Октомврийчето расте в нас,а ние мислим си го всеки час (Тема-3) 2021г.

  • 24 449
  • 715
  •   1
Отговори
# 645
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 189
Здравейте Simple Smile
Аз точно с айрян със сол си вдигам кръвното,т.к.от кафето ми се гади,не обичам шоколад и газирано и само това остава.И като цяло трябва много течности да се пият.На мен доктор Вецев ми назначи по 1 литър фреш от нар за подобряване на кръвотока и 2 литра вода.Множко ми идва,но се справям.До обяд успявам да изпия малко повече от половината.След обяд ми е по-трудно,че тогава ми се гади,но до вечерта съм изпила нужното количество и се чувствам по-добре.
Аз палачинките ги правя бързо с уреда на Делимано.Не стават дебели и трябва 6-7 да изядеш ,че да се нахраниш,но пък е бързо и вкусно(само да не престояват,че стават като кори за баница).Скоро не съм се занимавала,то детето си играе да ги пече,ама сега нали е на бабин дом.
Днес ходих да давам пак кръв,тоя път докторът ми иска утре едни изследвания.И след мен дойде още едно бременно момиче и се заприказвахме.Оказа се,че е изкарала в 6 месец короната и е лежала в МД.Не е много приятно,но всичко с нея и бебето е наред.В тази връзка се надявам Деспи (и май още някой с корона имахме) бързо да се оправите.А ММ реши да се ваксинира.Аз не съм много съгласна,но него го е страх да не ме зарази.То ние само вкъщи седим и почти не излизаме,пък контакти с други хора нямаме,но щом е решил...

# 646
  • София
  • Мнения: 4 755
Аз.съм в 8седмица а хормоните бушуват с пълна пара

# 647
  • Мнения: 398
Момичета и аз да се оплача вчера бяхме до спешното както стояхме с малкия и си играхме като почна едно сърцебиене едно лошо ми стана сеедно удър хубаво че мъжа ми се прибрах и отидохме веднага кардиограма , кръвно всичко беше наред и се оказа от обезводняване ... изкарах си акъла

Последна редакция: вт, 23 мар 2021, 13:03 от Даниел Миткови 685953

# 648
  • Мнения: 207
Явно съм го била запомнила грешно това с айряна. Иначе на мен ми действа доста освежаващо айрян и таротор тези дни на гаденето. За цвеклото също знам, че помага за кръвообращението. Майка ми си правеше сокове от цвекло, морков, ябълка и джинджифил. Голямо вкусотия, но и доста играчка. Представям си с нара как си играеш, Ели. Трябва си вода да се пие наистина, че и от обезводняване може да ти стане лошо.
Как сте момичета, оздравявате ли от короната?

# 649
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 189
Нара ММ ходи сутрин в 7 и ми го взема от Грийн дели до нас,че няма къде да го цедя.Иначе преди имах машинка и вярно е голяма играчка...

# 650
  • Мнения: 1 844
Ох аз много обичам нар, точно вчера си купих няколко нара, но смятам да си ги ям ей така Simple Smile

# 651
  • София
  • Мнения: 4 755
А годжи бери дали може да се яде?

# 652
  • омъжена
  • Мнения: 589
Добро утро момичета!
Вчера ви казах за плановете ми да отскоча до Лидл, най-голямата ми грешка, щях да колабирам вътре.Повечето хора и маската явно ми дойдоха в повече, излязох на бегом.

Относно майчинството, като за начало, не трябва ли при започване на майчинството да си на трудов договор за да взимаш някакво различно от социалното такова? Не съм чела още и не съм се интересувала, оставила съм всичко на счетоводителката и тя каза, че като дойде времето тя ще си оправи всички документи без да ме закача.

Hariom1 , ние нямаме проблем с това, не сме и спирали, док каза да се пазя просто повече и ако изпитвам комфорт и удоволствие да не спираме.Засега всичко си е нормално.

