Висок Пролактин и аденом на хипофизата - 8

  • 29 091
  • 609
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 360
В ендокринологията ми казаха Бодимед или Цибалаб за хормони.

# 451
  • Мнения: 525
Това, да те карат да легнеш в стаята, в която влизат доста хора, да им вземат кръв, определено не ме кара да съм покой.. Напротив и аз съм напрегната.. Вече няколко пъти правя изследването и ми е висок и на мен, иначе ми взимат кръв, докато съм легнала. Става въпрос за лаборатория Синево.

# 452
  • Мнения: 509
В Рамус ми дават да полегна на кушетката за 20 дори 30 минути и наистина е кофти като някой влезне и започне да гледа странно. Дори една жена ме беше попитала да не би да ми е станало лошо от иглата. Flushed

# 453
  • Мнения: 4 641
В Бодимед са ме слагали да си полегна в отделна стая, не там където вземат пробите по принцип. Но не знам дали е така във всичките им лаборатории.

# 454
  • Мнения: 525
В Рамус ми дават да полегна на кушетката за 20 дори 30 минути и наистина е кофти като някой влезне и започне да гледа странно. Дори една жена ме беше попитала да не би да ми е станало лошо от иглата. Flushed
Точно за същото говоря..Последния път една майка каза на детето си... че е юнак, че го било страх от иглата, като тази какичка, дето лежи там Flushed

# 455
  • Мнения: 317
В Рамус ми дават да полегна на кушетката за 20 дори 30 минути и наистина е кофти като някой влезне и започне да гледа странно. Дори една жена ме беше попитала да не би да ми е станало лошо от иглата. Flushed
Точно за същото говоря..Последния път една майка каза на детето си... че е юнак, че го било страх от иглата, като тази какичка, дето лежи там Flushed

това е забавно хахаха, децата поне си мислят, че са супер герои, майката се е възползвала от случая просто, няма лошо.
за мен е без значение кой какво ще си помисли, доста време съм изгубила усещане за интимност и неприкосновенност, още повече съм способна да се изолирам от околния свят. Важното е да видя обективен резултат, защото всеки път ме изследват набързо и резултатите са ми завишени, а ми е важно да видя реалната стойност.

# 456
  • Мнения: 661
За Варна мога да кажа, че ходя в Сити Лаб, има пейка отпред и си седя спокойно 20-30 минути, пускам всички преди мен, така като вляза на рецепция и видят, че имам да изследвам пролактин, момичетата отбелязват: А, да, видяхме ви, че седяхте седнала на пейката, давайте.
Последния път беше зимата и тъй като беше студено момичетата на рецепцията ме настаниха на едно столче за 20-30 минути.
В други лаборатории във Варна са искали да ме вкарат директно за изследване, така както съм пристигнала на момента, но съм си настоявала да се спазят правилата за правилно вземане на проба - чакане в покой поне 20 минути.

# 457
  • Мнения: 509
Най-първото ми изследване беше потресаващо (но тогава не знаех, че трябва да си в покой поне 20 минути преди това), а аз бях шофирала 30 минути + се въртях да намеря къде да паркирам близко до лабораторията, след което веднага почти ми взеха кръв и да не ви казвам какъв резултат отчете накрая. Аз в шок, ендокринолога и той и веднага започнах с Достинекс, но сега като ми се налага да изследвам пролактин настоявам си за 20-30 минути покой и то при възможност легнала.

Последна редакция: нд, 18 фев 2024, 23:36 от 𝒫𝑒𝑜𝓃𝓎

# 458
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 954
Задължително трябва да се лежи или почива на стол преди вземане на кръв за изследване на пролактин. Хормонът е силно чувствителен към стрес и резултатът може да е много завишен. Аз съм лежала 30 мин в лабораторията и точно преди да ми вземат кръв, влезе едно момченце. Много се страхуваше и припадна, при което аз се стреснах и станах. Накараха ме да лежа още 30 мин. Дори ми вземат кръв легнала.
За Пловдив Писанец става въпрос, в Бодимед и Синево също съм виждала жени да лежат.

# 459
  • Мнения: 9
Здравейте, хора! Тази седмица ми установиха микроаденом (3мм на 5мм) и ми изписаха достинекс половин таблетка седмично. За пръв път го изпих вчера вечерта преди лягане, но не знам възможно ли е толкова бързо да подейства че да имам странични ефекти веднага или просто съм паника и си втълпявам? Имах стомашни проблеми сутринта, а ръцете ми леко изтръпнаха няколко пъти. Усещате ли странични ефекти и бързо ли отшумяват?

# 460
  • Мнения: 167
В началото при приема на достинекс има странични ефекти като главоболие, световъртеж (особено ако си с ниско кръвно), стомашен дискомфорт. Поносими са и отшумяват след 3-4 седмици. Другото лекарство за аденом е бромокриптин, ако не ти понесе достинекса, попитай дали може да смените. Бромокриптина е по-старото хапче, с повече странични ефекти - НО това е индивидуално, може при теб да е по-подходящия вариант.

# 461
  • Мнения: 312
Здравейте,момичета.
От няколко години имам проблем с пролактина и когато се завиши ми изписват достинекс,дакато го пия всичко е наред,спирам го и в рамките на около 6 месеца се покачва отново. Пратиха ме на очен и там той откри загуба на зрително поле. Часа ми е чак за 1 април при ендокриноложката за другите изследвания и мнение за това изследване. Затова реших да попитам ,при вас имало ли го е това изследване ,какви са били резултатите ви и какво според вас означават?
Благодаря ви ,предварително.

# 462
  • Мнения: 237
Вероятно се съмнява за аденом, който притиска зрителен нерв. Направете си ЯМР, за да видите дали има нещо и колко е голямо, ако има. На мен преди ЯМР, ендокринологът ми пусна полови хормони и изследване за инсулинова резистентност, за да види дали те не влияят на пролактина.

# 463
  • Мнения: 312
Благодаря Ви за бързия отговар.
Вероятно се съмнява за аденом, който притиска зрителен нерв. Направете си ЯМР, за да видите дали има нещо и колко е голямо, ако има. На мен преди ЯМР, ендокринологът ми пусна полови хормони и изследване за инсулинова резистентност, за да види дали те не влияят на пролактина.

# 464
  • Пловдив
  • Мнения: 41 110
Някой да е спирал приема на Достинекс?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт