Юлски бебета 2020, тема 2

  • 20 635
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 311
А ваксини слагате ли? Мисля, че бях споменала за близки, чието детенце е с алергия към яйце, та на тях са им забранили ваксини.
Любопитство просто Blush

# 736
  • София
  • Мнения: 281
Ние сме с едно зъбче, но и долу и горе венците са подути и не знам втори ли чакаме или няколко наведнъж.

Твърда храна яде два пъти дневно - на обяд зеленчуци с месо или жълтък и следобед каша с плодове. Сега въвеждам глутена по схема от най-ниско съдържание до най-високо (овес-ръж-ечемик-спелта-пшеница), добавям по една лъжица овесена каша към безглутеновата.

Давам парченца храна за да се учи да дъвче. Понякога се опитва да ги повърне, друг път се мъчи да ги дъвче или направо гълта 😁

И мен ме притесняват алергични реакции, досега не е имал нещо по-сериозно от обрив без да разберем от какво точно.

Иначе едвам сменям памперс, щом го сложа на повивалника се огъва като дъга и се засилва да се обръща, нищо не може да го спре, много е силен, дори на баща му е трудно да го усмири.

# 737
  • Мнения: 4 144
Аз вече не използвам повивалника, страх ме е да не падне докато се борим да сложим памперс.

А като гледам как си удря главата навсякъде постоянно, се чудя как ли се чувства. Понякога на мен ми идва да заплача като я гледам.

# 738
  • София
  • Мнения: 281
О, да, главата се удря навсякъде, най-вече в земята. Има едни много смешни ранички с възглавница, но си мисля, че така няма да се научи да се пази

# 739
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 300
На малкия му се появиха едни сухи петна на крачето. Като груба кожа, която се зачервява понякога и изглеждат като пъпки. Взех му козметика на юриаж за атопична кожа, но няма промяна. Вчера взех и на Ла рош за атопична. Ако това не помогне не знам какво да пробвам. Адерма може би?

А снощи след баня целите му крачета бяха на пъпки като нахапано от нещо. След 10мин бяха изчезнали 🤔



Днес хапна за първи път от детската кухня спанак с пиле и му хареса.

Днес става на 9 месеца. Времето лети, като гледам снимки какво фъстъче беше ❤️

# 740
  • Несебър
  • Мнения: 529
И ние сега сме с повръщане... От банан. За втори път се случва. Изписаха ни вомитусхил свещички. Ама те са огромни! Как да ѝ я пъхна в дупето, тя на момента се разплака!?!?
Кафи, ваксини ще слагаме. Ще видим по-нататък.
Тези червени пъпчици след баня може да са някакъв вид уртикария. На мен ми излизат от претопляне или като съм носила нещо по-стегнато. И от аналгин 😄 и минават след малко. Наблюдавай от какво се получава.

# 741
  • Мнения: 4 144
Краси, разрежи по дължина свещичката на половин или на четвърт с макетни ножче.


О, да, главата се удря навсякъде, най-вече в земята. Има едни много смешни ранички с възглавница, но си мисля, че така няма да се научи да се пази



Това е готино, ама как пази лицето и горе главата , никак. Не е ясно и дали е много удобно за рамената.


Ние сме в скок , почти не спи и вечно драматизира всичко.

# 742
  • Несебър
  • Мнения: 529
Разминахме се с капките вомитусхил.
Между 8 и 10 месец пак са в некви регресии и почвам да я усещам. Сънят е мъкааа през деня, с 300 зора я приспивам, а вечер се буди + 1 път още.
Бони, пак да те питам. Как изкарахте раздялата с беба?

# 743
  • Мнения: 35 151
Това дето пази детето хич не ви трябва. Ей ,на , моето на 3,6 все още пада, удря се. Няма как да го предпазите

# 744
  • София
  • Мнения: 281
ох, при нас също вече има проблеми с дневния сън, за нощния няма да коментирам.

Разминахме се с капките вомитусхил.
Между 8 и 10 месец пак са в некви регресии и почвам да я усещам. Сънят е мъкааа през деня, с 300 зора я приспивам, а вечер се буди + 1 път още.
Бони, пак да те питам. Как изкарахте раздялата с беба?

обмислям записване на детска кухня, някой да препоръча изпробвана кухня в София?

бтв, трябва ни нова тема, че тази стана 50 стр Green Book

# 745
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 300
Относно сухите петна по крачето махнаха се с Ла рош.

От два дни е с разтройство. Появи се след като започна кухнята. Sad
За сега само пробиотик му дадоха и диета с картофи и ориз. Аз му давам и оризова вода да пие. Много нервен е станал, за всичко се сърди и пищи.

# 746
  • Мнения: 35 151
И на моето му дадох от кухнята на батко му и имаше по- чести изхождания. А в състава няма нищо, което не е ял. Може би просто стомаха се настройва, знам ли. Днес пак им разделих една порция на двамата. Утре ще следя как ще е.

# 747
  • Мнения: 311
Баткото не е ли 2гр от кухнята?

# 748
  • Мнения: 35 151
Да, но в това, което му дадох нямаше мляко и яйца и няма нищо, което не е ял

# 749
  • Мнения: 311
Аз като се замисля,  моето също имаше по-чести изхождания 2-3 дни, но не ме притесниха, защото не бяха диарични, а и той се чувстваше добре.  Вероятно си права за настройката Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт