Коледата Наближава, ЮНСКОТО Тумбаче Пола си Издава (Тема 3 - 2021)

  • 26 793
  • 727
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 12
Здравейте, и аз да се запиша с термин 07.06.2021, потвърден мъжки пол след хорионна биопсия в 11 и 3 гест.седм. Вече съм 12 и 4 гест.седм. От другата седмица почвам женската консултация! Някой в Надежда? Видях нещо за фейсбук група? Моля да споделите Simple Smile

# 76
  • Мнения: 62
Здравейте, момичета. Излязоха ми резултати от ПКК и TSH днес. Лекарката каза, че всички са ОК, но и също че TSH е високо - 3,85 - и в понеделник съм на ендокринолог. Вашите стойности какви са? Какво може да означава това?

# 77
  • Мнения: 193
Здравейте, момичета. Излязоха ми резултати от ПКК и TSH днес. Лекарката каза, че всички са ОК, но и също че TSH е високо - 3,85 - и в понеделник съм на ендокринолог. Вашите стойности какви са? Какво може да означава това?

Високо е, моята ендокриниложка каза максимум до 3 в трети триместър. В началото го изследвах беше 1, сега в понеделник ще пускам пак пък да видим.
Може да значи някаква хипофункция на щитовидната жлеза, тоест, че тя не работи достатъчно.

# 78
  • Мнения: 37
Хубаво е TSH да бъде 1.5 до 2 при бременност. Аз имам проблем с щитовидната жлеза и съответно стойност над нормата. Трябва да се проследява през бременността редовно от ендокринолог и да се приемат съответните лекарства, които ще изпише.

# 79
  • Мнения: 541
За първи път ли изследвате ТСХ? Аз имам проблем с щитовидната жлеза открит много преди да забременея и съм от 5 години на терапия с хапченца, по време на бременноста следим по-изкъсо полпжението. Ако до сега не сте имали проблеми е реакция на организма на бушуващите хормони. Няма нищо страшно, вашия ендокринолога ще прецени и евентуално ще ви препоръча много лека терапия.

# 80
  • Мнения: 62
Благодаря, момичета, за бързите отговори.
Лекарката каза, че не е нещо страшно, но трябва да се види. За пръв път го изследвам, Daiyana, дано сте права, успокоихте ме Simple Smile

# 81
  • Мнения: 2 526
benny-991, щитовидната е много интересно нещо. При мен няма проблем и цяла година й следих стойностите, все в норма.
Сега като забременях излезе тсх 3.44, но беше високо заради медикаментите от инвитрото и АГ каза че всичко е наред.  След 2 седмици го пуснах пак и излез 0.15, а моето никога не е падало под 1.45. Понеже съм с близнаци казаха че и това е нормално и ендото не ми даде нищо. Според тях след 12-13гс когато мъниците вече си имат своя ЩЖ всичко ще влезе в норма, защото сега моята компенсира за трите организма които ползват жлезата и е в някакъв шок. Ще видим след 10 дни като пусна контрола.

Последна редакция: пт, 27 ное 2020, 14:59 от Jessito*

# 82
  • Мнения: 685
Аз мога да ви кажа за ниските стойности - TSH. При предната ми бременност по същото време беше 0,09... Ходих на консултация при Начев, пусна ми допълнителни изследвания, гледа я на ехограф и се оказа, че няма нищо, но пусках изследвания през някакъв интервал от време, за всеки случай.
Сега ми е 0,4mU/l и предполагам, че ще е същото, още не съм се видяла с доктора.
Важното беше да не се пие йод.

# 83
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен! ☺️
Аз съм на 32 години и на мен това ми е втора бременност с термин 19.06.2021г.Вече имам едно прекрасно, пораснало момченце. ♥️ Ще ви следя с най-голямо удоволствие, както тук  така и във ФБ групата (ако може да я споделите каква е). Все още не съм ходила на изследвания и ФМ.
Замислям се заради възрастта и мое успокоение дали да не пусна пренатален тест. Някоя да е правила и да ми препоръча пакет и фирма?

# 84
  • Мнения: 1 044
добре дошли на новите ни попълнения!

Аз правих Пренатест базовия пакет. Като влязох да си проверя резултатите видях, че в момента имат намаление до края на месеца -20%, за пакетите над базовия. Струва ми се доста изгодно.

# 85
  • Мнения: 103
Момичета, бяхме на преглед и с бебчо всичко е наред. Видяхме ръчички, крачета, пулс ❤️. Чувствам се доста по-спокойна вече. След 2 седмици са и моите изследвания, дано всичко си върви нормално. 😊🤰

# 86
  • Мнения: 331
Добре дошли на новите момичета! За фейсбук групата пишете на Лиси.
Аз си чакам прегледа за 9ти и ми се струва цяла вечност. Днес беше доста напрегнат ден и сега ми е лошо някакво...

# 87
  • Мнения: 106
Tekoal, и аз ще правя пренатест, чакам края на 10 седмица, но аз съм на 41г. Като цяло генетичен тест се препоръчва над 35, така че ти си млада Simple Smile

Иначе ние с бебчо си кротуваме у дома, работя и чакам с трепет прегледа и теста другата седмица.

Момичета, казах на родителите си! За моя изненада реагираха доста позитивно! Разбира се, малко се тревожат заради усложненията с второто ми раждане, но аз ги уверявам, че това, което се случи бе лекарска грешка и няма нужда да се тревожат сега. То аз и себе си уверявам 🙈
Здрави да сте у дома всички ❤

# 88
  • Мнения: 175
Момичета,имам въпрос. В 9+2дни съм, сутринта към 4 часа се събудих с болка точно под пъпа и в кръста,може би след около 10мин отминаха. Като поспах съвсем изчезнаха,но сега имам леки като пробождания или като тежест не знам как да го определя ниско в дясно. Случвало ли се е на някоя? Отделно по гръб и надясно ми е трудно да спя дълго време,но и само наляво умарям.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 712
Да, на мен. Усетих спазми в 9+1 и се оказа, че просто матката расте. АГ препоръча но-шпа, но не ме боли особено, а повече се шашнах. Отиди да те видят, ако ще ти е по-спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт