"Нека да е лято, само да е лято..." в НЕМСКАТА тема / 218

  • 20 112
  • 759
  •   1
Отговори
# 675
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Оф, колко лекари смени, така му намериха запушване на аортата и преди няколко месеца го оперираха Rolling Eyes
И аз четах, че има такива хора, с по-реагираща нервна система, които реагират на стрес с високо кръвно, но не иска да взима успокоителни. Смята, че така само се опитват да се отърват от него. Той е и доста чепат характер Laughing
Опитах се да му обясня техники за успокояване, дишане и т.н. - нищо.Worried

# 676
  • Мнения: 5 262
А е много важно. Аз ти казах за този вариант защото лично познавам случай на близък човек и слушах разказа на един друг приятел при които след стресови ситуации и много напрежение в работа и личен живот започват да им засичат разни такива , дават хапчета за кръвно и за други разни регулирания кой каквото там са му засекли и ... към 2 години ефект никакъв каквото и да се прави. Единия също със страх от болести . Ами накрая и двамата по един или друг начин съвсем отделни случаи си оправят нещата . Единия с психотерапия , смяна на начин на живот. Другия също сменя начин на храене, започва спорт ...
Но това всичкото трябва да мине през лекар. Не можеш ти например сама да решиш да спреш лечението . Може да е голяма грешка.
Аз в твоя случай бих отишла с него на лекар и бих си поговорила и аз с лекаря да се опита алтернативна схема.
Забелязала съм по проблемите с майка ми, че едно е да я оставя нея сама да ходи и да им приказва само каквото си е намислила, друго е да ида и аз и посъбера малко информация и да предложа това-онова ... хората веднага откликват и са склонни да съдействат.
Също вариант е да му подариш карта за комплекс от този род - релакс и пр. да иде в група и да робва аутогенес, йога, разходки, нордик и пр. в ръководена групаможе и басеин.  Една карта ъа 10 дена или 2 седмици може да е хубав подарък ?

# 677
  • Germany
  • Мнения: 2 043
Мъжът ми пие хапчета за кръвно от двайсетиняколко годишен. Всякакви изследвания е правил през годините, нищичко му няма, но си вдига кръвно. Не много високо, но може да си стои на 140-150 / 100 без хапчета. Имал чувствителна нервна система. Той вярно пали от нищото, но и спокоен да е пак се качва това кръвно. Та пие си хапчета и така. Обаче вярно е, че трудно се уцелват, а през няколко години и му ги сменят.
Иначе чесън, ракия, валерианче смъкват кръвно. Пиенето на много вода го покачва. Това е за спешни случаи, когато е еднократно вдигнато. Най-добре си е постоянната регулация с хапчета.

# 678
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бела, чудесни идеи. Той си е в Бг, не мога да ходя с него по лекари. Майка ходи, защото той не чува.
Другите неща са утопия.

# 679
  • Мнения: X
Майка ми вдигаше кръвно докато боледуваше от ковид. Сваляше го с канела и чубрица. Не е пила хапчета. Сега вече няма проблеми.
Иначе и моят баща е на хапчета за кръвно от години. Лекарят му успя да го убеди навремето, че е до живот. Никой никога не е търсил причина. Sad Но той моят баща по едно време само тичаше по лекари, всеки му изписваше нещо и пиеше хапчета с шепи. Започнаха разни странични ефекти и спря повечето... само тези за кръвно си остави. За високото кръвно си има причини, но човек сам трябва да се заинтересува и да действа. Хапчетата само замазват симптомите, проблемът си остава.

# 680
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ами всъщност той се опитва да открие причината, но не открива лекар, който да се заеме с това. Всеки вдига ръце и го прехвърля.

# 681
  • Мнения: 564
Висока долна граница /90+/ насочва към проблеми с бъбреците. Мъжът ми я нормализира чак когато болезнено се отърва от камък в бъбреците, за който и не подозираше. Не че това му помогна да нормализира и горните стойности. Тях  ги отдават И на емоциите. Даже си има термин "синдром на бялата престилка" - почти винаги измереното при лекаря е с10-15 повече, отколкото вкъщи.
Ако човек не се справи с промяна на начина на живот /хранене, спорт, стрес/ е задължително преминаването на лекарства, за да се поддържа кръвното в прилични граници. За съжаление - сменят се лекарства, комбинират се, заменят се, имат и странични ефекти..

# 682
  • Мнения: X
asyalein, така правят, да. Sad Не знам дали в БГ има лекари, които работят по-ganzheitlich. Трябва да има, нали?

pipelot, и моето кръвно излиза много по-високо в лекарски кабинет, отколкото е. Но то меренето там е смехотворно – от вратата ме слагат на стола и веднага мерят с някакво смехотворно апаратче. Важното е обаче да се мери, нали взимат някакви пари от касата. Това не при специалисти, де. При личния, при гинеколога и т.н. Всеки мери! Laughing

# 683
  • Мнения: 5 262
Blеu по мой опит има, да, но трябва да иде някой който да говори с тях правилно и на тази тема. Веднага се ориентират какво се иска от тях и веднага се изнамират спа, рехабилитации, санаториуми, дебелариуми и каквото е нужно в изобилие.

В БГ има много възможности, но трябва на лекаря да му стане ясно какво се иска.
Защото на мен дядо ми беше лекар и това да си мериш кръвното и да си тръгваш с рецептата си беше пенсионерски спорт. Т.е. те си се събираха пред кабинета на седянка и да си поприказват с @доктора@ и да им измери кръвното ...

Друго ми прави впечатление, че мъжете сякаш минават през някаква възраст в която са поддатливи на страх от лекари и болести . Или се лъжа. Не знам.

# 684
  • Мнения: X
Мъжът ми вдига и 171/105.
Повишаването почна със 140, вдигна се на 150, 160, вчера беше над 170.  Ей така просто стана тази работа преди около две седмици, няколко дни след ваксината. Може и от стрес да е. Много лошо му подейства това затваряне последните месеци. Още е при лекаря и не знам какво е станало.

В офиса съм. Шефът дойде да ме поздрави ухилен до уши, огледа ме от главата до петите. Питах го това шампанско дето го носи заради мен ли е. Сви се и се скри в стаята. Зам шефката му каза на висок глас, че трябва да говори с мен. Работя си и чакам.

# 685
  • Germany
  • Мнения: 8 041
Софт, цитираните стойности са доста високи. Дано бързо се намери причината и овладеете нещата.

# 686
  • Берлин
  • Мнения: 4 762
Мм почна с вдигане на кръвно и кръв от носа. Направи всички изследвания, натоварванията при кардиолог, бъбреци и тн. А е активно спортуващ, отказа цигарите преди 2-3 години, не прекалява с никакви храни и напитки. В кръвните изследвания излезе доста висок холестерол. Пие хапчета за това и се самоподложи на хранителен режим след дълго четене и събиране на инфо какво да и какво не да консумира. Пие хапчета за кръвното. Живот и здраве средата на август са му контролите. В момента се чувства добре и кръвното не го е тормозило.

Софт, дано нещата при теб се подредят по начина, по който ти искаш, и здраве на мъжа ти.

При нас вече сертификат за ваксина може да се извади в аптека. Тези дни ще видя на място

https://www.mein-apothekenmanager.de/
Не ми се работи. Искам да си губя времето в нещоправене. Уморих се много от всичко

# 687
  • Мнения: 5 262
май ще чакаш 70 така папурче. както всички ние.
можело да се сложат филтри в училищата значи
https://www.tagesschau.de/inland/innenpolitik/coronavirus-schulen-117.html

# 688
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Софт, какво стана? 🤔
Пихте ли шампанско с шефа? 🤪

Холестеролът е симптом, както и кръвното.

При нас е голяма жега, малката е с вирус от яслата, доста деца са го хванали. Лошото е, че и го предава, засега само аз държа фронта.

# 689
  • Мнения: X
Стана каквото не очаквах. Още една колежка напуснала, за което не знаех. Тази, на която дадох отпуската си през юли. Сега е в период на предизвестие и съответно нищо не работи. С което само аз мога да върша основната работа, защото останалите са чисто нови в тази дейност. Едната е и ново назначен служител. Търсят да назначат хора, засега безуспешно. Шефът кълчи пръсти, извинява се, въобще на него също му е супер напечено, а и си мислеше, че и аз ще напускам. За парите не се разбрахме точно както го исках, но и това щяло да стане скоро. Изкрънках обаче хубава сума Урлаубсгелд и още пет дни отпуск, плюс да не ходя в офиса повече от два пъти седмично и след отпадане на мерките. Даде ми и карта за бензиностанции Арал с достатъчен лимит. В общи линии, от костенурка вълна да скубеш беше работата, но по-лошото е, че самата ми работа рязко се влошава. Имах чувство накрая, че ще извади някой ваучер за Нето да ми даде. 😆
Каквото такова, след отпуската пак ще го мисля. Сега нямам повече сили.

На мъжа ми му дали хапчета и термини за още няколко изследвания. Категорично не било от ваксината, но и били учудени, че има високо кръвно, защото има нисък пулс. Спортува редовно, храни се здравословно, но Божа работа е тая работа.

Общи условия

Активация на акаунт