Дойде за нас мигът, ЮНЧЕТА да завалят (Тема 9 - 2021)

  • 25 771
  • 438
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 6 787
И аз се включвам в отбора на майките с ревливи и неспящи бебета по цял ден и цяла нощ 😔 вече трети ден не сме акали педиатърката ми каза да му давам повече сладка вода и щял да се изака, днес решихме да му направим клизмичка, но незнам колко успяхме да се справим. Дайте съвети вие какво правите и давате когато бебчовците ви не могат да се изакат😔
Как се храни детето, с какво, колко пъти? Като се изходи кашесто ли е или твърдо? Теглено ли е да се знае дали наддава добре? Това със сладката вода е глупост, отидете при добър педиатър.

# 406
  • Мнения: 63
Утре правим 20 дена, миналата седмица бяхме при педиатърката и тя тогава го тегли, установи че не наддава, а дори го изкара 3 470, а от болницата го изписаха 3 500. Каза ми, че най - вероятно кърмата ми не е хранителна и не може да го нахрани. Започнахме да го дохранваме с АМ, а на мен изписа да пия прахчета за стимулиране на кърмата. Общо взето през по- голяма част от денонощието е буден и се храним постоянно и все тъпче ръцете в устата, че в гладен. Като се изхожда е кашесто и с цвят на горчица. Ям постоянно плодове, надавях се да го разхлаби, но нищо не се получава.

# 407
  • Мнения: 6 787
Утре правим 20 дена, миналата седмица бяхме при педиатърката и тя тогава го тегли, установи че не наддава, а дори го изкара 3 470, а от болницата го изписаха 3 500. Каза ми, че най - вероятно кърмата ми не е хранителна и не може да го нахрани. Започнахме да го дохранваме с АМ, а на мен изписа да пия прахчета за стимулиране на кърмата. Общо взето през по- голяма част от денонощието е буден и се храним постоянно и все тъпче ръцете в устата, че в гладен. Като се изхожда е кашесто и с цвят на горчица. Ям постоянно плодове, надавях се да го разхлаби, но нищо не се получава.
Ако е запек, ще ака твърдо. За мен не му стига храната, затова не ака. Не му давайте вода да му се пълни корема, а мляко, претеглете веднага, за да знаете какво се случва.

# 408
  • Мнения: 63
Утре правим 20 дена, миналата седмица бяхме при педиатърката и тя тогава го тегли, установи че не наддава, а дори го изкара 3 470, а от болницата го изписаха 3 500. Каза ми, че най - вероятно кърмата ми не е хранителна и не може да го нахрани. Започнахме да го дохранваме с АМ, а на мен изписа да пия прахчета за стимулиране на кърмата. Общо взето през по- голяма част от денонощието е буден и се храним постоянно и все тъпче ръцете в устата, че в гладен. Като се изхожда е кашесто и с цвят на горчица. Ям постоянно плодове, надавях се да го разхлаби, но нищо не се получава.
Ако е запек, ще ака твърдо. За мен не му стига храната, затова не ака. Не му давайте вода да му се пълни корема, а мляко, претеглете веднага, за да знаете какво се случва.
Давам му вода само като хълца. Преди малко се изака доста успешно, акото беше малко по - гъстичко от обичайното. Надявам се тези дни да си ака нормално.

# 409
  • Бургас
  • Мнения: 329
Мами, на малката и се бели лицето ( на 8 дни сме) при вас има ли такива проблеми и с какво мажете ? 🙂

# 410
  • София
  • Мнения: 1 370
На нас ни се обелиха крачета, ръчички, коремче, но лице не. Мазах с бадемово олио, но мисля, че не му мина от това, а просто е "сменил кожата".

# 411
  • Мнения: 2 244
Боян се обели целия през първия месец. А лицето беше страшно. Ние в началото не смеехме да му го мием и търкаме много да не му влезе вода в уши и очи. Ама голяма грешка. Страшно много мъртва кожа имаше. Накрая го изтъркахме лека полека с една бебешка гъба много мека. И сега за хидратация на лицето го мажем с A-Derma Primalba Creme cocon и сме доволни. Личицето му е много добре.

# 412
  • Мнения: 19
Присъединявам се към бебенца с белещи се крака,ръце и коремче. По бузите ни изби страшно бебешко акне, знам че не се третира само с преварена вода, но ако някой има опит нека сподели.

# 413
  • Мнения: 2 523
Моите бебки се белеха и имаха белите пъпчици. Сменихме козметиката от Мустела на Юриаж и запомнаха да пият хипоалергенно мляко,  а аз не ям продукти от крава. Сега са супер!

# 414
  • Мнения: 136
И ние имаме бебешко акне, не е сериозно, само няколко пъпчици по бузите, но педиатърката ми каза да почиствам лицето с тампонче и сребърна вода.
Присъединявам се към бебенца с белещи се крака,ръце и коремче. По бузите ни изби страшно бебешко акне, знам че не се третира само с преварена вода, но ако някой има опит нека сподели.

# 415
  • Мнения: 6 787
Всички новородени сменят кожата от корема с нова. В един момент е много бурно, цели люспи, после отминава като се обели. Просто я почиствайте. До 40тия ден ще отмине. При нас за седмица се обели коремче, ръчички, крачета и вече е 6.

# 416
  • Варна
  • Мнения: 367
И ние имаме дни, в които бебчо е със запек, но защо да означава, че кърмата може да е нехранителна.. на мен ми казаха, че до е 2 3  дни е нормално. Забелязала съм, че помага, лежането по корем и държането на ръце по правичък..
Аз пък се чудя има ли други, които искат да хапват някой път на час, час и нещо, а друг път и 4 часа може да си изкара без да е ял?

# 417
  • София
  • Мнения: 1 370
Да, в тия жеги е нормално и по на често да си търси, особено ако не даваш допълнително вода.

# 418
  • Мнения: 70
И ние си обелихме мажа само с Биодерма , а за акне и пъпчици лицето се почиства всяка сутрин с  чай от лайка Simple Smile

# 419
  • Мнения: 113
Опитвала ли си да видиш колко яде с контролно хранене? По колко време суче и само от 1та или и от 2те гърди?
Нас на 10тия ден ни претеглиха само с 80г повече от теглото от изписването и казаха, че било малко. После за една седмица качи 320г. Яде по около 80г на ядене - използвам кухненската ни везна и го тегля преди и след ядене.
Може да пробваш и да цедиш и да го храниш от шише, за да знаеш колко яде.


Утре правим 20 дена, миналата седмица бяхме при педиатърката и тя тогава го тегли, установи че не наддава, а дори го изкара 3 470, а от болницата го изписаха 3 500. Каза ми, че най - вероятно кърмата ми не е хранителна и не може да го нахрани. Започнахме да го дохранваме с АМ, а на мен изписа да пия прахчета за стимулиране на кърмата. Общо взето през по- голяма част от денонощието е буден и се храним постоянно и все тъпче ръцете в устата, че в гладен. Като се изхожда е кашесто и с цвят на горчица. Ям постоянно плодове, надавях се да го разхлаби, но нищо не се получава.

Общи условия

Активация на акаунт