Генетични и имунологични проблеми - тема 18

  • 60 642
  • 772
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 103
Здравейте,
Някоя от вас правила ли е вливки на Интралипид във Варна? В АГ ми отказаха.

# 721
  • Мнения: 999
Здравейте,
Някоя от вас правила ли е вливки на Интралипид във Варна? В АГ ми отказаха.

Аз съм правила в "Майчин дом", но може би преди повече от 3 г. Доста време стоях.,защото ми беше за първи път и бяха пуснали системата да капе много бавно.

# 722
  • Мнения: 244
Здравейте,ако въпросите ми не са за тук - напишете ми. Не намерих друга тема за доцент Русев.
Искам да посетя доцента,но имам няколло въпроса:
-знаете ли колко се чака за час?
-признава ли изследвания направени не в неговата лаборатория?
-как вървят с часовете - сравнително навреме ли се влиза или не (не съм от София и да планирам колко отпуска да взема)

# 723
  • Мнения: 60
Здравейте,ако въпросите ми не са за тук - напишете ми. Не намерих друга тема за доцент Русев.
Искам да посетя доцента,но имам няколло въпроса:
-знаете ли колко се чака за час?
-признава ли изследвания направени не в неговата лаборатория?
-как вървят с часовете - сравнително навреме ли се влиза или не (не съм от София и да планирам колко отпуска да взема)
Здравейте, аз бях при доцента преди около два месеца. За преглед си запазих час по телефона на регистратурата и като отидох не съм чакала повече от 20 мин. Носех си и предишни изследвания, но той ми назначи такива, които нямах (нк, ембриотоксини и др.) След като излязоха резултатите ми каза, че мога и по телефона да ги обсъдим, но аз реших да отида на място и тогава чаках не повече от 10 мин. Пригответе си и повечко финанси, тъй като на мен в деня на прегледа и с назначени изследвания трябваше да платя около 700 лв. (може и с карта разбира се). Ако някой е ходил по-скоро нека сподели. Blush Успех!:four_leaf_clover:

# 724
  • Мнения: 244
MeLaNii ,благодаря за отговора, току-що се обадих, дадаха ми час за след 2 седмици.

# 725
  • Мнения: 71
И аз бях при доцента преди 3 месеца, часът ми беше в 11 влязох към 11:30.Прегледа беше около час, носих изследвания, направени предварително Обсъждахме тях и как да процедирам от тук нататък. Пусна ми допълнителни изследвания в клиниката, но бяха различни. Ембриотоксини и още няколко, платих около 500 лева, заедно с прегледа. След като излязоха резултатите на 2 пъти се чувахме по телефона, защото имах въпроси. Той още на прегледа ми каза да звъня настоятелно, но сравнително бързо успявах да се свържа. Беше доста отзивчив.

# 726
  • Мнения: 486
Момичета, излезе ми резултата на ПИД на едно ембрионче. Пише резултат (18)х1,  небалансиран и не се препоръчва трансфер. Някой има ли инфо за това 18... прегледа ми ще е чак следващия месец Sad Аз съм с 5 неуспешни опита и мъжки фактор и не знам да продължавам ли или да се насоча към донор...

# 727
  • София
  • Мнения: 7 534
Монозомия на 18 хромозома, тоест вместо да има две копия на 18 хромозома, има само една.
Съжалявам.

Потърси темата за ПИД ако искаш

# 728
  • Мнения: 147
Здравейте, мами!
Включвам се и аз. Преди близо три седмици имах миссед и се наложи аборт.  Дадох плода за изследване и вече ми излезна резултата от абортивният материал , който пуснах към Майчин дом.
Прилагам резултатите и се надявам, ако има някоя по-компетентна в разчитането им, да сподели малко информация, докато чакам обратна връзка от гинеколога.
Питането ми е дали има нужда да се пуска кариотип на мен и партньорът ми или да си пусна само следните изследвания / тромбофилия, Б12, вит.Д, токсоплазмоза и евентуално пакет антитела/ ?

# 729
  • София
  • Мнения: 7 534
В изследваните неща всичко е наред. От кариотип според мен няма смисъл. Пусни тромбофилия, имунологични, витамини, инфекции (изследвания от секрет), щитовидната жлеза заедно с антитела, кръвна захар и инсулин. Виж пълния списък на първа страница в темата Кюретаж и забременяване след това.

# 730
  • Мнения: 147
В изследваните неща всичко е наред. От кариотип според мен няма смисъл. Пусни тромбофилия, имунологични, витамини, инфекции (изследвания от секрет), щитовидната жлеза заедно с антитела, кръвна захар и инсулин. Виж пълния списък на първа страница в темата Кюретаж и забременяване след това.
Много ти благодаря за отговора! Той и гинеколога ми се обади снощи и каза, че всичко е ОК и да си пусна всички неща , които ти си изброила. Simple Smile

# 731
  • Мнения: 81
Здравейте, момичета, има ли сред вас забременели, следвайки препоръките на доц Русев да се приемат ниски дози на прогестерон след ЕТ, тъй като високият прогестерон е несъвместим с бързо съсирващата кръв и употребата на антикоагуланти? Аз бях на кринон и 3×1 дуфастон. Днес беше теста ми и на 9 ден след трансфер на бластоцист е едва 6. Много съм объркана, още повече когато специалистите си противоречат.

# 732
  • Мнения: 914
Не бих слушала Русев. Определно бих следвала инструкциите на репродуктивния. Има си протоколи и достатъчно клинични данни, дори в България, колкото и да си плюем по лекарите, се спазват златни стандарти в редпродуктивната медицина. Прогестеронът е основен хормон, след трансфера и в случай на тромбофилии, и не само, се прилага Клексан/ фраксипарин/ т.н. И се следи коагулацията. Така няма как прогестеронът да навреди. За съжаление тестът ви за 9 ден е отицателен, не е гаранция, че е от прогестерона.  Но следващият път бих слушала репродуктивния. Масово не харесват Русев. Моят още в началото ми заяви, че или ще му се доверя или не е Ок да се саботира опита заради Русев и подобни. И направих своя избор. Вие си решавате.

# 733
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 904
Подкрепям напълно горния пост. Прогестеронът е от огромно значение при инвитро. Още повече, че заченалите инвитро сме с подтисната с хормони овулация и нямаме жълто тяло, което да произвежда прогестерон, докато не се оформи плацентата. Аз приемах 2х2 Утрогестан и 3х1 Дуфастон до 14-15 г.с., а до началото на 9ти месец 2х1 Утрогестан. През цялото време биех Клексан в профилактична доза, заради многото приемани лекарства. И въпреки контракции и нелека бременност, износих почти до края на 38 г.с. Не познавам доц. Русев, но аз бих се доверила изцяло на репродуктивния специалист.

# 734
  • Мнения: 191
Абсолютно подкрепям другите две момичета. Прогестерона е от много голямо значение за успешен трансфер. Аз също приемах дуфастон по 3, а Утрогестан слагам все още - 37 г.с. През цялото време съм и на Фракси 0,4, но аз имам и тромбофилия.

Общи условия

Активация на акаунт