Да преправим старите мебели с любов - тема 37

  • 87 319
  • 923
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 85
Здравейте, виждам, че правите чудеса тук. Имам ето тази черна маса( мисля, че е боядисвана) и искам да я направя бяла, с какво да я боядисам, че да покрие добре върху черното?

# 841
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 662
Никога не съм правила нищо до момента. Сега ми се наложи да префасонирам два шкафа, трябваха ми да са сини.
Резултатът е страхотен, но, понеже действам без да мисля твърде, се оказа, че тебеширената боя не е подходяща за случая. Шкафовете има опасност да бъдат пръскани с вода понякога, а всяка капка оставя следа... Сега ще ги лакирам, дано се получи. Иначе цветът е страхотен. Ето малко от процеса, в съвсем завършен вид още не съм ги снимала.









# 842
  • Мнения: 15 577
Сложи отгоре лак и ще заспи. Цветът е много приятен.
Аз бих сложила паркетен мат.Blush

# 843
  • Мнения: 9 953
И аз бих препоръчала мат или сатен, с гланц ще стане много лъскаво. Зависи какво е написано на самата кутия на лака, но 2 ръце с пълно изсъхване (24 часа обикновено) между двете ръце е съвсем достатъчно.

И на мен ми харесва цветът. Но аз съм пристрастна, вярна на принципа "Всичко хубаво на този свят е синьо!" Laughing

# 844
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 662
Концепцията ми е синя, името ми е синьо, а карам само с подръчни материали на този етап, та трябваше шкафовете да влязат в концепцията Simple Smile Вече и стените са боядисани, като лакирам шкафовете и наредя, ще пусна снимки.

# 845
  • В градината...
  • Мнения: 15 933
Как един цвят само променя идеята за една мебел. Шкафчето изглежда съвсем различно.

# 846
  • Мнения: 960
Здравейте,  и честит празник на всички дами! Simple Smile
Имам нужда от вашите съвети. Боядисах изшкурени пдч плоскости с "Dekorator" грунд боя мат - 2 ръце и ефекта не ми харесва, не стои достатъчно бяло и дори се драска много лесно. Дали е удачно да сложа отгоре "Aquavit" еco мат? Как, колко ръце или да процедирам по друг начин?

# 847
  • Мнения: 15 577
Също боядисвах с "Dekorator" грунд боя мат, врати. Според мен е много добра оснава за всичко отгоре.
 Поради изброените причини, вратите минах отгоре с най обикновена боя - алкидна.

# 848
  • Мнения: 2 239
Малко корекции в стаята на младежите. Купих две бели библиотеки и ново бюро, което е черно. Искахме да запазим подвижното шкафче с чекмеджета от старото бюро, но никак не се връзваше в цялостната идея. Реших да го фолирам и ето резултата
Скрит текст:
Преди




След















Последна редакция: вт, 08 мар 2022, 21:30 от mimoza7710

# 849
  • Мнения: 5 658
Няма снимка Confused

# 850
# 851
  • Мнения: 1 687
Сложи отгоре лак и ще заспи. Цветът е много приятен.
Аз бих сложила паркетен мат.Blush
Лак върху тебеширена боя?

# 852
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 662
Охо, намазах го единия вече. Малко взе да прозира боята на места, но не ми е драма. Чакам да изсъхнат частите и ще го монтирам.

# 853
  • Мнения: 9 953
Да, лак върху тебеширената боя се слага, за да не се отмива боята.

# 854
  • Мнения: 19 394
Момичета, върти ми се една идея да направя горни шкафове от кухня в холна секция. Шкафовете са дълбоки 30см. Ще трябва да се прикрепят към стената.  Два от тях са с вратички и са широки 80см. Мисля да им сложа крачета и нови дръжки, за да заприлича на нещо като скрин. Отгоре ще трябва да се покрият с обща дъска. Дали ще се получи добре при толкова плитки шкафове според вас, или да не се занимавам?

Общи условия

Активация на акаунт