На море в Турция - Тема 71

  • 67 144
  • 813
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Здравейте,
нямам никакво време да оформям първата страница, пускам линк към първата страница на предната тема:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1318061
Трябва си време да се оформи така страницата, пробвах с копи-пейст, но не става - губят се линковете.

Отварям нова тема, защото старата ще я заключат всеки момент.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 515
Запис , за да следя темата! Бъдете здрави и хубави почивки на всички!

# 2
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 651
Приятели (без деца) планират междинно спиране в Текирдаг и минаване през остров Мармара. Ние не сме минавали никога от там, та има ли какво да се прави в района и заслужава ли си? Става ли някъде там за плаж, за да идем с тях за един уикенд. че на нас ни е близо?

# 3
  • Мнения: 378
Благодаря за темата!

# 4
  • Russe, Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 151
Здравейте, моля някой който се е върнал от Турция,  да каже как стои въпроса с преминаване на границата и по-точно за преболедувалите от Ковид. Какъв точно документ трябва, на какъв език да е. Също и ПСР и антигенния тест - трябва ли да са преведени на английски?

# 5
  • Мнения: 2 100
Благодаря за отговорите за Mega saray Belek
Мисля днес да резервирам после ще разкажа и аз впечатления;
Четири часа по-късно  .... вече всичко е разпродадено и аз започвам търсене отначало.... така го мразя това ....

Последна редакция: вт, 08 юни 2021, 15:10 от Наоми

# 6
  • Мнения: 452
Там ще ви хареса! Благодаря за новата тема!

# 7
  • Мнения: 59
Здравейте, ние имаме резервация за Камелиите, искам да попитам тези които са ходили, ако може да ме ориентират как да стигнем до стария град в Сиде? И водопадите. Има ли как в 1 ден да отидем и на двете места? Има ли откъде пред самия хотел да хванем микробисче, забравих как се казват Simple Smile Преди 2г така направихме от Лонисера, някой беше написал подробно тук как да се стигне от самия хотел до Червената кула и сами се оправихме. Благодаря!

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 013
Записвам се и аз.

# 9
  • Мнения: 308
Здравейте Simple Smile
току-що ми звънят от туроператора, че хотелът, в който следва да се настаним на 14.06.2021 няма да работи. Става въпрос за Куб Ялъ, Оздере, Кушадасъ;
https://cactushotels.com/en/hotels/club-yali-hotels-resort-2/
Предлагат ни да ни настанят в Корумар
https://www.korumarephesus.com.tr/
Прегледах набързо 1ва страница, има един отзив от 2018, но е много къс..
Някой с по-пресни впечатления?
Сравних цените на двата - Клуб Ялъ е доста по-евтин... Но ние сме били там и ни хареса.. Този Корумар изглежда добре...
??

# 10
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 651
Здравейте Simple Smile
току-що ми звънят от туроператора, че хотелът, в който следва да се настаним на 14.06.2021 няма да работи. Става въпрос за Куб Ялъ, Оздере, Кушадасъ;
https://cactushotels.com/en/hotels/club-yali-hotels-resort-2/
Предлагат ни да ни настанят в Корумар
https://www.korumarephesus.com.tr/
Прегледах набързо 1ва страница, има един отзив от 2018, но е много къс..
Някой с по-пресни впечатления?
Сравних цените на двата - Клуб Ялъ е доста по-евтин... Но ние сме били там и ни хареса.. Този Корумар изглежда добре...
??


Това е оферта "един път". Не я изпускайте. Били сме в съседен хотел на Корумар и съм си го набелязала още от тогава. Голяма ивица (да не кажа огромна), хубави басейни и стаи. Няма много зеленина, но ако сте на плаж и басейни по цял ден не е проблем. Вечерните им шоута са на огромна сцена и ставаше такъв купон, че се чуваше и виждаше в съседния хотел.
Клуб Ялъ е на 50 км от града, а от Корумар може да идете с маршрутка до почти навсякъде (поне можеше преди Ковид).

