Малко трудна тема...за болеста рак - тема 5

  • 398 483
  • 6 648
  •   1
Отговори
# 4 290
  • Пловдив
  • Мнения: 2 103
Само по положителната реакция на S100 не може да се твърди че е от меланом.
ДругИ те ИХХ маркери и морфологията на клетките насочват към текущата диагноза. Второ мнение е желателно, макар , че предполагам в Пирогов имат
най-голям опит с тумори с произход нервна система и хистологичния и ИХХ им анализ.

# 4 291
  • Мнения: 553
Здравейте! Малко странно питане имам. Някой сблъсквал ли се е с неконтролируем апетит при онкоболен и ако да - има ли нещо, което може да се направи по темата? Баща ми е с глиобластом. В момента приключи 5 прием химиотерапия с Темозоломид по схема. Приема дексаметазон и депакин. Яде ужасно много и вече е над 100 кг., а не се движи много, защото има мускулна слабост и замайване. Правим гимнастика и масажи за отоците на краката, за да не се обездвижи съвсем. Ако се опитаме да намалим количеството храна, агресира. Докторите ми казват, че трябвало да се притеснявам при отказ да яде, но това хранене е безумно.

# 4 292
  • Мнения: 4 247
От кортикостероида е вероятно, стандартна доза е 2х8 мг и хич не е малко. И вижте кръвната захар.

# 4 293
  • Мнения: 553
От кортикостероида е вероятно, стандартна доза е 2х8 мг и хич не е малко. И вижте кръвната захар.
Дексаметазон пие 2×4мг
Това са последните му кръвни

# 4 294
  • Мнения: 1 249
Здравейте!

   Бих искала да попитам някой има ли идея какво би могло да се направи с лимфедем на крака. В момента съпругът ми провежда химиотерапия /в момента е след 5-та вливка от общо предписани 12/, която, според ПЕТ скенера, намаля размерите на лезиите, само в една от тях има прогресия с 2 мм. Специалистите смятат, че нарастването в последната е незначително и предлагат продължаване на същата терапия. По принцип имаше забавяне по време на вливките, защото показа положителен тест за Ковид и трябваше да спре за определено време с химиотерапията. Но се появи отток на крака и обрив по долната част на стомаха по време на самата терапия. В момента по препоръка на дерматолог маже тези обриви с крем. Слага си специален чорап на крака, но като че ли това не повлиява особено .Въпросът ми е дали може да се направи дренаж на лимфедема по време на химиотерапията или трябва да се изчака? И каква друга опция би могла да бъде приложима в момента? Благодаря на отговорилите предварително! Здраве, надежда и светли празници на всички пожелавам!

# 4 295
  • Мнения: 5 187
За лимфедема се прави мануален лимфен дренаж-това е специален масаж за лимфедем,но трябва да няма разсейки.Такъв масаж правят само в студио Релакс в София,но трябва да се обадите по телефона и да питате Бойка Павлова кога ще е там и да отидете.Тя ще ви каже може ли,не може ли и кога може.Трябва да носите и епикризите.Преди ходеше вторник след 14 часа,сега не знам.Само не се съгласявайте да му правят обикновен масаж или такъв със лимфопреса-чорап.От това лимфедема се влошава.Не знам какъв чорап сте взели,но трябва да е Сигварис или Меди трета компресия и мярката да е взета правилно.Добре,че са ви казали,че е лимфедем, на мен ми казваха,че е оток и той ще си спадне.Премерете колко сантиметра е разликата между двата крака и следете дали се увеличава.

# 4 296
  • Мнения: 816
Имам по 1 кутийка Артемизинин и Канелим,пито е много малко,ако някой ги иска да ми пише на лично

# 4 297
  • Мнения: 5 753
Аз само искам да попитам Фани колко време пи канелим майка ти?

# 4 298
  • Мнения: 816
Не го пи...2 дена 2 по 3 май,тя и без това не можеше да пие много хапчета, със сестра ми ги взехме като последна надежда,говорихме с представител ,според нея канелима не играе кой знае каква роля,а Биобран-а,ест.бил с натрупване и е доста скъп,но уж онколози го изписвали,като попита при кой се лекуване,каза Кръстева много добре знае за биобрана,но незнайно защо не го изписва...На нас ни направиха отстъпка и ни писаха към някой си доктор в София.

# 4 299
  • Мнения: 94
Предполагам сте се сблъсквали с депресивното състояние на близък .
Баща ми има план утре да започва вливките , поставихме и порт.
Според мен е изпаднал в дупка , по цял ден лежи , не иска да излиза , само плаче , повтаря , че изпитва болки при ходене по малка нужда , има позиви през 15 мин. , а нищо не ходи.Ходихме на уролог два пъти , изписваха му лекарства , които казва ,че не помагат и той си чака хапчето което ще спре всички симптоми.Преди малко му разтворих еспидифен прах от 600мг имам ги от Испания , след половин час каза , че това не е хапче , изобщо не действа.
Опитахме с майка да му кажем да пие нещо за успокояване , да посетим лекар да му изпише антидепресанти  ,че тези неща са на психическа основа , само за заболяването мисли и говори лоши неща .... изсипа ураган по нас, не бил психично болен.
Отказва утре да отива на вливка , защото не е добре и не е за болница , иска да си седи в къщи , а след време като му дадат правилното хапче и му  мине да планираме вливките.
Чудя се как да го прелъжа , да започне  да приема лекарства за премахване на тази депресия , да се успокои малко с малко и започне лечението.

Последна редакция: пн, 25 апр 2022, 21:48 от osinka88

# 4 300
  • Мнения: 529
Osinka88, има психолози, които работят конкретно с онкологични пациенти. Доколкото съм чувала, са помагали изключително много в такива ситуации и относно мотивацията на пациента да се лекува. Мисля, че имахме препоръка за такъв в София, така и не го използвахме, но мига да намеря името ако ви интересува.

# 4 301
  • Мнения: 94
Съгласи се да посетим с майка нейната лекарка , която му изписа нещо за овладяване на тревожността.Да се надяваме да има ефект.

# 4 302
  • Мнения: 12 962
Наистина ако изпитва болки, си е достатъчно подтискащо. Дано има някакво лечение за тази болка.

# 4 303
  • Мнения: 94
Наистина ако изпитва болки, си е достатъчно подтискащо. Дано има някакво лечение за тази болка.
По- скоро е на психическа основа.Снощи след прахчето , което аз пия когато ме схване кръст ,каза , че не е хапче и не действа. Днес след като му разказахме разговора с лекарката и , че ще пие малко успокоителни и ще се отърве от напрежението и тревогите сме ок , не го боли и е спокоен.

# 4 304
  • Мнения: 34
Здравейте! Търся лекар в София, става въпрос за рак на простата. За сега е направена само биопсия. Бихте ли споделили имена на светилата в тази област. Моля!

Общи условия

Активация на акаунт