НОЕМВРИйчета 2❤2❤ тема 3

  • 23 870
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 482
Хели, тази нямаше да я изтърпя. Щях да я наредя набързо! 👿

Аз не бях в частна болница, имах позната акушерка, която ме изроди, окситоцинът също играеше. Като цяло съм доволна от персонала, имаше и някои кривички, но общо взето бяха добре. Повечето ме познаваха, все пак бях бая време там преди да родя и ме научиха. 😂
Още от 1я ден ми го донесоха. Питаха ме дали го искам, като вече бяха го докарали до вратата...е то остана да кажа НЕ.🤷‍♀️ Всеки ден за 2 часа сутрин и 2 часа вечер ги вземаха - за изследвания, кантар, къпане, смяна на памперси. През останалото време при нас. Тоест от болницата сме заедно всяка нощ. Честно казано с кърменето започнах веднага да се пробвам без драми. Имах коластра, по едно време ме шашнаха, че не наддава и ме караха да давам АМ, но само веднъж го храних така. Упорито го слагах да суче, стимулирах гърдите и последния ден тръгна кърмата. Божеее колко бях щастлива. 😁
В стаята от началото до края бях с едно много приятно момиче, и тя с момче, и двете първескини. Ревяхме си, успокоявахме се, смяхме се, помагахме си... много ми беше драго с нея. Мен ме изписаха преди нея, защото жълтеницата на Светльо беше лека.

Но радостта, когато съобщят, че ви изписват, е необяснима.💓

# 691
  • Мнения: 606
Аз също съм доволна от болницата, екипа и неонатологията. Раджах в АГ Варна и не съжалявам. Още като ми донесоха бебето помолих за консултация защото не бях сигурна. Дойде и консултант по кърмене и една акушерка ме проверяваше на всеки 3 часа. Имах късмета, че Калоян се роди голям и силен и засука веднага. Първия ден ми давах АМ, не знаех дали се е наял, но още на 2рото шише си го отказа (давах след кърмене). Ако не беше 100% щях да се откажа. Момичето в моята стая беше с недоносено, но няма да я коментирам, че тя не седеше в стаята никак, но слава на Бога се засякохме само 2 дни.
Аз също обмислям да започна захранване тези дни. Взех зеленчуци от познати и мисля другата седмица да започна. За сега мисля ЗВБ и смятам, че ще му отнеме доста време да разбере какво се прави с храната.

# 692
  • Мнения: 1 938
Само като се сетя за престоя си в болницата и ме хваща бяс.
Ако не ми беше първо дете и да бях ошашкана, сигурно чак по новините щяха да ни дават.
Едва в деня на изписването една жена, която влизаше да чисти стаята ми обърна внимание. Поговорихме си и ме насърчи, като каза, че правилно го слагам на гърда.
Никой, ама никой не искаше от детските сестри да влезе при мен и детето. Даже и в двата дена, в които вече ми беше изтекла карантината.
Когато идваше нощта и се чувствах изплашена. Много се притеснявах, че детето ми през нощта е гладно, а няма какво да му дам да яде.
Още ме обзема гняв. Ако бях на този си акъл и вече здрава психика, щях да ги вдигна на балон. Не съм искала да ме гледат като принцеса, но да държат гладно новородено, е това е за бой.
Ако е писано да имам второ детенце, вече знам и вярвам, че ще бъда по-адекватна в реакциите си още от първите дни.

Последна редакция: нд, 28 мар 2021, 16:15 от m-angel

# 693
  • Мнения: 1 019
angel, това , което описваш, си е скандално наистина. Ковид или не, нямат право да отказват помощ на родилка, особено първескиня. Добре, че си го преживяла вече всичко това. Като го прочетох поста се ядосах. Те лекарите сега, особено gp- тата са супер страхливи - какво ли не съм чувала. Нашата педиатърка ни отказа първо посещение заради ковид, та виках на частно друга педиатърка вкъщи. И до ден днешен не смее да го пипне детето и го мери с памперс и боди. Не знам за нея си ли я е страх или нас да не ни зарази, какви са тия мерки, какво е това чудо. Но пак добре че ни приема изобщо за преглед и не си е затворила практиката.

# 694
  • Мнения: 3 045
Веси, бебето винаги се тегли с памперс и боди. Какво те изненадва и притеснява? При нашата педиатърка не виждам промяна от преди 3 години с първото дете.

# 695
  • Мнения: 2 745
Хелинор, не винаги. Нашето го мерят чисто голо.

# 696
  • Мнения: 4 856
Моето пък го съблича чисто голо и без памперс като го теглят. Иначе първите дни го теглиха по памперс и после теглиха памперса и го изважда ха от теглото.

# 697
  • Мнения: 580
Хелинор, нещо си в грешка ! Мери се чисто тегло на бебето , без памперс и без дрехи .

# 698
  • Мнения: 3 045
В такъв случай нашата педиатърка не го прави правилно, защото никога не е теглила голо нито едно от двете ми деца. Останах с впечатление, че така правят всички.

# 699
  • Тук... някъде
  • Мнения: 932
И нашата тегли с памперс и маха 200гр.

# 700
  • Мнения: 4 856
Явно не държат толкова на точното измерване. Един памперс може да е 100гр,а не 200. Както казах, когато го мериха по памперс, после измериха памперса отделно, но попринцип чисто гол си го мерят. А с пълен памперс и боди, наистина поне 200гр ще е и това трябва да се извади от теглото, 200гр са огромна разлика за малко бебе.

# 701
  • Мнения: 376
И при нас е винаги без дрехи и без памперс. 

# 702
  • Мнения: 3 045
Нищо не вади от теглото.

# 703
  • Мнения: 1 042
При нас е пък винаги с боди, без памперс, освен първия път, когато беше чистак гол. Аргументът е, че при биене мускулно на ваксината трябва да е топличък. Дали наистина е така есин бог знае.

Иначе съм съгласна с вас, ние отделно от педито си го теглим чистак гол, през ден, преди банята вечер.

# 704
  • Мнения: 74
Ангелче, съчувствам ти! Аз влязох в Токуда за планирано секцио с отрицателен ПСР, но нещо ден два след операцията се разкашлях. Адски болеше на всяка кашлица... Но по-гадното беше, че след като ме чуха акушерките започнаха да ми водят и дават бебчето по следния начин - отварят вратата, бутат количката с бебето през вратата, така че да се плъзне в стаята и набързо виждам само една ръка, която се протяга и тръшва вратата. Лицата не им виждах... А да не говорим за моята АГ, която без причина реши, че е необходим антибиотик, който ми вливаха венозно и заради това не успях да пробвам още там да кърмя.. Беше ужасно. И btw АГ дори не дойде да ме види, само раздаваше команди на акушерките по телефона..

Общи условия

Активация на акаунт