# 11
  • Мнения: 308
Благодаря за коментара Simple Smile
И да благодаря за темата също Simple Smile
Потвърдих, за Корумар Simple Smile
Живот и здраве, като се върнем ще дам отзив за хотела Simple Smile

# 12
  • Мнения: 405
Здравейте Simple Smile
току-що ми звънят от туроператора, че хотелът, в който следва да се настаним на 14.06.2021 няма да работи. Става въпрос за Куб Ялъ, Оздере, Кушадасъ


По-добра оферта няма да имате,не се чудете Корумар е в топ5 на Кушадъс,хотел,база,храна,анимация всичко е ТОП

;
Здравейте, моля някой който се е върнал от Турция,  да каже как стои въпроса с преминаване на границата и по-точно за преболедувалите от Ковид. Какъв точно документ трябва, на какъв език да е. Също и ПСР и антигенния тест - трябва ли да са преведени на английски?
Ние се прибрахме в събота с антигенен тест,който беше на английски и разпечатан като сертификат с подпис и печат на лекар/лаборатория която ни го правеха в самия хотел в мед.кабинета. На границата имаше една лелка с папка тип дъска на която беше хванала един лист А4 и на него записваше номера на колата и бройките на тестовете,само ги погледна отбелязани и айде чаЛ,кой от къде е Simple Smile

Последна редакция: вт, 08 юни 2021, 12:48 от mitko_dvd

# 13
  • София
  • Мнения: 463
Привет и от мен, върнахме се от поредната чудесна почивка в Турция. За втори път отидохме в Granada Luxury Belek -прекрасен си е както го помним. Ние бяхме с тестове и в двете посоки.
Хотела е с подобрения от 2018г. -нова част на ресторанта, нова сцена с огромни екрани, по-хубави автобусчета ,с които те карат до морето, самия морски плаж изглежда по-добре също.
Имахме късмета да сме от 22 май, когато още нямаше толкова народ -много спокойно, без да запазваш шезлонги и без безумното търсене на маса за да се нахраниш. Уикендите турците нападнаха хотела, за да имат резервация и да могат да си пътуват -да не стоят вкъщи ,съобразно мерките в страната. Последните дни на почивката ни хотела тотално се напълни -разликата е огромна . Туристите са предимно иранци, албанци, поляци , има и българи, мароканци, украинци, доста турци, македонци.
Към хотела вече има хубави игрища за футбол и волейбол, преместен е лунапарка и има повече съоръжения в него.
Храната е вкусна, много и разнообразна , към края на почивката ни ,когато напълниха хотела с хора вече отваряха всичи ресторанти, до последния -китайски, за да има места за всички. Само плодовете са им малко видове. Любимото ни турско кафе може да се вземе от всеки бар, скъпия алкохол е прибран ,но когато си поръчаш нещо го носят. Същото важи и за натуралните сокове -виждаш само тези от машините, но ако си поръчаш -ти дават.
Има и в основната сграда и в тази на края на басейна детски клубчета. На три места в територията на хотела има детски басейни и водни забавления . Аквапарка е супер с пързалки, мързелива река, до него е басейна с изкуствени вълни и пръскачки -много забавен, има  и дълбок басейн за плувци. Големия басейн е 140см дълбок , по спомен беще 914 метра дълъг. Има плаж за възрастни -не се допускат там деца и е тихичко и спокойно със собствен бар - намира се на нещо като тераса с малдивски къщички над водата . На това място се правят страхотни снимки с изглед към хотела. Запознахме се с един от фотографите , както му се смеехме на странните пози, които ни кара да правим, така си купихме всички снимки -толкова бяха хубави.
Близо до основния ресторант има фонтан със светлини - пускат го вечер и работи до късно, стаята ни беше с такава гледка . Пускат го да пръска ситни капчици и прожектират на него клипове или рекламата на хотела.
 Много любезен и услужлив персонал, запознахме се някои хора -оказва се че работят безумно много за нашата минимална заплата, като има хора, получаващи и по-малко , признавам си нямах представа и съм шокирана. Въпреки ниските заплати и безумния труд са толкова любезни . Тепърва с представленията ще работят повече за същите пари.
Пускам линк със снимки без нас, наявам се да са полезни. Хотела ми е супер любим , много сме доволни цялото семейство. Няма да се изненадам ако някой път решим отново да го посетим -май засега ни е фаворит.
https://photos.app.goo.gl/M54pjLkJnHZuKUza6

# 14
  • Мнения: 3 253
Здравейте, ние имаме резервация за Камелиите, искам да попитам тези които са ходили, ако може да ме ориентират как да стигнем до стария град в Сиде? И водопадите. Има ли как в 1 ден да отидем и на двете места? Има ли откъде пред самия хотел да хванем микробисче, забравих как се казват Simple Smile Преди 2г така направихме от Лонисера, някой беше написал подробно тук как да се стигне от самия хотел до Червената кула и сами се оправихме. Благодаря!
Пред входа на К Клуб спират бусчетата за Сиде. Може да попитате и охраната на бариерата и ще ви ориентират.

Общи условия

Активация на акаунт