Борбата с рака - духовното оцеляване, физическото преодоляване - 71

  • 61 355
  • 1 199
  •   1
Отговори
# 1 110
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 760
Привет , момичета! Не съм влизала отдавна, тъй като имах други вълнения около седмокласника, но ето, че днес всичко приключи и сме записани в най-желаното от него училище. Черпя всчки виртуално по повода! Revolving Hearts
Сега за мен-от близо 3,5 години не съм правила ПЕТ  и почти 1,5 г. обикновен скенер. Та с 300 зора помолих на диспансерния мин.месец, асистентката на д-р Ганчева да ми даде направление за ПЕТ.   В петък съм там и се надявам всичко да е ОК. Но се наплаших да не пропуснат нещо? Чудя се и как ще си получа резултата, преди го изпращаха по куриер, ако искам.

# 1 111
  • Sofia
  • Мнения: 1 729
Шушито, сега май пак може да го изпратят, поне такива разговори се чуват на регистратурата. Успех при резултата. На мен нищо не ми отказват като изследвания, ама аз съм рискова с много заразени възли.
Корен, благодаря за инфото. Изрично ги питах за кафе - не можело, аз не закусвам но кафето сутрин ми е като свещенодействие. Може би, защото ако се подслади, влияе на кръвната захар... Ще го избутам и без де, тъпото е, че имам проблем със затворени пространства дълго време, получавам паник атаки.

# 1 112
  • Мнения: 507
Чайлд, Шуши, стискам палци всичко да е наред!
Чайлд, малко действа на нервите това чакане, аз като съм напрегната не обичам много да водя празни разговори, пък на мен ми се паднаха двама бърборковци в стаичката. Дано да си първа или втора в групата и да на не чакаш много.
Шуши, пращат резултатите, само трявба да кажеш като се регистрираш, че искаш да ти ги изпратят и да дадеш адрес.

# 1 113
  • Варна
  • Мнения: 195
Момичета, знаете ли кой е на мястото на д-р Валентин Иванов сега за разчитането на ЯМР на гърди в Сити клиник (Токуда) в София? Ще ми се пак там да си направя контролен ЯМР, а не знам на кой лекар да се доверя за разчитането. :/ За Варна ми споменаха проф. Балев, но той май е по-скоро много добър специалист на ултразвук.

sealavie, проф. Балев е доайен именно в разчитането на образи от ЯМР. Аз си пратих при него дисковете от ПЕТ скенер, насочи ме към ЯМР.

Оказва се, че е супер проблем и супер тромаво минаването през резонанс. Пращали се молби към РЗИ, чакало се одобрение, минавали месеци... Всичко е така направено, че човек да се откаже от варианта по здравна каса и да си плати. Поне с такова впечатление оставам. Rolling Eyes

шушито, стискам палци за добри резултати и никакви, никакви, никакви поводи за тревога!

# 1 114
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 760
Благодаря ви много, корен, варненско тинти ! Чайлд стискам палчета и за теб! И въобще пращам положителни мисли за всички тук!
При мен се навършиха точно 6 години от втората операция-рецидив в същата гърда, точно толкова години бяха  и от първата, когато се появи отново. И сега ми вървят разни мисли, но пък е нормално да се притеснява човек, дано няма поводи. Гуш за всички. Люба, как си? Никол и Катеринка и вас ви мисля.

# 1 115
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 729
Мацки, чета ви и стискам палци нс всички!
Относно реконструкциите - който ще прави, да прави преди лъчето, като заздравее раната, ама здрава кожа на всичките 100 процента и чак тогава облъчване. Аз имам горчив опит с това, повечето съфорумки от темата ми знаят патилата.
Преди пет скенер кафе не се пие 24 часа преди изследването! Самият кофеин влияе на изследването. Отива се на часа гладна и жадна. Може да се пие само вода и евентуално лекарствата, които пиете всеки ден, ако има такива.

# 1 116
  • Мнения: 239
Шушито, честито за успеха на седмокласника! Късмет на ПЕТ-а!  Всичко да е наред!

Забравих да напиша впечатленията си от лъчетерапията в Онкологията в Дървеница. Като тегля чертата, съм доволна. Проточи се доста терапията, защото уцелих Великденските празници, когато почиваха 10 дни, както и повреда на апарата, отстраняването на която отне десетина дни. Та тези прекъсвания бяха изнервящи, но иначе като организация беше напълно приемливо, само първият път се чака повече, но после ти дават час и всеки ден ходиш по едно и също време. Заради дългата почивка по празниците и проблема с апарата имаше един период, в който имаше много пациенти и се налагаше чакане и до 2 часа дори, но това беше извънредно заради така стеклите се обстоятелства. Към края на ЛТ вече си се спазваха точно часовете. В отделението всички бяха мили. Аз лично нямах проблеми и изгаряния, но това явно наистина е много индивидуално.

# 1 117
  • Варна
  • Мнения: 80
Момичета, знаете ли кой е на мястото на д-р Валентин Иванов сега за разчитането на ЯМР на гърди в Сити клиник (Токуда) в София? Ще ми се пак там да си направя контролен ЯМР, а не знам на кой лекар да се доверя за разчитането. :/ За Варна ми споменаха проф. Балев, но той май е по-скоро много добър специалист на ултразвук.

sealavie, проф. Балев е доайен именно в разчитането на образи от ЯМР. Аз си пратих при него дисковете от ПЕТ скенер, насочи ме към ЯМР.

Оказва се, че е супер проблем и супер тромаво минаването през резонанс. Пращали се молби към РЗИ, чакало се одобрение, минавали месеци... Всичко е така направено, че човек да се откаже от варианта по здравна каса и да си плати. Поне с такова впечатление оставам. Rolling Eyes

шушито, стискам палци за добри резултати и никакви, никакви, никакви поводи за тревога!

Много полезна информация за професора, благодаря ти! А ти във Варна ли си прави ЯМР? Чудя се дали има смисъл да ходя до София или да го направя тук и той да ми го разчете. Thinking Аз също нямам намерение да чакам процедурата по Здравна каса и ще си платя за изследването. Много е глупаво, че е така устроено, защото специално за гърди ПЕТ скенерите и КТ понякога показват съмнителни резултати и плашат хората допълнително. То сякаш останалия стрес е малко.. А ЯМР е по-точен, но трябва да си бъркаш в джоба за него Smirk

Успех на всички момичета с изследванията! Flowers Four Leaf Clover

# 1 118
  • Варна
  • Мнения: 195
Тепърва ще правя ЯМР, все още не съм. Във Варна, да. Едва вчера разбрах, че ужасно дълго се чака одобрение по здравна каса - в Терапията и в Сити в момента записват за август месец(независимо дали си с направление или платено). Препоръчаха ми Токуда - София, но няма да пътувам. Нямам енергия. Имам нужда просто да се наспя и нищо да не правя.

# 1 119
  • София
  • Мнения: 6 750
Наспи се, почини, мръхти на дивана, събери сили! Предстои ти битка, но не е чак толкова спешна, че веднага да се втурнеш в нея. Преди всяка битка човек трябва да почине и да се настрои.

# 1 120
  • Мнения: 1 083
Шушито, благодаря, добре съм! Днес бях на херцептин( ужасно много хора имаше- повечето познати муцуни........, но пък минах учудващо бързо). Правя планове за почивка, но не пропускам прегледи при специалисти( ЛЛ само като ме види и  пита тоя път за какво направление съм Wink )- но минах невролог, кардиолог и ендокринолог през последния месец- не съм в най- добрата си форма, но и много зле не съм. А, да и при Балева си ходя на контролни, веднъж в месеца- да съм спокойна, че лани хубаво ме изненада пак  гадината, ей тъй от нищото.....На теб ти стискам палци  и на седмокласника ти, също( миналата година по това време и мен ме тресеше тая треска)!
Варненското Тинти, да- бавно стават разрешенията, но пък иначе са доста пари без ЗК.

# 1 121
  • Мнения: 1 406
Добре, де не може ли с лежане в болницата да ви правят ЯМР,от болницата в която се лекувате.

# 1 122
  • Мнения: 507
Лейди, какво стана с твоя лакът, оперира ли го? А с баща ти как е положението?
Днес яко наспамих темата, но да се отчета. Успях да се свържа с лекарката за резултата от скенера. Елифанта, блгодаря много за телефона. Малко я изненадах и не беше многословна, но каза, че нещата са без динамика от предходния скенер и изглежда наред. Останах с впечатление, че просто е пропуснала, че съм неин пациент защото ме попита кой ме е приел и явно затова не ми се е обадила. Както и да е. Извини се за забавянето.

# 1 123
  • Мнения: 1 687
...
Относно реконструкциите - който ще прави, да прави преди лъчето, като заздравее раната, ама здрава кожа на всичките 100 процента и чак тогава облъчване. Аз имам горчив опит с това, повечето съфорумки от темата ми знаят патилата.
....
Моят съвет е коренно противоположен - реконструкцията много СЛЕД лъчето, когато вече сте напълно здрави и възстановени. А не както Лейди направи - преди лъчето.

# 1 124
  • София
  • Мнения: 6 750
И аз бих препоръчала след лъчето да се слага имплант, моят лекар ми каза за отида поне 6 м след лъче за консултация за импланти. Най-малкото лъчето може да увреди импланта.

Общи условия

Активация на акаунт