Митница – информация, въпроси, отговори и споделяне на опит – 8

  • 56 746
  • 732
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 5 174
ДА, в горният пост съм объркала, двата номера завършват на UZ.

Ето това е отговора, идват от Узбекистан, страна от която пратките подлежат на митнически контрол.

# 631
  • София
  • Мнения: 1 923
Здравейте, пратка от САЩ ми е задържана на митница / на стойност под 100$/. В момента на онлайн поръчката съм заплатила и дължимото ДДС, но от БГ митницата ми казват, че сайтът не е отразил ДДС- то в международната IOSS система. Как да процедирам?

# 632
  • Мнения: 5 368
Здравейте, пратка от САЩ ми е задържана на митница / на стойност под 100$/. В момента на онлайн поръчката съм заплатила и дължимото ДДС, но от БГ митницата ми казват, че сайтът не е отразил ДДС- то в международната IOSS система. Как да процедирам?
Пишеш на сайта това, което написа тук.

# 633
  • Хасково
  • Мнения: 224
Здравейте! Имам пратка от Корея, която пристигна с DHL и е на митница летище София. Пратката е за адрес в гр. Хасково и аз поисках от DHL да дойде до митница Хасково, за което те ми казаха, че ще трябва да заплатя 36 лв. за това. Редно ли е след като веднъж съм заплатила такса за доставка и е посочен адрес в Хасково, да плащам още 36 лв. за да дойде до митница Хасково, където сама да си я освободя? Такъв ли е редът или ме баламосват?

# 634
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 954
Редно е, това ви е транзитната гаранция. Тя не е вкл в цената на доставка. Ако обмитите в София, няма да плащате тази сума

# 635
  • Sofia
  • Мнения: 15 689
Редно ли е след като веднъж съм заплатила такса за доставка и е посочен адрес в Хасково, да плащам още 36 лв. за да дойде до митница Хасково, където сама да си я освободя?

Как смяташ сама да си я освободиш?

# 636
  • Хасково
  • Мнения: 224
Редно ли е след като веднъж съм заплатила такса за доставка и е посочен адрес в Хасково, да плащам още 36 лв. за да дойде до митница Хасково, където сама да си я освободя?

Как смяташ сама да си я освободиш?
Като сама си подам декларацията.

# 637
  • Мнения: 69 371
В Хасково има ли ТД на Агенция Митници?

# 638
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 549
Няма. Към Пловдив са. Има митническо бюро. МД са само електронни, чл. 6 от Регламент 952.

Последна редакция: ср, 20 сеп 2023, 22:22 от мама САННЯ

# 639
  • Мнения: 5 368
Редно ли е след като веднъж съм заплатила такса за доставка и е посочен адрес в Хасково, да плащам още 36 лв. за да дойде до митница Хасково, където сама да си я освободя?

Как смяташ сама да си я освободиш?
Като сама си подам декларацията.
Можеш ли сама да си я попълниш? И защо?

# 640
  • Мнения: 3 121
Здравейте, нова тук. Искам да Ви попитам искам да си поръчам неща от yesstyle и ако е под 30 лв поръчката ще ми я задържат ли на митницата? Въпроса че аз живеея в Шумен и ако се стигне до митница как да процедирам? Благодаря предварително..

# 641
  • Мнения: 2 018
.. да си поръчам неща от yesstyle и ако е под 30 лв поръчката ще ми я задържат ли на митницата?
Не, в Yesstyle цените са с включено ДДС. Няма значение каква е сумата на поръчката, идва в пощенския клон. Пазарувайте в $, не в BGN. Гледайте дали продуктите са налични, защото за някои се чака над 21 дни.

# 642
  • Мнения: 3 121
.. да си поръчам неща от yesstyle и ако е под 30 лв поръчката ще ми я задържат ли на митницата?
Не, в Yesstyle цените са с включено ДДС. Няма значение каква е сумата на поръчката, идва в пощенския клон. Пазарувайте в $, не в BGN. Гледайте дали продуктите са налични, защото за някои се чака над 21 дни.

Благодаря Ви много за уточнението. Ще си поръчвам грижа за кожата и затова питах дали няма да си имам проблеми с митницата. Grinning Благодаря отново. И ще обърна лв в долар.

# 643
  • Пловдив
  • Мнения: 562
Не съм сигурна че съм за тук, моля ако има по подходяща тема да ми кажете,но имам един казус.
Имам авансова платена стока която трябва да изпратя на купувача  с кораб. Нямам посочено как да му издам фактурата като CFR или CIF.
Ако посоча във фактурата че условията за CFR, мога  ли да направя застраховка на стоката, която да в моя полза? (в полза на изпращача)
При CIF застраховката ще е задължителна ,но тогава ще  е в полза на купувача.

Чуденка ми е свързана с това че има вариант купувача да не иска да си получи стоката....и тогава ще трябва да я върна обратно.Исками се да я застраховам, но облагодетелстваното лице от застраховката да е продавача.При CIF полицата ще бъде изплатена на купувача.

# 644
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 954
Каква е връзката с това дали той иска да получи или не стоката със застраховката.
Авансово платена стока, CFR (мястото до което сте се договорили). Ако покриваш и вътрешен транспорт до мястото на доставка в страната на получателя, пишеш това място ( града, населеното място). Ако доставката ти е до пристанише , пишеш пристанището ( например. CFR port of Thessaloniki).
По отношение на застраховката, тя няма връзка с Incoterms 2020 ( освен, че се отбелязва в тях). Полицата по застраховката може да е принципно на което и да е лице, само, че получателят в твоя случай трябва да уведоми застрахователния агент при настъпило събитие, и това трябва да стане преди отваряне на контейнера.  Обикновенно превозвачът има своя си застраховка по товарителница, която е на база на международна конвенция. Ако обаче види нещо необичайно по контейнера- теч, разпръснати кашони това се отбелязва в манифеста при получаване и получателя получава протокол от огледа.
Предполагам, че имаш някакви съмнения дали ако откажат стоката можеш да си я върнеш. Можеш, но ако не са ти правилно изготвени документите при износ, ще трябва да платиш мито и ДДС. Поискай агента ти така да ти направи документите за да можеш да използваш опцията за "върнати стоки", като не плащаш мито и ДДС

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт