Какъв крем за лице използвате? – 19

  • 69 547
  • 736
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 644
Точно эа проблемна млада кожа е супер, но и эа непроблемна. Полэвала съм я с пъпки и хем хидратира, хем успокоява кожата. И сега на 28 я полэвам понякога. Веми лайт кремчето.
Да, серум, крем и эащита. Аэ съм эаклет фен на гарниер 50ти фактор.
Радвам се. Simple Smile

# 646
  • Мнения: 598
Аз препоръчвам кремът да е и матиращ, освен хидратация. Много важно за мазна кожа.
Аз съм безкрайно доволна от филорга хидра филър мат, но понеже не са малко пари, може да си вземете тестер.

# 647
  • Мнения: 583
Много благодаря!! Много благодаря!!
Аз лично мисля, че проблемната кожа ми се получава от това, че поставям фон дьо тена директно върху лицето. Забелязах, че като спра да ползвам какъвто и да е фон дьо тен нещата се оправят. Та мисля, че това е главния проблем..

# 648
  • Мнения: 4 667
Аз препоръчвам кремът да е и матиращ, освен хидратация. Много важно за мазна кожа.
Аз съм безкрайно доволна от филорга хидра филър мат, но понеже не са малко пари, може да си вземете тестер.
Мен ме заинтригува с този крем. С мазна кожа съм, с широки пори и си търся подходящ крем/флуид, който освен да хидратира, и да матира. Излизат ми и пъпки чат-пат. На 38 съм. Може ли да ми кажеш повече информация за този крем, защото не е малко пари. В момента ползвам Eucerin Dermo Pure, но след 2 часа пак лъсвам.

# 649
  • Мнения: 23 485
Аз установих обратното- като спрях всякакви матитащи и изсушаващи козметики, кожата ми е в пъти по-добре( е мазна е, но това няма лечение)
Та вече съм спряла всякаки матирания.
На 24 добро почистване( двустъпково ) някой хубав серум(пептиден, ресвератрол, колаген, хиалурон) и отгоре ходратиращ крем/флуид
Флорална вода/ тоник пръскам преди наансяне на всеки продукт и правя масаж докато попие.
Мажа лице, шия и деколте.

# 650
  • Мнения: 1 376
Повечето матиращи продукти съдържат алкохол и пресушават кожата, което води до компенсиране от нейна страна и "запасяване" с двойно повече количество себум за следващия път, когато ще я лишите от естественото му количество. Принципът е същият като при йо-йо диетите. И в двата случая се получава порочен кръг.
Аз също съм със смесена кожа, лятото към мазна, и върло избягвам алкохола в козметиката. Единствено, ако е на последни места и е компенсиран от един куп хидратиращи съставки, си го позволявам. Наблягам много на хидратиращи, успокояващи и балансиращи съставки - чаено дърво, лайка, азиатска центела, мадекасосид, азулин, пантенол, разл. видове киселини...Списъкът е безкраен, а наистина работят.

# 651
  • Мнения: 553
Много благодаря!! Много благодаря!!
Аз лично мисля, че проблемната кожа ми се получава от това, че поставям фон дьо тена директно върху лицето. Забелязах, че като спра да ползвам какъвто и да е фон дьо тен нещата се оправят. Та мисля, че това е главния проблем..

Съветвам те да смениш фон дьо тена и да потърсиш нещо подходящо за твоя тип кожа. Минералните фон дьо тени са добро решение. Ако намериш консултант в аптека, който да ти съдейства, най-добре. Важно е какво слагаме върху лицето си. Винаги чета състава на продуктите и избирам според него, независимо от цената. Алкохол, парфюм, парабени, петролни деривати...не трябва да присъстват. Високата цена не винаги отговаря на високо качество.

# 652
  • Мнения: 1 666
Така и така се насочи към Виши,пробвай минералния им фон дьо тен, силно го препоръчвам 😊

# 653
  • Мнения: 301
Така и така се насочи към Виши,пробвай минералния им фон дьо тен, силно го препоръчвам 😊
Може ли пълното име на фон дьо тена Simple Smile

# 654
  • Мнения: 2 259
Много благодаря!! Много благодаря!!
Аз лично мисля, че проблемната кожа ми се получава от това, че поставям фон дьо тена директно върху лицето. Забелязах, че като спра да ползвам какъвто и да е фон дьо тен нещата се оправят. Та мисля, че това е главния проблем..

От всичко, което си обяснила би трябвало този крем да ти е точен. Има си всичко, като за летните месеци бих слагала и отделна слънцезащита, освен тази в крема:
https://biotrade.bg/pure-skin-ozaryavasht-i-regenerirasht-dneven … a-kiselina-spf50/

Не запушва пори, не лъсва, изглажа тена, държи се идеално под грим. Разпитай в аптеките за мостра да ти дадат.
Аз лично за първи път от години съм впечатлена от крем, а това е много трудно. Или ще ми изсушава, което ще доведе до още повече омазняване, или ще запушва пори, ще прави кир ефект и т.н. и т.н.

Аз също подкрепям съвета да смениш ФДТ. Какво използваш в момента?

Разпитвам, защото кожата ми е близка до твоята и мога да се опитам да помогна.

Едит: Ако не намериш тестерче, а ти е интерсен продукта, има такъв мини комплект:
https://biotrade.bg/pure-skin-ritual-za-siyaen-ten-s-mini-produkti/

Последна редакция: вт, 16 мар 2021, 09:29 от Lollaa*

# 655
  • Мнения: 598
Аз препоръчвам кремът да е и матиращ, освен хидратация. Много важно за мазна кожа.
Аз съм безкрайно доволна от филорга хидра филър мат, но понеже не са малко пари, може да си вземете тестер.
Мен ме заинтригува с този крем. С мазна кожа съм, с широки пори и си търся подходящ крем/флуид, който освен да хидратира, и да матира. Излизат ми и пъпки чат-пат. На 38 съм. Може ли да ми кажеш повече информация за този крем, защото не е малко пари. В момента ползвам Eucerin Dermo Pure, но след 2 часа пак лъсвам.
Аз съм на 29, със смесена кожа, но толкова мазна в Т-зоната, че сутрин като се пипнех по ръцете ми оставаше филм от олио 😥🙄 Filorga Hydra filler Matt ми го препоръча козметичката ми, която преди посещавах всеки месец за почистване и процедури, за да държим мазнотията под контрол и да не излизат пъпки.
 Сега имам нужда от почистване веднъж на 6 месеца, вместо всеки месец, дотолкова е прекрасен крема. Цял ден не лъщя. Ако забравя да се намажа няколко дни по стечение на обстоятелствата (случвало се е ) веднага се връщам на старата история. Та за мен дори не струва толкова много, при положение че давах 50лв/месец за почистване. Една опаковка от 50мл ми стига за около 3 месеца, мазане сутрин и вечер. Не го сменям за нищо. Нямам и толкова много черни точки вече. Чуден ми е, чудеен Simple Smile
 Не съм взимала тестери на филорга, защото имам доверие на козметичката и направо взех 50мл, но в темата за филорга момичетата са казвали че в големите аптеки дават. Аз нямам опит, може да питаш там.
Преди това съм ползвала на drDerm sebum control  или нещо подобно, но ми правеше кир и не вършеше работа за повече от няколко часа.

# 656
  • Мнения: 65
Момичета , търся си серум с ретинол. Бях ползвала на dr dennis gross( получих го с кутия на my full box), хареса ми ефекта, но свърши. Вие ползвате ли ретинол и от кой сте доволни? Blush

# 657
  • Мнения: 1 666
Скрит текст:

Така и така се насочи към Виши,пробвай минералния им фон дьо тен, силно го препоръчвам 😊
Може ли пълното име на фон дьо тена Simple Smile
https://www.notino.bg/vichy/mineralblend/p-15837630/
Скрит текст:

Заповядай!

# 658
  • Мнения: 23 485
Искайте тестове на този ФДТ на Виши.За мен е ужасно тежък.

# 659
  • Мнения: 1 666
Искайте тестове на този ФДТ на Виши.За мен е ужасно тежък.
Наистина ли,аз го намирам с много нежна текстура, странно. А ти какъв използваш?

Общи условия

Активация на акаунт