И аз съм така с маската и ако бързам.
За майчинството, да, допълних се трябва и да си на трудов договор при започването на майчинстовото.
Хариомче, ние за секс не сме говорили с док, но аз нямам и много желание вече де 😁, но пак си се разписваме 2-3 пъти седмично.
Бумбара, ако ти е паднало полеже си. Канелата го вдига също, кафе, кола, сладко също. Аз съм често така като теб особено с предната бременност бях все с ниско кръвно. Бях споменала на док, но вече бях май в 3тия триместър и ми каза често да го мера, но много зле не съм била, за да се вземат други мерки, а и беше лято голяма жега. Аз имам въпрос към теб как ги правиш тези палачинки за 30 мин голяма доза, на мен 2 часа не ми мърдат права на печката и така съм ги намразила да ги правя. 😁
До колкото си спомням май айряна със сол беше, ако ти е високо, за да го бутнеш или се лъжа?

Канела не приемайте тя предизвиква кървене и контракции на матката. Само айрян със сол

# 653
  • Мнения: 659
Отговорът е същият като за чая от годжи бери - не се препоръчва, т. к. предизвиква  удебеляване на стените на матката, а това от своя страна може да доведе до спонтанен аборт.

А годжи бери дали може да се яде?

# 654
  • Мнения: 1 428
Крисиии, добре ли си 🤩

# 655
  • Мнения: 198
Момичета, при някоя от вас случвало ли се е ехографът да отчете контракция? Докторът каза да не се притеснявам, изписа ми хапчета по схема, вие каква информация имате по въпроса?

# 656
  • омъжена
  • Мнения: 589
Момичета и аз да се оплача вчера бяхме до спешното както стояхме с малкия и си играхме като почна едно сърцебиене едно лошо ми стана сеедно удър хубаво че мъжа ми се прибрах и отидохме веднага кардиограма , кръвно всичко беше наред и се оказа от обезводняване ... изкарах си акъла
ужас пии течности и като ти се случи дишай дълбоко през носа и издишвай през устата бавно това нормализира сърдечния ритъм и аз заради Хашимото често получавах като не пиех лтироксина. Не се стряскай спокойно

# 657
  • Мнения: 328
Привет!
На боледуващите момичета пожелавам скорошно оздравяване!
Миткови преди години ми се случи да се обезводня, но аз бях посиняла като труп, загубих и говор и картина, направо виждах светлината. Не е шега работа, а особено сега трябва да приемаме много течности. Пази се и наистина пий повечко водичка.
Аз напоследък съм се пристрастила съм таратора. Винаги много съм обичала, но сега ям всеки божи ден. Чувствам се добре.
При мен продължава, обаче непрестанното спане. Тази нощ съм спала 11 часа и сега след като си хапнах, мога пак да поспя.... нормално ли е това?! 😳

# 658
  • Мнения: 659
Hariom1, благодаря, добре съм. Да легна вкъщи, а не в болницата, беше истинско облекчение. Днес няма помен ни от кървене, ни от зацапване (чукам на дърво, кръстя се и всички останали лудости Smile ). Единствено ме товари това, че трябваше да добавя още един хап временно към шепата, която пия, но до седмица, живот и здраве, поне този трябва да отпадне.
CardyR, в момента да ти де спи постоянно е едно от най-естествените състояния. Хубаво е, че можеш, възползвай се! Ще го търсим този сън скоро Hug

# 659
  • Мнения: 398
Привет!
На боледуващите момичета пожелавам скорошно оздравяване!
Миткови преди години ми се случи да се обезводня, но аз бях посиняла като труп, загубих и говор и картина, направо виждах светлината. Не е шега работа, а особено сега трябва да приемаме много течности. Пази се и наистина пий повечко водичка.
Аз напоследък съм се пристрастила съм таратора. Винаги много съм обичала, но сега ям всеки божи ден. Чувствам се добре.
При мен продължава, обаче непрестанното спане. Тази нощ съм спала 11 часа и сега след като си хапнах, мога пак да поспя.... нормално ли е това?! 😳
Нормално е 😂😂 като бях бременна с сина ми само ставах да хапна и пак заспивах 😂 а сега гледам само да заспи и аз лягам .

Общи условия

Активация на акаунт