Борбата с рака - духовното оцеляване, физическото преодоляване - 70

  • 39 465
  • 742
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 3 123
Бащата на моя приятелка се лекува в Надежда от рак на бял дроб и 5-та година е добре.Бил е 4-ти стадий и са му давали 6 месеца  живот.

# 211
  • Мнения: 15
Мили момичета, имам въпрос - аз съм на предоперативна терапия с Доцетаксел + таргетна .Последният ми цикъл съвпадна с първото вливане на 15.01 и после спря. Вече съм след трето вливане.На 44 години съм и цикълът ми си беше абсолютно редовен без пропуск.Дали ще се възстанови или ще навляза в нещо като менопауза?При вас как е било , ако са ви вливали тези препарати?Трабва ли да предприема нещо?Благодаря ви предварително за отговорите 😌

# 212
  • Мнения: 1 423
Wam,
Цикълът ти е спрял от химиотерапията. Ако имаш хормонална терапия няма да се възстанови.
Ако нямаш хормонална, вероятно ще се възстанови след края на химиото.

# 213
  • Варна
  • Мнения: 137
Wam, след като  приключих с Доцетаксела цикълът ми се нормализира, но нямам хормонална терапия.

# 214
  • Мнения: 1 168
Малко след първата вливка с Доцетаксел ми дойде и след това нямах по време на цялата терапия и известно време след нея. Общо 110 дни.
И аз да питам нещо, от 3 дни съм на Нолвадекс. След две седмици ми предстои първата инжекция със Золадекс. Веднага след това ли спира цикъла или да очаквам отново да ми дойде?

# 215
  • Мнения: 355
Моят трябва да ми дойде преди няколко дена, но в четвъртък ми направиха Золадекс и няма никой. Но пък си кмам симптомите на ПМС. 🤣

# 216
  • Мнения: 332
Здравейте дами, и аз съм на Доцетаксел, Перджета и Херцептин вече съм десет дни след третата вливка и сега се боря с тежка диария ( вчера над 15 пъти съм била в wc) като цяло голяма мъка е денем, нощем- ужас е, днес ще пробвам с лопедиум, дано има ефект, че вече мразя и себе си и целия свят.
Иначе другите странични ефекти са: гадене , кървави суполи след това херпеси, пъпки по скалпа , отпадналост , гаден вкус в устата , първият път бях с много афти в устата, болки в корема като при тежък гастрит, за това си намерих чудно лекарство ( Нолпаза), менструацията не е спирала .
Успех и леко понасяне

# 217
  • София
  • Мнения: 5 074
За диарията - чай от джоджен. За кръвта в носа - провери си тромбицитите. Всичко останало е от химията и ще премине.

# 218
  • Варна
  • Мнения: 477
Здравейте дами, и аз съм на Доцетаксел, Перджета и Херцептин вече съм десет дни след третата вливка и сега се боря с тежка диария ( вчера над 15 пъти съм била в wc) като цяло голяма мъка е денем, нощем- ужас е, днес ще пробвам с лопедиум, дано има ефект, че вече мразя и себе си и целия свят.
Иначе другите странични ефекти са: гадене , кървави суполи след това херпеси, пъпки по скалпа , отпадналост , гаден вкус в устата , първият път бях с много афти в устата, болки в корема като при тежък гастрит, за това си намерих чудно лекарство ( Нолпаза), менструацията не е спирала .
Успех и леко понасяне

Да страничните ефекти са тези. За суха носна лигавица препоръчвам Низита маз, много ме облекчаваше, за гърло захаросан джинджифил, за корема 2 - 3 дена на сухари, ориз и картофи. Първите вливки наистина се понасят по-леко, но 5 и 6та направо ме разбиха.

# 219
  • Мнения: 15
М Слънчева,ти направо ме разби-аз съм след трета вливка и наистина с всяка следваща е малко по-тежко,но сега като споделящ,че 5-та и 6 -та разбиват и се плаша.
Да ви питам и още нещо-някоя от вас имала ли е като страничен ефект като тежест в областта на гърдите и от време на време се прокашлям,все едно нещо ми пречи.на гърлото и в гърдите....не знам как по-добре да го обясня🙂
Да поясня,че ми слагат и инжекция за растеж,та може и от нея да имам тези допълнителни усещания

# 220
  • Мнения: 1 423
Wam,
Някой беше писал за това чувство все едни имаш нещо заседнало в гърлото. От инжекцията с растежния фактор може да имаш болки по костите.
За всички оплаквания говори с онколозите на вливка.
Леко понасяне на оставащите химии! Heart

# 221
  • Мнения: 15
Благодаря ти ,Шели! Явно ще се търпи😄

# 222
  • Варна
  • Мнения: 477
Тежест в гърдите да, а за гърлото все още имам една храчка все едно, дето не изчезва. С чай, таблетки, промивка на носа, жабурене, нищо не помага. Вече месец след последната все още е там. Все едно тялото ми отказва, няма място което да не боли. НО минава постепенно, така че горе главата. Билковата кръв не е за подценяване и стабилната храна. Кръвните ми показатели бяха идеални, а даже корона изкарах след 3тата химия☺️

# 223
  • Мнения: X
Това всичко за Дочетаксела ли? Нали уж той се води по-лек от червената?

# 224
  • София
  • Мнения: 5 074
Това всичко за Дочетаксела ли? Нали уж той се води по-лек от червената?
Да, бе да !

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт