Тъмните му материи (His Dark Materials)

  • 7 053
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 662
Страхотна новина. Чакам с нетърпение. Предположих,че ще е скоро, щом започнаха повторения.

# 46
  • Дивата природа
  • Мнения: 270
Здравейте! HBO Max обявиха премиерата за 06.12.2022 г.
{АКО някой не иска да знае/види нищо предварително, не гледайте трейлърите}

+ тогава са пуснали teaser -


@ вече има и пълен trailer :


ПП: 8-те епизода май ще се излъчват по два на седмица и свършва 26/27 декември!

Последна редакция: ср, 02 ное 2022, 17:08 от Gloripeace

# 47
  • Мнения: 325
Първите 2 епизода от 3-ти сезон вече са налични дори и с БГ дублаж.
Нещо не ми допадна началото на третият сезон, при хубавите два първи сезона нещо този старт на третия сезон е доста слабо.

# 48
  • София
  • Мнения: 27 334
Изгледах премиерните два епизода на сезон 3.
Много ми харесаха. Задълбават доста над философията и социалното, което ми допада.
Положиха много добри основни за един очертаващо се доста интересен сезон. Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 27 334
Много ми харесаха и епизоди 3 и 4 от новия сезон.
Изобщо отличен сезон дотук.

Леле, дано Лайра и Пан се съберат отново и то скоро. Не мога да повярвам докъде стигнаха. Много мрачно стана, уф. 😌

# 50
  • София
  • Мнения: 1 277
Много ми харесаха и епизоди 3 и 4 от новия сезон.
Изобщо отличен сезон дотук.

Леле, дано Лайра и Пан се съберат отново и то скоро. Не мога да повярвам докъде стигнаха. Много мрачно стана, уф. 😌

В книгите е дълга паузата във взаимоотношенията им, но тук предвид, че това е финален сезон, според мен ще е по-бързо и ще има някакъв скок във времето. Много тъжно, все едно откъсваш буквално част от себе си (реално е точно така с деймоните).

А Рут Уилсън играе блестящо  безкомпромисна. Независимо каква житейска линия хване, не трепва (освен за дъщеря си). Как накара отецът-президент, пред който другите сервилничат, да се разтрепери - от страх, от гняв....Тази жена провокира полюсни емоции в мен като зрител - от нехаресване в ролята и на злодей до искрено съчувствие към майчините и усещания!

Последна редакция: пт, 16 дек 2022, 08:31 от Velina25

# 51
  • София
  • Мнения: 27 334
Изгледах епизоди 5 и 6

Става все по-добър и по-добър, чак да те е яд, че свършва, но ако запазват това ниво и финала си струва, то с право могат да се гордеят с този сериал. Ще е един от малкото фентъзи сериали правени по популярни романи, който не е провален.
Специално този 3 сезон е магически и нямам никакви забележки. Някои епизоди от сезона са възможно най-доброто в момента на пазара и истинска реклама за жанра от една страна и за телевизията от друга.

Който не го гледа изпуска много. Simple Smile

# 52
  • Мнения: 9 253
И на мен много ми харесва.Едва на 3-ти епизод съм.
Едно е сигурно - бащата Лайра няма да спечели наградата за най-добър баща към момента.

# 53
  • Благоевград
  • Мнения: 2 874
Още от 1 епизод на 1 сезон съм влюбена в сериала. Не съм чела книгите, но съм си ги записала като цел за 2023 година. Искам никога да не свършва. Много добри актьори. Любимка ми е Серафина Пекала, а от мъжката част и като актьор, и като образ Лий Скорсби и много ме беше яд, че умря.
Майката на Лайра ще вземе да стане човек най-накрая.
Много ми допада начинът, по който намекват за чувствата между Лайра и Уил. Хем по детски, хем личи, че вече не са деца и изпитват по-силни емоции.
Ако някой е чел книгите, ще съм благодарна да ми каже дали ще успеят да заживеят в един и същи свят или ще се разделят.

# 54
  • Мнения: 9 253
Ако някой е чел книгите, ще съм благодарна да ми каже дали ще успеят да заживеят в един и същи свят или ще се разделят.

Скрит текст:
Не.
Няма как да живеят в една вселена,защото ако не са в собствената им ще се разболеят и умрат в рамките на 10 години.Но си обещават,че в един ден от годината да сядат на пейка,която присъства и в двете им вселени и знаят,че са заедно.

# 55
  • София
  • Мнения: 27 334
Изгледах последните 2 епизода преди малко.
Направо съм размазан.
Бравос! Ето така се прави. Амазон и Нетфликс да ходят на уроци в HBO! Сефте...

Вече смело мога да кажа, този проект се превръща в един от най-любимите ми и директно попада в топ 3 на най-качествените и завършени фентъзи сериали за всички времена. Simple Smile
Жалко, че оценката не му е поне 8.0, а заслужава дори 8.5 / 9.0, но и това 7.8 си е на практика отлична оценка...

Многопластова философия, стояща добре в общия сценарий. Всичко намира своето обяснение, от епизод 1 на сезон 1 до последния епизод на сезон 3. Страхотен каст, сценография, операторска работа. Визуално е невероятно красив. Имаше и любов и то каква и драма и то каква. И изненадващи обрати и един много добър край. Нито прекалено захаросан, нито и обратното, мрачен. Така е измислен, че на практика не мога да си представя, че би имало недоволни читатели или зрители. Със сигурност ще прочета и книгите!

Само едно нещо не ми се изясни на 100%
Въпрос към челите книгите:
Скрит текст:
Когато Азриел и Мариса пропаднаха в бездната заедно с Метатрон, нали уж щяха да бъдат забравени? Все едно попадаха в черна дупка, все едно цялото им съществуване би трябвало да бъде забравено, все едно не са съществували. Поне аз така го разбрах. Само дето Лайра и Уил си ги спомняха много добре и на няколко пъти ги споменаха. Дали защото те са специални? Никой друг не ги спомена, а само те...
Има ли някаква яснота в романите?

Моята финална оценка за сериала:
-
8.8

# 56
  • Мнения: 25 350
хаха, Дяволо, гледали сме ги по едно и също време. И аз току-що ги изгледах последните два епизода. Страхотно направен сериал.
И аз не съм чела книгите и веднага ги започвам.

# 57
  • Мнения: 9 253
Само едно нещо не ми се изясни на 100%
Въпрос към челите книгите:
Скрит текст:
Съвсем честно си признавам,че не помня да има подобно нещо в романа. Метатрон е толкова покварен и може да не съм обърнала внимание на всичките лъжи,които изрича.
Обаче си спомням за разговор на Мери с вещица,които коментираха саможертвата на Азриел и Мариса.
Искам да кажа,че всички ги помнеха.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 277
Сега специално прегледах отново края на Кехлибареният далекоглед (трета книга), споменаванията на Азриел и госпожа Колтър след битката с Метатрон са буквално единични, но ги има, главно от Серафина Пекала. Ето и последното споменаване, касаещо Уил и Лайра (в бг превода в книгите е Лира):

# 59
  • Вестерос
  • Мнения: 38 352
Изгледах два епизода, обаче хич не помня втори сезон как свърши. Как Лайра се озова при Мариса? Последното помня, че беше в оня град, дето уж нямаше никой. Това момче с ножа не беше ли от нашия свят? Как се сдоби с ножа забравих 🙄🙄

Общи условия

Активация на акаунт