Пазарът на недвижими имоти в Пловдив - какво се случва реално? - тема 2

  • 59 166
  • 647
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 4 344
Защо,според вас се бави акт 16 при ПИМК?
За старото строителство-в апартамента на моите родители,тухла от 70те,поддържан блок,за разлика от много други в момента,чувам всичко.Там,където отсядам,когато съм в България-нов строеж от 2020 г.,мога да се включвам в разговорите на съседите,ако искам.Та,в обши линии,голяма разлика няма.

# 601
  • Пловдив
  • Мнения: 40 849
Днес се учудих, че видях строежи и зад новата сграда ма ПУ Head Band

# 602
  • Пловдив
  • Мнения: 1 863
Днес се учудих, че видях строежи и зад новата сграда ма ПУ Head Band
Строят комплекс и там, както и до Марица Гардънс и на бул. България след Алати строят много голям комплекс. Като продължиш към колелото на Пазарджишко шосе след Лукойл има отбивка и по нея почти до реката строят комплекс от къщи.
Комплекса зад новата сграда на ПУ доскоро го продаваха по 950-1000 евро, сега не знам как е.

# 603
  • Мнения: 489
По темата с инфраструктурата, в Южен пускат нов път Модър-Царевец, който ще свързва Южен покрай билата със Смирненски.
Говорят, че ще е готов до лятото.
Това много ще отпуши движението в тази част на града.
Уж започват и да проектират някакъв мост, с който да свържат Остромила и Тракия, но казват че това ако въобще стане ще е след 10 години...
А цените в квартала хич не са ниски, 1100 евро квадрата...

# 604
  • Мнения: 186
Пимк ги проучвах преди години и се отказах, имаше доста недоволни. Цените са по-ниски,но и качеството. Те са на кило кажи-речи. Като цяло това, което не ми харесва при тяхната концепция е ала панелки с малко зелени площи.

Какъв е проблемът за сградата на Регата до станцията?
Доколкото прочетох има единични случаи на проблеми с шума и миналата година е сменен някакъв генератор. Шумът ли е проблем и към днешна дата какво е положението?

# 605
  • Мнения: 10 595
Този някакъв Модър-Царевец трябваше да е готов няколко пъти вече 🤣🤣
А някаквият мост си го има, само че е за ремонт от много години, спирането му ще много драматично за движението, затова все го отлагат.
Как ще се местите в град, за който нищо не ви е ясно 🙄🙄
Ама на така... То затова се презастроява все повече и пътищата са тотал щета.

# 606
  • Мнения: 489
Казват, че уж щели тази година да го пускат, имало вече пътни знаци.
Дали е вярно не знам.

# 607
  • Мнения: 61
При новото строителство се чува,да.И аз съм наясно с навиците на съседите.
Същото е и с качеството на новите строежи С всички,каквото и да си говорят.
То и при старото се чува,не е  безшумно,ако някой си мисли.Но явно новите са още по-зле!

Като човек живял на 2 места ново строителство и купил старо - разликата е от небето до земята. Буквално това е причината, поради която дори не обмислих ново строителство - на някои може да им се струва смешно, но за мен да чуваш съседа, когато говори съвсем нормално или да си наясно кога съседите ти отиват до тоалетна е просто недопустимо като стандарт. Да не говорим ако решат да гледат филм или да си пуснат музика. От личен опит говоря за сградите на Шанс 2000 и Пинк.

В старото и в ново е почти същото.Супер ниско качество,пестено от всичко,градено скоростно бързо с ниско качествни материали  от "майстори" цигани,и после продавано от едни от най-добрите спекуланти и мошеници в света ,българите,на цени по- скъпи от стотици пъти по-качествени имоти в Белия свят и с инфраструктира и с закони и с каквото се сетиш

# 608
  • Пловдив
  • Мнения: 1 863
Като се започне с пресмятане на печалби, че и качество на вложените материали.
Защо не се съберете 10-12 човека и не си купите парцел, да си направите проект и да ви излезе на цени като в "белите държави", евтино, бързо и качествено?
Вас като купувач ви интересува дали отговаря на вашите нужди, дали е законно, да са спазени държавните стандарти в строителството и най-важното дали можете да си го позволите като цена. Все пак инвеститора не ви държи сметка вие какво работите и колко печелите и дали пък не печелите повече отколкото трябва за работата която вършите.

# 609
  • Мнения: 231
Здравейте, нахлувам в темата и моля за мнение. За новите кооперации които се строят в Остромила. Южен 33 по специално. Желана дестинация  ли е?! Въобще някакво мнение, благодаря.

Последна редакция: пн, 22 апр 2024, 15:53 от Vbb07

# 610
  • Мнения: 10 595
Прилича на малко Оазисче Simple Smile

# 611
  • Мнения: 5 895
Без да знам името на сградата веднага се сетих по коментара на  duhi_puhi Laughing За мен е едно от най-лошите предложения в района. Цените са им ниски, но е наистина "новият оазис" - безумен брой апартаменти и безумни квадратури, мястото е лошо, няма и няма и да има асфалт до него като същевременно граничи и с вече доста натоварена улица.

# 612
  • Мнения: 231
Извинявам се ама как така няма да има асфалт до него? Това звучи безумно. Някак не си представям че живеещите там ще газят през калта вечно.

# 613
  • Мнения: 10 595
То половин София в без асфалт по кварталите, ти за пловдивското поле....
Там има още много да копаят и да строят, преди да стане квартал. Тракия 80те беше нещо такова, ама с панелки (тогава модерна работа).

# 614
  • Мнения: 5 895
Така, както няма на много места. И не,се лъжете по приказките на инвеститорите, че ще има улица нищо, че по кадастър е предвидена, както и още много успоредни. Специално за този район няма да се промени нищо докато БДЖ не си вдигне линиите. Цялото протежение покрай Поручик Въльо Стефов е тяхно. Без премахването им няма как да има законни улици - съответно някой да даде едни пари за асфалт. Това е наболял проблем от много години и за момента няма промян. Нищо, че куцо и сакато продължава да строи, да си прави насипи над линиите за по-добър достъп или дори незаконно да премахва част от линиите. Разходете се добре, но пеша в района,  огледайте отблизо разичните типове комплекси, за да добиете представа.

Общи условия

Активация на акаунт