине към обучение в електронна среда, те ще трябва да го правят, отивайки в училище. Само с децата няма да контактуват пряко,  но ще запазят контактите си с другите учители, с хората в градския транспорт, с човека от който си купуват цигарите и кафето ... 

# 677
  • Мнения: 4 245
Ако през пролетта учителите провеждаха ДО от домовете си, то в момента, ако и когато се мине към обучение в електронна среда, те ще трябва да го правят, отивайки в училище. Само с децата няма да контактуват пряко,  но ще запазят контактите си с другите учители, с хората в градския транспорт, с човека от който си купуват цигарите и кафето ... 
Не знам да има причина да не може пак да е от домовете.

# 678
  • София
  • Мнения: 7 097
МОН не може да ги обезпечи технически.
Това е причината.

# 679
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 460
Не знам по какви причини, но учителката на моят син ходеше в училище по време на ДО. Онлайн уроци нямахме, само поставяне на задачи по вайбър. Аз не знам има ли човек без смартфон в наши дни или без лаптоп. Свекърва ми е учителка, има си и двете и си провеждаше уроците онлайн, защото така им беше спуснато от директора. Проверяваха ги постоянно, опцията да се скатаят, защото нямат техника не съществуваше изобщо.

# 680
  • Мнения: 4 245
Ако има желание, има и начин. Ако няма желание, и начин няма, и причини да не става - бол.

# 681
  • Мнения: 19 394
Предполагам, че може да се подходи гъвкаво и на училище да ходят само учители, които нямат необходимата техника и условия вкъщи. Все пак повечето са провеждали веднъж вече успешно синхронно онлайн обучение от къщите си и се предполага, че имат компютри и интернет.

# 682
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 460
Като гледам как се сипят пари за щяло и не щяло, чак ми е смешно, че МОН няма пари да купи лаптопи на малцината учители, които нямат у тях.

Мен никой не ме пита имам ли-нямам ли. Има родители от нашия клас, които имат само телефон и се оправят с него. Реално учителите можеха да се подготвят за сегашната ситуация по-отрано и министерството да реагира там, където е нужно.

Последна редакция: вт, 27 окт 2020, 15:35 от Mimi Rose

# 683
  • Майничка
  • Мнения: 12 729
Може и по друга причина учител да реши да преподава онлайн от училище, ако има избор - нестабилен интернет, шумен ремонт в съседен апартамент, наличие на повече работещи / обучаващи се в домашна среда, без възможност за обособяване на самостоятелни кътове.

# 684
  • Мнения: 1 291
Като цяло обособяването на работни кътове в домашна обстановка е трудно и за двете страни. Вероятно за учителите не е най-любимото нещо ДО, но и те нямат избор. Каквото спуснат.

# 685
  • Мнения: 8 295
Спомням си какво беше по време на ДО миналата година у нас. Двамата паркирани на бюрата. Не си пречеха много помежду си, обаче кучето лаеше на моменти да му обърнат внимание, котакът претичваше през клавиатурите. Голям цирк беше. А животните не можехме да ги затворим някъде в стая, защото са свикнали да обикалят из целия апартамент и по принцип стоят там, където са и хората.
Слагала съм си и аз слушалките, да чуя какво става в клас. Ами не само при нас беше шумно. Чуваха се и други кучета, ревящо бебета, пискащи малки деца 🤣

# 686
  • Бургас
  • Мнения: 7 076
Като гледам как се сипят пари за щяло и не щяло, чак ми е смешно, че МОН няма пари да купи лаптопи, на малцината учители, които нямат у тях.

При нас всички учители имат служебни лаптопи, тъй като своевременно в час нанасят отсъствията и оценките в Школо.

Да не се окаже, че децата "нямат". Вчера класната питала в клас кои деца не разполагат с компютър/лаптоп в къщи. Повече от половината вдигнали ръце. Сина ми беше много възмутен, защото за някои деца знае, че имат. Не знам дали е съботаж на ДО или се надяват да се вредят за някаква помощ (през протетта раздаваха лаптопи на крайно нуждаещите се).

# 687
  • Мнения: 2 352
Оценки в Школо съвсем спокойно се нанасят и през телефон. Това че в един дом има компютър или два, не означава че друг в семейството не ги ползва по предназначение.

# 688
  • Мнения: 4 486
Мисля ,че поне в столицата контрола над епидемията е напълно изпуснат.
Под контрол имам в предвид гарантирането на достъп до адекватно лечение на всеки нуждаещ се и гарантиране работата на всички основни жизнено важни за града обществени услуги: транспорт, образование, здравеопазване, сигурност и обществен ред.
Дано греша, но вярвам ,че стоим на прага на пълен хаос, но този път блокирането няма да е по заповед, а по невъзможност да се осигури работата на съответните пера.
 
Ужасена съм ,че се подценява  възможността от криза  при учителите.
Решението със заместници,  студенти или друго само изглежда  приемливо.
 Математика, химия, физика , биология и езици на ниво над начален курс изискват много сериозна подготовка и определено не са по възможностите на всеки сдобил се с диплом по педагогика или документ за  ускорен курс .
Имам скандален опит с покъртително некомпетентни, но напълно легитимни учители и повярвайте ми ако се стигне до там да загубим сегашните кадри и да опрем до  '' приспособени на бързо заместници'' по-добре да закрием училищата изобщо.

# 689
  • Мнения: 2 020
Като гледам как се сипят пари за щяло и не щяло, чак ми е смешно, че МОН няма пари да купи лаптопи, на малцината учители, които нямат у тях.

При нас всички учители имат служебни лаптопи, тъй като своевременно в час нанасят отсъствията и оценките в Школо.

Да не се окаже, че децата "нямат". Вчера класната питала в клас кои деца не разполагат с компютър/лаптоп в къщи. Повече от половината вдигнали ръце. Сина ми беше много възмутен, защото за някои деца знае, че имат. Не знам дали е съботаж на ДО или се надяват да се вредят за някаква помощ (през протетта раздаваха лаптопи на крайно нуждаещите се).
Ние имаме два лаптопа, единият свързан към голям монитор. И двата ползваме с баща му. Аз постоянно работя в къщи, баща му ппнякога хоум офис. Синът има таблет и мобилен телефон. Не мисля че това, което той има ще му е особено удобно, а не съм сигурна че нашите устройства ще са свободни ако има ДО. Не виждам смисъл да купувам трети компютър при цялата техника, която имаме. Така че възможно е децата да нямат удобно устройство за ДО, което да не натоварва очите. Някъде на запад им дават от училище, не помня за коя държава бях чела в бг мама, първо имат личен за ползване в училище, а като станат по-големи могат да го носят в къщи.

Общи условия

Активация на акаунт