Да преправим старите мебели с любов - тема 37

  • 87 320
  • 923
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 765
Здравейте момичета
С какво да боядисам тази стара секция, в цвят венге но да стане бързо и да не мирише много
С боя или с лак
Моля за идеи

# 76
  • Мнения: 834
Момичета, някой да е омаслявал скоро  в хубав черен цвят? И да се е получило черно, а не сиво? Гледам това масло от серия интензивни цветове, но имам колебания
http://www.osmobg.com/product/875/dekorvaksa-intenzivni-tsvetove.html
Нали пита и в Преправалник? Там ти отговориха, доколкото си спомням?

# 77
  • Мнения: 5 333
Исках да видя на живо реален резултат. Съвети на представителка на Осмо са спорни, някои противоречат на написаното в сайта.

# 78
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Здравейте момичета
С какво да боядисам тази стара секция, в цвят венге но да стане бързо и да не мирише много
С боя или с лак
Моля за идеи

Моят гардероб го боядисах с грунд на Боро и после с бяла боя на водна основа на Сократес. Стана за един ден!

# 79
  • Мнения: 55 101
Розов грунд ли?
За 1 ден, да разбирам ли, че не е разглобяван?

# 80
  • София
  • Мнения: 3 765
Здравейте момичета
С какво да боядисам тази стара секция, в цвят венге но да стане бързо и да не мирише много
С боя или с лак
Моля за идеи

Моят гардероб го боядисах с грунд на Боро и после с бяла боя на водна основа на Сократес. Стана за един ден!
С грунд и после с боя ( аз искам да е Венге) така ли? А има ли силна миризма, защото майка ми живее там и няма да я разглобявам

# 81
  • Мнения: 5 348
Здраейте, влизам и аз при вас с въпрос. Не съм правила нищо до сега. Имам маса, която искам да прешкуря и да лакирам. Масата е дървена.


Има ли нещо особено при правенето на подобно нещо или просто да хващам шкурката? С какъв лак е по добре да се лакира след това? Иска ми се да махна тъмния цвят и да стане натурална, каквато е била преди боядисването.

# 82
  • Мнения: 977

Дано да имате машинка за шкурене,че работата иначе доста се усложнява.Внимавайте със стругованите крачета-там на ръка.След това безцветен лак,за предпочитане на водна основа,за да не мирише.





С грунд и после с боя ( аз искам да е Венге) така ли? А има ли силна миризма, защото майка ми живее там и няма да я разглобявам
За венге си купете лак на водна основа и мажете, след като леко зашкурите.Свалете вратичките и дръжките.

Последна редакция: пн, 08 фев 2021, 06:21 от dt

# 83
  • Мнения: 5 348
Нямам машинка, всъщност имам, но не е при мен и няма как да я взема. Ще трябва да пробвам на ръка. Но, масата не е голяма.
Иначе с машинката циклихме старо дървено дюшаме при ремонта вкъщи, доста дървен прах вдишахме тогава. Даже не държа да е чак толкова еднороден цвета, ще видим какво ще успея на направя.

# 84
  • Мнения: 977
Имай предвид,че това е чам и той потъмнява с времето.Дори и да стигнеш до светло дърво след време ще стане същия цвят.Можеш без да шкуриш да бинеш с разреден бял лак,за да изсветлиш масата.Слоевете-докато ти хареса.

# 85
  • В градината...
  • Мнения: 15 933
Не, няма да стане пак този цвят, защото това е някакъв по-тъмен лак. Направо ще стане жълто-кафяво, повече към жълто.
Лак върху този ще се обели, особено като не се знае какъв е сегашния, на каква основа. Задължително ще трябва да се зашкури, да се мине с обезмаслител.

# 86
  • Мнения: 5 348
И на мен ми се струва че е цветен лак. Стои на места на петна, там, където се е отичало. А на две места сме го чукнали и се вижда светлото дърво отдолу. Би трябвало да стане натурално дърво, светло, ако се шкури.

# 87
  • В градината...
  • Мнения: 15 933
Ще стане светло, но после от слънцето ще започне да жълтее доста.

# 88
  • Мнения: 5 348
Ще стане светло, но после от слънцето ще започне да жълтее доста.
Да, знам, това не ме притеснява. Имали сме и детско легло и етажерки, наясно съм че променят цвета с времето.

# 89
  • Мнения: 611
Някой може ли да ми даде идея за реставрация на това шкафче? Метално е.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт