Пролапс на тазовото дъно

  • 29 290
  • 322
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 29 363
При мен форцепса ми разказа играта и бебе 4 кг!

# 211
  • Мнения: 2 629
А на мен бързото слагане на окситоцин, хич не им се чакаше. Съответно и бързо направих разкритие, за 1-2 часа.

# 212
  • Мнения: 29 363
А на мен бързото слагане на окситоцин, хич не им се чакаше. Съответно и бързо направих разкритие, за 1-2 часа.
Аз раждах 12 часа, и накрая щипците...

# 213
  • Мнения: 523
Хелия, говорили сме с теб, че на мен ми препоръпват Манчестър. За възстановяване спрягаха 6 месеца. И след това би трябвало да се върна изцяло към нормален начин на живот. Но аз също мисля да не вдигам тежко, да внимавам със спорта и т.н.
Аз също не бях получила никаква информация преди раждането на първото ми дете. Смятам, че двете банки окситоцин и големите разкъсвания провокираха пролапс при мене. Разбира се и нееластичната съединителна тъкан. Бях споменала в групата, че намерих много подробна брошура за Манчестър. Защо няма такова нещо и в България? Могат просто да я преведат. Никаква информация не успях да открия за опциите при пролапс на български. Но това, на което там наблягат, е че е важно да се върмеш към спорта след възстановяването, за да не допускаш отпускане на тазовите мускули.

# 214
  • Мнения: 3
Здравейте!
Имам две нормални раждания, едното през 2017г., второто през 2021г. След второто раждане установих, че имам смъкване на матката. Ходила съм на консултация с няколко гинеколози, като последната, д-р Магунска от Щерев, предложи сакроколпопексия.
Имате ли мнения или опит с такъв тип операция?
Може ли и мнения и препоръки за лекари, за предпочитане в София или Плевен, но може и за други градове.

# 215
  • Мнения: 17
Здравейте,искам да попитам след какъв преглед се установи пролапса при вас.Гинекологичен ? С вагинален ехограф установява ли се или трябва допълнително изследване?Аз имам две раждания със секцио.Забелязала съм,че при кихане ,кашляне, понякога изпускам малко урина.
Досега доктора не ме е насочил към този проблем,затова ме интересува как се установява?

# 216
  • Мнения: 27
Здравейте,искам да попитам след какъв преглед се установи пролапса при вас.Гинекологичен ? С вагинален ехограф установява ли се или трябва допълнително изследване?Аз имам две раждания със секцио.Забелязала съм,че при кихане ,кашляне, понякога изпускам малко урина.
Досега доктора не ме е насочил към този проблем,затова ме интересува как се установява?
При обикновен гинекологичен преглед се открива, не с ехограф.

# 217
  • Мнения: 2 629
Аз тези дни чакам да ми изпратят първите упражнения от програмата на Ваня Висарионова и Маги Пашова. Изгледах първата лекция, те не включват Кегел. Реших да опитам нещо различно, заинтригуваха ме.

# 218
  • Мнения: 139
Аз тези дни чакам да ми изпратят първите упражнения от програмата на Ваня Висарионова и Маги Пашова. Изгледах първата лекция, те не включват Кегел. Реших да опитам нещо различно, заинтригуваха ме.
Ние ще очакваме мнение за упражненията.
От къде ги закупихте? Може ли линк?

# 219
# 220
  • Мнения: 48 342
Аз посетих д-р Тоня Станкова по друг повод, но много ми харесаха коментарите й за пролапса, обяснения, преглед, лечение, отношение. Посещавала съм доста от обсъжданите лекари, и такова не усетих до момента. Обясни ми защо точно определени неща са подходящи за мен, и други не. В крайна сметка има много варианти, в зависимост от много фактори. Смятам да се доверя на мнението и лечението й, включително и за това.
Работи и с обсъждани апарати и методи, не само оперативно, просто за мен не са подходящи. Оценявам че не ме залъга да ги предложи.

# 221
  • Мнения: 523
Здравейте. Днес беше прегледът ми при д-р Светлозар Славов. Бях ви казала, че ще взема второ мнение от него. Цялата шийка е навън, но каза, че положението не е страшно и е поправимо. Два варианта - хистеректомия и Манчестърска операция. И той ми препоръча Манчестърска операция. Всички лекари, при които ходих, ми препоръчаха нея. След операцията седмица престой в болницата (или 10 дни) и след това два месеца болничен. След втория месец мога да водя полов живот и да спортувам. До края на 6тия месец не трябва да вдигам тежко. След 6ти месец каза, че няма да си спомням, че съм си правила операция. Абсолютно същите думи бяха и да доц. Румен Димитров. Та, момичета, март месец действам.

# 222
  • Мнения: 278
Какво е Манчестърска операция?

# 223
  • Мнения: 523
Метод за правене на пластика при пролапс на шийката.

# 224
  • Мнения: 607

Благодаря за споделения линк 🌹

Тази програма дали ще е подходяща за менопауза ,когато  няма  хормонална активност.....

Общи условия

Активация на акаунт