Пролетни надежди, летни планове. Мечтателна немска тема - 215

  • 18 827
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Mar4, аспирин, парацетамол, долормин, разни за смучене, капки разни, с етерични масла, билкови, въобще доста има. Отиваш в аптеката и казваш rezeptfrei. Рядко тук за настинка са с рецепта.

Незнам какво сте се хванали за торбичките, при нас полето в момента е само пластмаса: два ката. Аспержите са вече с един КАТ, ягодите още с два...

# 676
  • Мнения: 9 483
Освен изброените от asyalein, в ДМ и Росман има всякакви видове сиропи за кашлица (Husten), спрейове за промиване на носа и таблетки за смучене на билкова основа. Намират се на рафтовете, където пише Erkältung.

# 677
  • Берлин
  • Мнения: 4 762
А срещали ли сте спрей за нос само за овлажняване? Нещо като Стеримар? Без лекарствени съставки

# 678
  • Germany
  • Мнения: 2 043
Papurche, в ДМ има  разни  спрейчета с морска вода или хиалурон за овлажняване. Аз често си вземам, защото от парното все ми е сухо.

# 679
  • Мнения: 5 262
Папурче аз взимам с бепантен. Много ми е добре за носа.
За торбички нямам нерви да мисля и взимам яразни кутии на място. Ако има. Ако не пазарувам по-малко .

Някой веднъж ми беше писал за едни растения blauregen, weißregen се казват на немски. Ако ми подарят издънки наистина ли добре си спомням, че щели да цъфтят чак на 10 тата година ?
Или за друго растение става дума ?

PeaPink имам такива на някои радиатори
https://www.amazon.de/Luftbefeuchter-Heizung-Verdunster-Heizk%C3 … =pla-701929267336

# 680
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Salzlösung Tropfen

Докато сме на медицинска тема да питам: преди бях писала, че имам проблем с ръцете, напукани са, не усещам нищо.
Сега силно ограничих използването на сапун ( да, ужас по време на Корона), не пипам веро или почистващи препарати.
Само като се къпя пипам шампоан или душгел.

Вчера къпя малката, обикновено мъжът ми я къпе, за нея съм взела нещо бебешко, сензитив.
След това имах рани по ръцете 😱

Проблемът не е само козметичен, някои аппс не мога да ползвам, защото не ми разпознава пръстите. Т.е онлайн банкинг адьо 😱

Някой знае ли от какво точно в сапуните и течните душ гелове може да е този контактен дерматит? Какво да избягвам и с какво да си мажа ръцете. Изглеждат зле и болят!

Бела, блауреген расте много бързо и му трябва стабилна основа. Мисля, че по-рано цъфтят.

# 681
  • Мнения: 11 344
Асе, според мен е от парабените. Аз избягвам всичко с тях, защото и при мен е страшно.

# 682
  • Мнения: 5 262
Ася мерси за растенията.
За ръцете ми звучи недобре, но не мога да помогна. Аз също бих предположила че не е само сапун и че е добре да се направи някой друг преглед. Дано се оправи с нещо като витамини и пр. Мазнини какви ползваш. Вземи зехтин или орехово олио ? Чела съм , че не е зле сутрин лъжица зехтин и лъжица добър ябълков  оцет , може разтворен въпреки че мазнина не виждам как се разтваря .

# 683
  • Мнения: X
Ася, отиди на дерматолог. Аз този проблем го имах постоянно в България и ми изписваха разни мехлемчета с рецепта. Баба ми ми правеше някакъв крем с невен, глицерин и още нещо, но не знам точно какво и как. Имаше и един френски крем за бебета с невен в аптеките, който също ми помагаше.
Откакто не съм в България този проблем с ръцете изчезна от раз и не се е появявал. От някакъв химикал е било или нещо във варненската вода. Казаха ми, че може и да е вид алергия, а аз имам няколко и често отключвам нови. Помня обаче, че всичко с невен ми помагаше много.

# 684
  • Мнения: 7 510
Може и да не е контактен дерматит. Има атипични форми на псориазис с напукана, цепеща се кожа на ръцете, особено на пръстите. Гледай кожата да е винаги омазнена. Не е лоши да посетиш пак дерматолог.

# 685
  • Мнения: 1 482
Папурче,аз съм много доволна от Wick VapoSpray mit Meerwasser,опаковката е 100 мл. и стига за дълго време! То си е чист изотоничен разтвор за почистване и овлажняване на носната лигавица.

# 686
  • Мнения: 5 262
Ася само да допълня / на мен така , че да не може да се прочетат отпечатъци, пръстите са ми се разранявали при стрес, преумора, натоварване и няколко настинки. Т.е. слаб организъм. Случвало ми се е до сега 2 пъти. Минава когато се променят нещата .

# 687
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Парабени не са, нямам нищо с парабени. Първо проблемът се появи от сапун на калъп.

Не съм преуморена или под стрес, къде по-зле съм била, но съм с Хашимото, все си мисля, че и това има влияние.

Крем с невен правех преди и е много добър, миналата година покрай малката не успях да набера и останах без. Сега чакам да цъфне и ще си направя. Иначе се мажа постоянно с нещо.

Не знаех, че има и атопичен псориазис. Ще прочета. Баща ми има. Аз съм с неговия тип кожа.

На дерматолог бих отишла, но около нас работят без термини, предния път чаках 5 часа и ме прегледа за 2мин!!! Изписа ми кортикостероиди. Мерси, нямам толкова свободно време.
Другите дерматолози са приват само.

# 688
  • Мнения: 5 262
Ами Ася като се оставяш да те избутат от кабинета за 2 мин .... това е шега де, но аз обикновенно съм по-приказлива.

# 689
  • Немция
  • Мнения: 7 032
Псориазис се повлиява чудесно от морска вода или бани с морска сол от Мъртво море, продават такива, има и душ гелове на такава основа.
Но е факт, че кортикостероидни кремове успокояват кожата с псориазис.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт