Дистанционно обучение за учениците-Teмa 10

  • 25 942
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 079
В електронния дневник как се различават неизвинените отсъствия от извинените/

# 691
  • София
  • Мнения: 17 597
Скрит текст:
Sparkles, ако знаеш колко много ми се иска да имах възможността и да заставя всички "смели" души като теб на задължителен доброволен, да речем едномесечен, труд в ковид отделенията - но така, с една платнена маска, не със защитно облекло, та да имате прекрасната възможност да докажете колко е безопасно това преувеличено грипче. И без това със сигурност там има нужда от помощ! И без това така ще симулирате прекрасно условията на дифузното разпространение в училищата. И после бас залагам, ще започнете да мислите с главата си.
Толкова се радвам,че хора с подобен тип мислене никога няма да имат реална власт, за да изпълнят заканите си да стигматизират и наказават другомислещите. Мечтите за "заставяне" биха били актуални в други времена, преди десети ноември.

Голяма част родителите са ЗА присъствено обучение, заради образователния интерес на детето.
В ДО часовете от 45 минути,стават на 30 минути. Ако сметнем шест учебни часа по 15 минути загуба - 90 изгубени минути на ден, което е два учебни часа.
На седмична база са изгубени ден и половина учебни часове,грубо.
На месечна база са изгубени 6-7 учебни дни, което е седмица загубен преподавателски и обучителен процес, и това определено не е в образователен интерес за децата.
Не приемам твърдението, че болшинството родители,които искат присъствие за децата  са безотговорни. То по тази логика и властите в другите държави в Европа,които оставиха училищата  отворени са безотговорни. Въобще,една масова безотговорност се шири...
Уважавам страховете на родителите, притесняващи се от Ковид, за тази цел има опция молба за ДО. Аз лично се страхувам умерено, спазвам мерките,не съм изпадала в излишна паника,въпреки че около мен много хора се изпоразболяха. Четири пъти съм се тествала,веднъж бях под карантина. Ще видим кога ще ме налази. Моля се да го изкарам, без усложнения, въпреки че в детството си редовно бях с пневмонии до към 5 клас, затова и гледам да се пазя доколкото мога, а ако е писано ще го хвана и от таблета на, който се разписах с пръст в Еконт.

Аз не разбирам защо да е наказание... но да, разбира се, бих осигурила всички лични предпазни средства, каквито се осигуряват на санитарите от отделението. Не виждам нищо лошо в това човек да види за какво взема решение преди да го вземе. Иначе е малко все едно щабен генерал, който никога не е бил в казарма и не е участвал в никаква битка. Неслучайно в армията такива неща не минават.

Освен това би било полезно да се направят сборни класове за деца на родители, които са твърдо за присъствено и учители, които го приемат за предпочетено... и да се освободят от присъствено обучение учителите, които имат сериозни лични притеснения. Ако не достигат, може да се поставят големи екрани в класните стаи на желаещите, за да могат да продължат присъствено.

Нека бъдем честни - ти, лично, винаги си учила единствено и само присъствено, нали? Едва ли си се сблъсквала с ДО от страната на училищния чин... но въпреки това не си се научила на правилата за пунктуация. Може пък ДО да се окаже по-успешно, не знаеш, няма опит.
Що се отнася до таблета в еконт - ами, ако си достатъчно... как да се изразя... неразумна да пипаш с незащитена ръка предмети (вкл. бутони), които се предполага да се пипат от много хора и после дори да не се сетиш да дезинфекцираш непосредствено след действието си... да започнем с това, че едва ли си в състояние да обучиш децата си на по-отговорно поведение от онова, което ти самата владееш. Мислиш ли, че бих искала детето ми да е в близост до твоите деца? При положение, че не полагате никакви грижи за собствената си безопасност? Вероятно ако имаше начин да се осигури присъствено обучение ЕДИНСТВЕНО за отговорните (учители и ученици)... или поне някак да бъдат разделени едните от другите - примерно да бъдат отделени сгради за противниците на маските, за пинокиовците и хората с проблематични долни челюсти, за онези, които биха се подписали нехайно на таблета на еконт и после биха си почесали окото, без изобщо да се замислят... би било някак по-приемливо за останалите, но...уви, нещата не стоят точно така.

Последна редакция: сб, 07 ное 2020, 14:52 от katiABV

# 692
  • Варна
  • Мнения: 25 351
В електронния дневник как се различават неизвинените отсъствия от извинените/
Ами пише си, поне в нашия дневник в школо.

# 693
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 463
Ако иде реч за Школо, като кликнеш на отсъсвия се виждат разбито по колони (закъснения, неуважителни, уважителни).

# 694
  • Мнения: 4 079
Мерси, нашият дневник е ОneBook

# 695
  • Бургас
  • Мнения: 7 084
irene не е опция да си спираш детето от училище. Така губите само вие.

Така е, но какви са ми вариантите?
Личната няма да ми даде бележка, имам право на 3 дни от класен и 7 дни от директор. Не може да трупа неизвинени, не знам на колко има право. Давайте други идеи.

