Октомврийчетата в нас растат - мами с термин ОКТОМВРИ 2021 (тема 2)

  • 27 990
  • 761
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 114
Терминът ми е 03.10. не беше много висока температура 38,2°, но повръщането ме побърка, понеже имам проблеми със стомаха. После 2 дни ходех превита като баба от болка. Но иначе нямах никакви контракции и болки в матката.
В понеделник отивам с направление за проследяване и нямам търпение да видя колко са пораснали Simple Smile

Здравейте! 🥳Да ни е честита новата тема Simple Smile До сега не съм писала, но чета всичко 😌.  На прегледа ми изписаха капки Вомитусхил 20 х 3 пъти на ден, може и повече при нужда. Също и таблетки за смучене Емил. За болки в корема Но шпа. Казаха ми също така, ако се случи да прокървя малко, да си взема Утрогестан, но ако са повече от 2-3 капки, по най-бързия начин да отивам да ме погледне.
Засега всичко изглеждало добре Simple Smile Даже има съмнение дали не са две, но не се виждало много добре. Вие как мислите?


Как така съмнение за две, това коя седмица е? С вагинален ли те гледаха? А предписаха ли ти нещо - утрогестан, но-шпа, фолиева*2?
Хайде и още една мама с близнаци да има Simple Smile

# 91
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 189
Моят лекар е репро (д-р Станулов,Афродита)и не следи външни,а само негови пациентки, даже  май не цялата бременност.Но пък до 15.04 ще се виждам редовно с него и се надявам после да ме прати при някой читав негов колега.Вчера,понеже ми слага абоката,което каза че от около 20 години не му се е случвало,го питах дали прави секцио,но ми каза че вече не.Обаче пък колегата му(д-р Баев )правел и то доста добри операции, та поне с лекар за раждането се уредих,защото при случаен не искам.
Някоя от вас реше ли къде ще прави ФМ?Аз мисля в Марковс ,при който е свободен в седмицата 5-9.04.Казаха ми, че януари записвали за март та дано се доредя...

# 92
  • Мнения: 35
Ели, супер е, че му имаш доверие, това внася много спокойствие. Аз съм ходила веднъж при него по друг повод и ми се стори приятен. Иначе и аз ходя в Марковс при Д.Марков. Миналия петък запазих час за 5-ти Април, имаше часове за цялата седмица, така че мисля, че ще свариш

# 93
  • Мнения: 598
Привет, момичета! От няколко дни не съм се включвала и сега докато изчета 10+ страници, вече се омотах много, но пожелавам на всички ни притесненията да се опровергаят!
Честита да ни е новата тема, само хубави вести да носи! Eleyn благодаря за старанието 🌷
Аз днес влизам в 9с, т.е. 3ти месец и съм си все така добре. Леко подут е и моят корем и вече нямам никакъв шанс със старите дрехи. Вчера си взех 2 чифта дънки за бременни от LC Waikiki за по 16лв 🤩 и вече ще си карам само с тях, докато не стане време за развяващи се рокли.
Вече минах през кръвните изследвания, взеха ми 4 епруветки и всички показатели са в норма.
Чакам си прегледа другия понеделник и след това ще правя БХС. Мисля да е в Майчин дом.
Слънчев и приятен уикенд на всички 😊

# 94
  • Мнения: 27
Скрит текст:
Терминът ми е 03.10. не беше много висока температура 38,2°, но повръщането ме побърка, понеже имам проблеми със стомаха. После 2 дни ходех превита като баба от болка. Но иначе нямах никакви контракции и болки в матката.
В понеделник отивам с направление за проследяване и нямам търпение да видя колко са пораснали Simple Smile

Здравейте! 🥳Да ни е честита новата тема Simple Smile До сега не съм писала, но чета всичко 😌.  На прегледа ми изписаха капки Вомитусхил 20 х 3 пъти на ден, може и повече при нужда. Също и таблетки за смучене Емил. За болки в корема Но шпа. Казаха ми също така, ако се случи да прокървя малко, да си взема Утрогестан, но ако са повече от 2-3 капки, по най-бързия начин да отивам да ме погледне.
Засега всичко изглеждало добре Simple Smile Даже има съмнение дали не са две, но не се виждало много добре. Вие как мислите?

Как така съмнение за две, това коя седмица е? С вагинален ли те гледаха? А предписаха ли ти нещо - утрогестан, но-шпа, фолиева*2?
Хайде и още една мама с близнаци да има Simple Smile
В 7 г.с.Blush Гледаха ме с вагинален и коремен ехограф. Едно бебче със сигурност има, но казаха, че може и да са две. Със сигурност ще се разбере на следващия преглед -  08.03 Simple Smile Фолиева киселина пия от няколко месеца по 0,4 MG, не казаха дали трябва да пия по повече, а но шпа и утрогестан само при нужда - ако много ме боли корема и ако прокървя. Не знам какво да мисля, много се вълнувам, но гледам и да не се настройвам, преди да е сигурно. Не мога да спра да го мисля и не знам как ще издържа до 8-ми. Grinning

# 95
  • Мнения: 1 114
Вече и аз се вълнувам заедно с теб.
На първия ми преглед на 4+6 докторът ми каза, че са две. На мен едното ми се видя по-малка точка. Често се случвало едното да изпадне. Предписа ми тези неща, затова те питам, предполагам прогестеронът е, за да е по-висок и да се развият и задържат двете при мен. На следващия преглед чухме две сърца.
Дано при теб всичко е наред и с едно, и с две - благословия си е Simple Smile

# 96
  • Мнения: 190
Вече загубих надежда, явно не ми е писана тази бременност(8г.с.). Бях на лекар, каза че ембриона е неправилен(прилича на топка в матката) и не се чу пулс (за разлика от 6г.с като ходих, всичко се видя и чу). В сряда предложи да ме чистят 😔 Успех на всички!

# 97
  • Мнения: 452
Вече загубих надежда, явно не ми е писана тази бременност(8г.с.). Бях на лекар, каза че ембриона е неправилен(прилича на топка в матката) и не се чу пулс (за разлика от 6г.с като ходих, всичко се видя и чу). В сряда предложи да ме чистят 😔 Успех на всички!
  допитай се до още 2 -3 мнения,  не губи надежда

# 98
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 189
Меделин,като минала през три миседа,ще  ти кажа -допитай се поне до два лекаря.Дано са сгрешили.

# 99
  • Мнения: 1 428
Меделин,ама не се доверявай на едно мнение,имала ли си някакви симптоми нещо ??

# 100
  • Мнения: 790
Момичета, аз нещо вече нямам никакви симптоми и неразположения, не ме болят и гърдите.. почвам да се притеснявам леко. Въобще не се чувствам бременна, а следващия преглед е след месец. Ако недай си боже има някакъв проблем с ембриона дали се усеща, някакви признаци..?

# 101
  • Мнения: 190
Меделин,ама не се доверявай на едно мнение,имала ли си някакви симптоми нещо ??

Да, утре пак съм на лекар. Симптоми нямам, че нещо не е наред. Продължавам да чувствам глад, аз други симптоми нямах за бременност, но днес съм безкрайно разстроена, та и за ядене не мисля.

# 102
  • Мнения: 399
Вече загубих надежда, явно не ми е писана тази бременност(8г.с.). Бях на лекар, каза че ембриона е неправилен(прилича на топка в матката) и не се чу пулс (за разлика от 6г.с като ходих, всичко се видя и чу). В сряда предложи да ме чистят 😔 Успех на всички!
Как така приличал на топка, в 6 г.с се чува пулс пък сега не. Не трябва ли да прокървиш в такъв случай,  принципно организма го изхвърля ако има нещо нередно

# 103
  • Мнения: 1 266
Меделин, съжалявам за тези новини, но и аз смятам, че трябва второ мнение 🙏 Аз те разбирам, защото и аз като отидох миналата седмица и ми казаха да се подготвя, че може да е кухо яйце, се чувствах точно като теб. Няма как да се подготвиш за такова нещо, но Господ си знае работата!

# 104
  • Мнения: 598
Medelin13 силно се надявам на утрешния преглед новините да са други! Щом нямаш симптоми е много вероятно да е сбъркал нещо доктора 🙏

Общи условия

Активация на акаунт