# 696
  • Мнения: 1 463


Голяма част родителите са ЗА присъствено обучение, заради образователния интерес на детето.
В ДО часовете от 45 минути,стават на 30 минути. Ако сметнем шест учебни часа по 15 минути загуба - 90 изгубени минути на ден, което е два учебни часа.

По 40 минути са часовете в дистанционното обучение.

# 697
  • Bulgaria
  • Мнения: 463
Много ми е трагично и забавно едновременно как всички целокупно сега са се юрнали да образоват децата, а години наред не виждаха проблемите на българската образователна система, липсата на качествен учебен процес в редица училища /включително и в някои, считани за елитни/. Преди не беше проблем фалшифицирането на извинителни бележки, участието на родители в схеми, за да извиняват отсъствията на децата си. И имам чувството, че сега точно този въпросен дял от родители реве за присъствено обучение, когато вижда със собствените си очи как двете системи, здравната и образователната, изнемогват по всякакъв начин поради липса на кадри и за двете - няма нито достатъчно лекари, нито достатъчно медицински сестри, нито достатъчно учители, които да покрият липсите, причинени от този вирус, квалифициран от някои "светила" като просто и обикновено грипче, което всеки трябвало да изкара. Дразня се на подобни изказвания, защото не са в компетенциите на въпросните, впрочем разбиращи от всичко и даващи мнението си по всеки един въпрос, щото нали живеем в демократична държава. Демокрацията я използвате като термин само когато на вас ви е изгодно.

Неведнъж се наблегна на факта, че не всички училища предлагат дистанционно обучение по едни или други причини, неведнъж се спомена, че много учители отсъстват, много часове се губят дори и в ПРИСЪСТВЕНА форма, забележете. Да допуснем хипотетично, че децата се върнат в класните стаи, че ви се изпълни така бленуваното искане а присъствено обучение и масово учителите се разболеят - тогава вие ли, драги госпожи и господа, ще тръгнете да образовате децата си? Предлагам ви да го направите още отсега, защото нали разбирате от всичко и всяка материя ви е в компетенциите, съдейки по изказванията, които така гръмовно споделяте тук, омаловажавайки притесненията на родителите, мислещи не само за себе си и за своите семейства, но и за другите хора.

И здравната, и образователната система са пред пълен колапс. Който не го е разбрал, според мен има сериозни дефицити, които не се наемам да квалифицирам допълнително, има специалисти за подобен вид дейности. С едно обобщаващо изречение - мислете за всички, не само за себе си, не само за собствените ви деца, защото човечеството е една свързана верига, която си помага взаимно. А учителите са ядрото на целия свят - от тях произлизат всички други професии, без тях по-нататъшното съществуване, лишено от животинска първичност, би било немислимо.

Желая здраве на всички - и на тези, които подкрепят ДО, и на тези, които не го подкрепят - за мен всички са хора и заслужават да са здрави, силни и щастливи! Simple Smile

# 698
  • Мнения: X
В наредбата е определена максималната продължителност на часовете при синхронно ОЕСР. Възможно е в някои училища да е заложена по-малка от нея.
Продължителността на дистанционния учебен час за всички видове подготовка при синхронно обучение от разстояние в електронна среда не може да надвишава:
1. двадесет минути - в началния етап;
2. тридесет минути - в прогимназиалния етап;
3. четиридесет минути - в гимназиалната степен.

# 699
  • Варна
  • Мнения: 25 351
Андреа,
Много съм съгласна, проблемът е, че и тези, от които зависи решението на централно ниво явно не вдяват и предпочитат популисткото решение. Имам чувството, че учители, родители и т. н. не се разглеждат като човешки същества, а като някакъв си там неодушевен ресурс. Имало достатъчно учители да запълнят липсите, моля ви се. Това ако не е престъпна наглост и безогледност не знам какво е. Това са хора, бре, не роботи!!!! Как решихте така бездушно да ги жертвате????

# 700
  • Мнения: 1 463
И Държавният бюджет е в колапс ! Оттам идват всички трудности!

# 701
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не мога да повярвам, че някои имат толкова вяра в нашата образователна система. Според мен не е вярно това, което твърдят, че децата им щели да изпуснат по 5-6 урок и това е проблем. Вие или не сте ходили на училище, за да знаете как протича един учебен час или лъжете най- безсрамно, че ви е толкова милно за тези учебни часове.

# 702
  • София
  • Мнения: 2 666
В проучването на класа изводите са следните:
- Децата с  хрема, кашлица и диария са здрави
- Не искаме ДО, защото няма кой да ги гледа
- Пазим възрастните си родители
- Не искаме децата да учат през лятото за сметка на дълга зимна ваканция, защото ще ги изпратим на възрастните си родители през лятото, имаме планове за почивки.

Наистина не осъзнаваме какво се случва, а още по-малко да се опитаме да променим нещо в живота си.

# 703
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Затова трябва ефективно Дистанционно обучение. А не децата да учат лятото.

# 704
  • София
  • Мнения: 2 666
Затова трябва ефективно Дистанционно обучение. А не децата да учат лятото.

Родителите не искат ДО. Трябва да търсим друг вариант за присъствено обучение.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт